Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
W miniony weekend na stażu z mistrzem A. Cognardem sensei Dariusz Bieńkowski zdał egzamin na 6 Dan, zaś sensei Sławek Szewczyk na 5 Dan.

Gratulacje :grin:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
serdeczne gratulacje dla chłopaków !!!
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
No, gratulacje wielki :grin:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
Serdeczne gratulacje dla obu zdajacych!
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
Również gorąco gratuluję !!!
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
a ktory dan ma sensei Cognard i przez kogo nadany?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
Jest posiadaczem stopnia 8 Dan. Stopień nadał mu Kobayashi Hirokazu shihan w dniu 31.01.1996 roku
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
czy jest jakies publicznie dostepne zrodlo, ktore to potwierdza? To jest wielce ciekawe, ze Kobayashi, ktory sam posiadal 8 dana nadal taki sam stopien Cognardowi. Opowiedz przy okazji, jak wygladal egzamin na 6.dana. Nigdy nie widzialem takiego egzaminu, moze dysponujesz linkiem do video z niego?
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
Jest takowe, ale musisz pojechać do Burg Argental i sobie przeczytać. Wisi na scianie centralnego dojo KAKKHH ;-) Oczywiscie jak znasz japoński :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan

czy jest jakies publicznie dostepne zrodlo, ktore to potwierdza?

Tak jak napisał wingman, na tyle na ile udało mi się rozczytać oba dyplomy, oba są podpisane przez Kobayashi Hirokazu. Jeden z nich nosi ponadto pieczęć organizacyjną KAK.

To jest wielce ciekawe, ze Kobayashi, ktory sam posiadal 8 dana nadal taki sam stopien Cognardowi.

Tak jak ja to rozumiem, gdyby takiej możliwości nie było. Po śmierci 8 Dana, zostały by same 7 Dany, które z kolei nie mogły by nadawać 7 Danów. I tak z każdym kolejnym pokoleniem coraz niżej. To by było dopiero ciekawe ;)

Opowiedz przy okazji, jak wygladal egzamin na 6.dana. Nigdy nie widzialem takiego egzaminu, moze dysponujesz linkiem do video z niego?

Wiem że takie filmiki są, ale nie uważam zamieszczania w internecie ich za stosowne.
Jeśli sensei Dariusz będzie chciał takowy opublikować, pewnie byłbym pierwszy który wrzuci go na forum :)
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
Gratulacje.....

Najbardziej w aikido Pana Darka podoba mi się to że ma brąz w BJJ :twisted:

Pozdrawiam
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
Garry, nie odpowiedziales na moje pytanie. Jak mozna nadac komus taki sam stopien, ktory samemu sie posiada? Na mocy jakich uprawnien? Wydaje sie, ze sytuacja taka przypominalaby sytuacje, w ktorej doktorat nadawany jest przez doktorow.

Nie chodzi o konretny przypadek Cognarda, a o dewaluacje stopni i legitymacje osob je nadajacych w swiecie budo. Doshu moze nadawac stopnie, jakie chce, bo za nim stoi spuscizna Dziadka, ktorej jest formalnym spadkobierca. Kobayashi byl schizmatykiem, skad wywodzilo sie jego umocowanie do nadania Cognardowi 8 dana? Przy okazji, kto nadal 8 dana Savegnago?
Schizmatycy maja do wyboru albo uznac, ze stanowia nowa szkole, ktora ma swojego doshu (zauwazcie, ze Cognard na swojej stronie nie posluguje sie w ogole swoim stopniem) i szef szkoly moze nadawac jakiekolwiek stopnie albo oddac taka kompetencje radzie shihanow czy innemu podobnemu gremium.
Co do egzaminu na 6 dana, to czy president otrzymujac 6 dan musial zdawac w Hombu jakis egzamin? Wydaje sie, ze najwyzszy czas, aby Hombu rozroznilo w sposob formalny miedzy stopniami technicznymi i honorowymi. Chyba nikt nie porownuje umiejetnosci Tissiera z czasow 6.dana z presidentem.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan

Schizmatycy maja do wyboru albo uznac, ze stanowia nowa szkole

No i tak u nas jest, nasza organizacja nie podlega pod Hombu Dojo i jest potocznie zwana jako Kobayashi Aikido.
Nazwa Kokusai Aikido Kenshukai Kobayashi Hirokazu Ha w wolnym tłumaczeniu oznacza stowarzyszenie praktykujących aikido rodziny Kobayashi. Doshu nie mamy, a głową tej szkoły jest właśnie shihan Cognard.
Wydawało mi się że wiesz o tym - to żadna tajemnica.

Więcej informacji znajdziesz na tej stronie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ponadto zwróć uwagę na dział Shihankai, gdzie jest przedstawiona rada shihanów w KAK.

Co do stopnia shihana Savegnago musisz zapytać któregoś z jego uczniów.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan

Nie chodzi o konretny przypadek Cognarda, a o dewaluacje stopni ...

Na czym, wg Ciebie, polega dewaluacja stopni w aikido?

Doshu moze nadawac stopnie, jakie chce, bo za nim stoi spuscizna Dziadka, ktorej jest formalnym spadkobierca.


Doshu jest tylko wnukiem Założyciela, stoją za nim tylko więzy krwi i organizacja, której przewodzi. Jeśli chodzi o spuściznę Dziadka to sprawa jest dyskusyjna. Kisshomaru Ueshiba całkowicie zmienił zamysł swojego ojca, do czego zresztą otwarcie się przyznawał ( cytowałem źródła ). Zarówno w sensie technicznym jak i duchowym ( to Kisshomaru Ueshiba jest twórcą tzw. filozofii aikido ). Dlatego np. iwamowcy nie uznają tego, co robił, za dziadkową spuściznę.

Wydaje sie, ze najwyzszy czas, aby Hombu rozroznilo w sposob formalny miedzy stopniami technicznymi i honorowymi. Chyba nikt nie porownuje umiejetnosci Tissiera z czasow 6.dana z presidentem.

Ja sobie porównuję! I co? ;-)
W aikido nie istnieją kryteria pozwalające określić postęp techniczny ( kto jest lepszy i dlaczego ), więc można sobie porównywać w dowolny sposob, np. wg. własnego widzimisię. To jest budo nie sport, nie nauka ścisła, dlatego przykład z doktorami/doktoratami nie ma tu zastosowania.
Poza tym, jak mam zakwestionować jakikolwiek stopień takiemu Dariuszowi Bieńkowskiemu jak on ma brązowy pas w BJJ? ;-)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
W ramach naszej szkoły ważna jest relacja nauczyciel<->uczeń, taka była relacja H. Kobayashi<->A. Cognard i taka jest wewnątrz naszej organizacji. O jakiej dewaluacji stopni można tu mówić?
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
Gratulacje z całego serca, ale z ciekawości popre pytanie o przebieg egzaminu na 5 i 6 dan. Powszechnie uważa sie, ze na 4 danie kończą się prezentacje umiejętności technicznych. Co zatem pokazuje sie na np. 6 dan i jakie są kryteria oceny typu zdał/nie zdał?
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
Ja tam na 6 dana nie zdawałem jeszcze i wątpię cobym kiedykolwiek zdawał, ale wg mnie:

Co zatem pokazuje sie na np. 6 dan...

Wydaje mi się że techniki, dużo technik ;-)

i jakie są kryteria oceny typu zdał/nie zdał?

Pewnie takie same jak przy egzaminach na kyu i niższe daniki, tzn. umowne i uznaniowe ;-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan
Szczepan ma wakacje widze :-)

temat stopni zwłaszcza wysokich co chwile wraca, chyba juz bylo nawet o stopniach Cognard i Savegnago.

Bujin, po co Ci ta wiedza?
Mnie np guzik obchodzi dlaczego jeden czy drugi ma 8 dan
ma to niech sie cieszy, ja tez się cieszę
za co dostał, może za loda, a może za to że jest najlepszym na świecie aikidoka, to też nie moja sprawa
co Ci to przeszkadza że stopnie sie wg Ciebie dewaluują?
Każdy ma taki stopień jaki dostal od swojego egzaminatora, w jednych systemach egzaminatorów wybiera się samemu, w innych sie na to nie ma wpływu kto egzaminuje... co za różnica...

Ja nie widze problemu w tym żeby Kobayashi mając 8 dan nadał komus 9, a Ty widzisz?
jak dla mni emoż ei 11 nadać co za problem... liczy się bardziej całkoształt sytuacji który doprowadził do tego że ktoś komuś coś nadał...
Masz tam jakiegoś swojego mistrza który nadaje Ci stopnie, zastanawiasz sie dlaczego taki a nie inny dostajesz?
Jeśli tak to jesteś pełen pychy, a jeśłi nie to kiedyś staniesz przed pytaniem zadanym przez takiego innego Bujina - "bujin dlaczego masz taki stopień? i co będziesz się tłumaczył? hehe może i będziesz :-)

NIE MA ŻADNEJ DEWALUACJI, POPROSTU SĄ STOPNIE, TO LUDZIE JE MAJĄ :-)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan

Poza tym, jak mam zakwestionować jakikolwiek stopień takiemu Dariuszowi Bieńkowskiemu jak on ma brązowy pas w BJJ? ;-)

A co ma piernik do wiatraka? ;)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dariusz Bieńkowski 6 Dan, Sławomir Szewczyk 5 Dan

W ramach naszej szkoły ważna jest relacja nauczyciel<->uczeń, taka była relacja H. Kobayashi<->A. Cognard i taka jest wewnątrz naszej organizacji. O jakiej dewaluacji stopni można tu mówić?


O takiej, ze niektorzy chca miec stopnie a niektorzy na to leja. Zapominajac, ze nie wazny dyplom a osoba nauczyciela i staz u niego.

Znam takich co to nie moga zrozumiec, ze nie ma u niektorych zlotych gaci lub paskow do nich ;) .. ze nagroda sa tylko umiejetnosci :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024