Skocz do zawartości


Zdjęcie

SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI

Też się wybiorę, a i książkę chętnie nabędę. :)


wszystko z godnie z planem - 20.10.2012 - oficjalna premiera ksiazki w Katowicach, a 27.10 ksiazka dostepna rowniez na seminarium w Sochaczewie.
  • 0

budo_gryllu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Ruda/Siechnice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Dużo ludzi wam zabrakło do zorganizowania seminarium? A tak się cieszyłem na tą imprezę.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Mnie zabrakło (oby nie tylko). Mam paskudną kontuzję, która się za mną ciągnie od miesiąca, a tydzień temu się poważnie pogorszyła.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Jakby tu powiedzieć, ja miałem być i wiadomość do tych radosnych raczej nie należy...
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
tzn nie ma seminarium? bo ja juz sobie wszystko poukladalem...
  • 0

budo_gryllu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Ruda/Siechnice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Nie dostałeś maila?
ja też wszystko poukładałem, poplanowałem i taki psikus...
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Nie dostalem, tzn nie bylem zameldowany, do niedawna nie wiedzialem jak bedzie z sobota. Trudno, a tak pieknie mialo byc... :)
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI

Też się wybiorę, a i książkę chętnie nabędę. :)


wszystko z godnie z planem - 20.10.2012 - oficjalna premiera ksiazki w Katowicach, a 27.10 ksiazka dostepna rowniez na seminarium w Sochaczewie.

Wyborowa czytałeś książkie Podstawy Teorii Treningu Sportowego Henryka Sozańskiego ..........jak ewentualnie czytałeś jakie masz zdanie na temat tej przydatności zawartej tam treści ?
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Ja właśnie skończyłem czytać książkę, o którą pyta Inhetos i nie żałuje spędzonego nad nią czasu.
Książke Wyborowej też właśnie skończyłem czytać, dla mnie nic nowego w sumie, nawet się troszeczkę zawiodłem że książka, na którą tyle czasu czekałem nie wniosła nic nowego dla mnie, chociaż jakby się mnie ktoś spytał o jakąś książkę o treningu pod SW to poleciłbym bez wahania właśnie ją.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI

Nie dostałeś maila?
ja też wszystko poukładałem, poplanowałem i taki psikus...


zainteresowanie seminarium bylo slabe. Wybor miejsca byl podyktowany ustaleniami, ze w wiekszej liczbie udzial wezma osoby z MMA. Niestety tych wcale nie bylo. Ostatecznie na tydzien przed impreza doliczylem sie czterech osob, ktore na 100 procent potwierdzily udzial. Zameldowanych na seminarium oczywiscie bylo znacznie wiecej, ale trudno traktowac to powaznie. W tej sytualcji podjalem jedyna mozliwa racjonalna decyzje. Przepraszam te osoby, ktore wybieraly sie na seminarium. Nastepne seminarium bede robil na Slasku, na wiosne w przyszlym roku.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI

Też się wybiorę, a i książkę chętnie nabędę. :)


wszystko z godnie z planem - 20.10.2012 - oficjalna premiera ksiazki w Katowicach, a 27.10 ksiazka dostepna rowniez na seminarium w Sochaczewie.

Wyborowa czytałeś książkie Podstawy Teorii Treningu Sportowego Henryka Sozańskiego ..........jak ewentualnie czytałeś jakie masz zdanie na temat tej przydatności zawartej tam treści ?


Tylko pierwsza polowka mojego planu wypalila i to na 100 procent. Druga czesc niestety nie wyszla wcale.
Sozanski to polska klasyka teorii sportu. Moje zdanie - nikt nic lepszego w tej materii w Polsce nie napisal. Ale radze zobaczyc kiedy ksiazka byla napisana i wydana.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Akurat jak na polskie standardy to nie najgorzej, 1992 i poprawione 1999r.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI

Akurat jak na polskie standardy to nie najgorzej, 1992 i poprawione 1999r.


HEHE... dobre... wystarczy popatrzec jakie modele produkowalo np. Audi w 1992 roku, albo w 1999 i zobacz co robia teraz...

Polskie standardy... pisze o tym w swojej ksiazce - w polskie literaturze dotyczacej sportu nie ma rozroznienia dotyczacego "speed and quickness training". Tu funkcjonuje pojecie "ogolny trening szybkosci", a tymczasem to sa dwie odrebne kategorie, ktore na dodatek realizuje sie odrebnymi metodami i cwiczeniami.
Kolejna rzecz - trening rownowagi - istotny segment w mojej ksiazce.
W Polsce - recepcja tych rzeczy jest szczatkowa, opracowan po polsku ZERO (mowie o treningu sportowym), a BOSU w calej Polsce sprzedaje sie w ilosci 100 sztuk na rok.
  • 0

budo_majlo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Bardzo ciekawa książka, 250 stron "przeczytałem"w dziesięć minut.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Przydatny zestaw ćwiczeń. Gratuluję
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI

Akurat jak na polskie standardy to nie najgorzej, 1992 i poprawione 1999r.


HEHE... dobre... wystarczy popatrzec jakie modele produkowalo np. Audi w 1992 roku, albo w 1999 i zobacz co robia teraz...

Polskie standardy... pisze o tym w swojej ksiazce - w polskie literaturze dotyczacej sportu nie ma rozroznienia dotyczacego "speed and quickness training". Tu funkcjonuje pojecie "ogolny trening szybkosci", a tymczasem to sa dwie odrebne kategorie, ktore na dodatek realizuje sie odrebnymi metodami i cwiczeniami.
Kolejna rzecz - trening rownowagi - istotny segment w mojej ksiazce.
W Polsce - recepcja tych rzeczy jest szczatkowa, opracowan po polsku ZERO (mowie o treningu sportowym), a BOSU w calej Polsce sprzedaje sie w ilosci 100 sztuk na rok.

jeśli w teorii sportu jest taki postęp jak w motoryzacji to książka Sozańskiego jest merytorycznie już nienajnowższa........jak Wyborowa w Szwajcarii oceniasz publikacje dotyczące nauk o sporcie w porównaniu do polskich pozycji ?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI

jeśli w teorii sportu jest taki postęp jak w motoryzacji to książka Sozańskiego jest merytorycznie już nienajnowższa........jak Wyborowa w Szwajcarii oceniasz publikacje dotyczące nauk o sporcie w porównaniu do polskich pozycji ?


Regres jest duzy i nie bardzo jest komu robic. Katedry na uczelniach sa obsadzone od dekad przez ludzi, ktorzy sa zainteresowani pobieraniem pensji, ktorzy nie znaja jezykow obcych, ktorzy nie maja zadnego wkladu w bezposrednie przygotowanie zawodnika i na dodatek nie ogarniaja calosci przygotowan.
Ludzie mlodsi musza sie przez ta zbutwiala kadre przebijac, tracac energie na gierki personalne i potem tej energii brakuje jak trzeba juz cos realnie zrobic. Opor tej materii jest ogromny. Jestem w Polsce od kilku tygodni i to jest dla mnie glowna przeszkoda. W Polsce jest tyle zapetlonych tematow, przepisow wzajemnie sie wykluczajacych, ze szkoda o tym dyskutowac i masa ludzi, ktora po skonczeniu studiow osiagnela swoj maksymalny poziom i teraz do emerytury bedzie bronic status quo.
Ja sledze to co dzieje sie w literaturze anglojezycznej. Jak podsumujesz medale z igrzysk letnich i zimowych ktore zdobyli zawodnicy USA, Wlk Brytanii, Australii to o pomylce nie moze byc mowy. To jest szpica.
To na pewno jest podazanie za najbardziej skutecznymi metodami. Tyle tylko, ze jesli cos jest juz opublikowane, to znaczy, ze ludzie sa juz o krok dalej. Na tej najnowszej bazie trzeba robic cos specyficznego, bo tylko wtedy sie wygrywa. Nie poprzez nasladownictwo innych, tylko przez tworzenie wlasnych rzeczy.
Ten poziom, to w Polsce jest zupelnie nieobecny.
Podsumowujac i dajac do myslenia - lepszy stary Sozanski niz nowoczesny Crossfit.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
wyborowa
Co polskich uczelni to racja. Co do książki Sozańskiego... nie bardzo się z tym zgodzę.
Jest to opracowanie teoretyczne i nie wnika w szczegóły metodyczne. Jeśli chodzi o metodykę, to masz rację. Jest tragedia, zwłaszcza w sztukach walki. Tylko po jaka cholerę w Polsce jest potrzebna metodyka skoro przed zawodami znane są wyniki?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI

wyborowa
Co polskich uczelni to racja. Co do książki Sozańskiego... nie bardzo się z tym zgodzę.
Jest to opracowanie teoretyczne i nie wnika w szczegóły metodyczne. Jeśli chodzi o metodykę, to masz rację. Jest tragedia, zwłaszcza w sztukach walki. Tylko po jaka cholerę w Polsce jest potrzebna metodyka skoro przed zawodami znane są wyniki?


Tak jak piszesz - opracowanie teoretyczne. Ale nie rozroznia Sozanski Speed training od quickness training. wiec ksiazka jest lekko nieswieza. poza tym koncepcja teoretyczna bez bezposredniego przelozenia na praktyke jest malo istotna. Tak samo jak same cwiczenia bez podania motywow dzialania.
Wyniki znane przed zawodami to jest organizacyjno-moralny bubel. Nie bardzo to koresponduje z metodyka, a raczej z przepisami organizacyjnymi. W kontaktowym karate jest szansa, ze jak sie dokreci goscia i ten lezy na glebie, to sedzia ma malo do powiedzenia. W przypadku bezkontaktowego karate takich szans nie ma, a mozliwosci interpretacyjne sa o wiele wieksze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024