Skocz do zawartości


Zdjęcie

podział kk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsumasaki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WArszaWA
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

podział kk
Zakładam nowy temat bo nie znalazlem odpowiedzi na moje nurtujące pytanie.
Jak wiadomo doszło do rozłamu Kyokushin i powstały różne organizacje. W wikipedii po wpisaniu hasła "kyokushin" pojawiły się informacje które jak rozumiem są pokrewne w kk.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

1. Kyokushinkaikan (IKO Sosai)
2. Kyokushinkaikan (IKO1 – tzw. Matsui Group)
3. Shinkyokushinkai WKO
4. IFK Kyokushinkai
5. Kyokushin Kaikan (IKO3 – Matsushima Group)
6. Kyokushin Kai Kan Tezuka Group (IKO4)
7. All Japan Kyokushin Union (IKO5)
8. Kyokushinkan (IKO6)
9. IBK Kyokushin – International Budokai Kan Kyokushin
10. Kyokushin World Federation (KWF)
11. Internationale Budo Kai
12. Ashihara Karate
13. Enshin Karate
14. Oyama Karate
15. Seidokaikan
16. Seido juku
17. Shidokan Karate
18. Tsu Shin Gen
19. Kudo Daido Juku
20. Sei Budokai]

Od niedawna trenuje w Shinkyokushinkai i zauważyłem że niektórzy mają kanji inne niż te której jest w np książce "Oyama - Legenda i Dziedzictwo"
Moje może i głupie pytanie ale jednak je zadam: Czy można nosić karategę z kanji Shinkyokushinkai w innych organizacjach np w Kyokushinkaikan (IKO Sosai)
czy też lepiej mieć karategę z tzw orginalnym kanji jak w w/w książce? Chodzi mi o to czy idąc na trening do Kyokushinkaikan to czy kanji z shinkyokushin
będzie mile widziane znaczy że nie będzie żadnych powiedzmy nieprzyjemności. Co w przypadku gdy będę miał już 4 kyu w shinkyokushin a będę chciał poznać
inną organizację to czy zachowuje swój stopień? W Enshin posiadacz stopnia dan w innym stylu może nosić pomarańczowy pas, posiadacz powiedzmy 4 kyu w
kyokushin może się "przekwalifikować" do Oyama Karate na ten sam stopień ale już nie w drugą stronę.

W tym spisie zauważyłem że nie jest wymieniony shotokan lub goju-ryu. Czyli te style to już inna bajka tak? Ale np enshin?
Czym się kierują poszczególne organizacje, jaki mają kierunek treningów.

Za odpowiedzi ewentualne źródła do poczytania z góry dziękuję.
Pozdrawiam
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk
Mylisz dwa pojęcia

Co innego różne organizacje tego samego stylu a co innego nowe style w pewnym stopniu wywodzące się z kiokushin
12. Ashihara Karate
13. Enshin Karate
14. Oyama Karate
15. Seidokaikan
16. Seido juku
17. Shidokan Karate
18. Tsu Shin Gen
19. Kudo Daido Juku
20. Sei Budokai
  • 0

budo_tsumasaki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WArszaWA
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk
Czyli do punktu 11 to kyokushin. Czytając coraz więcej o tym to bardziej się już gubię.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk
Czemu?
W shotokanie też tak jest i w wielu innych szkołach.

Dość powszechne zjawisko
Nawet w boksie masz 4 główne federacje plus masę mniejszych, o mma nie wspominając.
  • 0

budo_tsumasaki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WArszaWA
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk
Chodzi o to że jak już zdobędę 4kyu ciężkim potem i będę chciał przejść do innego klubu (np przeprowadzka do innej miejscowości) to okaże się zonk bo w nowym klubie nie uznają mi 4kyu...
Ale już powoli zarysował mi się obraz sytuacji, mimo to wciąż się gubię.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk
bez żartów
Wszędzie gdzie ćwiczyłem uznawano stopnie zdobyte w jakimkolwiek karate.

Tylko o ile to nowy styl to trzeba oczywiście masę czasu poświęcić na naukę nowych rzeczy przed kolejnym egzaminem
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk

Chodzi o to że jak już zdobędę 4kyu ciężkim potem i będę chciał przejść do innego klubu (np przeprowadzka do innej miejscowości) to okaże się zonk bo w nowym klubie nie uznają mi 4kyu...
Ale już powoli zarysował mi się obraz sytuacji, mimo to wciąż się gubię.

W większości federacji jest możliwość weryfikacji stopnia (mają inne wymagania egzaminacyjne na poszczególne stopnie) co wiąże się z egzaminem na już posiadany lub następny stopień i oczywiście z opłatą :)
  • 0

budo_tsumasaki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WArszaWA
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk

oczywiście z opłatą

No to wiadomo przeca że w dzisiejszych czasach za darmo to nawet w morde się nie dostanie :)
Ale mimo wszystko już się rozeznałem w temacie, wiem co z czym się je.
pozdro.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk
Enshin Karate z Kyokushin łączy osoba twórcy stylu Kancho Joko Ninomiya. W Enshin nie są uznawane stopnie z innych styli i szkół karate. Mój nauczyciel sensei Gary
Chamberlain odchodząc z Kyokushin miał 4 dana i w Enshin zaczynał od zera, ja przechodząc do Enshin musiałem zdjąć swój pas z 3 danem Oyama Karate i zacząć od
początku drogę do czarnego pasa w Enshin. ;-)
  • 0

budo_rob8043
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk
nie chcąc zaśmiecać nowym tematem, zapytam tutaj, przeglądając zdjecia- filmy karate z japoni zauwazyłem, że tam ludzie w eiwku 30 lat mają 3 dan , jak to możliwe? czy tam jest troche inny system awansów? nie chce mi sie wierzyc by w PL ktoś w wieku 30-32 l miał 3 dan , u nas troche trzeba na to pocwiczyc lat, do 3 dana, poetm to czytalem ze dostaje sie za zaslugi i praca na karate
  • 0

budo_tsumasaki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WArszaWA
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk
To było gdzieś pisane, poszukaj a znadziesz. Nie pamiętam gdzie dokładnie.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk

nie chcąc zaśmiecać nowym tematem, zapytam tutaj, przeglądając zdjecia- filmy karate z japoni zauwazyłem, że tam ludzie w eiwku 30 lat mają 3 dan , jak to możliwe? czy tam jest troche inny system awansów? nie chce mi sie wierzyc by w PL ktoś w wieku 30-32 l miał 3 dan , u nas troche trzeba na to pocwiczyc lat, do 3 dana, poetm to czytalem ze dostaje sie za zaslugi i praca na karate

Nie przesadzajmy. W wieku 20 lat masz 1 dan, za dwa lata 2dan i za kolejne 3 - 3 dan. Czyli w wieku 25 lat masz 3 dan. W wieku 20 lat, 10-cio letni trening to nic niezwykłego. A jeśli, to i tak jeszcze 7 lat zapasu do 32 roku życia.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk
danomania
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk
Co prawda to nie karate ale SW i pasuje do tematu. Temat zaciągnięty z SFD.
Popatrzcie na kilkunastoletnich posiadaczy czarnych pasów ... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gryllu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Ruda/Siechnice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk
co za różnica jaki stopień jak i tak większość danowców niezależnie od tego czy mają 1 czy wyższy dan przychodzą na trening bez żadnego przemyślanego planu i robią treningi z bomby, bo dzisiaj np mają widzimisie na walki:D Nie stopień niestety jest wyznacznikiem wiedzy.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk
No właśnie ... dla nas którzy w tym bajorku siedzimy trzeci, piąty czy siódmy dan nie robią wrażenia, bo my podchodzimy do tematu na zasadzie - zobaczymy co pokaże. Ale dla laików czy osób absolutnie początkujących to taka danomania często robi wrażenie, często na krótką metę, ale jednak. A dla rodziców takiego dla przykładu trzynastolatka to szpan całego powiedzieć, że latorośl z drugim albo trzecim danem biega.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk

No właśnie ... dla nas którzy w tym bajorku siedzimy trzeci, piąty czy siódmy dan nie robią wrażenia, bo my podchodzimy do tematu na zasadzie - zobaczymy co pokaże. Ale dla laików czy osób absolutnie początkujących to taka danomania często robi wrażenie, często na krótką metę, ale jednak. A dla rodziców takiego dla przykładu trzynastolatka to szpan całego powiedzieć, że latorośl z drugim albo trzecim danem biega.

Z drugiej jednak strony, w sytuacji idealnej, stopień lub kolor pasa jest potwierdzeniem nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim postępu. Co prawda postęp można mierzyć na różne sposoby i nie każdy jest dobry, ale przynajmniej jakaś miara jest. Obowiązkiem egzaminujących jest dbanie o to, aby ranga samego egzaminu się nie dewaluowała.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: podział kk

No właśnie ... dla nas którzy w tym bajorku siedzimy trzeci, piąty czy siódmy dan nie robią wrażenia, bo my podchodzimy do tematu na zasadzie - zobaczymy co pokaże. Ale dla laików czy osób absolutnie początkujących to taka danomania często robi wrażenie, często na krótką metę, ale jednak. A dla rodziców takiego dla przykładu trzynastolatka to szpan całego powiedzieć, że latorośl z drugim albo trzecim danem biega.

Z drugiej jednak strony, w sytuacji idealnej, stopień lub kolor pasa jest potwierdzeniem nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim postępu. Co prawda postęp można mierzyć na różne sposoby i nie każdy jest dobry, ale przynajmniej jakaś miara jest. Obowiązkiem egzaminujących jest dbanie o to, aby ranga samego egzaminu się nie dewaluowała.



patrzac na ta strone TKW - inflacja.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024