Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sposób egzaminowania w kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_figel
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sposób egzaminowania w kyokushin
Kolega z pracy właśnie mi opowiedział jak wyglądał egzamin karate jego 11 dziecka.
Sala duszna,bardzo słaba wentylacja,
egzamin trwał 3,5-4 godziny,
trenerzy nie pozwalali się napić ponieważ karate nie jest dla mięczaków.
Interesuje mnie jak to może wpłynąć na zdrowie dzieci i czy ma sens w treningu sportowym.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
Tak. Nie.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
W tym wypadku, to najlepsze wyjście to zmiana trenera. Jeżeli nie pozwala się napić 11letniemu dziecku, to jego wiedza jest żadna, trener łaskawie nie ruszył tyłka żeby poczytać pierwszą z brzegu książkę o treningu dzieci.
Poza tym pachnie mi tu skłonnościami sadystycznymi.
Nie ma w karate alternatywy trening sportowy albo niesportowy, bo wszyscy robią trening sportowy, jedni tylko taki jak w latach 60tych, inni bardziej nowoczesny.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
jeszcze sie dopytaj na jaki stopien byl ten egzamin
i nie, nie jestem zlosliwy, tylko ciekawy
bo odkrylem na tomaszowskim zadupiu bardzo ciiekawy system stopni
10 kyu, 10.1 kyu, 10.2 kyu. 10.3 kyu, 9 kyu, 9.1 kyu itd
jakies niezwykle kuriozum egzaminacyjne
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
Kasa,kasa panie Aniol :cry:
  • 0

budo_kondicapo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
Właśnie, pozwólcie że się wtrącę, widziałem ostatnio na stronie okolicznego klubu KK to samo w newsie o ostatnich egzaminach, bo rozważałem odwiedzenie tamtejszego dojo. Wychodzi na to, że to nie jest pojedyncza praktyka. Klub chyba podlega pod Drewniaka. Nie ładnie.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin

jeszcze sie dopytaj na jaki stopien byl ten egzamin
i nie, nie jestem zlosliwy, tylko ciekawy
bo odkrylem na tomaszowskim zadupiu bardzo ciiekawy system stopni
10 kyu, 10.1 kyu, 10.2 kyu. 10.3 kyu, 9 kyu, 9.1 kyu itd
jakies niezwykle kuriozum egzaminacyjne


Nie tak do końca. System stopni cząstkowych wprowadziło PZK dla dzieci poniżej 14 roku życia. Ze względu, że w niektórych, o ile nie w większości, klubów ćwiczy groszek w wieku 6-7 lat egzaminowanie ich na pełne stopnie skutkowałoby tym, że w wieku 12-13 lat dzieciak by doszedł do 1 kyu i co dalej? W większości federacji w Polsce 1 dan to wiek 18 lat ( w niektórych 16) i dzieciak by przez 3-5 lat się pałętał z 1 kyu bo uderzył w szklany sufit. A tak ze spokojem zdaje sobie na belki, jego potrzeba rywalizacji z kolegami kto lepszy jest zaspokojona, do egzaminu na 1 dan przystępuje jakoś tam ukształtowany.
O kasie za egzaminy nie piszę, w niektórych organizacjach jest to 1/3 pełnego stopnia, ale w innych nie ma skrupułów i kasę trzeba bulić jak za pełen stopień.
  • 0

budo_roberto74
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
"Kolega powiedział ..." - kolega bajki opowiada. Dziecko 11 lat może zdawać 2 razy do roku. Ćwicząc od 7 roku życia egzamin teraz mogło zdawać na stopień 8.1kyu lub 8.2kyu. W sylabusie nie ma takiej ilości technik, żeby przerabiać je przez 3,5 - 4h. Z praktyki wiem, że egzaminy dziecięce trwają od 45min do 1.5h przy stopniach 7.3-6.1 kyu.

Stopnie junior 10.1 ,10.2, 10.3, 9.1 itd. uważam za świetny pomysł. Moja córka ma 9 lat i od dwóch lat trenuje kyokushin
(IKO1). Z niecierpliwością czeka na każdy egzamin i jest szczęśliwa gdy zda i może dołożyć do pasa kolejną belkę. Motywuje ją to do chodzenia na treningi.

Zarzuty pod tytułem "kasa,kasa" w dobie kapitalizmu są dziecinne. Pieniądze idą na utrzymanie organizacji - może częściowo do dojo w którym trenuję. Każdy chce zarobić - normalka. Za darmo to można w mordę dostać.
  • 0

budo_figel
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
Z tego co wiem dzieciak trenuje od 5 roku życia.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
Wiem ze rozpetam burze i bede mial przeciw sobie tych co licza kase (nie taka mala jesli robisz egzamin co 3 miesiace) i tych ktorzy uwazaja ze dla dziecka i jego rozwoju potrzebny jest system nagrod ( tu stopien i belka na pasie) w moim dojo nie stosuje systemu dzielonego do 14 roku zycia dzieciaki zdaja jeden egzamin w roku na koniec sezonu ,co przy dublowanym systemie pasow ( bialy 10,9 kyu. niebieski 8,7 kyu. zolty 6,5 kyu itd) do zdobycia zielonego dzieciak musi cwiczyc 6 lat i to rozwiazuje mi sprawe 1kyu i 1 dana w wieku 14 czy 16 lat. Oczywiscie ze zdaje sobie sprawe ze system jest rgorystyczny ale to nie fitness. Egzaminuje caly rok, ja w swoim dojo bardziej nadaje stopnie niz przeprowadzam egzaminy. Gdy nadchodzi czas i widze ze moj uczen wykonuje prawidlowo techniki jego zachowanie w dojo i po za nim jest odpowiednie przeprowadzam trening z "Egzaminem" i nadaje stopien. Moge sobie na to pozwolic bo nie "zyje" z karate. Egzaminowanie dzieci przez 2-3 godziny jest chore. Pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin

Wiem ze rozpetam burze i bede mial przeciw sobie tych co licza kase (nie taka mala jesli robisz egzamin co 3 miesiace) i tych ktorzy uwazaja ze dla dziecka i jego rozwoju potrzebny jest system nagrod ( tu stopien i belka na pasie) w moim dojo nie stosuje systemu dzielonego do 14 roku zycia dzieciaki zdaja jeden egzamin w roku na koniec sezonu ,co przy dublowanym systemie pasow ( bialy 10,9 kyu. niebieski 8,7 kyu. zolty 6,5 kyu itd) do zdobycia zielonego dzieciak musi cwiczyc 6 lat i to rozwiazuje mi sprawe 1kyu i 1 dana w wieku 14 czy 16 lat. Oczywiscie ze zdaje sobie sprawe ze system jest rgorystyczny ale to nie fitness. Egzaminuje caly rok, ja w swoim dojo bardziej nadaje stopnie niz przeprowadzam egzaminy. Gdy nadchodzi czas i widze ze moj uczen wykonuje prawidlowo techniki jego zachowanie w dojo i po za nim jest odpowiednie przeprowadzam trening z "Egzaminem" i nadaje stopien. Moge sobie na to pozwolic bo nie "zyje" z karate. Egzaminowanie dzieci przez 2-3 godziny jest chore. Pozdrawiam


A ja to popieram mimo ze przez wiele lat zylem tylko z zajec. Ludzie przychodza placa skladki, można egzaminy poprowadzic im nawet za darmo w szczegolnosci kiedy ktos robi bardzo duza gradacje. A im dluzej cwiczace osoby to i za zajecia moga znacznie mniej placic i jestem w stanie zasponsorowac ich z puli osob poczatkujacych.
Jedynie jesli ktos chce miec z jakiejs organizacji zagranicznej potwierdzenie a jest to platne to placi tam skladke. Ale nie wymagam od osoby tego zeby tam skladal akces i czy ma tam potwierdzony stopien czy tylko ode mnie czy od mojego instruktora to traktowany jest tak samo. Nie ma to wplywu na jego umiejetnosci czy oplacal skladke czy nie ;)

Egzaminy dzieciakow ogolnie sa chore w szczegolnosci ze i tak najczesciej kazdy zdaje a ponad godzine to nie ma uzasadnienia dla takiego egzaminu.
Chyba ze uzasadnienie jest jedno np egzamin obozowy gdzie rzez pol nocy nie spia i niby zdaja egzamin a tak naprawde maja dobra zabawe a nie stres egzaminacyjny.
Kiedys mistrz po jakims okresie nauki dawal adeptowi glejt lub pas i nie bral za to kasy - nowoczesne sztuki walki polegaja na tym ze najpierw daj kase potem ja dam ci pas ;)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
Też uważam, że jeden, góra dwa egzaminy na rok wystarczą.
Egzamin powinien trwać góra tyle ile trening (o dzieciach mówię).
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
U mnie w dojo egzamin raz w roku( w polsce jak cwiczylem od 5 kyu treningi za darmo) obecnie w anglii treningi calkiem zadarmo egzamin cos jak u Poula.Bardziej nadanie stopnia za potwierdzeniem komisji miedzystylowej darmowo do 1 dana.
  • 0

budo_marek13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mrozy

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
dzieci?
dwa razy w roku (no wyjątkowo trzy), mają stopnie junior do 14 r. ż. potem weryfikacja
egzamin ma dwie fazy, ujawnienie braków i ich wskazanie oraz po pewnym czasie kontrola czyli łącznie dwa treningi po godzinie
płacą 5pln za dyplom...
  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
figiel przedstawił jakiś nonsens.
Jeśli rodzic któregokolwiek z tych dzieci biorących udział w egzaminie, przyprowadzi jeszcze dziecko na trening to oznaczać będzie brak zainteresowania z jego strony z kim dziecko ma do czynienia.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
Byłem 2 lata temu na egzaminie Kyokushin Karate jako widz w pewnym ośrodku, którego nazwy nie bede podawał. I muszę przyznać, że to o czym pisze figiel zdarza się naprawdę. Byłem świadkiem podobnego traktowania zdających dzieci. Ćwiczenia do egzaminu też dobrane nie wiem przez kogo. Jednym z ćwiczeń dla całości zdającej grupy, a więc i dla dzieci stanie na głowie bez asekuracji przez minutę :lol: Nie wiem czego to miało dowieść, no ale widać metody z lat 80 wciąż są stosowane. Całość egzaminu trwała również około 3 godzin. Dzieci zostały wypuszczone może z 30 minut wczęsniej niż reszta. Wszystko odbywało się w idealnych szeregach, non stop techniki w miejscu i w powietrze. A pod koniec po ponad 2 godzinach egzaminu gość oblewa 7-8 letnie dzieci na pierwsze stopnie. Jak dla mnie to parodia. Dla innych być może sprawdzenie siły woli, wytrzymałości czy inne...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
Łyba
to nie parodia to sadyzm w imię nie wiadomo jakich majaczeń tzw instruktorów. Panowie powinni wziąć do ręki Sozańskiego, Prusa, Naglaka czy innych specjalistów od treningu i poczytać jak powinien wyglądać trening i egzaminowanie dzieci. I co ciekawe Ci panowie twierdzą że nawet małe (6-8 lat) dzieci powinne zaczynać dosyć wcześnie treningi.

Podejrzewam ze zjawisko dotyczy nie tylko KK. Takie idiotyzmy trzeba nagłaśniać, żeby przypadkiem jakiemuś dziecku nie stałą się krzywda w imię bullshido.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
Co ciekawe ten "instruktor" miał wówczas 3 Dan :lol: Być może zrobił go 30 lat temu i na tym etapie rozwoju się zatrzymał.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin
Ja robie to w ten sposob: odpowiedzialnym za przygotowanie i dopuszczenie dziecka do egzaminu jest jego trener. Generalnie jesli trener dopuscil to znaczy ze uwaza iz dziecko umie i ma zdac, bywaja przypadki ze ktos jest lamaga albo nygusem. Ostatecznie mozna na dziecko wywrzec lekka presje w postaci:do nastepnego egzaminu masz poprawic to i tamto. Tak zeby zdal a jednoczesnie zrozumial ze musi sie starac.
Rola egzaminu jest wzrost motywacji, zacheta do dalszego treningu, pewien stres jest oczywiscie konieczny: dziecko (i nie tylko) musi sie nauczyc mobilizowac sily w sytuacji ktora tego wymaga, np: zagrozenie w syt. samoobrony, stres szkolny itd. Dziecko ktore pozna siebie i swoje reakcje w tym kontekscie lepiej sprawi sie z trudnosciami w zyciu.

Jest tez druga strona medalu, wychuchane, wypieszczone niedorajdy ktore nigdy nie slyszaly zeby dac z siebie wiecej, male snoby i egoisci. Dzieci ktore nie moga sie spocic i nie wolno ich skarcic. Nastala moda na taki styl i ten powszechny lans miernoty zbiera swoje zniwo rowniez na treningach. Zgodzicie sie ze mna?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób egzaminowania w kyokushin

(..)Jest tez druga strona medalu, wychuchane, wypieszczone niedorajdy ktore nigdy nie slyszaly zeby dac z siebie wiecej, male snoby i egoisci. Dzieci ktore nie moga sie spocic i nie wolno ich skarcic. Nastala moda na taki styl i ten powszechny lans miernoty zbiera swoje zniwo rowniez na treningach. Zgodzicie sie ze mna?

Ja tak! I wszystkie staruchy narzekające na zepsucie tej dzisiejszej młodzieży też. Dołączam link z opisem tekstu pisanego pismem klinowym na glinianych tabliczkach około 50 stuleci temu, w którym sumeryjski skryba też się tobą zgadza.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024