Skocz do zawartości


Zdjęcie

SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
[quote name="budo_wyborowa"]@CarpeDiem...

z tego co piszesz wnioskuje, ze poszukujesz i miksujesz rozne rzeczy, ktore uwazasz za przydatne w treningu. To jest generalnie dobry kierunek i chyba to miales na mysli piszac CROSS... trening... ale trening przekrojowy to cos innego niz crossfit. [/quote]

Tak, lubie roznorodnosc Cross TRENINGU. Rozwianie moich watpliwosci dzieki Twojej interwencji w roznicy pomiedzy nim a cross fitem potwierdzilem w poprzednim poscie ;-)


[quote]
Caly trick z crossfit polega na tym, ze ludzie "dostaja cos za darmo". A tymczasem sa czescia wielkiego, dobrze krecacego sie biznesu, tylko, ze tego zupelnie nie widza. To najbardziej wyrafinowana i skutecznya taktyka sprzedazy.

Piszac o treningu atletycznym nie ma sensu sie wzorowac na gosciach, ktorzy funkcjonuja na zasadzie internetowego guru - tak jak Ross (rosstraining.com) czy wspomniany przez Ciebie BJ Penn (tego goscia masz na mysli) - chociaz obydwoje reprezentuja cos innego. [/quote]

Wystarczy miec wiedze nt kolejnosci planowania cwiczen w jednostce treningowej i z perspektywy instruktora nie sa az tak niebezpieczne jak prorokujesz. Calkowite pokladania wiary w internetowych guru zawsze wychodzi bokiem, ale warto sledzic ich poczynania i przemycac nowe cwiczenia do swoich treningow. Wiadomo, ich programy maja byc z zalozenia dla mas, ale kazdy z nich ma inny priorytet ksztaltowania okreslonej cechy w swoim programie. Wychodze z zalozenia, ze te osoby posiadaja pewne doswiadczenie i odgorne ingnorowanie ich porad, za ktore nic nie placisz przegladajac filmik na youtubie czy czytajac bloga, jest niewlasciwe. Trzeba szukac w ludziach dobra ;-)

[quote]
Moj kierunek dzialania, promowania wiedzy i umiejetnosci treningowych, dotyczacy ogolnie pojetego treningu kondycyjnego to system, ktory funkcjonuje w profesjonalnym hokeju, futbolu, tenisie, boskie, koszykowce, siatkowce, etc.
To nazwiska takie jak Jeremy Frisch, Mike Kadar, Peter Twist, czy Brad Stoffers, z ktorym utrzymuje regularny kontakt.
(...)
Mysle, ze to jedyny sensowny kierunek. Ale... i to jest kolejne istotne zalozenie... zakladam, ze moge sie mylic, wiec sprawdzam, dyskutuje, konfrontuje, rekapituluje i poprawiam swoj proces.


[/quote]
Takim kierunkiem powinien podazac kazdy instruktor.

[quote]
Zacytuje na koniec zdanie z ksiazki Petera Twista, o treningu szybkosci, ale mysle, ze to w ogolnosci calego treningu dotyczy. Liczy sie jakosc.
"Training should emphasize quality over quantity. Don't confuse the most physically exhausting workout with the best workout".[/quote]
[/quote]

Z tym zdaniem sie zgadzam jak najbardziej, ale z ksztaltowaniem szybkosci to roznie bywa... Moze w malym % uda sie poprawic, ale ze wzgledu na uwarunkowania genetyczne siebie nie przeskoczysz. Nie wiem jak sie ma sprawa do czasu reakcji (refleksu), ale podejrzewam ze podobnie. Nie znaczy to, ze nie warto cwiczenia na to pomijac, ale nalezy zaznaczyc ze jest pare roznic w ksztaltowaniu w/w od jakosciowego treningu wytrzymalosci/sily/mocy.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI

Wystarczy miec wiedze nt kolejnosci planowania cwiczen w jednostce treningowej i z perspektywy instruktora nie sa az tak niebezpieczne jak prorokujesz. Calkowite pokladania wiary w internetowych guru zawsze wychodzi bokiem, ale warto sledzic ich poczynania i przemycac nowe cwiczenia do swoich treningow. Wiadomo, ich programy maja byc z zalozenia dla mas, ale kazdy z nich ma inny priorytet ksztaltowania okreslonej cechy w swoim programie. Wychodze z zalozenia, ze te osoby posiadaja pewne doswiadczenie i odgorne ingnorowanie ich porad, za ktore nic nie placisz przegladajac filmik na youtubie czy czytajac bloga, jest niewlasciwe. Trzeba szukac w ludziach dobra ;-)


Odniose sie tylko do tego fragmentu, bo co do reszty - zgoda.
Otoz, uwazam, ze w ludziach nie nalezy szukac dobra, bo kazdy naturalnie w swoim zyciu do dobra dazy, chociaz roznie to dobro pojmuje.
Zamiast poszukiwania dobra proponuje kierowac sie maksymalnie rozwinieta czujnoscia i sceptycyzmem by nie rzec - podejrzliwoscia. Jest cala masa "dobrych", serdecznych ludzi, ktorzy chca jak najlepiej, jednak ich poziom wiedzy jest nieadekwatny do ambicji, ktore prezentuja. Ta ignorancja wynikajaca z braku realnych mozliwosci zniwelowania tej roznicy i zawsze przynosi fatalne skutki, gdy ludzie ci biora sie za prace na rzecz innych.
Mysle, ze o takich ludzi potykamy sie na swojej drodze codziennie - sierzanta, ktory mysli ze jest generalem, lokalnego polityka, co mysli, ze ma kwalifikacje na premiera, wyuczonego na weekendowych kursach instruktora rekreacji co mysli ze jest trenerem kadry, itp.
Druga strona tego medalu jest rownie grozna. Sa bardzo dobrze wyszkoleni i wyedukowani ludzie, ktorzy widza swoja przewage na reszta i staja sie manipulatorami, ktorzy z arogancja i lekcewazeniem odnosza sie do innych.
Ten kto wie i umie wiecej powinien byc przewodnikiem i otwierac innym ludziom oczy na oczywiste sprawy, ktore wynikaja z rzetelnej wiedzy i logicznego, a zarazem praktycznego myslenia. Takich ludzi tez jest spore grono.
I ja miedzy nimi chce sie szeregowac i tutaj widze swoje poletko do uprawy.
Wiedza JEST, tylko dostep do niej nie jest prosty i oczywisty. A jak ktos ten dostep redukuje do googlowania w internecie to w pierwszej kolejnosci trafia na ladnie opakowane smieci.
Myslenie - globalnie jest w fazie wylaczania, zastepowane przepakowanymi co chwila "gotowcami". W gotowcach nie widac, zadnego planu, celow, struktury, faz treningu, periodyzacji, cyklow i wielu innych rzeczy, ktore sa integralnie z mysleniem zwiazane.

Jest jeszcze jeden problem. Jest spore grono teoretykow, ktorym nie mozna wiedzy odmowic, ale maja zasadnicze problemy, zeby to co wiedza wdrozyc do treningu. Nie potrafia przelozyc rzeczy na wymierne praktyczne i rezultaty.
Ostatecznie - przykladajac wlasciwe miary, zasadniczo w 10 sekund mozna ocenic czy cos jest warte dalszego penetrowania i zuzytkowania.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Chodzilo mi o dobro okreslalne przez przyjete przez nas ogolne zasady moralne. Dyskusja nt natury czlowieka juz za bardzo odstaje od glownego tematu, a z doswiadczenia wiem, ze rozmowa o tym nie doprowadzi do wyraznego podsumowania. Tego watku nie ma sensu kontynuowac. Dowiedzialem sie odpowiedzi na moje pytania i jak czas pozwoli to reszty dowiem sie na seminarium ;-)

Pozdrawiam
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI

Chodzilo mi o dobro okreslalne przez przyjete przez nas ogolne zasady moralne. Dyskusja nt natury czlowieka juz za bardzo odstaje od glownego tematu, a z doswiadczenia wiem, ze rozmowa o tym nie doprowadzi do wyraznego podsumowania. Tego watku nie ma sensu kontynuowac. Dowiedzialem sie odpowiedzi na moje pytania i jak czas pozwoli to reszty dowiem sie na seminarium ;-)

Pozdrawiam


Mozna dyskutowac rzeczy natury moralnej ale to dyskusja na temat etyki i ogolnie - filozofii. Podobnie jak Ty, wole trening niz dywagacje na temat natury czlowieka. Ale tu max. dwa zdania na ten temat jednak wtrace. Jesli natura - to zwierzeca, cala moralna reszta - to kultura.

Jesli chodzi o seminarium, to chce byc konsekwentny w tym co napisalem. Robie rzczy tematyczne, ktore exploruja jakis wycinek treningu wedlug schematu
- wyklad (teoria, zasady wykonania, korzysci z treningu, itp)
- demonstracja - co, jak, dlaczego i po czym, etc
- trening - pelna jednostka by poczuc na wlasnej skorze, o co chodzi.

Cel osiagam, gdy ktos znajac zasady i wiedzac jak ich uzywac, moze aplikowac skutecznie wlasny trening.
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Odbiegajac troche od dyskusji, mam pytanie odnosnie seminarium.
na stronce napisane jest: "Seminarium adresowane do zawodników i trenerów. "
Jezeli nie jestem ani zawodnikiem ani trenerem, to moge przyjechac?
Interesuje mnie tematyka a w internecie jest mnostwo informacji, ale chcialbym uslyszec/zobaczyc jako uporzadkowana wiedze z konkretnymi przykladami itp. aktualnie na domiar zlego mam przerwe i nie trenuje sw, co nie zmienia faktu ze bylbym zainteresowany.
Czy jest jakis limit osob bioracych udzial?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI

Odbiegajac troche od dyskusji, mam pytanie odnosnie seminarium.
na stronce napisane jest: "Seminarium adresowane do zawodników i trenerów. "
Jezeli nie jestem ani zawodnikiem ani trenerem, to moge przyjechac?
Interesuje mnie tematyka a w internecie jest mnostwo informacji, ale chcialbym uslyszec/zobaczyc jako uporzadkowana wiedze z konkretnymi przykladami itp. aktualnie na domiar zlego mam przerwe i nie trenuje sw, co nie zmienia faktu ze bylbym zainteresowany.
Czy jest jakis limit osob bioracych udzial?


Witam,

adresujac seminarium do instruktorow i zawodnikow mam na mysli osoby, ktore chce uporzadkowac i udoskonalic swoj trening. Ludzie ktorzy cwicza sporty walki jako fitness, zeby troche sie poruszac - niewiele skorzystaja na tym. Podobnie jak dzieci, ktore nie beda w stanie przebrnac przez niezbedna dawke teorii, ktora ten trening wyjasnia i ustawia.
Obwod zintegorany i cwiczenia hybrydowe to metody treningu w dyscyplinach, ktorych potrzebny jest jednoczesny rozwoj wielu zdolnosci motorycznych, laczenia cwiczen w cwiczebne ciagi i szybkie zmiany kierunkow poruszania sie, etc.
Ilosc uczestnikow seminarium jest zlimitowana. W grupie 60 ludzi nie mozliwe jest poprowadzenie treningu obwodowego, ktory nosilby znamiona jakosci. Jesli bedzie wiecej chetnych to system rejestracji wygeneruje automatycznie "liste rezerwowa". Wtedy uruchomimy kolejny dzien dla drugiej grupy.
Mamy juz pierwsze zgloszenia.

Pozdrawiam.
;-)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
ZAREJESTROWANY!!
  • 0

budo_gryllu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Ruda/Siechnice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
nie Ty jeden;)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
może każdy przypnie kartkę z nickiem z budo? :D
  • 0

budo_gryllu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Ruda/Siechnice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
mam nawet taką koszulkę z tym nickiem na plecach;) Trochę sprana ale się nada;)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
O dobre, też sobie taką zrobię ;)
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI

nie Ty jeden;)

Ja tez się wybieram, ale jeszcze się nie zarejestrowałam ;-) zrobię to w tym tygodniu...fajne budo spotkanie się szykuje ;-)
  • 0

budo_gryllu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Ruda/Siechnice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
jak macie kogoś kto chce się zabrać z Wrocławia to dajcie znać na priva, bo mam jeszcze dwa miejsca;)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
A może ktoś z Wawy się wybiera? ;)
Chętnie dołączę ;)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Romanowicz też się wybiera.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
TRAILER - SEMINARIUM w SOCHACZEWIE

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Szykuje się lektura na październik :)
Dołączona grafika
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Ano
  • 0

budo_gryllu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Ruda/Siechnice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
tia, już wyborowa zapowiedział, że na seminarium będzie po promocyjnej cenie;)
  • 0

budo_cogwheel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEMINARIUM - ZINTEGROWANY TRENING OBWODOWY W SPORTACH WALKI
Też się wybiorę, a i książkę chętnie nabędę. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024