Skocz do zawartości


Zdjęcie

Morote dori kokyu ho


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Morote dori kokyu ho
Ciekawe wykonanie :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

fragment od 19 do 30 sekundy. Nie za czesto widac jak Dziadek robil ta technike, video pokazuje ciekawa wersje. Zastanawiam sie czy tak robil na co dzien czy wykonanie odzwierciedla szczegolny atak ze strony obu uke...w kazdym razie troche pary mial nawet w podeszlym wieku...

w 19-stej sekundzie widac 'kwadrat' w postawie Dziadka, z moich doswiadczen jest to bardzo trudny sposob rozprowadzenia sily atakujacych. Ja zwykle obracam biodra 90 stopni w lewo, a on to robi w miejscu bez obrotu, dosc impresjonujace. Musi rozprowadzac to wewnatrz swego ciala, ale pytanie powstaje jak on to robi?

Oraz na samym koncu, strasznie wypycha w gore wyrzutem bioder opierajac sie na lewej nodze....
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Morote dori kokyu ho
Cos nie widac zainteresowania dyskusja techniczna....szkoda...
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Morote dori kokyu ho
Tu jest ciekawa dyskusja techniczna. http://budo.net.pl/v...der=asc&start=0
Podobno kata i kihon są fee ;-)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Morote dori kokyu ho

Cos nie widac zainteresowania dyskusja techniczna....szkoda...

Bo temat zapodałeś tak, że nie wiadomo o czym dyskutować.
Piszesz np. o ataku i technice, a te słowa znaczą zupełnie co innego dla Ciebie i dla mnie ( wg mnie, na tym fragmencie filmu nikt nikogo nie atakuje ). Dlatego dyskusja jest niemożliwa.
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Morote dori kokyu ho
To jest fajne co Dziadek robi. W podobny sposób jak np. wizyta w skansenie w Sierpcu jest fajna.

Bardzo polecam: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Morote dori kokyu ho

Cos nie widac zainteresowania dyskusja techniczna....szkoda...

Bo temat zapodałeś tak, że nie wiadomo o czym dyskutować.
Piszesz np. o ataku i technice, a te słowa znaczą zupełnie co innego dla Ciebie i dla mnie ( wg mnie, na tym fragmencie filmu nikt nikogo nie atakuje ). Dlatego dyskusja jest niemożliwa.


Ok Akahige, napisz po prostu jak ty cwiczysz morotedori kokyu ho i jak to sie ma do zapodanego fragmentu video z punktu widzenia technicznego? Dla ilustracji jakies video mile widziane...

Kristof, witaj w skansenie, jestes tu mile widziany, szczegolnie dyskutujac na temat morotedori kokyu ho. Widze ze lubisz starocie, bo ci co nie lubia, to ich wizyty tutaj sa bez sensu...
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Morote dori kokyu ho

Ok Akahige, napisz po prostu jak ty cwiczysz morotedori kokyu ho i jak to sie ma do zapodanego fragmentu video z punktu widzenia technicznego?

Ja nie ćwiczę morotedori kokyu ho, bo nie ma czego ćwiczyć. Schematu ruchowego nauczyłem się dwadzieścia lat temu. Podstawą były dla mnie saitowskie formy tej techniki ( w Traditional Aikido jest ich pięć ) uwzgledniające różne sposoby trzymania reki przez uke. Samo ćwiczenie zakłada, że uke trzyma po prostu z całej siły rękę. Stara się ją trzymać za wszelką cenę nawet wtedy, gdy jego pozycja jest już złamana poprzez ustawienie biodra tori ( i opuszczenie łokcia ) poza centrum uke. Najbardziej komicznie wygląda to na stażach, kiedy jakiś mistrz zerwie uchwyt, a przerażony uke rozpaczliwie wyciera spocone dłonie o kimono żeby się uchwyt nie wyślizgiwał. Brak jakichkolwiek form weryfikacji technik w aikido sprawia, że dalej nie ma czego doskonalić. Dlatego napisałem, że na tym filmie nie ma żadnego ataku, czyli działania zmierzającego do zmiany zastanego toku zdarzeń w kierunku własnego celu walki. Jest tylko martwy schemat ruchowy, ćwiczenie dla samego ćwiczenia.
Trudno mi oceniać M. Ueshibę po tym filmiku. Mój pierwszy nauczyciel ćwiczył kokyu ho z kulturystami, którzy trenowali w części naszej sali. Schodził taki z ławeczki po wyciskaniu sztangi i łapał żylastą łapą. Co ciekawe, padał jak ten amerykański MP tzn. odkręcając się na zewnątrz wokół własnej osi pionowej i przewracając się prawie na twarz/brzuch. Jest to naturalny sposób zachowania dla kogoś niewytresowanego.
Dla mnie istotna jest odpowiedź na pytanie: w jakim celu wykonujemy dany ruch i jak to się ma do całości treningu technicznego? Rzeźbienie techniki dla samego rzeźbienia mnie nie interesuje.
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Morote dori kokyu ho
hehe
  • 0

budo_kiwi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Morote dori kokyu ho

Ciekawe wykonanie :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

fragment od 19 do 30 sekundy. Nie za czesto widac jak Dziadek robil ta technike, video pokazuje ciekawa wersje. Zastanawiam sie czy tak robil na co dzien czy wykonanie odzwierciedla szczegolny atak ze strony obu uke...w kazdym razie troche pary mial nawet w podeszlym wieku...

w 19-stej sekundzie widac 'kwadrat' w postawie Dziadka, z moich doswiadczen jest to bardzo trudny sposob rozprowadzenia sily atakujacych. Ja zwykle obracam biodra 90 stopni w lewo, a on to robi w miejscu bez obrotu, dosc impresjonujace. Musi rozprowadzac to wewnatrz swego ciala, ale pytanie powstaje jak on to robi?

Oraz na samym koncu, strasznie wypycha w gore wyrzutem bioder opierajac sie na lewej nodze....


...hmm dobrze że UKE tak się dobrze Dziadka uchwycili :) . Atak z serii chwytaj i nie puszczaj
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024