Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Wyciągam taki oto fragment:

Widać to chociażby po liczbie brzuchatych mistrzów (brzuchatość rośnie wraz z liczbą danów ).

Tak zwykło się zwyczajowo mówić, by nie powiedzieć pleść, ale... No właśnie. Tak szukam w pamięci mistrzów z wysokim stopniem w aikido, którzy faktycznie są brzuchaci. I chyba takiej zależności nie ma...
Oczywiście szukam wśród tych, z którymi zetknąłem się osobiście. Zaczynając od tych z najwyższymi stopniami:
Tamura, Fujimoto, Kanetsuka, Miyazawa, Chiba, Asai, Tissier, Yokota, Isoyama, Hori, M. Ueshiba, Sugawara, Yasuno...
Zejdźmy nieco niżej, po linii w której ćwiczę: Norbelly, Guillemin, Erb, Milleville, Bachraty, Croizé, Gonzales, Orban, Durchan... W tej grupie bardzo wielu, którym formy i sylwetki mogę pozazdrościć. Wyjątek to chyba Benezi, bo nieco brzuszka ma ;-) :)
Nasze podwórko... hm... też źle nie jest jeśli popatrzeć na najwyższe stopnie.

To jak w końcu? Niektórzy z tych z najwyższymi stopniami zaawansowani wiekowo, niektórych już niestety nie ma wśród nas i to nie dlatego, że umarli z otłuszczenia. To raczej wszystko są, ci którzy odeszli to byli, ludzie bardzo sprawni i całkiem szczupli.
Skąd zatem taki wniosek, że cyt: brzuchatość rośnie wraz z liczbą danów?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Dodam tylko że życzę wpaść w łapy Beneziego :) Brzuch ma ale potrafi pozamiatać :)
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Wśród Japończyków trudno szukać otyłych mistrzów. Dla nich po prostu otyłość jest wstydem, brakiem dbałości o siebie oraz "karą za grzechy popełnione w poprzednim wcieleniu". Prędzej faktycznie można znaleźć otyłych mistrzów spoza Japonii i jeśli chodzi o Yoshinkan to najszybciej można znaleźć takie osoby w Ameryce. Europejczycy nieźle się trzymają jeśli chodzi o figurę. 4 lata temu ważyłem średnio 97 - 100 kg przy wzroście 171 cm. Na jednym z obozów o, których tak dużo się rozpisujemy organizowaliśmy konkurs talentów dla dzieci i jedna z grup wymyśliła, że przedstawi scenkę rodzajową z życia mojego i mojej rodziny. Ubaw był po pachy, ale sposób w jaki jedno z dzieci przedstawiło mnie dał mi bardzo wiele do myślenia i nie sądziłem, że byłem tak postrzegany przez inne osoby. 4 lata temu w końcu psychicznie się nastawiłem na zmianę w moim życiu i zacząłem redukcję wagi także w przeciągu 6 - 7 miesięcy ubyło mi około 30 kg i pamiętam jak ważyłem 76 kg. Największym moim sukcesem jest fakt, że pomimo upływu już 4 lat nadal mam w sobie tyle zaparcia psychicznego, że utrzymuję formę i wagę w okolicach 80 kg. Wiem, że jeszcze powinienem zredukować dobre 5 kg, ale wiem również, że mam na to czas i najważniejsze wiem jak to zrobić. Nie ma rzeczy niemożliwych, nie ma słowa "nie mogę". Jest tylko słowo "nie chce mi się". To jest dosyć japońskie podejście. Jeśli natomiast chodzi o "brzuchatość" to myślę, że od takich mistrzów może nie zachwycimy się szybkością, ale na pewno wiedzą oraz doświadczeniem. Od każdego można się czegoś nauczyć, wystarczy tylko chcieć.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Postura nie raz potrafi mylic, znalem takie osoby co przy wadze 110 -120 i niezlej otylosci lepiej akrobatyke ode mnie robily kiedy mialem ponizej 65 kg.
Zreszta wystarczy sie spojrzec na niektorych sumatori ktorzy przy wadze prawie 200 kg potrawia fiflaki, gwiazdy i inne rzeczy robic.

Jak ktos sie rusza duzo to potrafi nawet ten brzuch wykorzystac do swoich potrzeb ... chodz wiekszosci przyrasta niestety masa i stopien a nie wiedza ;)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam

Dla nich po prostu otyłość jest wstydem, brakiem dbałości o siebie oraz "karą za grzechy popełnione w poprzednim wcieleniu".

No nie do końca kolego...Bo patrząc na sumo to zawodnicy tam cieszą się ogromnym poważaniem i popularnością wręcz. ;)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Hm.. Z tego co napisał Akahige, a co mnie zainspirowało, wynika, że miałem strasznego pecha przez te wszystkie lata uprawiania aikido, bo nie trafiłem na żadnego grubego mistrza aikido. Inni widzę też ich wielu nie spotkali. Zatem może tylko sam autor tej teorii wśród takowych się obracał?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Mysle ze tendencja zwiekszania sie brzucha w miare starzenia sie istnieje. Byc moze jest to calkiem naturalny fizjologiczny proces zwiazany ze zmiana gospodarki hormonalnej. Dodatkowo, czesto zycie zaczyna byc coraz bardziej ustabilizowane, jest troche wiecej kasy, i jesli ktos nie uwaza a lubi dobrze zjesc i dobre piwo, bardzo latwo dorobic sie powaznego miesnia piwnego. Ja zawsze nalezalem do tych chudych i zabiedzonych, ale po przekroczniu 50-tki zauwazylem wyraznie tendencje do przybierania na wadze. I to mimo ze Majka prowadzi bardzo zdrowa kuchnie i ze zmuszam sie pic piwo dosc rzadko.

Utrzymanie dobrej sylwetki w podeszlym wieku wymaga niezwykle surowej dyscypliny nie tylko treningowej ale i gastronomicznej. Jesli ktos nie wyksztalcil takowej w mlodosci, bedzie mu niezwykle trudno.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam

...mimo ze Majka prowadzi bardzo zdrowa kuchnie i ze zmuszam sie pic piwo dosc rzadko.

Ja też prowadzę zdrową kuchnię, ale ja nie zmuszam się do picia piwa wcale. Nigdy nie musiałem się zmuszać, bo picie piwa przychodzi mi z niezwykłą łatwością :) . Zwłaszcza jeśli chodzi o piwo, które robię w domu :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Dlatego Szczepan zmusza sie pic piwo dosc rzadko - gdyby to mialo byc czesciej nie musial by sie zmuszac ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Zle sie wyrazilem co do piwa :)
Chodzilo mi o to, ze staram sie pic piwo jak najrzadziej mozliwe, max 1-2 w tygodniu, zeby zmniejszyc prawdopodobienstwo rozwiniecia miesnia piwnego ...
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam

Tak szukam w pamięci mistrzów z wysokim stopniem w aikido, którzy faktycznie są brzuchaci.

Teraz to Ty się podjarałeś, nie wiadomo czym. Przeczytaj jeszcze raz, na spokojnie, w jakim kontekście napisałem o brzuchatości.
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
hehe - dobry temat. Mnie to się tak zdaję, że bardziej się tyczy użytkowników forum niż wielkich mistrzów.

Ej! A zauważyliście, że prezydenci USA z czasem siwieją zaś nasi najpierw brzuchacieją? Ciekawe o czym to świadczy? ;-)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam

Zle sie wyrazilem co do piwa :)
Chodzilo mi o to, ze staram sie pic piwo jak najrzadziej mozliwe, max 1-2 w tygodniu, zeby zmniejszyc prawdopodobienstwo rozwiniecia miesnia piwnego ...

No pieknie...pijaki jedne :)
Ja pije piwo raptem raz na pół roku - jakoś tak mi wychodzi... :P
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam

Dla nich po prostu otyłość jest wstydem, brakiem dbałości o siebie oraz "karą za grzechy popełnione w poprzednim wcieleniu".

No nie do końca kolego...Bo patrząc na sumo to zawodnicy tam cieszą się ogromnym poważaniem i popularnością wręcz. ;)


Summici są wręcz niemalże "Bogami", ale są to jednostki. Mi bardziej chodziło o ogół społeczeństwa. Mam jednego przyjaciela - Japończyka, który ma dużą nadwagę z tym, że studiował w USA. Nie chcę wiązać faktów, ale .... :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
A ja tam nie mam wysokiego stopnia, ale brzuch już owszem... Czy to znaczy, że będe miał shihana...? :twisted:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Shihana, nie wiem, ale szósty dan na 100%. Mogę się nawet założyć. No chyba, że wcześniej się stoczysz. Przez baby i alkohol... :cry:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Nie, to jedynie znaczy że jesteś spasiony :)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Nie fanzol mi tu o kontekście Akahige, Ty, ściemniaczu. Napisałeś co napisałeś ( . ) :)

Voi, jak tam, już budujesz formę? Ja w sobotę 12km wybiegania, a w niedziele zrobiłem 66km na szosówce :) To, żeby przy kolejnym danie fałdki nie zebrać ;-)
Przy okazji. Podczas tej niedzielnej jazdy rowerem, na szosie idącej przez poligon (trasa Złotniki-Biedrusko, dostępna w weekendy dla rowerzystów) spotkaliśmy z kumplem "Pana Gienka". Pan Gienek, to jeden z takich kolarskich shihanów :) Może i ma tam ciut brzuszka, ale powiedział, że jest bez formy, po czym zaczął jechać swoim tempem. Utrzymaliśmy koło jakieś 3km, a potem odbiliśmy w boczną drogę na Złotkowo, mówiąc, że mamy na dziś inną trasę :) Czasem fajnie spotkać takiego Pana Gienka, także na macie :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam

Voi, jak tam, już budujesz formę? Ja w sobotę 12km wybiegania, a w niedziele zrobiłem 66km na szosówce :) To, żeby przy kolejnym danie fałdki nie zebrać ;-)

Jasne, że buduję, w niedzielę byłem 75 minut w saunie parowej... :cool:
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam

Jasne, że buduję, w niedzielę byłem 75 minut w saunie parowej... :cool:

Jest to jakaś koncepcja budowania wytrzymałości, zwłaszcza w świetle faktu, że na sali Sparty jest zwykle jak w saunie :) Ale to chociaż trochę ikkyo tam porób czy coś :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024