Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
A ja se tak myślę że my mamy wpisane w tradycję picie na umór oraz spożywanie w dużych ilościach dużo tłustego i niezdrowego. Wystarczy przeczytać sobie opis uczty, wieczerzy w trylogii Sienkiewiczowskiej, bądź z nowszej literatury sięgnąć po książkę Jacka Komudy, by się przekonać że nasi przodkowie panowie bracia, wcale nie baczyli na to co i w jakich ilościach spożywają :D Tak pół żartem, pół serio jakby kto nie zrozumiał ;-)

Widać to chociażby po liczbie brzuchatych mistrzów (brzuchatość rośnie wraz z liczbą danów ).

U nas brzuchaci mistrzowie rzeczywiście rządzą na tle innych SW. Ale to dlatego że nie mamy zawodów, nie ma więc dodatkowej motywacji, którą posiadają osoby trenujące sporty walki (nawet Ci trenujący amatorsko a nie zawodowo).
Tam są kategorie wagowe i każdy kto się czuje najlepiej w określonej, ten trenuje systematycznie i stara się trzymać w miarę odpowiednią dietę by nie "awansować" wyżej i wśród tych cięższych być tym najlżejszym.
A u nas niby jaka jest motywacja żeby trzymać wagę i kondycję, egzaminy? nie wiem jak u Was w innych stylach, ale u mnie w Yoshinkanie egzaminy na daniki w ogóle nie są wymagające kondycyjnie niestety.

Mysle ze tendencja zwiekszania sie brzucha w miare starzenia sie istnieje. Byc moze jest to calkiem naturalny fizjologiczny proces zwiazany ze zmiana gospodarki hormonalnej.

Ja bym się zgodził z tym co pisze Szczepan, może hormony, może uwarunkowania genetyczne.
Kilka tygodni temu oglądałem retransmisję gali MMA w Rosji. W walc wieczoru walczył Fedor z jakimś Amerykaninem. I o ile Fedor z tego co pamiętam to kaloryferka na brzuszku nigdy nie miał, tak podczas tej walki brzuszek mu się troszkę "wylewał" poza spodenki. A nikt mi nie napisze że nasi mistrzowie trenują intensywniej, bądź trzymają dietę żywieniową lepszą od niego. Wiek na pewno robi swoje. A tak swoją droga to warto sobie spróbować wybrazić tych "brzuchatych" mistrzów w sytuacji gdyby w ogóle nie trenowali Aiki ;-)

A idąc w kierunku Freuda, to warto podkreślić też że ci brzuchaci z wyższymi danikami są już w związku małżeńskim, więc kolejny powód coby dbać o siebie odpada :)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Kiod, ale konkretnie. Ilu wysokich stopniem mistrzów aikido z brzuszkiem spotkałeś? Ja wymieniłem tych, których spotkałem osobiście. Żaden nie miał brzucha. Z młodszej gwardii wszyscy są niezłymi wymiataczami. Ci brzuchacze zatem to w Yoshinkanie?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam

A idąc w kierunku Freuda, to warto podkreślić też że ci brzuchaci z wyższymi danikami są już w związku małżeńskim, więc kolejny powód coby dbać o siebie odpada :)


Jest takie stare powiedzenie (niekoniecznie wschodnie) - "Kazdy ptaszek musi mieć swój daszek ... " ;)
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam


A idąc w kierunku Freuda, to warto podkreślić też że ci brzuchaci z wyższymi danikami są już w związku małżeńskim, więc kolejny powód coby dbać o siebie odpada :)


Jest takie stare powiedzenie (niekoniecznie wschodnie) - "Kazdy ptaszek musi mieć swój daszek ... " ;)


Znane, powiedzenie lecz zgodzisz się ze mną, że nie komfortową sytuacją dla mężczyzny jest gdy "daszek zasłania ptaszek" ? ;-)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
bo są 3 fazy lustrzycy tak zwanej.
1. nie widzisz ptaszka jak wisi
2. nie widzisz ptaszka jak stoi
3 nie widzisz kto Ci cmoknął ptaszka w dziubek
:)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam

Znane, powiedzenie lecz zgodzisz się ze mną, że nie komfortową sytuacją dla mężczyzny jest gdy "daszek zasłania ptaszek" ? ;-)


Na cale szczescie jeszcze tego nie zaznalem :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
a ja tam żeby nie być brzuchaty kiedy będę wielkim mistrzem
pracuje nad zmniejszeniem tego daszka ...
i to nawet z powodzeniem :-)
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam

a ja tam żeby nie być brzuchaty kiedy będę wielkim mistrzem
pracuje nad zmniejszeniem tego daszka ...
i to nawet z powodzeniem :-)


Powodzenia Tomasz, wiem jakie to trudne i ile wymaga konsekwencji w stosunku do samego siebie. :)
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam

bo są 3 fazy lustrzycy tak zwanej.
1. nie widzisz ptaszka jak wisi
2. nie widzisz ptaszka jak stoi
3 nie widzisz kto Ci cmoknął ptaszka w dziubek
:)


Dobre, buahahahaha. Tego nie znałem :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam

Kiod, ale konkretnie. Ilu wysokich stopniem mistrzów aikido z brzuszkiem spotkałeś?

Hmm... konkretnie to ja niestety, jak do tej pory nie spotkałem jeszcze chociażby jednej osoby, która po przetworzeniu przez mój system aksjologiczny, zasługiwałaby na określenie mianem "mistrz", a Ty się mnie pytasz o liczbę mnogą ;-)
Ja pisałem odnośnie sensu largo, ogólnie o zaniżaniu się kondycji wraz z danikami, rozleniwieniu, może i o przybraniu na wadze, ale na pewno nie w pierwszej kolejności.

Widać to chociażby po liczbie brzuchatych mistrzów (brzuchatość rośnie wraz z liczbą danów ).

Mi się wydaje że nazbyt literalnie dokonujesz interpretacji określeń "brzuchatych mistrzów", "brzuchatość" w kontekście wypowiedzi Akahige ;-)
Mu według mnie chodziło raczej o rozleniwianie się wraz ze zdobywanymi stopniami, (o którym już wspominałem) i rozrost megalomanii, przynajmniej ja tak zrozumiałem jego intencje i w podobny sposób się odniosłem do cytowanego zdania ;)

Ci brzuchacze zatem to w Yoshinkanie?

Czy ogólnie w Yoshinkanie to nie wiem, ale ja przynajmniej w moim otoczeniu zauważyłem tendencję do tycia wraz z wiekiem :) Ale nie zapominajmy, że Polski Yoshinkan to Górny Śląsk, gdzie gospodarka ciężkim przemysłem bardzo długo stała, cały ten etos górnika który po szychcie musi się solidnie tłusto najeść, na pewno odbił piętno na naszej kuchni tradycyjnej.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam

Mi się wydaje że nazbyt literalnie dokonujesz interpretacji określeń "brzuchatych mistrzów", "brzuchatość" w kontekście wypowiedzi Akahige. Mu według mnie chodziło raczej o rozleniwianie się wraz ze zdobywanymi stopniami, (o którym już wspominałem) i rozrost megalomanii, przynajmniej ja tak zrozumiałem jego intencje i w podobny sposób się odniosłem do cytowanego zdania

No, nareszcie jakiś chłop, który samodzielnie myśli i nie trzeba mu wszystkiego tłumaczyć jak krowie na rowie. ;-)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Literalnie czy nie - nie ma znaczenia. Ci których wymieniłem nie są brzuchaci ani w sensie literalnym, ani nielitaralnym. :) Akahige jak zwykle raczkiem, raczkiem :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
Podobno Aikido opiera sie na "wirujacej kuli", to i mistrzom sie srodek ciezkosci zmienia :>
  • 0

budo_nakazuma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria "brzuchatości" mistrzów z wysokimi stopniam
z drugiej strony przy 186 cm wzrostu wadze 110 kg shomen ate pięknie wchodzi wiem bo to moje boskie wymiary :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024