Skocz do zawartości


Zdjęcie

Combat systemy i parter


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter

Dopowiadaj sobie jak chcesz. Nie odrozniasz aresztu od zatrzymania a i pewnie ujecia. dlugo myslales nad jakze cieta i pusta riposta. napasc na funkcjonariusza to jedno a to czy dzialal on zgodnie z przepisami to co innego. Wskaz mi paragraf kk ktory mowi czym jest zarzut a czym zatrzymanie. No pochwal sie wiedza. Prosze tylko o wskazanie konkretnych paragrafow KK pokaz jaki jestes merytoryczny.

Niczego nie będę pokazywał. Nie ma takiej potrzeby. To nie ja gram tu eksperta od zatrzymań. Zauważyłem, że pouczając dubleta napisałeś bzdurę i spytałem się, czy się nie pomyliłeś. Ty zamiast ustosunkować się do tego, zacząłeś żądać ode mnie wykazania się wiedzą prawną. Nie mam ochoty. Nie tutaj. Nie za darmo. Odpuść sobie.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter

Akahige
W sporcie tak, w sztuce walki tak. Nie w systemie walki gdzie uczysz się odruchowego reagowania na zagrożenie, na krótkim szkoleniu.

W walce nie ma czegoś takiego jak reagowanie odruchowe. Chyba, że masz na myśli mrużenie oczu w reakcji na cios. W walce masz nawyki ruchowo-czuciowe typu otwartego oraz różne typy reakcji ruchowych. Tym bardziej w systemie samoobrony opartym na technikach wyprzedzających.

Tu nie mamy linii relacji uczeń-nauczyciel i treningu planowanego.

Jest zarówno relacja uczeń-nauczyciel, jak i trening planowany. Bez tego niemożliwe jest nauczanie.

Poczytaj wstęp do tego Czajkowskiego, którego tu cytujesz. Pisze wyraźnie. książka odnosi się do sportów walki.

Owszem, poczytaj dokładnie! ;-) Książka Nauczanie techniki sportowej, chociaż skupia się na szermierce, dotyczy wszelkich sportów opartych na otwartych nawykach czuciowo-ruchowych, a więc takich jak: tenis ziemny, stołowy, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, nożna, itp. Autor pisze wyraźnie, że:
... pierwsze wydanie ( książki ) wywołało spore zainteresowanie wśród trenerów , w postaci telefonów, rozmów, dyskusji, pytań i zaproszeń na konferencje metodyczno - szkoleniowe trenerów różnych dziedzin sportów oraz na zgrupowania kadry. Jako ciekawostkę warto by może podkreślić, że największe zainteresowanie wykazali nasi trenerzy koszykówki, zapasów, siatkówki...", itd.

Mam komplet książek Fairbairna (niestety Munipipal Police Manual tylko w wersji elektronicznej) i z moją znajomością angielskiego nie spotkałem się w żadnej z nazwami technik, przeważnie opisowe tytuły rozdziałów lub nazwy zwyczajowe. W tekście opisy, nic co można użyć jako nazwę techniki, podobnie McCann.
Przepraszam jest jedna nazwa Chin Jab.

Ty nie przepraszaj, tylko odkurz te dawno widać nieużywane książki. ;-) Oto inne nazwy technik:
W Get Tough!, oprócz chin jab jeszcze: edge of the hand, boot ( side kick ), bronco kick, thumb hold, japanese strangle hold, handcuff hold, bent arm hold, head hold, hip throw, wrist throw, back break, i wiele innych. Słysząc te nazwy potrafię z pamięci przyporządkować je określonym technikom oraz nazwom stosowanym w innych sztukach walki, np. wrist throw to kote gaeshi, bent arm to ude garami, japanese strangle hold to mata leo, itp.
Czyli najwięcej nazw znajduje się w najbardziej uproszczonym podręczniku przeznaczonym dla komandosów. Fairbairn był oczywiście niekonsekwentny, we wcześniejszych podręcznikach przypisywał inne nazwy tym samym technikom, dlatego zrobił się metodologiczny burdel i w efekcie jego system nie zachował się w całości do naszych czasów. Teraz trzeba rekonstruować ( niczym dinozaura z kawałków kości ) coś, co powstało zaledwie kilkadziesiąt lat temu.
Kelly McCann zdawał sobie zapewne sprawę z tego problemu, dlatego w swojej książce Combatives for Street Survival ponazywał wszystkie, co do jednej, techniki podstawowe ( chin jab, face mash, finger jab, hammerfist, ax hand, cupped hand, spearing elbow, slashing elbow, straight knee, knee lift, shin kick, toe kick, angle/hook kick i wiele, wiele innych ). Ponazywał też bardziej złożone ruchowo rozwiązania, trudne do opisania "anatomicznego", np. "slap-and-tap", "the jail yard", "the jackknife", "the smash-and-slash", które również łatwo zidentyfikować.
Nazwy technik to absolutna podstawa w metodyce treningu ruchowego.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter
Akahige
to są określenia części ciała a nie nazwy technik. To co bierzesz za specjalistyczne nazewnictwo są to normalne określenia w angielskim. Niektórych rzeczy nie musiał tłumaczyć bo wynikają same z siebie, zwłaszcza dla wojska czy policji. Naprawdę udowadnianie kwadratury koła jest bezcelowe.

Np Bent-arm hold oznacza trzymanie zgiętej ręki a technika dotyczyła sprowadzenia na ziemie trzymając zgiętą rękę. gdzie tu nazwa? Jeśli byś chciał określić to jako uchwyt musiałbyś użyć słowa grip, dźwignia arm-lock, hold oznacza po prostu trzymać.


Od nauczania techniki sportowej w walce wręcz odeszły wszystkie armie. Nie sprawdziła się i dlatego Czajkowski w tym momencie nie ma zastosowania. Cały czas myślisz treningu walki wręcz jak o treningu sportowym. O ile on się świetnie przekłada na sztuki walki o tyle powoduje zamieszanie w systemach bojowych . I o ile Czajkowskim można się śmiało podeprzeć w karate czy judo a nawet aikido to tutaj jest mało sensowny. Proszę uzmysłów sobie, że trening walki wręcz jest ELEMENTEM i to jednym z mniej ważnych wyszkolenia służb. problemem nie jest ilość żołnierz policjant czy ktokolwiek może znać trzy techniki umieć je zastosować w wielu sytuacjach. Powiedz mu czy w trakcie interwencji będzie się zastanawiał jak się nazywają czy je po prostu użyje?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter

Cały czas myślisz treningu walki wręcz jak o treningu sportowym.


Bo trening walki wręcz jest treningiem sportowym! To kwestia rozumienia takich pojęć jak sport, czy technika sportowa.
Przykładowo, zgodnie z ustawą o sporcie:
"Sportem są wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne
lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej
i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na
wszelkich poziomach."
Jeżeli aktywność fizyczna oparta jest na otwartych nawykach czuciowo-ruchowych i mają w niej zastosowanie reakcje ruchowe, to niezależnie jak to nazwiesz - judo, cymbergaj, silent killing - rządzą nią te same prawa.

...to są określenia części ciała a nie nazwy technik.

Ja pierdzielę! Ty mi specjalnie to robisz? To taka próba dla prawdziwych, internetowych wojowników, tak? ;-)
Jakich części ciała? Chin jab to część ciała? Hip throw, to część ciała? Japanese strangle hold albo bronco kick, to część ciała? Albo "slap-and-tap? Podaj mi tytuł swojego podręcznika do anatomii, muszę go mieć!
Nazwa, chłopie, "to każde wyrażenie złożone lub proste, które przy danym jego rozumieniu może pełnić funkcję podmiotu lub orzecznika w zdaniu podmiotowo-orzecznikowym. Niekiedy określa się nazwy jako wyrażenia mogące pełnić funkcję podmiotu, nie funkcję podmiotu i orzecznika".
Więc, to, co przytoczyłem, to są nazwy technik. I nie muszą być po japońsku, nie muszą zawierać słowa "grip" ani "arm lock". ;-)

P.S. Nawet trening strzelania bojowego jest treningiem sportowym.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter
To baw się dalej cambat sportowy w końcu nikt tobie nie broni, ja pozostanę przy treningu bojowym. Co do książek, oczywiście kurzą się, wole poznawać techniki w praktyce na treningu niż z książek.

Ja Ciebie nie przekonam, Ty mnie nie przekonasz.

Czajkowski popełnił świetną książkę, ale nie on jedyny pisze o treningu walki w sporcie. To nie jest biblia to opracowanie jedno z wielu i przedstawia jego punkt widzenia. Są jeszcze książki Bujaka, Jagiełly, Blacha i innych.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter

Ja Ciebie nie przekonam, Ty mnie nie przekonasz.

Nie chodzi mi o przekonywanie kogokolwiek. Ten temat mam już przerobiony w dziale AIKIDO. Chodzi o to, że oprócz nas dwóch forum czyta mnóstwo osób. Część z nich sama wyrobi sobie zdanie, na temat tego, o co się tu spieramy, na podstawie przedstawianych argumentów.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter
Podsumowując.

Padające argumenty z twojej strony: kompleksowy trening sportowy z dogłębnym zrozumieniem sportowym. Masz rację, ale pod jednym względem jeśli taktujemy system walki jako jedyny trening np street fighting. Kilkanaście - kilkadziesiat technik.

Ja mam na myśli trening bojowy nastawiony na maksymalną skuteczność, umiejętność zastosowania kilku prostych akcji prawie w każdej zaistniałej sytuacji. Uzupełnienie treningu bojowego służb i formacji, w połączeniu z poruszaniem taktycznym, interwencją i użyciem broni lub środków przymusu bezpośredniego, a nawet noża.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter

Padające argumenty z twojej strony: kompleksowy trening sportowy z dogłębnym zrozumieniem sportowym.

Gdzie padły takie argumenty?
Akahige z grubsza pisze o tym, że jeśli uczeń uczy się od nauczyciela, to to znaczy istnieje relacja między uczniem i nauczycielem; że ta relacja opiera się na komunikacji, więc naturalnie nauczyciel i uczeń muszą stosować te same nazwy, żeby się nawzajem zrozumieć; że techniki combatu spełniają definiuje techniki sportowej podaną przez Czajkowskiego; że uczenie się tych technik to trening sportowy, tak jak go definiuje Czajkowski, itd.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter
Czyli jak to inaczej określisz?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter

Gdzie padły takie argumenty?

Prorock, nie padły. Death - wish zaczął po prostu zjadać swój ogon. ;-)

Ja mam na myśli trening bojowy nastawiony na maksymalną skuteczność, umiejętność zastosowania kilku prostych akcji prawie w każdej zaistniałej sytuacji. Uzupełnienie treningu bojowego służb i formacji, w połączeniu z poruszaniem taktycznym, interwencją i użyciem broni lub środków przymusu bezpośredniego, a nawet noża.

Ja rozumiem, co masz na myśli ( chyba ). Dowcip polega na tym, że nie wyjaśniłeś na czym polega różnica w nauczaniu nawyku ruchowo-czuciowego w tzw. treningu bojowym od nauczania takiego samego nawyku w "combacie sportowym", jak to nazwałeś.
Jako rzekłem, o kompleksowym treningu sportowym nawet nie zacząłem pisać, nie mówiąc już o jego dogłębnym zrozumieniu.
A nawyki czuciowo-ruchowe to także wiązanie butów i jazda samochodem. A to niekoniecznie sport.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter

Cały czas myślisz treningu walki wręcz jak o treningu sportowym.


Bo trening walki wręcz jest treningiem sportowym! To kwestia rozumienia takich pojęć jak sport, czy technika sportowa.
Przykładowo, zgodnie z ustawą o sporcie:
"Sportem są wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne
lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej
i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na
wszelkich poziomach."
Jeżeli aktywność fizyczna oparta jest na otwartych nawykach czuciowo-ruchowych i mają w niej zastosowanie reakcje ruchowe, to niezależnie jak to nazwiesz - judo, cymbergaj, silent killing - rządzą nią te same prawa.


To moje?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter
Wg Ciebie to jest o kompleksowym treningu sportowym i dogłębnym jego zrozumieniu?
Prorock zrozumiał, o czym faktycznie piszę.
Ty dalej nie wyjaśniłeś na czym polega, wg Ciebie, różnica w przyswajaniu/nauczaniu techniki sportowej od techniki bojowej. Bo ja poza tę kwestię nie wybiegłem.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter
Problem jest taki że w treningu bojowym nie masz techniki jako takiej, nie uczysz się pojedynczych elementów od razu uczysz się się całych schematów i dlatego nazywanie pojedynczych technik jest bezcelowe. Podstawa dla treningu sportowego jest uczenie się pojedynczych technik ich szlifowanie łączenie w kombinacje. W bojowym masz gotowe schematy działania, podstawą są ćwiczenia i wzorce sytuacyjne, scenariusze i gry terenowe.
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter
Podstawa metodyki w nowoczesnych bojowych systemach są:
- przy nauczaniu ruchu - metoda syntetyczna lub łączona,
forma prowadzenia zajęć
- przewaza trening sytuacyjny oparty o wykształcenie umiejetnosci stosowania wzorców taktycznych w stresie towarzyszacym walce,
- celem szkolenia jest warunkowanie sprawcze oparte o model Skinnera do stosowania poznanych technik i taktyk walki,
- raczej unika sie sparingów we wzorcach sportowych bowiem czesto ksztaltuje bledne nawyki (oszczedzanie i rozkladanie sil, przestrzeganie okreslonych zasad ktore ograniczają asortyment technik walki). Zamiast tego zaskakuje sie żołnierzy róznymi testami które maja pozwolic zolnierzom okreslic slabe i silne strony ich charakteru.
Szkolenie zwykle jest skorelowane z całoscia systemu wyszkolenia - obecnie dązy sie do stosowania podobnych technik i ruchów w walce bez broni jak i bronia (nóż, pałka, karabin) co skraca proces szkolenia i sprzyja zwiekszeniu jego skutecznosci. Licza sie techniki uniwersalne a nie koniecznie te które w danym momencie najskuteczniejsze z taktycznego punktu widzenia.
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter
Prorocku mialem ci odpuscic ale poniewaz nie potrafisz sie przyznac do bledu i jak widze lubisz przykopac uczestnikom dyskusji i to CZEMU WYPOWIADASZ SIE NA TEMATY PRAWNE SKORO NIE ROZRÓŻNIASZ KK OD KPK??? Nie rozrózniasz zatrzymania od tymczasowego aresztowania!!! Za co mialbym ci placic??? Za niewiedze, za maskowanie jej arogancją?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter

Podstawa metodyki w nowoczesnych bojowych systemach są:
- przy nauczaniu ruchu - metoda syntetyczna lub łączona,
forma prowadzenia zajęć
- przewaza trening sytuacyjny oparty o wykształcenie umiejetnosci stosowania wzorców taktycznych w stresie towarzyszacym walce,
- celem szkolenia jest warunkowanie sprawcze oparte o model Skinnera do stosowania poznanych technik i taktyk walki,
- raczej unika sie sparingów we wzorcach sportowych bowiem czesto ksztaltuje bledne nawyki (oszczedzanie i rozkladanie sil, przestrzeganie okreslonych zasad ktore ograniczają asortyment technik walki). Zamiast tego zaskakuje sie żołnierzy róznymi testami które maja pozwolic zolnierzom okreslic slabe i silne strony ich charakteru.
Szkolenie zwykle jest skorelowane z całoscia systemu wyszkolenia - obecnie dązy sie do stosowania podobnych technik i ruchów w walce bez broni jak i bronia (nóż, pałka, karabin) co skraca proces szkolenia i sprzyja zwiekszeniu jego skutecznosci. Licza sie techniki uniwersalne a nie koniecznie te które w danym momencie najskuteczniejsze z taktycznego punktu widzenia.


W zasadzie to samo chciałem powiedzieć, ale GB Combatives napisał w sposób klarowny i usystematyzowany.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter

Podstawa metodyki w nowoczesnych bojowych systemach są:
- przy nauczaniu ruchu - metoda syntetyczna lub łączona,
forma prowadzenia zajęć
- przewaza trening sytuacyjny oparty o wykształcenie umiejetnosci stosowania wzorców taktycznych w stresie towarzyszacym walce,
- celem szkolenia jest warunkowanie sprawcze oparte o model Skinnera do stosowania poznanych technik i taktyk walki,
- raczej unika sie sparingów we wzorcach sportowych bowiem czesto ksztaltuje bledne nawyki (oszczedzanie i rozkladanie sil, przestrzeganie okreslonych zasad ktore ograniczają asortyment technik walki). Zamiast tego zaskakuje sie żołnierzy róznymi testami które maja pozwolic zolnierzom okreslic slabe i silne strony ich charakteru.
Szkolenie zwykle jest skorelowane z całoscia systemu wyszkolenia - obecnie dązy sie do stosowania podobnych technik i ruchów w walce bez broni jak i bronia (nóż, pałka, karabin) co skraca proces szkolenia i sprzyja zwiekszeniu jego skutecznosci. Licza sie techniki uniwersalne a nie koniecznie te które w danym momencie najskuteczniejsze z taktycznego punktu widzenia.


W zasadzie to samo chciałem powiedzieć, ale GB Combatives napisał w sposób klarowny i usystematyzowany.

Klarownie i sensownie, ale przecież to wspiera tezę Akahigego.
Akahige zaczął od tego, nazwy technik są przydatne w nauczaniu, podał definicję sportu wg. ustawy i doprecyzował za Czajkowskim, że jeśli "aktywność fizyczna oparta jest na otwartych nawykach czuciowo-ruchowych" to metodyka sportowa ma zastosowanie, niezależnie od tego czy to cymbergaj, czy combat. Czy o te tezy się z nim spierasz czy o jakieś inne?

GC Combatives wymienia w swoim wyliczeniu metody nauczania otwartych nawyków czuciowo-ruchowych takie jak trening sytuacyjny i zaskakiwanie żołnierzy różnymi testami. To wspiera tezę Akahigego.

Prorocku mialem ci odpuscic ale poniewaz nie potrafisz sie przyznac do bledu i jak widze lubisz przykopac uczestnikom dyskusji i to CZEMU WYPOWIADASZ SIE NA TEMATY PRAWNE SKORO NIE ROZRÓŻNIASZ KK OD KPK??? Nie rozrózniasz zatrzymania od tymczasowego aresztowania!!! Za co mialbym ci placic??? Za niewiedze, za maskowanie jej arogancją?

:) Cieszę się, że się doedukowałeś z prawa, ale coraz bardziej nudzisz. Myślę, że coś ci się pozajączkowało. To nie ja tu gram eksperta od prawa. Wróć do postu, w którym pouczasz dubleta i korzystając ze swojej nowej wiedzy o polskim prawie i sprawdź, gdzie walnąłeś bzdurę w zdaniach "jesli sa zatrzymani to znaczy że maja zarzuty" i "Mozna cie zarzymac postawic zarzuty i wypuscic nie wysyłając do aresztu, czy nie, jak to jest teraz w polsce?". A ode mnie się odstosunkuj, bo nudzisz.
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter
Nie wiem o co kłucic. W kazdej formia aktywnosci jest pewna terminologia. Nie wiem w czym rzecz i dla mnie to takie troche babranie sie w gównie. Np trening sytuacyjny wystepuje zarówno w wojskowej walce wręcz, sportach walki jak i np wioslarstwie. Co to zmienia? Co to wnosi do dyskusji - nic. W terminologie zaczerpnieta np z teorii sporów walki da sie wpisac wszystko - kazdy sport czy sztuke walki tylko ze techniki nauczania, sposób przekazywania wiedzy oraz przekazywane tresci sa różne. Wynika to m.in z celów szkolenia żołnierza, policjantów, sportowców czy osób uprawiajacych tradycyjne sztuki walki.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter

W zasadzie to samo chciałem powiedzieć, ale GB Combatives napisał w sposób klarowny i usystematyzowany.

Taa, jasne! :lol: ;-)

Co to zmienia? Co to wnosi do dyskusji - nic.

Zgadzam się z tym. Pod warunkiem, że dla wszystkich uczestników dyskusji jest to oczywista oczywistość.
Prorock, GB Combatives - dziękuję za wsparcie. I już sobie może darujcie z tym zatrzymaniem/aresztowaniem, oraz kto jest większym samcem alfa, co? ;-)

P.S. GB Combatives, na tego priva oczywiście Ci odpiszę.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat systemy i parter

W zasadzie to samo chciałem powiedzieć, ale GB Combatives napisał w sposób klarowny i usystematyzowany.

Taa, jasne! :lol: ;-)


Zajechało prywatą... :)
Co ja poradzę, niektórzy potrafią bardziej syntetycznie to ująć.

Dobra, w takim razie przekonaliście mnie. W takim Akahige ma racje, a ja się myliłem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024