Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wybrać szkołę krav magi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi
Paaaaaanie o pierwszym wyrywaniu krtani slyszalem 20 lat temu na zajeciach KF :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi

co do krav maga kids ja nie widze w tym nic zlego, to sa zapewne zajecia dla dzieci, ktore maja je przygotowac do pozniejszych treningow. taka ogolnorozwojowka pod przyszle zajecia. na tej samej zasadzie co funny judo u nastuli gdzie dzieciaki 4-5letnie lataja po macie robia fikolki, a chyba nie powiesz ze nastule jest glupcem albo oszustem?


I nie widzisz różnicy między Judo a KM? Pomijając stopień tego ogólnego rozwoju, judo to sport i dzieciaki na Judo mają swoje zawody, i przygotowywują się do jakiegoś tam wyższego poziomu określonego sportu.
A samoobrona dla 6 latka? Przed kim - innymi dziećmi w przedszkolu? Trening psychiczny dla 5 latków ("oddawaj lizaka, k..., oddawaj!!)? No bez kitu...

oczywiscie, ze widze niemniej jednak jest tak jak napisales, na takiej kravmadze for kids chodzi pewnie o to, ze dzieciaki zaznajamiaja sie z ruchem i otoczeniem zwiazanym z treningami krav magi, tak aby pozniej bedac nie wiem, nastolatkiej zaczac treningi bardziej konkretne/kravkowe. dodatkowo prawdopodobna wydaje mi sie opcja, ze jezeli masz spora liczbe czlonkow swojej doroslej sekcji (przy czym wg mnie to juz nie jest tylko sekcja stricte wyrywania krtani, ale sadzac po stronie bardziej pewnego stylu/sposobu zycia, ale moze troche sie zagalopowalem) a oni maja dzieci to naturalnym jest stworzenie (jesli jest taka potrzeba) miejsca gdzie ichnie dzieciaki moga sie wyszalec.
tak ja to widze i nie dopatruje tam sie specjalnej glupoty czy oszustwa.
dodam jeszcze, ze sam tam nie trenuje, ani nie mam zadnych profitow od ilosci czlonkow. znam po prostu goscia, ktory to prowadzi, znam kilka osob, ktore tam cwicza - bardziej jest to pasja niz trzepanie kapusty
ale oczywiscie moge sie mylic.
  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi

Paaaaaanie o pierwszym wyrywaniu krtani slyszalem 20 lat temu na zajeciach KF :)


W jakim sensie? Obiecywali, że tego Was nauczą??? 8O
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi

A co wymagało od Ciebie większego zaangażowania zdobycie uprawnień instruktora KM czy ESDS?


Zdecydowanie ESDS. uczyłem sie tylko na stażach więc sam musiałem ćwiczyć by na kolejny staż. To było obserwowane, a żeby zostać instruktorem trzeba zapracować na rekomendację innych instruktorów - przynajmniej jak tak miałem i nie żałuje natomiast nie wypowiadam się za innych.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi

A "Krav Maga Fajt"?

Sparingi w krav madze (na pewnych konkretnych zasadach i w ochraniaczach) są, z tego co się orientuję, w niektórych klubach praktykowane od dawna i są rzeczą jak najbardziej pozytywną. Wiadomo, że nie wydłubuje się tam oczu i nie wyrywa krtani. :wink:

No ja akurat jestem przeciwnikiem tej metody.na treningu uczysz sie innych technik i metod oraz taktyki a taki sparing utrwala (warunkowanie) zupełnie inne nawyki. Krav maga to krav maga anie kickboxing. Owszem od czasu do czasu trzeba sobie dać po razie ale na pewno nie może to być podstawa systemu dedykowanemu samoobronie.

Ale jakoś rzadziej wpadają mi w oko hasła typu "Vale Tudo Kids", "Vale Tudo Fitness", "Vale Tudo specjalnie dla kobiet" (choć to nawet miałoby większy sens niż KM specjalnie dla kobiet).
Ale może to tylko dysproporcja w ilości plakatów, albo co ;)

Tym bardziej ze krav maga była pomyslana jako system uniwersalny dla żołnierzy i "żołnierek"
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi

No ja akurat jestem przeciwnikiem tej metody.na treningu uczysz sie innych technik i metod oraz taktyki a taki sparing utrwala (warunkowanie) zupełnie inne nawyki. Krav maga to krav maga anie kickboxing. Owszem od czasu do czasu trzeba sobie dać po razie ale na pewno nie może to być podstawa systemu dedykowanemu samoobronie.

Jak już mówiłem, jestem laikiem w tym temacie, ale wydaje mi się, że taki sparing zadaniowy, np: jedna osoba próbuje Ciebie trzymać a druga atakuje a Ty masz się bronić, albo jedna osoba próbuje obalić a Ty masz się bronić, daje możliwość chociaż częściowego przygotowania psychicznego do sytuacji, jakie mogą zajść w prawdziwym życiu. Poza tym, wykonywanie technik tylko w powietrze nie gwarantuje, że właściwie się je wykona na głowie drugiego człowieka.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi
Tu masz racje z tym ze to nie sparring a ćwiczenie zadaniowe.
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi
Bardzo ciekawe podejście do KM( pewnie w Polsce są podobne szkoły):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi
Bardzo ciekawe podejście do KM( pewnie w Polsce są podobne szkoły):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi
O, Eyal Yanilov tam był :)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_mksuhy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:woj.łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi
I Moni Azik tam był.
Nie wszyscy uznają to co on robi za Krav Mage.
To raczej jakaś wersja combat Ju Jitsu.
Nie mówiąc o pewnych kontrowersjach związanych z tym panem.
Ale technicznie jest OK.
  • 0

budo_tomirk
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi
Jaką grupę możecie polecić w Poznaniu?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi
Pójdź , zobacz, poćwicz. Bajanie w Internecie na pewno nie pomoże.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi
przyjdź na defendu ;)
  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi

Jaką grupę możecie polecić w Poznaniu?


Tomirk, jeśli jeszcze nie wybrałeś (albo nie zdecydowałeś się na Defendu u Lewro ;-) ) to ja poleciłbym poznańską sekcję Israeli Krav Maga na Garbarach. Prowadzi (moim zdaniem) bardzo dobry instruktor, dużo umie i co ważne umie przekazać.

Pozdr
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wybrać szkołę krav magi
Przejdz sie po wszystkich sekcjach i popatrz, kumaty jestes wiec sam wyciagnij wnioski. powodzenia i trafnego wyboru Ci życzę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024