Skocz do zawartości


Zdjęcie

Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
paski na drążek co to jest?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zle nazwalem. jak trx ale doczepiane do drazka
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
fajna opcja zamiast kółek ;) jaki koszt?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
$30, plus dostawa. nie wiem czemy cena w $ jak bylo z essex, whatever.



kolka niby za $35, ale mam takie juz w aberdeen, to wzialem to.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń

a co z tymi wszystkimi teoriami, ze takie rzeczy działają źle na stawy?
Jedne mówiły, że noszenie tego cały dzień jest szkodliwe, ale sam trening w tym jest ok. Drugie, ze kopanie/uderzanie z takim czyms jest niezdrowe dla stawów.

Przypuszczam, że ta druga opcja nie jest do końca prawdziwa, ale czy jakos się do tego ustosunkowujesz?


źle wykorzystywane działają źle na staw. Wszystko źle wykorzystywane działa na coś źle, nawet dobrze wykorzystywane działa na coś źle. Wykonywanie eksplozywnych technik w powietrze w tym może być straszne dla stawów, wykonywanie powolnych ruchów, albo dynamicznych na worek nie powinno szkodzić na staw. Długotrwałe używanie nie mam pojęcia, raczej bym unikał, nawet jeśli na staw by nie zaszkodziło w sensie uszkodzenia go samym przeciążeniem stawu(nie wiem jak to wytłumaczyć, chodzić) to mogłoby bardzo zwiększyć dysproporcje siły mięśniowej, co jest dla stawu bardzo niedobre.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
ciekawe co piszecie o tych obciążnikach bo mam przyjaciela, który od małego trenował gimnastykę i bardzo często trener kazał mu ćwiczyć w obciążnikach.
a z drugiej strony Rippetoe napisał, że jeśli ćwiczymy jakiś sport, to nie powinniśmy na treningu powtarzać dokładnie tego ruchu jakiego używamy w danym sporcie ze zwiększonym obciążeniem ( jako przykład podał bodajże futbol amerykański i rzucanie cięższą piłką ) bo to nie prowadzi wcale do poprawy wyników.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
tak, ale gimnastycy uzywaja ich glownie do obciazenia cwiczac na drazku etc, czyli nie ma to wplywu na stawy nog jakby mialo przy biegu.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
a odnośnie Rippetoe? bo nie znalazłem nic innego, prócz jego słów na ten temat.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
hmm no widze, jak ktos moglby (nieswiadomie) zmienic sposob poruszania/wykonywanie ruchu przy wiekszym obciazeniu. przy wiekszym obciazeniu moze tak byc wydajniej, przy mniejszym - juz nie. bodaje tak jest przy bieganiu z kamizelka. kamizelka dodaje ci kg na ciele, przez co walczysz z grawitacja. a takie np sanki dodaja obciazenia z tylu, przez co sila jest wieksza generowana do przodu, a przeciw grawitacji.
a jak jest naprwde - nie wiem.
  • 0

budo_abraksazz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
Moim zdaniem przegadany temat :smile:
W domu wystarczy jeden uniwersalny, najlepszy, ostateczny sprzęt jakim jest sztanga.
Sztanga ma same zalety. Można nią wykonywać ćwiczenia każdego rodzaju, normalna siłówke, izometryczne, dynamiczne (zarzuty), wszystko. Jest dobra na masę i na rzeźbę, bez potrzeby robienia nudnych aeorbów.
Dodatkowo zajmuje mało miejsca, bo można położyć talerze jeden na drugim a gryf w środek. Ilość potrzebnego miejsca w domu - jakieś 50 cm2.
Sensowna sztangę można kupić na Alle od ok. 300 zł, zależy ile chcemy mieć obciążenia. To można dokupywać zależnie od potrzeby.

Co do tego? Drążek. Oczywista rzecz. Stołki od pompek. Są takie fajne w ikei, można je także używać też jako mini stojaki do sztangi bo mają wycięcia po środku. I jeszcze ławka na brzuch, składana. Mamy cały komplet który pozwala przećwiczyć całe ciało. Za cenę kilku karnetów na siłownię. Sprzęt na całe życie :paker:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
nie wiem o jakiej sztandze ty mowisz, ale taka jak ja chce ma 2.2m, czyli potrzeba troche wiecej miejsca, tak ze 4m^2 do cwiczenia bezpiecznie. poza tym nie kazda podloga wytrzyma >150kg. nie wspominajac, ze kosztuje troche wiecej niz kilka karnetow (i niech bedzie, nie musze miec eleiko :P )

jasne, jakbym mial dom +garaz i pewna prace to mozna tak kombinowac. do tego kolka i gotowe, nie potrzeba lawki ani stolkow. ale w wynajetym mieszkaniu, nie ma szans.
  • 0

budo_abraksazz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń

nie wiem o jakiej sztandze ty mowisz,


Spokojnie wystarczy 1,70 cm, zrobisz wszystko. Obczaj na Alle. W wynajętym mieszkaniu odpada rzucanie, ale to nieistotny szczegół ;-)

Moja sztanga ma ok. 180 cm, wiele lat temu, kiedy zaopatrzenie sklepów było jednak gorsze niż dzisiaj, zrobiona na zamówienie. Takie rzeczy jak stojaki czy sztangielki mam tylko i wyłącznie z powodu próżności, sztanga pozwala przećwiczyć wszystko. I nawet robić modne dzisiaj swingi. Kwestia pomysłowości.

Miejsce do ćwiczeń to co innego niż miejsce do przechowywania sprzętu. Tu potrzebujesz ok 4 m2 i można to wygospodarować przesuwając panią domu oraz jej koty :) A na serio, ja ćwiczę na środku pokoju, potem zwijam sprzęt i zapominam o nim. Mieszkam w bloku.

Podłoga wytrzyma kilkaset kilo, nie bój żaby. Ludzie różne rzeczy wstawiają do mieszkań, regał z książkami waży więcej niż sztanga i jej operator.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
W temacie naśladowania w treningu ogólnym wzorców ruchowych specjalnych, to ma to sens tylko tam, gdzie w samym sporcie ruchy są wysoce zdefiniowane i powtarzalne - dwu i trójbój siłowy na przykład przychodzą do głowy. Ale tam siła i moc są specjalizacją same w sobie.

Na ogólnym siłowo-kondycyjnym trenuje się cechy motoryczne a na specjalistycznym sportowym aplikację. Wiadomo, nie jest to aż tak czarno-białe, ale z grubsza tak to wygląda.

Jak sugeruje Novo, pisze się, że zbyt podobne ruchy (a nie będą przecież identyczne) mogą wypaczać technikę sportową. Stąd bardziej przydatne są ćwiczenia odrobinę mniej, hmm, imitacyjne.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń

I jeszcze ławka na brzuch, składana. :paker:


po co?!
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
Gwyn:
dlatego robiąc motoryke pod jakiś wybrany sport trzeba zmieniać ćwiczenia.
Generalnie trening siłowy może zaburzyć technikę, jakiekolwiek ćwiczenia byś wykonywał. Określona technika wymaga określonej koordynacji, która jest inna niż w czasie wyciskania leżąc, niż w czasie uderzeń z obciążnikami, niż w czasie uderzeń na gumach, pompek... jakiegokolwiek innego ćwiczenia. Dlatego każde ćwiczenie jest tylko dodatkiem, powinno być dobrane wg zawodnika, powinno się je często zmieniać...
Jak będziesz więcej wykonywał ćwiczeń zmotorycznych niż ćwiczeń gdzie wykorzystujesz technikę, tym gorzej będzie wyglądała Twoja technika i tym łatwiej będziesz ją tracił.
Oczywiście im ruch lepiej odpowiada technice tym większa korelacja między postępem w ćwiczeniu a w sile/szybkości w wybranej technice..
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
Co do ostatniego zdania to i tak i nie, wszystko zależy od sportu, od zawodnika itp itd. Co do najwazniejszeog to się zgodzę - odpowiednia proporcja musi być :)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
U mnie sam najprostszy sprzęt,
tj:
4 pary sztangielek,
drążek,
poręcze do pompek
"kijek" do nawijania ciężaru
ściskacze
i przyrząd do izometrii a la Bruce Lee

Jak na domowy trening mi starcza,
jakbym miał coś dokupić to tylko kamizelkę czy uchwyty do pompek
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
trx'a
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
Fakt,TRX-a też bym dokupił - i pomyśleć,że kiedyś jak zaczynałem cwiczyć tylko z obciążeniem własnego ciała to myślałem,że nic mi do szczęścia nie będzie potrzebne;]
Aha,i powerballa zawsze chciałem mieć :oops:
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowa siłownia/miejsce do ćwiczeń
da się kupić już "nieorginalne" trx za rozsądną kasę.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024