Skocz do zawartości


Zdjęcie

I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

budo_gracz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...

(Firlus sensei określał tą formę treningu jako "grilowanie", ale nie wiem czy dobrze zapamiętałem)

źle zapamiętałeś...
masz na myśli drill - treningową sekwencję ruchów ;-)
  • 0

budo_michał.w
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Pięknie opisane seminarium, dla mnie również było niezwykle pouczające. Także piszę się na następne i oczywiście gdybyście potrzebowali pomoc to WEFYA nie odmówi ;-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...

To zdjecie w awatarze ma mocno neaktualne chyba :>
Nie poznalbym :>
Szukalem raczej wytatulowanego 100 kg karka :> a nie brodatego misia pysia :)


zdjecie w awatarku jest dosc aktualne, ale zarost mi szybko rosnie :-) dwa trzy dni bez golenia i jak swiety mikołaj wygladam :) a czy wytatulowany czy nie to gdzie chcesz na treningu aikido zobaczyc jak wszystko kimonko skrywa :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
fajna relacja Kiod :-)

moja będzie taka :-)
4 treningi aikido, 4 dośc odmienne formy ruchu, koncepcje techniczne itd
ale wszyscy robili shiohonage :)
róznice polegały na sposobach dojścia do aplikacji techniki oraz były w niuansach skladowych ruchu
dzięki temu można było poodczuwać jak działają techniki u tych u których składek nie płaciliśmy :-)
oczywiście pojawiły sie zarówno wątpliwości jak i pewności, obie wersje były bardzo pouczające...

Dla mnie najbardziej aikidowy był trening stylu Nishio, mimo specyfiki systemu uważam że najmniej byl oddalony od takiego ogólnego pojecia aikido jakie funkcjonuje. Mnie osobiście najłatwiej wchodziły te techniki. Bukiwaza ciekawe i odmienne od tego co robiłem do tej pory. Sposób pracy nóg tak charakterystyczny dla tego systemu, na początku sprawiał sporo trudności, ale po chwili już mniej :)

Yoshinakan miałem okazję na żywo spotkać 1 raz. Zdecydowanie nie jest to system dla mnie, ze względu na fakt narzuconych obwarowań... Natomiast jest to chyba najbardziej dynamiczny system aikido z jakim miałem doczynienia. Widac moc w treningu. Chłopaki mają krzepe i myślę że w niejednej bitce dliby rade :) Tehniki wykonuja mocno, trzeba uważać na członki :) tutaj nie ma lipy Jakby Koksu powiedział, jest solidna praca.

Aikido Andrzeja Firlusa dośc mocno wyewoluowało. Nie wiem czy jest to Aikido z dodatkiem FMA czy FMA z dodatkiem Aikido. Przyzam że technik sprawialy mi największą trudność mimo wielu wspólnych lat pod jedna flagą.. To szybkie, zwinne i pełne gracji aikdo. W wykonaniu Andrzeja prezentuje sie znakomicie. Odmiennośc koncepcji ruchu daje się we znaki, a praca z nożem dla kogoś niezwiązanego z takim treningiem jest niedopowtorzenia. U ludzi z ŚAA widac kunszt w tym co robią. Próbowaliśmy tego z przyjemnością.

Jeśli chodzi o mnie Irimi, Atemi i Kokyu :-) tak to miało być Kiod :-) ale spoko Kuzushi tez jest ok :-)
Jak interpretuję te 3 słowa, starałem się pokazać na przykladzie właściwie jedengo ataku (powiedzmy że kata dori czy cos koło tego) ale wprawni słuchacze powinni wyłapać że nie o ten atak chodziło ani o techniki które przy jego okazji robiliśmy, ale o pracę w dynamicznym dystansie, z kontrolą swojego bezpieczeństwa oraz uswiadomienie sobie i uke zarówno zagrożeń jak i możliwości płynących z powstałej realcji w trakcie ataku :-)
Mam nadzieję że coś tam udało sie zrobić.

Żurek był wyśmienitym pomysłem, naprawde piątka z plusem
dziękuję też za ugoszczenie mnie i moich uczniów na wspólnym spotkaniu po stażu.
  • 0

budo_grzegorz toś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnobrzeg
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Jeżeli było chociaż w połowie tak fajnie jak ta piękna relacja to żałuję bardzo że mnie tam nie było :-( Różne koncepcję aikido do przecwiczenia (to jest to!) za jednym razem i cała masa miłych ludzi :-) Bardzo fajna relacja i mam nadzieję że w przyszłości będzie jeszcze takie spotkanie. Na Śląsk z grodu Kraka teraz mam znacznie bliżej :-)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...

To zdjecie w awatarze ma mocno neaktualne chyba :>
Nie poznalbym :>
Szukalem raczej wytatulowanego 100 kg karka :> a nie brodatego misia pysia :)


zdjecie w awatarku jest dosc aktualne, ale zarost mi szybko rosnie :-) dwa trzy dni bez golenia i jak swiety mikołaj wygladam :) a czy wytatulowany czy nie to gdzie chcesz na treningu aikido zobaczyc jak wszystko kimonko skrywa :)


U Tysona widac :P
  • 0

budo_gracz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zdjęcia naszego autorstwa :smile:
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Macie zawody???
  • 0

budo_gracz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
tak
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Gratuluje udanej imprezy. Smailu, w tej siwej brodzie wygladasz co najmniej na shihana.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Warhead ano u Tysona widac :-)

Bujin, dużo mleka piję to i czasem sie broda umoczy :-)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...

(Firlus sensei określał tą formę treningu jako "grilowanie", ale nie wiem czy dobrze zapamiętałem)

źle zapamiętałeś...
masz na myśli drill - treningową sekwencję ruchów ;-)


Ale blamaż :) oczywiście że "drill" dobrze że podkreśliłem swoją niepewność. Dzięki za zwrócenie uwagi ;-) tym bardziej że okrutnie mi się podobała taka forma treningu jaką Firlus sensei zaprezentował.

http://www.slaska-akademia-aikido.pl/S.A.A./galeria/category/10-i-lskie-wszechstylowe-seminarium-aikido-
zdjęcia naszego autorstwa :smile:

Jak masz jakieś zdjęcie w seiza to będziemy Ciebie w paintcie do grupowego doklejać ;-) . Jak Bóg i zdrowie pozwoli to pod koniec czerwca może zawitam do Was na treningu, to znowu będzie okazja sobie tak fajnie wspólnie poćwiczyć jak na stażu. :grin:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Michał jeżeli zajdzie potrzeba będę pomietał o deklaracji :smile:

Jeżeli było chociaż w połowie tak fajnie jak ta piękna relacja to żałuję bardzo że mnie tam nie było :-( Różne koncepcję aikido do przecwiczenia (to jest to!) za jednym razem i cała masa miłych ludzi :-) Bardzo fajna relacja i mam nadzieję że w przyszłości będzie jeszcze takie spotkanie. Na Śląsk z grodu Kraka teraz mam znacznie bliżej :-)

Skoroś Ty Krakus, toś jest Sąsiad i Pan Brat! Jeżeli uda się reedycja, to na pewno poinformujemy ;-)


Jeśli chodzi o mnie Irimi, Atemi i Kokyu :-) tak to miało być Kiod :-) ale spoko Kuzushi tez jest ok :-)
Jak interpretuję te 3 słowa, starałem się pokazać na przykladzie właściwie jedengo ataku (powiedzmy że kata dori czy cos koło tego) ale wprawni słuchacze powinni wyłapać że nie o ten atak chodziło ani o techniki które przy jego okazji robiliśmy, ale o pracę w dynamicznym dystansie, z kontrolą swojego bezpieczeństwa oraz uswiadomienie sobie i uke zarówno zagrożeń jak i możliwości płynących z powstałej realcji w trakcie ataku :-)
Mam nadzieję że coś tam udało sie zrobić.


Fajna relacja Smailu ;-)
Sorrki za tą błąd, widzisz na Twoim treningu również mówiłeś o kuzushi, stąd moja kolejna pomyłka w temacie naszego seminarium ;-) Chociaż z drugiej strony irimi wykonujesz by uzyskać kuzushi... :)
Wiesz, ja w chwili obecnej również uważam atemi i irimi za najważniejsze części Aikido, kokyu pomijam bo go nie rozumiem. Dlatego fajnym doświadczeniem było poznanie Twojej koncepcji.
Dobra Panowie Lachy, ja uciekam ciąć kolano i spokoju trochę będziecie mieli ode mnie :)

Rei all!!
  • 0

budo_grzegorz toś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnobrzeg
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Żem jest krakus od prima aprilis :lol:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Smailu pisze z komórki i nie mam jak na priv odpisać. Fotki mogę ci przesłać jak tylko chcesz, gdy filmiki opanujemy top rowniez przekażemy oczywiscie ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024