Skocz do zawartości


Zdjęcie

SAMBO MILITARNE-COMBAT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

SAMBO MILITARNE-COMBAT
Witam
co sądzicie o Sambo Militarnym czym charakteryzuje się ten system na jakie techniki kładzie się nacisk?
czym różni się od krav magi, kapap, defendo, defendu ?czy ten system cały czas się rozwija

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]





Pozdrawiam
  • 0

budo_mksuhy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:woj.łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
Wspiera się na Judo i pokrewnych z rejonu dawnego ZSRR. Przynajmniej takie były początki. Dużo dźwigniowania i rzutów.
W Kravce tego nie ma. Tam są praktycznie same uderzenia.
Co do reszty, to nie wiem. W KAPAP jest troche Ju-Jitsu, ale w jakim stopniu, to nie powiem.
  • 0

budo_sambo70
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
SAMBO militarne (sistema) nie ma nic spolnego z Judo.

"Sistiema (sambo militarne)
Sisitiema – rosyjski system walki stworzony na potrzeby wojska, jednostek Specnazu, agentów specjalnych i agentów ochrony najwyższego szczebla.

Sistiema ma swoje korzenie w tradycji, kulturze i folklorze Rosji oraz jej krajów peryferyjnych.
Jej ślady można znaleźć w stylach staroruskich i kozackich.

Dziedziną, mającą główny wpływ na rozwój sistiemy była biomechanika ruchu człowieka, a zwłaszcza „Teoria zręczności” Bernsztajna. Analizowano również różne style dalekowschodnich sztuk walki, prowadząc badania w latach 50-tych i 60-tych w tajnych bazach Specnazu.

Do ośrodków tych sprowadzano wielu mistrzów dalekowschodnich sztuk walki zarówno ze stylów wewnętrznych jak i zewnętrznych. Badanie obejmowały także, a może przede wszystkim zjawiska paranormalne.

W kręgu zainteresowania sistiemy leży wykorzystanie i praca z energią psychiczną (chi). Dlatego też bazą wyjściową sistiemy jest relaks i praca z oddechem.

Sama technika ma drugorzędne znaczenie i jest kształtowana przez danego instruktora, do jego możliwości psychofizycznych. Ćwiczenia oddechowe w sistiemie dają podstawy do ćwiczeń z energią wewnętrzną, aż do najwyższego poziomu, czyli bezdotykowego obalenia przeciwnika.

Sistiema to świadome połączenia ruchu, oddychania i przepływu energii. Nie analizuje się pojedynczych elementów uderzeń, bloków, czy uników. Dany ruch jest naturalną konsekwencją ataku przeciwnika.

Od początku do końca następuje kontrola siły przeciwnika, stosując płynne przejście z bloku czy uniku do kontry dźwigni, rzutem, bądź uderzeniem ręcznym lub nożnym przy jednoczesnym zachowaniu równowagi.

Liczne ćwiczenia oddechowe z partnerem w zwolnionym tempie kształtują tak bardzo potrzebne w samoobronie intuicyjne reakcje na atak. Sistiema to świadomy trening grupowy i indywidualny koncentrujący się na jednostce oraz maksymalnym rozwoju cech indywidualnych danego adepta.

Głównym odniesieniem filozoficznym jest zgłębienie istoty Boga w świetle religii prawosławnej."

Najwekszy wlad w SAMBO MILITARNE wniosl A.A. Kadocznikow... ego strona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
Ja to jestem przede wszystkim ciekaw, czy trening sistiemy pozwoli mi bezdotykowo obalić flaszkę.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
Z tego co pamietam to sistiema to cos innego niz SAMBO combat.
  • 0

budo_sambo70
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
Thinspoon, jak nie trenowac, flaszka ci obali )))
  • 0

budo_sambo70
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
Warhead, tak.

"W Sambo Bojowe walki sportowe prowadzi się we wszystkich przewidzianych w tej dyscyplinie ochraniaczach. Sambo Bojowe Combat może być prowadzone bez użycia ochraniaczy z wyjątkiem ochraniaczy krocza, zębów szczęki oraz dłoni tylko w formie zawodów kontraktowych Sambo Combat Profesjonalnego (Sambo Profi).

Sambo militarne nie podlega rywalizacji sportowej i uprawianie tej dyscypliny ma na celu naukę elementów samoobrony oraz szeroko rozumianych technik interwencji i skierowane jest do ewentualnego przygotowania jednostek sił specjalnych, funkcjonariuszy ochrony prawa oraz żołnierzy do pełnienia służby. Istnieje kilka odmian sambo militarnego dzielonych ze względu na charakter pracy trenujących osób i jest to odpowiednio Sambo militarne dla funkcjonariuszy oraz Sambo militarne wojskowe."
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT

Warhead, tak.

To po co opisujesz Sistiema :roll:
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
Tajne bazy specnazu, ta historia ;-)
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT

W kręgu zainteresowania sistiemy leży wykorzystanie i praca z energią psychiczną (chi). Dlatego też bazą wyjściową sistiemy jest relaks i praca z oddechem.

Sama technika ma drugorzędne znaczenie i jest kształtowana przez danego instruktora, do jego możliwości psychofizycznych. Ćwiczenia oddechowe w sistiemie dają podstawy do ćwiczeń z energią wewnętrzną, aż do najwyższego poziomu, czyli bezdotykowego obalenia przeciwnika.

(...)
Głównym odniesieniem filozoficznym jest zgłębienie istoty Boga w świetle religii prawosławnej."


Yh, całkiem nie moja bajka... :nie:
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
witam
ja również czytałem w róznych opracowaniach o sambo militarnym i nigdzie nie wspominali , że sambo militarne-combat to systema , systema to całkiem inna rosyjska sztuka walki

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
dla mnie chi to wyjebac z bani i poprawic z kolana w jaja. najlepsze Chi jakie widzialem - kladzie kazdego.
  • 0

budo_sambo70
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT

witam
ja również czytałem w róznych opracowaniach o sambo militarnym i nigdzie nie wspominali , że sambo militarne-combat to systema , systema to całkiem inna rosyjska sztuka walki


Jeszcze 10 lat wstecz nie było pojęcia "Systema", a bylo "Systema Kadocznikowa" (Ситема Кадочникова) albo "Rosyjski styl" (Русский стиль). Potem dla skrócenia nazywały to "Systema".

Informacja z pierwszego źródła:

Наряду с жёсткими системами в рамках боевого раздела самбо существовала и другая система самозащиты — Владимира Спиридонова. В отличие от других основоположников самбо — Ощепкова, Харлампиева — этот человек не обладал богатырским здоровьем. Напротив, получив тяжёлое ранение, Спиридонов был вынужден делать ставку на технику и ловкость, а не на грубую физическую силу.
Система Спиридонова во многом напоминала айкидо: тот же основной принцип не мешать противнику атаковать, а в определённый момент нейтрализовать, используя его же собственную силу. Ударная техника при этом не исключалась, но тактика поединка строилась исключительно от обороны (нет подтверждений этому факту)
Для работы по Спиридонову была характерна техника, во многом заимствованная из джиу-джитсу - жёсткая, травмирующая работа против суставов.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Ощепков, Спиридонов, Харлампиев to założyciele SAMBO. To oznacza że założyciele systemy i sambo jedni i też ludzie ;-)

Popatrzeć technikę w starych księgach z sambo to będzie to co nazywa się dziś systema :roll:
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
Nazwa "Systema" zaczęła być szeroko stosowana przy okazji popularyzacji szkoły Vasiliewa i Ryabko.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
Widziałem w W-wie jak chłopaki ćwiczą Sambo militarne i podobało mi się - naprawdę ciekawe rozwiązania. Na pewno to co widziałem to nie było pieprzenie o chi tylko konkretne podejście do sprawy.

W kręgu zainteresowania sistiemy leży wykorzystanie i praca z energią psychiczną (chi). Dlatego też bazą wyjściową sistiemy jest relaks i praca z oddechem.

Relaks jak ktoś chce ci przypierdolić siekierą w głowe - ciekawe, ale ruscy naprawdę maja jaja.
Z ciekawostek rosyjskich to podobał mi się "rukopasznyj boj" i to bez pieprzenia o tajnych bazach specnazu i super tajnych agentach.
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
Ta wersji combatowego Sambo jest ciekawa:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_yamada
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
to SPAS

treningi SPASu ( tak jak i w ogóle Sambo Combat ) prowadzone są w Warszawie w klubie Sambo System Polska.
więcej informacji można znaleźć tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
Polecam trenera: Roman Minikayev

Bardzo szybki progres gwarantowany :)
  • 0

budo_yamada
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
Sambo SPAS/ROSS w klubie Sambo System Polska:


  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: SAMBO MILITARNE-COMBAT
Też polecam Romana. Konkretny zawodnik.

Jakie zajęcia prowadzi ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024