Skocz do zawartości


Zdjęcie

BLOS system strzelania WP.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

BLOS system strzelania WP.
BLOS został opracowany jako uzupełnienie SWWBK.

Ma ktoś na ten temat jakieś bardziej szczegółowe informacje?
W necie prawie nic nie ma. Kilka artykułów z PZ.
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: BLOS system strzelania WP.
Z tego co wiem to jest to system sciagniety od szwajcarow - to taki troche point shooting polaczony z walka wrecz. na pewno dobry uklad choc z kilkoma elementami zdecydowanie sie nie zgadzam. To krok milowy w wyszkoleniu polskich zolnierzy - pelen szacunek dla tworcow.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BLOS system strzelania WP.
Kpt Włodzimierz KOPEĆ, kpt. Jacek KACZMARCZYK

"System szkolenia z walki i bezpiecznego posługiwania się bronią" W-wa 2011

Bije prawie wszystko co zostało napisane w Polsce o strzelaniu bojowym. I zdecydowanie jest to "system" - spójny i prosty. Duży + i bardzo pozytywna publikacja oraz system sam w sobie, jestem mocno zdziwiony ze wojsko dopuściło taki "sposób" strzelania i nie ukrzyżowało twórców. Widać doświadczenia z Iraku i Afganistanu nie poszły na marne.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BLOS system strzelania WP.
BLOS czyli broń, lufa, otoczenie, spust, odnosi się do bezpiecznego posługiwania się bronią i ten system temu był dedykowany Kopeć dorobił do tego jeszcze mitologie taktyczną oparta o to co można robić w wojsku BLOS powinien już od kilku lat funkcjonować w wojsku a tak to tylko wykorzystywany jest w nieliczny służbach przez instruktorów którzy chcąc czegoś więcej uczyć. Nic nie słyszałem na temat wali wręcz w tym systemie ??? ani tym bardziej strzelania typu point shooting bo to kompletnie inny system strzelecki choć zasady można by tez podpiąć.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: BLOS system strzelania WP.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BLOS system strzelania WP.
nie miałem tego opracowania Kopcia ale jak widzę jeszcze w niektórych rzeczach jest "głęboki izrael" widocznie jeszcze trzeba czasu , no i jeszcze ta kabura udowa ;) . W materiale firmowym Kopeć zręcznie omija takie epizody jak współpraca przez wiele lat z Tarnawski i szkolenia w CSWL jak zaczynali Kravkę. Na na szkole podstawa był Combat 56.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BLOS system strzelania WP.

https://www.google.co.uk/...pk16dbQfFeyvLUA

- Kurna skąd ty bierzesz te wszystkie materiały??? Dam Ci ksywę Snowden :roll: super!

Oj Lewro - cholernie mi sie nie podoba twoja tendencja krytykowania nie podpartego jakakolwiek argumentacja. instrukcja jest naprawdę dobra ale widzę ze najbardziej boli ze zrobili to "chłopaki z konkurencji". Szkolenia z Blosu sa organizowane i uczestniczą w nich także żołnierze z sił specjalnych. Kopec chce/chciał połączyć Blos i system walki w kontakcie bezpośrednim w jedno i w tym wypadku zgodzę sie z nim i nie zgadze - po pierwsze jest to związane z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z legislatury wojskowej a resztę argumentów zachowam do dyskusji. osobiście uważam że facet zrobił wielka rzecz dla WP i nie został za to doceniony w należyty sposób, na razie sam ciągnie wszystko (stara wojskowa taktyka - chce - to niech ma, dowalcie mu roboty to skończą sie pomysły..."), natomiast chylę czoła bo wiem ile pracy to kosztuje - tym bardziej ze opracowałem podobny podręcznik dla mojej firmy, mnie kosztowało 2 lata pracy. Od lat Kopeć współpracuje z Richardem Duieb, Tarnawski odszedł do cywila wiec sprawa jest chyba oczywista dlaczego w pracy pomija jego nazwisko natomiast chyba nadal współpracując razem, z tym ze kpt Tarnawski w cywilu.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gdybys troche popracował w służbach i znał realia, wiedział jak ciężko jest sie nawet z najgenialniejszym pomysłem przebić do góry, może byś docenił wkład pracy, nerwów, braku zrozumienia itp
Co do point shootingu - zgadzam sie, to nie jest point shooting w wydaniu Fairbairna czy Applegate, z tym ze teraz point shooting jest tak samo szerokie pojecie jak krav maga - podpiąć można wszystko. uzupełnieniem w/w instrukcji jest "podręcznik metodyczny do walki w bliskim kontakcie dla żołnierzy sił zbrojnych RP" oparty na znienawidzonej Krav Maga.
Piszesz o

nie miałem tego opracowania Kopcia ale jak widzę jeszcze w niektórych rzeczach jest "głęboki izrael" widocznie jeszcze trzeba czasu , no i jeszcze ta kabura udowa ;)

Co masz na myśli mówiąc "głęboki Izrael" i w których rzeczach??? - przeładowanie śrubą? - takze jestem jego przeciwnikiem ale przedstawiono tez przeładowanie nakładka jako alternatywę! W czym rzecz??? przecież nawet nie ma tam postawy frontalnej co jest wizytówką tzw techniki izraelskiej.
O co chodzi z ta kabura udowa - do czego masz zastrzeżenia???
Ja bym jako tzw "ekspert" bardziej zwrócił uwage na to że techniki sa demonstrowane na P 99 a nie Wist 94 który teoretycznie jest standardowa bronią krótka wprowadzany do uzbrojenia Wojska Polskiego przez Szefa Sztabu Generalnego WP rozkazem nr 68 z dnia 23 marca 1999 r.

Na na szkole podstawa był Combat 56.

a teraz jest wspomniany wcześnie program walki w kontakcie bezpośrednim i w czym rzecz?
Skoro to taka bzdura to czemu w programie twojego szkolenia dla "kontraktorów" jest BLOS?????
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BLOS system strzelania WP.
widać ze interesujesz się tematem i masz dużo dobrych informacji nie neguje tego, jedni dużo piszą inni nie są do tego stworzeni łatwiej przekazują w rozmowie czy treningu. Nie ujmuję nic Kopciowi super ze tacy ludzie są ( znam osobiście wiele lat ). Mam prawo się wypowiedzieć to się wypowiadam nie naskakując na nikogo. Z BLOS pracuję już kilka lat bo to jest dobra procedura i nie napisałem nigdzie że to bzdura. Co do postaw strzeleckich jakie prezentuje na zdjęciach wiele z nich pochodzą z podstaw izraelowskich po co do nich wracać skoro się od nich odchodzi? Szerokie łokcie, broń na pasie, czy wspomniana śruba, nawet wymiana awaryjna magazynka na zgięciu kolanowym od takich rzeczy się odchodzi.Od kabur udowych się odchodzi przynajmniej w wojsku.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: BLOS system strzelania WP.
ESDS
z google :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: BLOS system strzelania WP.
Swoją drogą w sieci jest tak dużo tego że życia by brakowało , żeby ze wszystkim się zapoznać.Po prostu mam talent do wyszukiwania informacji. I wcale nie zawsze to jest korzystne.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BLOS system strzelania WP.
Kopec ... Kopec ... chyba sie kiedys poznalismy na jakims szkoleniu z KravMagi lub Krav Magenu ... wyszedlem juz dawno z obiegu ale tak przegladam sobie ta instrukcje i wydaje sie calkiem ok ... przynajmniej podlug tego co bylo kiedys. Dzieki za wrzucenie tu tej instrukcji.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BLOS system strzelania WP.
Martius ta instrukcja przebija w większości to co jest uczone w wielu służbach i wojsku nawet na poziomie górnej półki europejskiej. Mam na myśli podstawowy zakres szkolenia a nie GSG 9, GIGN czy Cobre.
Do tego polecam dokupić "podstawy strzelectwa obronnego" Sławka Kasprzaka
lewro ja Ciebie nie rozumiem. Z jednej strony piszesz:

Z BLOS pracuję już kilka lat bo to jest dobra procedura i nie napisałem nigdzie że to bzdura


A z drugiej:

nie miałem tego opracowania Kopcia ale jak widzę jeszcze w niektórych rzeczach jest "głęboki izrael" widocznie jeszcze trzeba czasu

Znasz system a nie znasz podręcznika? Ja osobiście często wracam do podręczników i podstaw tego co robię bo czasami pewne rzeczy umykają a nie lubię poddawać się rutynie. To pewnie tylko moje nie poważne podejście do sprawy połączona ze sklerozą.
A to mnie wkurzyło:

Nie ujmuję nic Kopciowi super ze tacy ludzie są ( znam osobiście wiele lat ). Mam prawo się wypowiedzieć to się wypowiadam nie naskakując na nikogo.

a z drugiej strony:

BLOS czyli broń, lufa, otoczenie, spust, odnosi się do bezpiecznego posługiwania się bronią i ten system temu był dedykowany Kopeć dorobił do tego jeszcze mitologie taktyczną

ale jak widzę jeszcze w niektórych rzeczach jest "głęboki izrael" widocznie jeszcze trzeba czasu , no i jeszcze ta kabura udowa ;) . W materiale firmowym Kopeć zręcznie omija takie epizody jak współpraca przez wiele lat z Tarnawski i szkolenia w CSWL jak zaczynali Kravkę.

Lubisz go ale po rajstopach zawsze można pojechać - hmm możnaby odnieść wrażenie że to mitoman bez pojecia za chwile sie okaze ze znasz ten system lepiej od twórcy.

Co do postaw strzeleckich jakie prezentuje na zdjęciach wiele z nich pochodzą z podstaw izraelowskich po co do nich wracać skoro się od nich odchodzi? Szerokie łokcie, broń na pasie, czy wspomniana śruba, nawet wymiana awaryjna magazynka na zgięciu kolanowym od takich rzeczy się odchodzi.Od kabur udowych się odchodzi przynajmniej w wojsku.


No to uczylismy sie innej izraelskiej techniki strzeleckiej, która postawa jest Izraelska?
W przypadku śruby masz alternatywę - nakładkę, poza tym w większości służb uczy się śruby (u mnie akurat nie), wiec ograniczenie sie do jednego elementu powodowałoby konieczność "odnawykowienia" tysięcy ludzi.
"szerokie łokcie" - nie zawsze sie da trzymać je wąsko - włóż na siebie zimową kurtke i z 20 kg szpeju na molla to zobaczysz. Nie zawsze się da nie wyść łokciami poza obrys sylwetki - bo podejrzewam że o to Ci chodziło.
Klamka w kolanie i parę innych rzeczy jest zapewne z Jałoszyńskiego - Antyterrorystyczne wyszkolenie strzeleckie (były dwa wydania jedno z 1994 drugie chyba z 1999), nie jest fortunne rozwiazanie ale np podobne rozwiązania dot przeładowywania broni czy działania w sytuacji "injured limb" demonstrowali także instruktorzy amerykańscy którzy gościli w Polsce (min z FBI czy ATF), mi to też nie leży. W ogóle jest to dość zaawansowana metoda posługiwania się bronią.

Od kabur udowych się odchodzi przynajmniej w wojsku.

w WP także??? Żeby nie być gołosłownym:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
"czyń co możesz tym co posiadasz" :) W POLSCE JAK WIDAĆ NIE! Czy wiesz ze w USA gdy żołnierz "zwykły zając" używa nieregulaminowego sprzętu to poza nieprzyjemnościami służbowymi, wdowie po nim armia może odmówić wypłaty pieniędzy z tytułu śmierci małżonka, jeśli okaże się ze np sprzęt ten wpłynął na okoliczności jego śmierci?
Nie interesuje mnie opinia Chrisa Kyle w "Cel snajpera" - on też był przeciwnikiem kabur udowych do krótkiej ale "PO CZĘŚCI" słusznie (mówię to jako praktyk w tym zakresie), Polskie realia szer Kowalskiego odbiegają od książkowych ideałów.
Co do samej instrukcji - pewne elementy wykonuje inaczej, potrafię uzasadnić dlaczego niektóre uważam za błędne A NIE EPATOWAĆ ARGUMENTEM "ODCHODZI SIĘ" to tak samo jak "na forach piszą" ze ale... Szanuje kawał dobrej roboty choć osobiście nie znam człowieka.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BLOS system strzelania WP.
Tak czasem bywa ze człowiek uczy się dobrych rzeczy bo są one dobre a nie że jakiś człowiek to promuje.
Bardzo fajnie ze na forum mamy takiego merytoryka od którego można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024