Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_ted
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w Polsce

Ted, bo nie każdy ma zdolności do nauczania innych i tyle. Wielu lekarzy się do takiej pracy nie nadaje, to się tyczy każdego zawodu.


Laser i tutaj się z Tobą zgodzę ponieważ to miałem na myśli pisząc mój pierwszy post w tym temacie. Pozdrawiam.
  • 0

budo_ted
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w Polsce

Ted, bo nie każdy ma zdolności do nauczania innych i tyle. Wielu lekarzy się do takiej pracy nie nadaje, to się tyczy każdego zawodu.


Laser i tutaj się z Tobą zgodzę ponieważ to miałem na myśli pisząc mój pierwszy post w tym temacie. Pozdrawiam.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w Polsce

Laser trening u jednego instruktora to według mnie najczęstszy błąd trenujacych karate. Ja trenowałem u kilku sensei to samo staram się przekazać moim uczniom ćwiczą z sensei Gary Chamberlane, a z tego forum z Sake i Zapasem.
Wyborowa ludzie ćwiczą fitness by się poruszać a nie osiągnąć jakiś cel. Robią to bo ich to bawi ją tak gram w tenisa ziemnego dla zabawy nie dla wyników.


Nie przez przypadek pisalem o tym, ze w kosciele ide sie pomodlic. Ja nie mam problemu, ze ludzie cwicza bez celu i dla zabawy. Znam takich co dla zabawy chodza do pracy, albo dla zabicia czasu, albo zeby nie zeswirowac.
Brak celu usmierca nadzieje, a po co ta jest potrzebna to jak poczytacie to co Kogan napisal to wyjdzie.
Wyjdzie rowniez dlaczego Durniany mimo oczywistych deficytow jest nieustajaco szefem, a takze dlaczego w sposob stadny Kyokushin Kan zmienilo sie w Shinkyokushin?
Podobnie jak Ty Poul, ja cwicze i gram w hokeja, ale mam swoje cele, kiedy to robie. I jak gram to zeby ograc i wygrac. Studiuje technike, taktyke, czytam, ogladam, jezdze i rozmawiam. Nie jezdze na imprezy kibicowac jak kibol, tylko sie uczyc poznawac i pozniej stosowac.
O czerpaniu przyjemnosci i zabawie juz pisalem.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w Polsce
Co nie zmienia faktu, że jakbyś nie czuł z tego frajdy to ani byś "mawachów nie kopał" ani w hokeja nie grał ;)
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w Polsce

I tutaj się zgadzam w 100% nie liczy się papier tylko co ma w głowie prowadzący zajęcia. Sam znam gościa który prowadzi zajęcia karate i nie ma uprawnień i są zajebiste. Papier może mieć każdy ale o czym to świadczy dla minie osobiście o niczym.

Papier staje się istotny jak ktoś coś sobie złamie i będzie nas ciągał po sądach. Wtedy pierwsze pytanie jest o uprawnienia. Ja zrobiłem kurs na AWF w Poznaniu i nie uważam tego za czas stracony. Część ogólną prowadzili trenerzy z różnych dyscyplin m.in. trener kadry juniorów kajakarzy, gimnastyki, pływania. Część specjalistyczną kilkukrotny mistrz Polski w kumite w shotokanie, byli ludzie z shotokanu, KT, Kyoka. Oczywiście kurs nie zrobi z nas super instruktorów ale otwiera oczy na wiele aspektów treningu - co dalej z tym zrobimy to już zależy tylko od nas.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w Polsce
Ja myślę, że mu nie chodzi o to, żeby łamać prawo i prowadzić bez uprawnień, tylko o to, że w wielu przypadkach ludzie bez papierka mogą lepiej prowadzić zajęcia od tych z papierkiem.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w Polsce

Ja myślę, że mu nie chodzi o to, żeby łamać prawo i prowadzić bez uprawnień, tylko o to, że w wielu przypadkach ludzie bez papierka mogą lepiej prowadzić zajęcia od tych z papierkiem.

No to oczywista oczywistość :lol:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w Polsce
No właśnie, dlatego też na początku go źle zrozumiałem :D
  • 0

budo_ted
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w Polsce

Ja myślę, że mu nie chodzi o to, żeby łamać prawo i prowadzić bez uprawnień, tylko o to, że w wielu przypadkach ludzie bez papierka mogą lepiej prowadzić zajęcia od tych z papierkiem.



Nigdy nie złamałem prawa ponieważ moja praca mi na to nie pozwala ale mniejsza o to.
Sam musiałem robić kurs i nie uważam tego za stracony czas i nie wszystkich ludzi z uprawnieniami wrzucam do jednego worka.
Z tego co napisał kris102 wynika że papierek jest nam potrzebny tylko w razie jakiegoś wypadku na zajęciach i z tym się zgadzam.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w Polsce

Ja myślę, że mu nie chodzi o to, żeby łamać prawo i prowadzić bez uprawnień, tylko o to, że w wielu przypadkach ludzie bez papierka mogą lepiej prowadzić zajęcia od tych z papierkiem.



Nigdy nie złamałem prawa ponieważ moja praca mi na to nie pozwala ale mniejsza o to.
Sam musiałem robić kurs i nie uważam tego za stracony czas i nie wszystkich ludzi z uprawnieniami wrzucam do jednego worka.
Z tego co napisał kris102 wynika że papierek jest nam potrzebny tylko w razie jakiegoś wypadku na zajęciach.

Tak napisałem w pierwszym zdaniu. Reszty albo nie czytałeś albo nie przeczytałeś dostatecznie uważnie. Właściwie chodzi nam o to samo - o wartościowy trening. Ja bardzo cenię sobie wykłady m.in. z dr medycyny sportu, ze specjalistką od odnowy biologicznej - to były tematy którym instruktorzy klubowi poświęcają bardzo mało miejsca. Jeszcze raz napiszę żeby nie było nieporozumień - obowiązek zdobycia papierów narzuca nam obowiązujące prawo, zgadzam się że papier nie zrobi z nas automatycznie lepszych instruktorów ale daje nam podstawy do dalszych studiów w tym kierunku.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w Polsce
Jak koleś mi przychodzi i mówi, że chce poćwiczyć karate bo chce schudnąć, to ja nic nie mówię. Nauczyłem się, że trzeba uszanować to, że nie od razu przyznaje się o co mu chodzi. Przecież mógł wybrać siłownię (mądrze) albo fitness (popularnie) ale nie - on przyszedł na karate. Są tacy goście co mają siwe łby, a w skrytości serca chcą poczuć emocje walki, zawodów etc. Koleś nie będzie się przechwalał na wstępie, że przyszedł tutaj po medal, bo jest pełen wątpliwości co do swoich fizycznych możliwości. Z taką deklaracją za 15 minut będzie się słaniał i przeżywał upokorzenie jakby ktoś mu miał powiedzieć "za wysokie progi". Są tacy, którzy powiedzą i są tacy, gorsi, którzy dadzą odczuć. Jednych i drugich za kark i kopa w dupę za drzwi.

Jak ja czytam posty starszych i szacownych kolegów, którzy się zarzekają, że karate to jeno rekreacja i oni nie mają prawa się narzucać z treningiem sportowym względem "starszego pana", to wizualizuje sobie takich gości, którzy skorzystali z czyjejś wymówki by sobie odpuścić. Oczywiście jest to irracjonalne i zapewne błędne.

Z drugiej strony jak jest taki klimat, że po wstępnym oswojeniu się z ludźmi, Siwy dalej wstydzi się przyznać do marzeń albo mówią mu, że pomylił adresy, bo to nie karate tylko rekreacja, no to już tylko "zdać sprzęt, podpisać obiegówkę i pomaszerować do domu".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024