Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga na nadwagę i słabą wydolność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_sxpounder
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Krav Maga na nadwagę i słabą wydolność
Witajcie!

Krav Maga pasjonowała mnie od podstawówki, ale dopiero teraz mam okazję ją ćwiczyć (od września). Zamierzam pójść oczywiście do grupy początkującej i ćwiczyć 4 razy w tygodniu. Cena nie jest wygórowana, 100zł za miesiąc daje około 8,5 zł za jeden trening - śmieszna kasa :) Ale nie tutaj jest problem.

Zastanawia mnie, czy na treningach Krav Magi dam sobie radę? Mam sporą nadwagę i słabą kondycję. Wiem, że mogę to nadrobić siłą woli i treningiem w ciągu paru miesięcy (schudnąć i poprawić wydolność), ale czy nie będzie to problemem na treningach? Czytałem tutaj, że na treningi chodzą wszyscy od małych i chudych po wielkich i grubych :)

A może mógłbym się jakoś przygotować? Nie wiem czy worek treningowy będzie dobrym pomysłem nie mając wyćwiczonej odpowiedniej techniki kopania i uderzania. Dodałem do tego rowerek. Czy coś jeszcze? Myślicie że dam radę?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga na nadwagę i słabą wydolność
Dasz rade. Ja cele moje zycie treningowe wazylem ponad 100 KG (zaczolem jako 14 latek).
  • 0

budo_sxpounder
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga na nadwagę i słabą wydolność
Czyli coś takiego jak ja. Dzięki :)

A co myślisz/myślicie o tym, by po zbudowaniu jakieś kondycji iść na coś innego poza/zamiast krav magi? Czy takie coś ma sens? Domyślam się, że np na boksie nauczyłbym się uderzać o wiele lepiej niż na KM, ale wtedy mógłbym zapomnieć technik KM. Z drugiej strony ćwicząc jednocześnie boks i KM mógłbym mieć niesportowe zachowania na ringu i tak to jest.

A może jest jakiś system/sztuka walki, na którą mógłby pójść niewyćwiczony osobnik płci męskiej ważący 100kg mógłby iść i dać sobie radę? Nie mam żelaznego charakteru, dlatego chcę zacząć od czegoś lżejszego na początek. Krav Maga, czy zmienić zdanie i wziąć coś innego? :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga na nadwagę i słabą wydolność
Idź na cokolwiek. Potem Ci się pogląd wyklaruje. Po 2 miesiącach się nie podoba ? Szukaj dalej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024