Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciejovsky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
Witam. Proszę przeczytać całość.
Bez owijania w bawełnę, przejdę do sedna sprawy. Urodziłem się w 1996 roku, od 2003, z przerwami (kontuzje) trenowałem Judo do 2010 roku. 2010 był przełomowy, ponieważ właśnie wtedy doznałem kontuzji otwartego złamania nadkłykciowego prawej ręki. Moje problemy z tym związane pominę, ponieważ są dla Was mało interesujące, a na dodatek długie. Dopiero niedawno odzyskałem prawie pełną sprawność w tej ręce (nie ruszałem łockiem, nie ruszałem 3 palcami, nie miałem czucia - wszystko wróciło do powiedzmy normy, ale nie mam takiej siły już w ręce, jak kiedyś). Ok, to teraz pytanie. Kusi mnie, żeby wrócić do sportu/sztuki, koniecznie walki (w międzyczasie pogrywałem w nogę). Mam 16 lat, jestem po ciężkiej kontuzji, 3 innych (złamana noga i 2 palce u ręki). Jestem dość wątłej postawy. Mierzę 180 cm i ważę zaledwie 53 kg. Nie wyglądam jak anorektyk, ponieważ mam trochę mięśni (kaloryfer, łydki, uda). Jakie proponowalibyście mi ewentualne sztuki? Zastanawiałem się nad BJJ, Aikido, Kravmagą. Do Judo nie wracam.

Z poważaniem, Maciej.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
ja bym powiedzial ze BJJ, przypomina judo, a nie jest jednoczesnie tak dynamiczne, u nas sporo osob trenuje po judo, bo stwierdzili ze to juz nie jest sport na ich wiek itd.
bedziesz miec ta przewage, ze bardzo szybko bedziesz miec progres przez obycie ze szmatami, a zaczynajac walke od stojki jestes juz na lepszej pozycji
  • 0

budo_maciejovsky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
Dodam jeszcze, że mam 3kyu, możliwość zdawania na 2 w Judo. A i jeszcze jedno. Raczej nie myślę już o startowaniu w zawodach. Po prostu chcę mieć ciekawą odskocznię, doskonalenie sprawności fizycznej, nabranie siły i jako tako, nauka samoobrony i czerapnie przyjemności.

Dzięki za odpowiedź zaorish, czekam na innych.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
Panie, jak Ty masz 16 lat i juz kilka lat judo za soba, to ze spokojem mozesz myslec o zawodach w BJJ :D tylko postaraj sie o troche kilogramow, bo nie wiem jak Ty wygladasz przy 180 i 53 :shock: , lol na Ciebie to nawet kategorii wagowej nie ma :)
  • 0

budo_maciejovsky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
Przeciwko zawodom nie miałbym nic przeciwko, tylko jedno 'ale' - boję się o rękę.

PS. Na PW wyślę Ci link do profilu na facebooku, to zobaczysz, że tak strasznie nie wyglądam. Jak nie zapomnę.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
53kg przy 180cm?? tak sie da?

71@183
Dołączona grafika

a ty masz 20kg mniej...?

ninja'd
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
spoko ziom, mam dobra wyobraznie :) blokade psychiczna zwiazana z reka bedziesz miec jeszcze jakis czas, ale jesli chcesz ja przezwyciezyc to musisz trenowac, BJJ jest dobrym rozwiazaniem bo walka zdecydowanie jest bardziej zjadliwa dla poczatkujacych, w judo jest duzo wiecej szarpania i dynamicznych zrywow, a doswiadczenie z kimonem tylko pomoze
edit
jak mysle o tej wadze to sie zastanawiam czy to mozliwe, mam kumpla 175cm i startuje do 70 a czasem nizej (60 cos tam) i jest bardzo chudziutki ;)
  • 0

budo_maciejovsky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
Jest możliwe, serio. Wiem, że to aż nieprawdopodobne, ale tak jest naprawdę. Mam takie uwarunkowanie genetyczne i tego nie przeskoczę. Jem normalnie, czasem nawet więcej niż rówieśnicy ode mnie ciężsi, ale nie tyję nic. Może jak przestanę rosnąć? Ale ja nie o tym chcialem.

Chodzi mi, co mi proponujecie do trenowania. Novocaine, masz swoje zdanie na ten temat?
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
nie sluchaj Novo, on Ci aikido doradzi ;)
a tak serio, to faktycznie masz dopiero 16 lat, wiec na "mase" masz jeszcze czas
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
novo mu poradzi zeby zaczal jesc jak mezczyzna i poszedl na BJJ ;)
  • 0

budo_maciejovsky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
Nie wiem czy dostałeś na FB wiadomość novo. Jak nie, to zobacz.

Ja naprawdę jem NORMALNIE. Mięso codziennie. Wszystkie posiłki jem, śniadania nie opuszczam NIGDY. Wyniki krwi mam zawsze dobre. Serio, nie wiem skąd się to bierze, prawdopodobnie jest to uwarunkowanie genetyczne, bo moi rodzice w moim wieku byli identyczni.

W każdym razie, dzięki za pomoc chłopaki, może ktoś jeszcze wypowie się i mi pomoże. ;-)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
chłopaki, on ma 16 lat. Za 10 lat będzie ważył 20 kg więcej.
  • 0

budo_maciejovsky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
Dobra, a co Ty, a raczej Pan, proponuje?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
nie no, jak nie ma zadnych problemow ze zdrowiem i czwiczy sporty to oczywiscie sie nie czepiam.
  • 0

budo_maciejovsky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
Z tym zdrowiem właśnie się obawiam. Chodzi mi o tę rękę, bo wypadek był ciężki.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
Sport i praca tą ręka powinny ją rehabilitować.
Znam typa, który miał ciężki wypadek samochodowy, mnogie złamania w całym ciele.
Ćwiczy akrobatykę, bo to go w kupie trzyma. Gdy robi z jakiegoś powodu przerwę, zaczyna się ruszać jak stary dziadek.

Idź, trenuj i nie wracaj więcej z tym pytaniem.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
hmm, ja w wieku 16 lat ważyłem 54 kg przy 175 wzrostu- ale byłem anorektyczny. jako 19 latek ważyłem 70 kg i bylem trochę tłustawy, natomiast w wieku 30 tu ważyłem prawie 90 dych nie będąc grubym- teraz przy 177 wążę 71-72 kg i wyglądam jak ten koles wrzucony przez Novo.

to tak aby pokazać, ze sama waga nie musi decyzdować o byciu chudym lub grubym ( patrz wyżej-19 lat przy 70 kg gruby, 35 lat, 72 kg chudy)

do autora - mięsnie w sensie rzeźby mozesz mieć, ale przy tak niewielkiej masie nie możesz mieć duzej masy miesniowej- prawdopodobnie masz bardzo drobną muskulaturę skladajacą się głownie z włókin szybkokurczliwych.

napisałeś ,ze te zlamania to kontuzje- wiec zakładam zwiazek ze sportem. stąd prosty wniosek, że te twoje złamania są spowodowane nadmiernym obciązeniem w stosunku do siły stabilizującej mieśni.

miałem takiego chudego kuzyna ,co w wieku nastu lat w czasie gry w piłkę złamał sobie kośc udową- miesnie były wystaczajo silne by nadac mu prędkośc w biegu ale niewystarczająco aby wytrzymać siłe spowodowaną szybkim zawracaniem w miejscu.

bazując na obserwacji zmian własnej fizyczności w toku lat stawiam mało odkrywczy wniosek, ze jesteś obecnie zbyt drobny do nagłych i działajacych pod róznymi katami obciazeń, jakie występują w sztukach walki.

zaczałbym od ogólnego wzmocnienia. dobrym pomysłem moga być ćwiczenia przygotowujace do akrobatyki ( co poruszył DAR), i wszelkie ćwiczenia wielostawowe z ciezarem własnego ciała i wolnymi ciezarami.

i najważniejsze- nie przetrenowuj sie i nie zwiększaj zbyt szybko obciązeń

wszyscy goscie w tym wieku są niecierpliwi i nie umieją czekać ze zwiększaniem obciazeń- więc pewnie i tak nie posłuchasz.

tymczasem rośnie się ( kości, scięgna, miesnie) nie w trakcie treningów tylko w czasie odpoczynku.

a ze sztuk walki to bjj lub submission grappling bęą najodpowiedniejsze. Osobiście sadze, że dla gosci o wadze ponizej 70 kg walka bez szmat jest lepszym rozwiązaniem - ale nie jestem specjalistą- to tylko subiektywny wniosek.
  • 0

budo_homie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbkowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
No to ja się też wypowiem, jeżeli chodzi o wagę tego chłopaka to może dla tego tam mało waży bo ma np krzywy krengosłup?? wiem że jak ktoś ma coś chore np krengosłup to może się tym to właśnie objawiać że mało waży no wiecie o co chodzi, np mam kolege który się mocno krzywi i jest b.chudy ale nie koniecznie raczej tylko to musi wynikać z tego że się krzywi raczej takie ma uwarunkowania genetyczne i w dodatku może się krzywić czy mieć coś chorę i NIE JEŚĆ ODPOWIEDNIO ZDROWO możesz dużo jeść ale czy jesz zdrowo?? dużo surówek i czy wiesz czy wszystkie składniki odżywcze ci sie dobrze wchlaniaja(możesz mieć chory jakiś organ wewnętrzny czy coś w tym stylu i już sie pewne witaminy moga nie odpowiednio wchlaniać). Ja bym ci radził żebyś może sobie jakieś badania zrobił czy wszystko masz okej i te sprawy, i jadłbym bardzo zdrowo czyli dużo warzyw owoców itd, i żebyś wspomagał się ziołami na przyrost kości,stawy,przyrost masy, itp jakaś kozieradka etc, i ćwicz sobie z wolnymi ciężarami,jakas gimnastyke i takie tam jak sądze to pewnie i tak nie ogarniasz układania planów,zasad treningowych itd (zresztą ja trochę też ale to mało kto b.dobrze to ogarnia) ty byś robił siłe maksymalną + jakieś treningi kondycjno szybkosciowe czy coś potem jak byś wyrobił siłe zaczoł byś robić stopniowo siłe eksplozywna (podrzuty itp) bo nie ma sensu teraz robić siły eksplozywnej jak nie masz wyrobionej jako tako siły maksymalnej.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!
Dołączona grafika
  • 0

budo_homie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbkowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc bardziej doświadczonych. PILNE!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Własnie coś podejrzewałem że ktoś wyśle coś w stylu faceplama na moją odpowiedż, mógłbyś wytłumaczyć czemu faceplam?? wiesz ja tylko pisałem może itp, ja się tam tak nie znam może dla tego faceplam?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024