Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pasy z haftem KK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsumasaki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WArszaWA
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Pasy z haftem KK
Witam
Zakładam nowy temat bo nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
A mianowicie chce sobię zakupić kas z haftrem podobny a nawet taki sam jak mają czerne pasy. Jest na nim wyhaftowane imię i nazwisko i INTERNATIONAL KARATE DO RENMEI KYOKUSHINKAIKAN. Imię i nazwisko będzie w transkrypcji japońskiej. Nie znam japońsiego więc nie będę wiedział czy to faktycznie jest moje nazwisko czy też napis "sajgonki 3,50"
Jak można to sprawdzić? Pozdrawiam.
Mam nadzieję że ktoś pomoże w tej materii.
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK
Witam!
gdzieś w google udało mi się znaleźć taki program, który zamienia polskie litery i sylaby na japońskie. I tam sobie sprawdziłem, jak mniej więcej będzie wyglądało moje imię i nazwisko i powiem, że chyba dobrze mam wyhaftowane. Pas zamawiałem u jakiegoś gościa z Alledrogo, chyba coś za 90zł pas plus koszty przesyłki.

PS. A wiecie, jak wyczepiście wygląda żółty pas z imieniem i nazwiskiem :) :cool:
  • 0

budo_tsumasaki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WArszaWA
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK
Ano widziałem :) i też mi się podoba. Czyli w google translate jak sobie wrzucę swoje szanowne imię i nazwisko to będzie ok? Ten koleś z alledrogo też pewnie z googla translate korzysta :)
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK

Ano widziałem :) i też mi się podoba. Czyli w google translate jak sobie wrzucę swoje szanowne imię i nazwisko to będzie ok? Ten koleś z alledrogo też pewnie z googla translate korzysta :)


Czy ten kolo korzysta z tego programu, to nie wiem, w sumie nie ma znaczenia - jeśli jest w miarę poprawnie napisane (dla mnie ;-) ). Pewnie ktoś, kto uczy się japońskiego mógłby się śmiać z tego, ale mnie pasuje :)
Wątpię, żeby google translate przetłumaczyło nazwisko na japoński, bo to są nazwy własne... A w japońskim nie tłumaczy się poszczególnych liter (jak np. w angielskim), tylko tłumaczy się sylaby, zdrobniałe przez jakąś dodatkową ciapkę nad znaczkiem i wtedy jest jazda :roll: Albo zlepek dwóch sylab...
Ja patrzyłem na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :lol: śmieszne,ale chyba prawdziwe
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK

Ano widziałem :) i też mi się podoba. Czyli w google translate jak sobie wrzucę swoje szanowne imię i nazwisko to będzie ok? Ten koleś z alledrogo też pewnie z googla translate korzysta :)


Czy ten kolo korzysta z tego programu, to nie wiem, w sumie nie ma znaczenia - jeśli jest w miarę poprawnie napisane (dla mnie ;-) ). Pewnie ktoś, kto uczy się japońskiego mógłby się śmiać z tego, ale mnie pasuje :)
Wątpię, żeby google translate przetłumaczyło nazwisko na japoński, bo to są nazwy własne... A w japońskim nie tłumaczy się poszczególnych liter (jak np. w angielskim), tylko tłumaczy się sylaby, zdrobniałe przez jakąś dodatkową ciapkę nad znaczkiem i wtedy jest jazda :roll: Albo zlepek dwóch sylab...
Ja patrzyłem na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :lol: śmieszne,ale chyba prawdziwe
  • 0

budo_tsumasaki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WArszaWA
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK
Tak z tego co widze google translate identycznie pokazuje.
  • 0

budo_rob8043
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK
pokaż te żółtko z haftem :)

ja osobiście uważam, że od 3kyu wypada robić pasy z haftem swoim
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK

pokaż te żółtko z haftem :)

ja osobiście uważam, że od 3kyu wypada robić pasy z haftem swoim


Nie wiem, czy dobrze uploaduję, ale może się uda... Proszę bardzo:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na końcu z logo shotokanu jest podobno moje imię i nazwisko, na drugim końcu słowa: Karate-do-shotokan". Podobno :lol: Podoba się?

EDZIA: Ja uważam, że jeśli pas jest zasłużony, tzn zdobyty ciężką pracą, potem i bólem, to można go haftować po swojemu od samego początku :cool:
  • 0

budo_rob8043
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK
Joanna ヨアンナ, Katarzyna カタジーナ, Agnieszka アグニェシカ,
Małgorzata マウゴジャータ, Magda マグダ, Anna アンナ , Ewa エヴァ
Jolanta ヨランタ, Marta マルタ , Iwona イウォナ, Beata ベアタ
Justyna ユスティーナ, Monika モニカ, Aleksandra アレクサンドラ
Dorota ドロタ, Krzysztof クシシュトフ, Marek マレック, Piotr ピョトル, Tomek トメック Andrzej アンジェイ, Grzegorz グジェーゴジ, Paweł パウェウ, Michał ミハウ, Wojtek ヴォイテック, Jerzy イェージ , Jacek ジャツェック, Maciej マチェイ Mariusz マリウッシュ, Marcin マルチン , Darek ダレック

Barbara バルバラ, Maja マヤ, Natalia ナタリャ, Karolina カロリーナ,
Julia ユリア, Jakub ヤクッブ, Łukasz ウーカッシュ, Mateusz マテウシュ, Bartek バルテク, Szymon シモン

w japonskim ciezko ułozyc nazwisko bo dla nas jedna litera japonskiego oznacza u nich słowo ale pewnie sie da :) ja wolalbym haft z polskim imieniem ;)
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK

Joanna ヨアンナ, Katarzyna カタジーナ, Agnieszka アグニェシカ,
Małgorzata マウゴジャータ, Magda マグダ, Anna アンナ , Ewa エヴァ
Jolanta ヨランタ, Marta マルタ , Iwona イウォナ, Beata ベアタ
Justyna ユスティーナ, Monika モニカ, Aleksandra アレクサンドラ
Dorota ドロタ, Krzysztof クシシュトフ, Marek マレック, Piotr ピョトル, Tomek トメック Andrzej アンジェイ, Grzegorz グジェーゴジ, Paweł パウェウ, Michał ミハウ, Wojtek ヴォイテック, Jerzy イェージ , Jacek ジャツェック, Maciej マチェイ Mariusz マリウッシュ, Marcin マルチン , Darek ダレック

Barbara バルバラ, Maja マヤ, Natalia ナタリャ, Karolina カロリーナ,
Julia ユリア, Jakub ヤクッブ, Łukasz ウーカッシュ, Mateusz マテウシュ, Bartek バルテク, Szymon シモン

w japonskim ciezko ułozyc nazwisko bo dla nas jedna litera japonskiego oznacza u nich słowo ale pewnie sie da :) ja wolalbym haft z polskim imieniem ;)


Buahahahha, no nieźle żeś pojechał :lol: W sumie z nazwiskiem są problemy, ale chyba da się go ułożyć sylabami (tylko np u mnie końcówka nazwiska "-ski" jest napisana i czytana jako "-shi"... Bo nie mieli "k" :roll: )
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK
smarekxy, fajny pas. Możesz dać namiar na tego allegrowego gościa?
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK
@robalecki, dzięki. Szukałem namiarów na moim koncie, ale nie mogę znaleźć niestety. Ale jeśli wejdziesz na Alledrogo w kategorię "Sztuki walki=> Odzież i obuwie=> Pasy", to tam jest jeden facet, który robi haftowane pasy dobrej jakości (jako jedyne na Alledrogo te pasy kosztują ok 90zł, więc łątwo znaleźć). Ale chyba tylko do Kyokushin.
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK
Odświeżam :roll:

Jakby ktoś był zainteresowany, to znalazłem na Alledrogo faceta, który ma co prawda aukcje z haftowanymi pasami Kyoka, ale pisałem maila do niego i jest możliwość wyhaftowania pasa również z Shotokanu (z logo shotokanu, imieniem i nazwiskiem oraz jakimś napisem, np. "Karate-do-Shotokan"). Sprzedający nazywa się "505-00-99-00". Ceny pasa to 90zł + wysyłka.
Aha - nie jest to żaden znajomy, nie mam żadnego biznesu, żeby reklamować tu jego produkty - informację podaję jedynie dla zainteresowanych, ażeby nie szukali za długo :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_rocket city
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK
Przepraszam za spam, ale mam nadzieję, że w związku z tematem wątku będę usprawiedliwiony.

Gdyby był ktoś zainteresowany, to wykonujemy hafty zarówno na własnych pasach jak i na pasach klienta.
Cena haftu wynosi 30zł za imię lub nazwisko albo 40zł za imię z nazwiskiem w transkrypcji na japoński oraz 15zł za ideogram karate-do/shotokan/kyokushinkai czy jaki kto chce - mamy w ofercie wszystkie.
Daje nam to 45-55zł + ewentualnie cena nowego pasa (20zł).

I ważna uwaga: nie korzystamy z translatora google ;) Wszystkie transkrypcje są wykonywane przez nas i dodatkowo sprawdzane "na zewnątrz". Dajemy gwarancję, że na pasie nie będzie napisu "kutak w ciecie";)

Zapraszam do kontaktu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_rocket city
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK

W sumie z nazwiskiem są problemy, ale chyba da się go ułożyć sylabami (tylko np u mnie końcówka nazwiska "-ski" jest napisana i czytana jako "-shi"... Bo nie mieli "k" :roll: )

Pewnie, że się da. Końcówki "-ski" się nie zrobi, ale nie ze względu na brak "k", ale ze względu na zlepek spółgłosek "s-k".

A swoją drogą, to przyglądam się zdjęciu z Twoim pasem i mam pewne wątpliwości... Jakbyś mi podał na priv swoje imię (a jeszcze lepiej z nazwiskiem), to sprawdzę, czy japoński haft na pasie jest w porządku. Chyba, że wolisz nie wiedzieć ;)
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem KK

A swoją drogą, to przyglądam się zdjęciu z Twoim pasem i mam pewne wątpliwości... Jakbyś mi podał na priv swoje imię (a jeszcze lepiej z nazwiskiem), to sprawdzę, czy japoński haft na pasie jest w porządku. Chyba, że wolisz nie wiedzieć


Dzięki, ale w tej chwili to już nie ma znaczenia, bo od niedługiego czasu jestem dumnym posiadaczem zielonego pasa :) żółty zostawię sobie na pamiątkę, ale to nieistotne, czy jest dobrze napisane, czy nie do końca, bo on jest MÓJ :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024