Skocz do zawartości


Zdjęcie

I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
biorąc pod uwagę nomenklaturę aikidocka to będzie chyba
tachi waza gyaku hanmi mawashi tsuki soto kaiten nage omote :-)
nie wiem czy wystarczająco finezyjnie to ująłem :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...

hełm z przyłbicą weź :-)

Jasne... od razu zbroję pełno-płytową z runami "antySmailowymi" :)

biorąc pod uwagę nomenklaturę aikidocka to będzie chyba
tachi waza gyaku hanmi mawashi tsuki soto kaiten nage omote :-)
nie wiem czy wystarczająco finezyjnie to ująłem :)

Nomenklaturzysta się znalazł :grin: to jak nazwiesz techniki które Ty prezentowałeś? ;-)

Przyjechały jakieś aikidowce poza lokalsami?

Tak jak Smailu napisał był tylko Śląsk, ale przepustowość była i tak minimalnie nadszarpnięta, bo na niecałych 300 metrach kwadratowych maty trenowało ponad 70 osób, tak więc szczęście w nieszczęściu że nie było więcej osób.

GRACZ dzięki za nazwę, a jakbyś miał jakieś fotki, to się uśmiechnę do Ciebie ;-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...


hełm z przyłbicą weź :-)

Jasne... od razu zbroję pełno-płytową z runami "antySmailowymi" :)


hehe dobre :-)

biorąc pod uwagę nomenklaturę aikidocka to będzie chyba
tachi waza gyaku hanmi mawashi tsuki soto kaiten nage omote :-)
nie wiem czy wystarczająco finezyjnie to ująłem :)

Nomenklaturzysta się znalazł :grin: to jak nazwiesz techniki które Ty prezentowałeś? ;-)


jak to jak :) gyakuhanmi katadori w morde coś tam :-)
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Czyżby Smailu był na etapie lania po mordzie niczego nie spodziewających się i współpracujących uke? ;-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
oczywiscie, zawsze leję mniejszych, slabszych i niczego niespodziewajacych sie ;)
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Tak trzymaj Smailu a biznes będzie się kręcił ;-)
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...

oczywiscie, zawsze leję mniejszych, slabszych i niczego niespodziewajacych sie ;)

kurde, a mysmy chcieli cie zaprosic na kagami przyszloroczne, ale jak mam w perspektywie oberwac po mordzie to ja sie zastanowie ;-)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...

Czyżby Smailu był na etapie lania po mordzie niczego nie spodziewających się i współpracujących uke? ;-)

A kto, gdzie, kogo lał po mordzie? ;-)

jak to jak :) gyakuhanmi katadori w morde coś tam :-)

A co rozumiesz przez "w morde coś tam"? :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...

kurde, a mysmy chcieli cie zaprosic na kagami przyszloroczne, ale jak mam w perspektywie oberwac po mordzie to ja sie zastanowie ;-)


Nie ma się co zastanawiać, Smailu to pacyfista z urodzenia i z wyboru, tylko ten Sebol_bk jakiś taki wrażliwy, jeszcze by kto pomyslał że Aikidoka :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
sebol tak się tylko czepia dla jaj, ogólnie spoko z niego koleżanka :-)
zresztą jakby był, to by wiedział co mówiłem o takim podejściu jak napisał wyżej :-)
i że dążę do ciągłej "współakcji" między uke i tori
czyli współpracy lub jak kto woli kooperacji ale bez waloru negatywnej czy pozytywnej :-)

ale po tym jak Kiod niespodziewanie poczuł o co mi chodzi, to już kolejnym razem się spodziewał :)
i było tak jak być powinno, prawda Kiodzie drogi :-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
poza tym naprawdę light-owo było, będą jakieś filmy na pewno to się wyjaśni :D
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...


kurde, a mysmy chcieli cie zaprosic na kagami przyszloroczne, ale jak mam w perspektywie oberwac po mordzie to ja sie zastanowie ;-)


Nie ma się co zastanawiać, Smailu to pacyfista z urodzenia i z wyboru, tylko ten Sebol_bk jakiś taki wrażliwy, jeszcze by kto pomyslał że Aikidoka :)


ja tam nie wiem, napisal ze leje w morde mniejszych, a ja przy swoim nikczemnym wzroscie jestem zawsze mniejszy, wiec wole byc ostrozny...
;-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
he he o aikido mi tu dyskutować a nie o Smailu ciągle bo Szczepan wątek zamknie :)

co z tymi zdjęciami itd, środa już a nic nie ma, w ciemni je wywołujecie czy jak?
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Anioł, ten Smailu wcale taki duży nie jest jak go malują :)
Oczywiście Smailu że było tak jak być powinno, a nawet i lepiej ;-) . A fotki chciałem wrzucić jak będę miał pozbierane wszystkie, ale Ty widzę w gorącej wodzie kąpany :) .
Na naszej głównej stronie organizacji już się pojawiły, ale tylko z części treningu Firlusa sensei i Sudera sensei, nie ma jeszcze fotek z treningu Kuszewicza sensei i naszego. Gdy będę miał wszystkie fotki na twardzielu u siebie, to udostępnię je tak coby można było sobie ściągnąć jakby kto chciał. No i pamiętam o obiecanej relacji.
Gracz może da nam znać kiedy fotki się pojawią na stronie Sląskiej Akademii Aikido.
Nie wiem tylko czy chłopaki z Nishio robili jakieś zdjęcia.
Pierwsza partia fotek z seminarium : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...

Anioł, ten Smailu wcale taki duży nie jest jak go malują :)

wrecz przeciwnie, znacznie mniejszy :)

Pierwsza partia fotek z seminarium : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


zdjęcie 14 Smail i Yoshinkanowcy :-)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Ktory to Ty ? serio pytam.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...

Ktory to Ty ? serio pytam.

Smail to ten niedogolony co się nie uśmiecha. :cool:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
To zdjecie w awatarze ma mocno neaktualne chyba :>

Nie poznalbym :>

Szukalem raczej wytatulowanego 100 kg karka :> a nie brodatego misia pysia :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Obiecana relacja, czytając ją proszę pamiętać iż jest ona napisana z punktu widzenia Yoshinkanowca ;-)

Było 14 kwietnia roku Pańskiego Anno Domini 2012. Po nocnej burzy, nie nie zapowiadało iż poranne słońce zacznie rozpościerać swe wdzięki nad naszym pięknym Śląskiem, a jednak. Widocznie pogoda jaka tego dnia dopisała, musiała odzwierciedlać nastroje panujące w umysłach i sercach uczestników naszego seminarium.
Po kompleksowym przygotowaniu sali około godz. 9.20 zaczęli nadjeżdżać uczestnicy, zaczęło się... Pierwsze nieśmiałe ukradkowe spojrzenia, niczym na randce w ciemno, pierwsze uściski dłoni, szczere uśmiechy, kawały opowiedziane ku rozluźnieniu atmosfery i wszyscy poczuli się choćby nie jednego konia już w życiu wspólnie się ukradło.
Po uzgodnieniu ostatnich detali, przyszedł czas na to na co wszyscy czekali i nie piszę wcale o imprezie integracyjnej.
Warto podkreślić że wbrew przynajmniej mi znanej tradycji seminaryjnej w Aikido, nasz staż rozpoczął się punktualnie.
Otwarcie seminarium.
Na skutek konsultacji instruktorów prowadzących, uzgodniliśmy iż każdy trening będzie się rozpoczynał zgodnie z ceremoniałem panującym w dojo instruktora prowadzącego poszczególne zajęcia.
Pierwszy trening prowadził Andrzej Firlus sensei ze Śląskiej Akademii Aikido. Trening rozpoczął się od ataku shomen tsuki jodan, po czym następowało zejście i atemi. Ku zdziwieniu niektórych Aikidoków, atak ten następował z gardy. Technika do której zmierzał prowadzący była rozłożona na części i prezentowana w sposób analityczny (tzn. krok po kroku), tak by kazdy uczestnik był w stanie ją całosciowo wykonać po złożeniu poszczególnych elementów, przez co ostatecznie technika przybrała formę ataku z dwóch shomen tsuki jodan z zejściami, po których nastąpiło soto kaiten nage. Nie będę ukrywał iż pierwszy raz spotkałem się z taką henka waza kaiten nage, lecz zważywszy na naturalność samego ruchu, ta forma bardzo mi przypadła do gustu.
Po tai jutsu przyszedł czas na trening z tanto. Firlus sensei już na wstępie obalił panujące mity związane z nożem i Aikido, przez co można powiedzieć że jego podejście bardzo przypadło mi do gustu. Pierwsze ćwiczenie z partnerem w mojej ocenie miało pozwolić wyczuć ruch uke, następne było konsekwentnie rozbudowane i przechodziło w bardziej złożoną formę (Firlus sensei określał tą formę treningu jako "grilowanie", ale nie wiem czy dobrze zapamiętałem). Ostatnią techniką prezentowaną przez Firlusa sensei był mix soto kaiten nage versus atak nożem, w którym wcześniej następowało "przechwycenie", bądź wybicie tanto przez kote gaeshi. W czasie tego treningu były prezentowane formy "kata" (nie wiem czy to odpowiednie słowo), które wywarły wielkie wrażenie na uczestnikach. Jedna rzecz to obejrzeć taką formę na filmiku w necie, a druga na żywo przy pełnej szybkości. Ciekawym była także prezentacja punktów na ciele człowieka, które mogą stanowić cel potencjalnego agresora.
Po krótkiej przerwie nastąpił drugi trening.
Zajęcia prowadził Tomasz Suder sensei z Silesian Aikikai Association. Pierwszą techniką demonstrowaną przez Sudera sensei było katate mochi (dori) nikkayo (nikyo). Sama forma począwszy od zejścia przez układ nóg i pracę irimi okazała się mimo iż jest to technika podstawowa, dla mnie zwyczajnie trudna. Zresztą nie będę ukrywał że na pierwszych trzech treningach czułem się jak średnio-początkujący. Później nastąpiło analogiczne odzwierciedlenie tej techniki przy użyciu bokkena oraz jo. Suder sensei przez swój trening potwierdził to z czego już wcześniej sobie zdawałem sprawę mając styczność ze stylem Nishio, mianowicie każda technika w przełożeniu na broń, znajduje konstruktywną konsekwencję, przez co nawet niezbyt wielcy zwolennicy treningu z "drewnem" mogą czerpać zwyczajną przyjemność. Po zastanowieniu, techniki wykonywane przy pomocy bokkena i jo na treningu Nishio, były dla mnie najbardziej wymagające intelektualnie, gdyż u mnie zwyczajnie się tego nie praktykuje. W czasie treningu była również prezentowana technika shiho nage ura (chyba z ataku yokomen uchi) w której to do wytrącenia w pierwszej fazie ruchu oddziałowuje się stricte na łokieć partnera, bardzo ciekawy sposób na uzyskanie wytrącenia partnera. Był również yokomen uchi irimi nage ura. Omawiając formę aplikacji atemi w sposób mi pierwszy raz spotkany jako taki "news" dowiedziałem się że Nishio sensie posiadał wysoki stopień mistrzowski w Karate, stąd taka ciekawa koncepcja aplikowania atemi. Na koniec interesującym był również dla mnie sam sposób wykonania shomen irimi nage, przez sam pomysł trzymania głowy partnera jak najbliżej siebie. Ogólnie podsumowując poznałem wiele ciekawych i innych sposobów wykonania, na pozór tej samej techniki.
Po pierwszym bloku treningowym przyszedł czas na posiłek. Nic tak nie integruje jak wspólna konsumpcja żurku w miłej atmosferze z przepoconymi kolegami z maty. :)
Po posiłku przyszedł czas na trzeci trening.
Zajęcia prowadził Tomasza Kuszewicza sensei z Centrum Sztuk Japońskich "Kokoro kan".
Już na wstępie zwrócił uwagę iż pragnie byśmy skoncentrowali się na trzech rzeczach :"atemi, kokyu, kozushi".
Trening rozpoczęliśmy od ataku kata mochi (dori) i zejśia. Zejścia prezentowane przez Kuszewicza sensei były bardzo naturalne, lecz niestety na skutek wyrobionych odruchów sprawiały mi wiele trudności, co nie oznacza że tanio sprzedałem skórę. Po przetrenowaniu zejścia z aplikacją atemi, technika była rozbudowywana w zależności od tego jaki wariant przyjmiemy zachowania uke. I tak były prezentowane technik w których uke cofa rękę, oraz takie w których ją zatrzymuje, a tori w zależności do tego aplikował odpowiednią technikę. Przy tej formie Kuszewicz sensei zaprezentował całą paletę technik, od ikkyo, przez sokumena, shiho nage itd. pokazując jak to tori powinien się dostosować do sytuacji w której stawia go uke. Nawiazał również tak mi się wydaje specyficzną więź z Kamilem sensei który mu kilkakrotnie ukował. ;-) Ja również w czasie prezentowania techniki miałem przyjemność ukować Koszewiczowi sensei i muszę napisać że forma aplikacji jego atemi była dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem, przez co trochę zmieniłem podejście do mojego metsubusha. Interesującą techniką było zejście z ataku mawashi tsuki i atemi w żeberka, trenowanej w luźnej formie, w której to można by rzec że na nowo uczyłem się wyczucia dystansu.
To na co równiez zwróciłem uwagę to ukazanie możliwości przez Kuszewicza sensei uzyskania wytrącenia przez kopnięcie przy shiho nage w zgięcie kolanowe uke oraz możliwośc naciągnięcia go przy pomocy oddziaływania na zgięcie łokciowe. Niestety na skutek kontuzji której doznała koleżanka podczas treningu, musiałem jego część opuścić, ale tutaj Smailu może dopisać coś więcej.
Ostatni trening.
Ostatnie zajęcia były prowadzone przez nas, tj chłopaków z Yoshinaknu: Kamila Krzemińskiego sensei, Rafała Wilka sensei i przeze mnie . W czasie tego treningu staraliśmy się zademonstrować na początku techniki podstawowe oraz pokazać jak się je wykonuje w naszych dojo. I tak Krzemiński sensei rozpoczął od ushiro waza royot mochi sankkayo (sankyo) ni (ura), Wilk sensei przedstawił henkawaze shomen uchi sokumen irimi nage ( z przejsciem przez shiho nage), a ja demonstrowałem shomen uchi shomen irimi nage ni (ura). Potem była już dowolność w sumie kolejne trzy techniki były wykonywane z ataku mawashi tsuki, a były to: tenchi nage, udegarama, tegatana. O swoim treningu najtrudniej pisać, dlatego na tym poprzestanę, mając nadzieję iż chociaż niektóre elementy technik się podobały.
Ogólnie podsumowując staż był dla mnie niezmiernie pouczający. Świetny klimat i podejście ludzi. Dzięki Jarkowi i Pawłowi ze Śląskiej Akademii Aikido napociłem się i technicznie wiele szczegółów wyniosłem z pierwszego treningu. Chłopaki z Nishio wykazali się wręcz stoickim spokojem po kolei tłumacząc każdy nawet najdrobniejszy detal prezentowanej na ich treningu techniki. Kuszewicz sensei również tylko gdy była okazja cierpliwie zwracał uwagę i pomagał jak tylko był w stanie.
Dzięki temu seminarium poznałem trzy całkowicie nowe koncepcje aplikacji atemi(zdaje sobie sprawę że tylko częściowo, ale zawsze), wiele ciekawych rozwiązań technicznych z którymi nigdy się nie spotkałem i prawdopodobnie na Yoshinkanie bym się nie spotkał. A co najważniejsze nie jestem odosobniony w tym zdaniu. Po ostatnim treningu, cześć uczestników już dopytywała się czy planujemy reedycję i kiedy. Mnie osobiście się seminarium wielce podobało i mam tylko nadzieję że większości również.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: I Śląskie wszechstylowe seminarium Aikido...
Oto kilka fotek z seminarium :
Zacznijmy od broni:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

Każdy starał się pomóc jak tylko mógł:

Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Potem żurek, Smailu świetnie doprawił dlatego się tak cieszy na fotce, polecam z całego serca, ponoć następnym razem bigos szykuje :) :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tai jutsu toże było:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Osoby odpowiedzialne za to całe zamieszanie, począwszy od lewej pominąwszy Pana Fotografa:
Rafał Wilk sensei, Tomasz Suder sensei, Andrzej Firlus sensei, Tomasz Kuszewicz sensei, Kamil Krzemiński sensei i jo:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Uczestnicy seminarium, niestety nie w komplecie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Fotki dostępne na stronach:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mam też prośbę, jeżeli ktoś ma fotki z treningów które prowadził Kuszewicz sensei i Yoshinkanowcy, to prosiłbym o udostępnienie mi ich w jakiejkolwiek formie, ponieważ jeszcze takowymi nie dysponuję.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024