Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zostawcie koniecznie.

RMG jako miotacz płomieni testowałem jak jeszcze były u nas dostępne tylko niemieckie "...-liarde" csy 40 ml. A KO bije je na głowę w obu rolach. Tylko zawsze bałem się (i boję nadal), że jak przyłożę zapalniczkę tak blisko jak Wy (co jest konieczne żeby mieć pewność zapłonu) to mi cały miotacz w ręku wybuchnie, bo płomień "wedrze się" do środka... No a wtedy napastnik może umrzeć. Ze śmiechu.

Co sądzicie o takim ryzyku, tj. z tym wybuchem?

P.S. Kiedyś tego typu imprezę można by powtórzyć w większym gronie i każdy przyniósłby co tam ma przeterminowane. Tylko pewnie będzie ciężko z uwagi na dzielące nas odległości...
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie raz sie tak bawiłem dezodorantami jako dzieciak i problemu nie było, więc myślę, że to w miarę bezpieczna zabawa...Plucie ogniem również pod warunkiem, że jest duże ciśnienie, jest efektowne i bezpieczne, wszystko zależy od ciśnienia.
W tym momencie dysponuję trzema/czterema jeszcze miotaczami po terminie, które można by przetestować i nagrać to sensownie a odległość 3h jazdy chyba tragedii nie robi :)
P.S. Filmy w yt proponuję gdzie się da zmienić w ustawieniach podczas oglądania na HD, widać szczegóły :)
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
do zabaaw z ogniem polecam ze wzgledu na ilosc, zasieg i cene ....to cudeńko

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
dobre filmiki poglądowe jak pryskają miotacze - jestem na tak ;p
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie kasuj. Szkoda, że nie mieliście gazów o mniejszej pojemności. Na forum jest kilka osób które je preferują w tym i ja. Dobrze jest zobaczyć jak pryskają większe pojemności ale nie do końca mnie one interesują nie wspominając o gaśnicach. Każdemu nie dogodzicie. Czekam na kolejne filmy. :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zatem postanowione , filmy zostają :)

Wracając do tematu to już mam pomysł ( aby wynagrodzić moje przekleństwa , co po niektórym wrażliwszym he he – mają troszkę racji ) , jeden z kolejnych testów przeprowadzimy w gajerach i pełnej gali , do tego czasu postaram się pod szlifować swój oxfordzki akcent , również teksty zamierzam wyważyć i dostosować do całości nagrania ;) , myślę że to wyrówna aktualne bluzgi.

Na zakończenie warto podkreślić że moje teksty w przedstawionych filmikach o zasięgu , odnoszą się do zaprezentowanych miotaczy czyli PRZETERMINOWANYCH i UŻYWANYCH , moje doświadczenia praktyczne wskazują na to iż gazy NOWE zachowują się lepiej nawet o 30% - 40 % , co nie jest bez znaczenia przy realnym zastosowaniu.

Co do pojemności to tu też postaramy się o większy repertuar :) , osobiście od dłuższego czasu praktycznie nie dysponuję już sprzętem przeterminowanym , dodatkowo masę różnych miotaczy rozdałem znajomym bądź sprzedałem ( i ciągle tak robię i robił będę :) ) jedynym jaki mi pozostał po terminie jest HI POWER więc możecie również liczyć na testy miotaczy NOWYCH i na gwarancji , a od czasu do czasu wrzucę – cudeńka – nie dostępne w europie a które stanowią trzon mojego skromnego arsenału :)

materiały proszę traktować jako - pro publico bono

zdrówka życzę

cizzia

ps. Jeden skasowałem ale sądzę że wiele nie straciliście :) odnosił się do tego co było po nasypaniu HI POWEREM , zatem można się domyślić ... a ten kto widział to wie :)
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

gazy NOWE zachowują się lepiej nawet o 30% - 40 % , co nie jest bez znaczenia przy realnym zastosowaniu


Oprócz OC-17 PM, który potrafi się rozszczelnić jeszcze przed upływem daty ważności :!:
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Żeby nie mielić tematu chciałbym z Wami skonfrontować moje przemyślenia dotyczące :

SUPER FORMUŁY GAZU OBRONNEGO - cizzia aproved :)

Poza zwykłą skutecznością która jest sprawą oczywistą taka mieszanka powinna zawierać :

A - olejożywicę pieprzową o stężeniu nie mniejszym jak 15% OC , 3% related capsaicynoids i ostrości 3.000.000 SHU

B - jakiś stosunkowo bezpieczny acz agresywny rozpuszczalnik np taki jak w gazach FOX Labs ( wspomagający i przyśpieszający działanie gazu oraz jego wpływu na oczy )

C - farbę która poza samym działaniem gazu oznaczy naszego oponenta , jednak środki dotychczas stosowane przez Fox labs czy Sabre pomimo deklaracji pozostawania na skórze nawet do 7 dni ?! zdecydowanie NIE spełniają w obecnej formule moich oczekiwań !

D - środek zapachowy i ma to być prawdziwy – ŚMIERDZIEL :) – żadnej lipy tak żeby od samego zapachu można się było zrzygać ! mam kilka propozycji w rękawie ale o tym potem

E - zastanawiam się czy substancja oznaczająca w ultrafiolecie również jest potrzebna – ale załóżmy że TAK :)

F - dodatek gazu CS lub CR w co najmniej 2% stężeniu ( takie gazy są juz produkowane – ma na myśli stężenie CS )

G - ...........................

Coś jeszcze :) ew. o czymś zapomniałem ?

Zatem czekam na posty , może Zgred60 by sie wypowiedział – tak z ciekawości ile może kosztować opracowanie samej formuły , rozumiem że gro kasy pochłoną pewnie testy bezpieczeństwa :)

cizzia
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
@cizzia to żarcik był, nie mam nic do Twoich bluzgów, tylko zauważyłem, że w dużej częstotliwości były emitowane... ;-)

Test bardzo ciekawy,szczególnie że do tej pory rzadko używałem pieprzu i tylko w testach, nie bojowo. Force/Puissance przy trafieniu z 1,5m centralnie w twarz zawsze zamiatał przeciwnika, ale może do pieprzu też się przekonam. Teraz w kurtce noszę oba: Puissance 50ml i Walther 74ml, który niedawno kupiłem.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Z racji tego, że jestem miłośnikiem małych pojemników (10-11cm): A+B+F. Wszelkie dodatki typu farba czy koncentrat zapachowy zwiększałyby wielkość puszki i mielibyśmy 60ml z rozmiarze typowym dla 90ml, co dla mnie dyskwalifikowałoby miotacz.
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizzia, Ty w radio powinieneś pracować, gęba Ci sie nie zamyka :) Super teścik. Teraz widzę jak byłem w błedzie pomijając Sabre ...

W najbliższym czasie - luty/marzec bedę miał wizytę w Wawie i mogę sie podłączyć do testów. Moje wpisowe to:

Dołączona grafika

przeterminowane pełne, tylko Fox lekko psiknięty i Walther do połowy, nowe to badziewie RMG CS.
Kamerke HD też mam.
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Lata temu testowałem na zasięg i skupienie Force 80 50 ml a myślę, że to to samo co Puissance 90 - dobry zasięg i skupienie, ściekło co nie co na rękę, nie powiem, że bolało, ale był odczuwalny dyskomfort...Zatem kiedy testy? :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Cizzia, Ty w radio powinieneś pracować, gęba Ci sie nie zamyka :) Super teścik. Teraz widzę jak byłem w błedzie pomijając Sabre ...

W najbliższym czasie - luty/marzec bedę miał wizytę w Wawie i mogę sie podłączyć do testów. Moje wpisowe to:
.


miejsce w zespole masz zarezerwowane a i sprzętu pewnie nie zabraknie ;) to się zapowiada grubba bibka :) zatem weź to pod uwagę że o suchym pysku to nie ma mowy żebyś od nas z wawki wyjechał HE HE

cizzia
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Pozdrawiam Cizza dobra robota
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Czółko Megasmig :)

fajnie że Ci się podobało , jednak to nie tylko moja zasługa bez XIII by się to nie odbyło , ale skoro już wyszedłem z cienia bycia incognito , to postaram się uraczyć Was nowymi filmami ( tym razem będę trzymać poziom HE HE ) no i swoją drogą to się sam troszku wkręciłem bo frajdy i zabawy miałem co nie miara , a przy okazji udało się wyciągnąć konkretną wiedzę i wnioski - pro publico bono :)

cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Żeby nie mielić tematu chciałbym z Wami skonfrontować moje przemyślenia dotyczące :

SUPER FORMUŁY GAZU OBRONNEGO - cizzia aproved :)

Poza zwykłą skutecznością która jest sprawą oczywistą taka mieszanka powinna zawierać :

A - olejożywicę pieprzową o stężeniu nie mniejszym jak 15% OC , 3% related capsaicynoids i ostrości 3.000.000 SHU

B - jakiś stosunkowo bezpieczny acz agresywny rozpuszczalnik np taki jak w gazach FOX Labs ( wspomagający i przyśpieszający działanie gazu oraz jego wpływu na oczy )

C - farbę która poza samym działaniem gazu oznaczy naszego oponenta , jednak środki dotychczas stosowane przez Fox labs czy Sabre pomimo deklaracji pozostawania na skórze nawet do 7 dni ?! zdecydowanie NIE spełniają w obecnej formule moich oczekiwań !

D - środek zapachowy i ma to być prawdziwy – ŚMIERDZIEL :) – żadnej lipy tak żeby od samego zapachu można się było zrzygać ! mam kilka propozycji w rękawie ale o tym potem

E - zastanawiam się czy substancja oznaczająca w ultrafiolecie również jest potrzebna – ale załóżmy że TAK :)

F - dodatek gazu CS lub CR w co najmniej 2% stężeniu ( takie gazy są juz produkowane – ma na myśli stężenie CS )

G - ...........................


w odniesieniu do punktu D moje propozycje są następujące :

- opcja 1 - kwas masłowy

- opcja 2 - kwas izowalerianowy

niestety nie wiem jak z toksycznością , oraz czy same substancje dobrze komponowały by się z olejożywicą i CS-em jako mieszanina ?

cizzia
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Mam pytanie do forumowiczy czy spotkaliście się że podczas kupna gaz CS żądają zezwoleń ?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
nigdy mnie cośik takiego nie spotkało - jednak ja kupuję i kupowałem CS-y wyłącznie w Inter Arku w wawce i to osobiście

cizzia
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
W tym cała rzecz że też chciałem kupić osobiście , ale sprzedawca stwierdził że to broń i wedle ustawy o broni i amunicji bez zezwolenia mi nie sprzeda później zaczął coś przybąkiwać że jak policja go skontroluje to zabiorą mu Koncesję ww sklep mieści się w Białymstoku na ulicy Saturna 41 nazywa się "Hubertus"
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Buhahahahahah :) ten sprzedawca to jakiś debil. Kilka razy kupowałem CS i tylko pare lat temu raz mnie spisali z dowodu a tak to nigdy nic.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024