Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zmieniając temat, przyszła odpowiedź z Umarexa:

"Dear Mr Xxx,
Thank you for your email.

We do not provide any information about our business partners, but we can confirm that the pepper sprays under the name of Walther ProSecur are of proven police force quality and are also in active use with the police and other authorities.

Best regards,
Xxx Xxx"

Miło, że raczyli odpisać, choćby dlatego w przyszłości kupię ich produkt, pomimo tego że z e-maila zwrotnego nic konkretnego nie wynika. SEC milczy, więc z potwierdzenia nici. Zapytałem jeszcze o kilka rzeczy, może coś więcej się dowiem.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

cizzia
Nie dogadamy się Ty swoje, ja swoje.


Dogadamy dogadamy tylko pewnie nie w tym temacie :) w końcu obaj jesteśmy z gatunku Homo Sapiens HE HE

Cizzia

Ps. O filmach NIE zapomniałem , powoli nad tym pracuje ... :P ( a jest co obrobić i pozwalać 12 / 650 MB + 9 / 1,04 GB ) a i zgodnie z życzeniem będą bez cenzury – choć osobiście mam wątpliwości :)
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jak ocenzurujesz to nie przekażesz emocji. I bój się Boga, żadnej muzyczki, chcę słyszeć syczenie. :)
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
No i opisali tak jak się spodziewałem na wystawie w Norymberdze w marcu 2011 opowiadali że współpracują tylko z najlepszymi a do nich należy sabre .
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Zmieniając temat, przyszła odpowiedź z Umarexa:

"Dear Mr Xxx,
Thank you for your email.

We do not provide any information about our business partners, but we can confirm that the pepper sprays under the name of Walther ProSecur are of proven police force quality and are also in active use with the police and other authorities.

Best regards,
Xxx Xxx"

Miło, że raczyli odpisać, choćby dlatego w przyszłości kupię ich produkt, pomimo tego że z e-maila zwrotnego nic konkretnego nie wynika. SEC milczy, więc z potwierdzenia nici. Zapytałem jeszcze o kilka rzeczy, może coś więcej się dowiem.


banda pedałów :) równo z górki - gówno z rurki , korporacja zasrana - do chwili uzyskania KONKRETÓW ( czyli pewnie nigdy ) mam w dupie walthera i umarex !!!

łachy żadnej nie robią - a czekałem na tą odp. bo uwielbiam jasność sytuacji bez znaczenia na wielkość firmy - baaa IM WIĘKSZA TYM LEPSZA :)

cizzia
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
cizzia
Bez emocji
Normalna praktyka w zachodnich firmach.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
XIII rozumiem, że ten ARMII na filmie miał standardową francuską dyszę?
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Owszem. Od początku do końca był to oryginał.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dobra koledzy,

dziękuję za cierpliwość , nareszcie znalazłem chwilkę czasu i postanowiłem zapakować na tube owe filmy obrazujące jak sprawują się miotacze po nawet 5 latach od czasu upływy daty przydatności podanej przez producenta ! aby podnieść poprzeczkę część miotaczy była wcześniej używana i to w różnym stopniu ale generalnie nie większym jak do połowy pojemnika

filmy są podzielone wg. jakości nagrania bo nagrywaliśmy je zarówno aparatem fotograficznym jak i takim w telefonie ( tu jakość jest troszkę gorsza ) jednak dzięki połączeniu różnych ujęć można dostrzec wszelkie smaczki i szczegóły które dla takich maniaków jak my mogą być istotne – o moich / naszych komentarzach nie wspominam :) - proszę traktować je z przymrużeniem oka ( filmy były nagrywane WYŁĄCZNIE ) na nasze z XIII – stym , prywatne potrzeby i choć braliśmy pod uwagę możliwość ich publikacji w necie to od nagrania do wstawienia droga daleka :)

pozdrawiam i życzę miłego oglądania – proszę to traktować jako część 1 ( tą mniejszą połowę bo drugie tyle albo więcej czeka na wstawienie :) )

filmy proponuję oglądać w kolejności którą wstawiam , co pozwoli zachować ciągłość ekspozycji ... :)

zatem CDN.

cizzia





[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Kawał bardzo dobrej roboty Panowie. Szacun i podziękowania.
Tęsknię za UZI. Z dostępnych na polskim rynku dla mnie to był jeden z najlepszych miotaczy.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dzięki za filmiki. Również lubiłem UZI. Miło zaskoczyła mnie gaśniczka 300ml - całkiem wydajna.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zachęcony i zmotywowany do działania Waszymi opiniami postanowiłem zamknąć temat wstawiając resztę filmów.

co do mojej prywatnej oceny – powiem tak – w rzeczywistości wszystko wyglądało dużo lepiej niż na filmach a testy z gaśnicą proszkową i KO po prostu nas rozwaliły :)

ponieważ pierwsze koty za płoty zapowiadam że postaramy się następnym razem osiągnąć jakość filmów z OBRAMO ;) w końcu Polacy nie gęsi i dobry sprzęt do kamerowania też mają HE HE

Ostatnie słowo na niedziele – KO okazało się w wersji miotacza płomieni wręcz NIESAMOWITE i postaramy się nakręcić powtórkę z rozrywki w HD dla zadowolenia ogółu :)

Cizzia

ps. przepraszam za mój prostacki język :) obiecuje poprawę !!! ( nie liczyłem że dam się namówić na wstawienie tego do netu ) w końcu nie jestem takim burakiem za jakiego ma mnie FILMON kamikasreee HE HE

no i jak to powiedział ostatnio jeden z posłów PiS-u ... "ja i reszta mojej ekipy NIE JESTEŚMY GRZECZNYMI CHŁOPCAMI" !!! HE HE






[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Bardzo ciekawy test, dzięki Panowie. Mam pewne spostrzeżenia:

- Widać, że Force80 jednak się przeterminował, bo faktycznie słabo kaszleliście jak na francuskiego CS, świeży dusiłby jak cholera

- Kilka miesięcy temu też testowałem KO psikając na zapaloną zapałkę w nocy :) może kiedyś wrzucę, bo robi wrażenie.

* Kurde, cizzia, jakby wyciąć Twoje bluzgi, to byłby film niemy :) :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
... niestety coś w tym jest :oops: MEA CULPA - ale oddaje na 100% - ach rzeczywistość i nastroje , może nawet troszku pikanterii - jest jak jest nic nie poradzę ... za ostre ? skasować ???

sponio dajcie info to wywalę i tyle

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie kasuj, jak ktoś jest delikatny to niech sobie dwie pięćdziesiątki wypije przed seansem. :) Fajnie jest móc zobaczyć Hi-Powera. A propos niego, przypadkiem kiedyś znalazłem: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - do poczytania. Co do Sabre to zawsze w tą firmę wierzyłem.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
dobra koledzy zrobimy tak - czekam na opinie , bez pieprzenia jak ktoś jest zmarszczony niech pisze :) wszystkie opinie wezmę pod uwagę !

daję 24 godziny ( jeden głos na TAK od Somebody uwzględniłem :) ) jak będzie przewaga na NIE jutro usunę owe filmy albo przeniosę do prywatnych - koniec kropka.

cizzia
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wg mnie nie ma co kasować :) . Warto też dodać, że testy były przeprowadzane w temperaturze dodatniej jednak było chyba około +5 st. C powyżej 0. Zatem do rzeczy i kilka moich spotrzeżen...

PM OC-17 wersja Inter-ARK
Gaz ok, mimo tego, że był używany w boju i to na ludziku teraz również się sprawdził. Czuć było w powietrzu syf i o to idzie. Zasięg mimo terminu przydatności ok i można narzekać ale gaz dawał radę, z resztą jak go na kimś użyłem, to zadziałał wyśmienicie...
Moja skromna ocena w skali 1-10, to 7

UZI 120ml
Częsciowo wypsikany na psa, oczywiście bardzo skutecznie a był to wyjątkowo agresywny skubaniec. Zasięg, ciśnienie super. Strumień taki, że można byłoby go zastosować w zamkniętych pomieszczeniach z dopuszczalnymi stratami w cywilach :) Gaz bardzo Ok, żałuję, że już go nie ma...
Ocena: 8

PM OC-17 USA
Gaz świetny... Widać wyraźnie ciśnienie i moc tego gazu, gdy po każdym strzale robi się chmurka i gaz "odpryskuje" od kartki. Robi to wrażenie i nieźle dusił a to przecież chodzi.
Ocena: 9

Gaśnica Force 300 ml Tu mam mieszane uczucia...Tzn dała rade i napewno by zamiotła kilku typów, dodam, że ciśnienie było BARDZO OK, jednak co do mocy samego gazu miałbym małe wątpliwośći. Podobało mi śię, że gaz pracował na kartce, co robiło mega wrażenie ale co do skuteczności samego gazu, biorąc pod uwagę datę przydatności, oceniać nie będę.

Sabre Red 120 ml
Zawsze lubiłem Sabre...Działał w moich starciach mega dobrze. Podoba mi się zasięg, ilość strzałów, konsystecja , moc i kolor, który mówi sam za siebie... Przełożona głowica to dobry pomysł i sam nad tym zaczynam myśleć. Sabre miałem już kilka i każdy działał jak powinien - ZAWSZE.
Ocena: 10

HI-POWER
Faktcznie, gaz legenda. Przyznam, że sam w boju nie używałem ale nie raz słyszałem jak ktoś o nim opowiadał... Mega mocny i drażniący skurczybyk...Człowiek, któremu lata temu go dałem psiknął nim przypadkowo w domu...Rzyganie i czołganie się do łazienki to normalne, on, jego kumpel i pies po prostu bełtali aż miło a kumpel mimo sporych doświadczeń z gazami z powodu charakteru pracy myślał, że zejdzie. Data przydatności to 2009, dobrze, że mam jeszcze jeden ważny do 2012, który (co pokazały testy) będzie jeszcze sprawny dobrych kilka lat. Jeśli komuś trafi się okazja kupna, to brać za każdą kasę :)
Ocena: 10+++

Gaśnica 1 kg
Awaryjnie jak najbardziej :) Ciężko określić co by było gdyby ale wrażenie robi niezle :) Gdyby proszek dostałby sie do nosa i oczu, zapewne nie było by ciekawie.

KO Stożek
Osobiście również w boju nie sprawdzałem, jednak każdy zachwala więć zapewne coś w tym jest. Miotaczem ognia jest za to wyśmienitym. Widać, że ma ciśnienie.

Co pokazały testy miotaczy gazów w większości przypadków przeterminowanych i już użytych? A to, że terminem przydatności nie ma co się specjalnie przejmować, przynajmniej w przypadku OC. Co do CS'a bym uważał...Jak pokazywałem wcześniej ARM II stracił na ciśnieniu a Force 80 300 ml napewno na mocy samego środka drażniącego, a przecież to cholernie mocny CS... Istotne też jest to, że podczas naszej zabawy nie było wiatru a inhalacja następowała, jednak nie ma co się tym przejmować, gdyż nie wyłączyła by ona osoby miotającej z gry a i tak zdecydowanie większą dawkę przyjąłby napastnik. Oczywiście i tak nakłaniam każdego do wymiany miotacza po każdym użyciu, nawet tym małym na nowy.

Niedługo kolejne testy, już z cizzią nad tym myślimy. Myślę, że będą nie gorsze a może i lepsze od tych :)
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
dla wszystkich tęskniących za UZI
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Filmów jeszcze nie ogladałem, więc sie nie wypowiem :) ale szacun
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Filmy zajebiste :) zostawiamy.
P.S masz zabawny głos Cizzia :lol:
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Teksty i język rzecz indywidualnych odczuć jednym pasują inni będą zniesmaczeni mogą nie oglądać albo wyłączyć dźwięk , można dać informacje że teksty zawierają słowa niecenzuralne. Co do miotaczy CS ich przydatność jest określona a siła i jakość działania słabnie bo rozpuszczalnik, wchodzi po długim okresie w reakcje z samym CS opisywałem to już wcześniej i bardziej szczegółowo nie będę się powtarzał . A same filmy jako materiał poglądowy pokazują możliwości konkretnych miotaczy , nawet przeterminowanych dla mnie OK
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024