Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkła kontaktowe w SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_kolnaki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Szkła kontaktowe w SW
Czy macie jakieś doświadczenia w wykorzystaniu szkieł kontaktowych w kumite?
Boję się, ze jak dostanę w oko to wyląduję w szpitalu.
Jak to jest?
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkła kontaktowe w SW
Mój znajomy używa szkieł kontaktowych i ma problem bo czesto mu wypadają jak ktoś go lekko dotknie rękawicą w twarz.
Musi używać kasku- żeby rękawicą nie sięgała "oczu".
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkła kontaktowe w SW
ja sie tylko kulalem w soczewkach, ale nie widze co by sie moglo stac poza wypednieciem soczewki. pamietaj, to nie jest "szklo". ani sie w oko nie wbije, ani nie wgnicie. ot, przesunie sie i wypadnie. urapuru najlepiej niech sie wypowie, bo on nosi miesieczne przez trzy miesiace ;)
  • 0

budo_telewizor_rubin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkła kontaktowe w SW
Czy w soczewkach czy bez jak dostaniesz w oko (palcem czy czymś) to wylądujesz w szpitalu. Żeby wypadło to trzeba by oko potrzeć, uderzenie, po którym wypadnie soczewka miałoby taką siłę, żeby równie dobrze uszkodzić kości czaszki.
Ja się w szkłach kulam, chodzę na judo, a czasem i psyk się dostanie na treningu i nigdy (kilka lat) się nawet nie przesunęło.
Jedyna sytuacja, którą pamiętam żeby soczewka się "wydostała", to kumplowi na judo ale właśnie po przetarciu rękawem przy rzucie.
Mówię tylko o miękkich soczewkach hydrożelowych.
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkła kontaktowe w SW
Zero problemów odkąd trenuję.
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkła kontaktowe w SW
jak kumite to pewnie karate a jak karate to i tak mocno gęby nie obijają. Szkła kontaktowe kompletnie nie przeszkadzają czy to podczas walki, zwykłego treningu, czy nawet pływania w basenie (oprócz nurkowania z otwartymi oczyma ;) ). Miesięczne max nosiłem 6m-cy, po paru latach noszenia łatwo zapomnieć że trzeba zmienić ;) . A i jedyny problem może być że ktoś może Ci to soczewkę "wyciągnąć" z oka - wtedy po prostu jesteś jedno szkło kontaktowe w plecy no chyba że je znajdziesz - mi się nigdy nie zdarzyło podczas treningów, raz tylko mi spadła podczas jazdy rowerem za to z 10 razy podczas bardzo długiego czytania - w 90% przypadkach spowodowane jest to niewłaściwym nawilżeniem oka (za rzadko mrugam jak czytam etc).


PS Jak ktoś chyba wyżej już wspominał, soczewka kontaktowa to takie mięciutkie galaretkowe coś, wiec nie ma jak to zrobić krzywdy. (Chyba że nosisz twarde soczewki kontaktowe ale to jest bardzo rzadkie wiec Cię pewnie to nie dotyczy - bo gdybyś je nosił, to byś się lepiej orientował w tym temacie pewnie pewnie)
  • 0

budo_sei-budokai
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkła kontaktowe w SW
Ja również nie mam problemów ze soczewkami na treningach, a trenuję dyscyplinę kontaktową - Sei Budokai. Oczywiście jakość soczewek ma tutaj olbrzymie znaczenie.
  • 0

budo_rofab
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkła kontaktowe w SW
Ja również noszę soczewki kontaktowe z tym, że twarde. Jak się zapowiada większa porcja kumite to je zdejmuje, ale nie tyle dla bezpieczeństwa, a by po prostu po ew. wypadnięciu nie zgubić, bo jedno szkiełko to wydatek ~700 PLN :/
  • 0

budo_fightline
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkła kontaktowe w SW
Chyba nie powinno być z tym większego problemu,znam osoby które uprawiają wiele sportów będąc w soczewkach kontaktowych,w tym pływanie czy SW i w niczym im to nie przeszkadza.
  • 0

budo_ciszewkm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkła kontaktowe w SW
Moja żona chodzi na samoobronę i odpukać, póki co nie miała żadnych problemów z soczewkami, więc również myślę, że nie są one przeszkodą podczas treningów.
  • 0

budo_fightline
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkła kontaktowe w SW
No w takim razie mamy kolejną opinię,ze nie powinno być przeszkód,to powinno cię tylko utwierdzić w przekonaniu. Zresztą daj znać jak będziesz już po treningu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024