Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
752 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Mam pytanie do nas wszystkich ? Mam takie spostrzeżenie, że na naszym szanownym vortalu forum Aikido jest w mojej ocenie jednym z najliczniejszych, z najliczniejszą ilością postów oraz forumowiczów (poprawicie mnie proszę jeśli się mylę), a bierze czynny udział w rożnego rodzaju dyskusjach (tych z sensem i bez sensu) kilka osób. Dlaczego pozostali nie wypowiadają się bądź nie biorą czynnego udziału ? Tak mnie to zastanawia od dłuższego czasu.

Pewnie rzucili wszystko w diabły i wyjechali w Bieszczady ;)
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Szkoda czasu i klepania w klawiaturę. Tylu znawców, że głowa boli. Zacząłem trenować sztuki walki zaraz po zapłodnieniu jak plemniki ojca "spacyfikowały" komórkę jajową matki, a było to w 1939. To była dopiero jatka.


Kłamiesz, w innym temacie pisałeś chyba że zacząłeś od 18 roku życia (nie chce mi się szukać w tematach).
Błagam, odrobinę pokory. ! ;-)

Pewnie, ze klamie. ;-) Jestem niesmiertelny. Nazywam sie Yeyasu Tokugawa i zyje od kilku stuleci. Wraz z moja armia, ktora ozywie zdobedziemy swiat i odzyskamy panowanie nad ziemia. Nie mowcie prosze Szczepanowi, zeby nie zamykal tematu bo nic nie wyjdzie z mich planow. :cool:

No, temat "o filmach 2" gotowy do zamknięcia :) :) :) :)

Pewnie Szczepan wydzieli nowy i go zamknie od razu.
Vortal żyje dzięki aikidokom :)


  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Szkoda czasu i klepania w klawiaturę. Tylu znawców, że głowa boli. Zacząłem trenować sztuki walki zaraz po zapłodnieniu jak plemniki ojca "spacyfikowały" komórkę jajową matki, a było to w 1939. To była dopiero jatka.


Kłamiesz, w innym temacie pisałeś chyba że zacząłeś od 18 roku życia (nie chce mi się szukać w tematach).
Błagam, odrobinę pokory. ! ;-)

Pewnie, ze klamie. ;-) Jestem niesmiertelny. Nazywam sie Yeyasu Tokugawa i zyje od kilku stuleci. Wraz z moja armia, ktora ozywie zdobedziemy swiat i odzyskamy panowanie nad ziemia. Nie mowcie prosze Szczepanowi, zeby nie zamykal tematu bo nic nie wyjdzie z mich planow. :cool:

No, temat "o filmach 2" gotowy do zamknięcia :) :) :) :)

Pewnie Szczepan wydzieli nowy i go zamknie od razu.
Vortal żyje dzięki aikidokom :)


  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Kiod, za przeproszeniem pierdzielisz jak potłuczony.

To że inni nie szukają jedynie w Aikido dynamiki ruchu i jego piękna jak Ty, ale również aspektów bojowych nie oznacza że nie szanują Aikido.

Jestes pewien ze tylko to...?

Ja trenuję od 12 roku życia, wyrosłem na Aikido

a tu sam sobie odpowiedziales

Tak samo z szacunkiem do shihanów, w poszanowaniu mam kto jak długo trenuje i którego ma dana

Zatem - chwalisz się czy żalisz? :)

Widać nie zrozumiales mojego postu, ale wcale mnie to nie dziwi. Wybacz ale nie chce mi się tłumaczyć już. Kazdy z nas roznie widać pojmuje słowo "szacunek" i tyle. Jesteś w stanie zrozumieć to zdanie czy mam Ci to rozrysować kredkami...
Poza tym jesli to słowo dla Ciebie nie jest na porządku dziennym to nie mamy o czym rozmawiać. :cool:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Boś tchórz...

Te, profesor-sklerotyk :) Już nie pamiętasz, jak smarowałeś na swoich kolegów z PFA z imienia i nazwiska, chowając się za forowym nickiem :) I taki jegomość będzie innych od tchórzy wyzywał, dobre sobie. Żal dupę ściska :) :) :)

Taa dokladnie, dobre sobie. :nie:
Zwłaszcza że to ja nie jeżdze na staże i ukrywam się za nickiem anonimowo...
Jeszcze chcesz coś dodać? To się chociaż podpisz z imienia i nazwiska. :roll:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Coś takiego: też szanujesz?

A dlaczego nie? Uke chodzi przecudnie :) ;-)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Kiod, za przeproszeniem pierdzielisz jak potłuczony.

Za przeproszeniem Ty również.

Tak samo z szacunkiem do shihanów, w poszanowaniu mam kto jak długo trenuje i którego ma dana

Zatem - chwalisz się czy żalisz? :)

I jak z Tobą pisać? cały czas mówisz o szacunku, a sam go nie masz dla osoby z którą toczysz dyskusje...
Wycinasz z kontekstu zdania jak Ci pasuje, już wcześniej też tak robiłeś, a potem osoba która nie czytał całej dyskusji, myśli se że tak faktycznie myślę. Nie będę pisał jacy ludzie tak postępują. Nie wiesz może że znaczenie poszczególnego zdania zawsze trzeba odnieść do kontekstu? inne ma znaczenie zdanie które Ty zacytowałeś, a zupełnie inne jeżeli odniesiemy je do całości:
"Tak samo z szacunkiem do shihanów, w poszanowaniu mam kto jak długo trenuje i którego ma dana, ja musze zapracować na szacunek innych osób, ale inni muszą zapracować na mój. Nie będę walił ślepo allachów tylko dlatego że ktoś ma tytuł shihana czy profesora... jeżeli masz inne podejście Twoje prawo."

Proszę Ciebie nie postępuj tak, bo a propos szacunku mimo tego że się z Tobą nie zgadzam to jednak cały czas szanuję, a jeżeli będziesz w ten sposób postępował, przestanę. Podkreślam że drugi raz tak robisz.

Kazdy z nas roznie widać pojmuje słowo "szacunek" i tyle. Jesteś w stanie zrozumieć to zdanie czy mam Ci to rozrysować kredkami...

Se jaja robisz? przecież mój wcześniejszy wywód o prerozumieniu i innych badziewiach był o tym.

Poza tym jesli to słowo dla Ciebie nie jest na porządku dziennym to nie mamy o czym rozmawiać.

Z nas dwojga to Ty chyba nie potrafisz uszanować mnie jako rozmówcy, Ty wycinasz zdania z kontekstu, oburzasz się i jesteś niemiły, ja wyraziłem tylko swoje zdanie, a to Ty mi wyjechałeś od razu że niby zasmradzaniem forum. Więc jak to, prowadzi ślepy głuchego?
Posłuchaj Ninja, ja do Ciebie nic nie mam, uszanuj tylko czasami to że ludzie inaczej myślą. Ty podchodzisz emocjonalnie do tego forum, ale tak się nie da zwyczajnie.
Ba, napisze że chętnie kiedy już sobie poukładam wszystkie sprawy w życiu osobistym (o ile będę trenował jeszcze wtedy Aikido) chętnie umówię się z Tobą na jakikolwiek staż czy to z Tissier sensei czy z kimś innym. Wszystko sobie wtedy jak Chop, Chopu wyjaśnimy ;-)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Już nie pamiętasz, jak smarowałeś na swoich kolegów z PFA z imienia i nazwiska,

Bzdura i nieprawda. Moi koledzy z PFA dokładnie znają moje poglądy, bo wyraziłem je w bezpośredniej rozmowie i na piśmie. Są na to liczni świadkowie i dowody. Żeby było śmieszniej - żaden nie zaprotestował.

Przed czy po tym jak jeździłeś tu na forum? Od tamtej pory na stażach jakoś Cie nie widziałem... :) Nie fanzol, wiemy jak było. Podpisz się z imienia i nazwiska jak jeździsz po kimkolwiek tu, na forum. Z resztą... nie musisz. I tak wszyscy wiedzą ktoś Ty :) Cykor maślany :)
PS. Zapytam zainteresowanych przy najbliższej okazji :) Jakoś Ci nie ufam... :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Żeby dolać oliwy do ognia i by było na temat, wrzucam filmiki ze sobą.
Filmiki są z przed jakiś ośmiu lat, tak wiec obecnie jestem naturalnie o niebo lepszy :)
Jakby kto chciał krytykować to się nie krępujcie, byleby mi tylko nabił licznik wejść :)

Ten brunet to ci jo ;-)




  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Ok Kiod.
Ad. filmików - dla mmie ważne, że robisz co lubisz. Nie istotne czy sie komus to podoba czy nie. Grunt, że się odwazyłeś je wkleić. Plus dla Ciebie ;) Wielu na to nie stać :) Widać inną charakterystyke systemu. To Ty czujesz czy jest dobrze czy źle, my z filmiku tego nie wyłapiemy. Thats all. :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

To gokyo na piszczel, to coś ala yonkyo (tzn. ułożenie ręki)?


Podobna zasada jak yonkyo, ....hmhmh... jak by to opisac, robi sie to nie dlonia, bo jest za slaba, a raczej przedramieniem na piszczel a druga dlon chwyta od tylu piete. Trzeba robic ostroznie, bo sie uke posika z bolu, mimo ze zasadnicze dzialanie jest jak dzwignia, to przy okazji nerw jest uciskany.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Papciu Szczepciu,
Jeżeli Aikido dla Ciebie jest częścią życia i kochasz ję tak jak ja je kocham to doskonale wiesz, że związane jest także z emocjami.
Piszesz że liczy się dla Ciebie stan umysłu - to jest dobre. Umysł to emocje. Negatywne, pozytywne...
Co do szacunku - każdy z nas inaczej widocznie pojmuje to pojęcie.
Ja po prostu nie śmiałbym skomentować żadnego z shihanów , chociażby nie wiadomo jak kaszanił. I to w moim rozumieniu się właśnie wiąże z szacunkiem. Do tego chociazby ile lat poswiecił na treningi, jak go to ukształtowało, zbudowało jego charakter etc, etc...sam wiesz , ze aikido to nie tylko techniki.
Zatem nie dziw, się bo jesli Ch.Tissier jest "moim" shihanem to bede go bronił w kazdym momencie. Tak samo jak pewnie Ty byś ripostował na negatywy w stosunku do "Twojego".
Sam przecież napisałeś że Twój poziom Ci nie pozwala na komentowanie shihanów i się na to nie odważysz a jednak komentujesz (zwłaszcza że wklejałem film z shihanem w roli głownej)...Więc jak to jest? Mowimy to co w danej chwili uważamy za wygodne, czy trzymamy się zasad etykiety i wspólnego porozumienia?
Mam nadzieje, że jednak to drugie... ;)

NO wlasnie - jak wygląda gokyo na piszczel?
A swoją drogą, kiedyś sensei tłumaczył jak przytrzymywać by uke nie mogl wejsc w nogi...Ale zgodzę sie że nie zawsze to widać. :lol:


Napisalem stan umyslu w kontekscie jaka masz intencja robiac technike, atak, jak dzialasz jako uke... Na pewno nie ma tu miejsca na zadne emocje, bo to spowalnia reakcje i wypacza proces podejmowania "jedynie slusznej decyzji" w danym momencie.
Jak masz glowe przeladowana emocjami, to z puntku widzenia 'wojennego' jestes juz martwy, choc o tym nie wiesz. Umysl musi byc jak czyste ostrze miecza, albo niezmacona tafla jeziora...

Napisalem byc moze nieprecyzyjnie, ze nie bede sie wypowiadal "w obronie" tego jak cwiczyl Kanai sensei, bo nie ma takiej potrzeby. Kto z nim cwiczyl to wie jak bylo. Cala reszta ludzi co chce to krytykowac, z punktu widzenia technicznego a z nim nigdy nie cwiczyla, nie ma to dla mnie zadnego znaczenia, nie wiedza o czym pisza.

Zamieszczasz video z Ch.Tissier, ja z nim cwiczylem osobiscie bardzo wiele razy, bedac mlody jak i bedac starym dziadem. To co innego niz pisac tylko na podstaiwe wideo? Pisze moje zdanie nie o nim jako czlowieku i co osiagnal w zyciu, ale o tym jak przedstwia techniki. To sa dwa zupelnie rozne aspekty. Mysle ze on nie mialby nic przeciwko temu, mozesz sie go o to zapytac jak bedziesz na stazu, to szczery, rozsadny i dojrzaly czlowiek. I za to go bardzo lubie.

o piszczeli napisalem powyzej. :cool:
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Szczepan znów szamani widzę ;-)

A co powiecie o tym aikido?

  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Video Kioda jest o niebo lepsze niz wiekszosc egzaminow do shodana, jakie widzialem, szczegolnie w Niemczech.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Tak przy okazji, sensei René Van Droogenbroeck, którego pokaz wstawił Sebol, zmarł 14 lutego br.
Dołączona grafika

Jakby tu ktoś był jeszcze zainteresowany zwykłym aikido :) to można nieco filmików znaleźć, jak np. coś takiego:

  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Smailu jeszcze nie dawno w ogólen nie akceptowałeś atemi w Aikido, a dzisija to podstawowy element Twojego wytrącania, na szczęście masz otwarty umysł, dużo podróżujesz po świecie Aikido, jeszcze zdąże Ciebie nawrócić na jedyną i słuszną drogę Aiki :)


bylem przeciwny i nadal jestem w kazdym aikido poza moim :-)
a to dlatgo ze jest niepotrzebne, a wrecz szkodliwe i bez sensu :-)

co do Twoich filmikow, fajne kudly miales :-)
i ruszasz sie dosc zwawo, oby ci to przez te 8 lat sie nie pogorszylo :)
nagraj i wrzuc cos aktualnego, inaczej to tylko podpucha :-) )))
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Żeby dolać oliwy do ognia i by było na temat, wrzucam filmiki ze sobą.
Filmiki są z przed jakiś ośmiu lat, tak wiec obecnie jestem naturalnie o niebo lepszy :)
Jakby kto chciał krytykować to się nie krępujcie, byleby mi tylko nabił licznik wejść :)

A teraz jestes lepszym tori czy uke...?
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Już nie pamiętasz, jak smarowałeś na swoich kolegów z PFA z imienia i nazwiska,

Bzdura i nieprawda. Moi koledzy z PFA dokładnie znają moje poglądy, bo wyraziłem je w bezpośredniej rozmowie i na piśmie. Są na to liczni świadkowie i dowody. Żeby było śmieszniej - żaden nie zaprotestował.

Jesteś lekarzem ? Możesz mi pomóc ?

Drogi Nakazawa, dysonans poznawczy to nie choroba, lekarza do tego nie potrzeba. Jak mówiłem, sam, własnymi słowami przyznałeś się do niego.

...ale na pewno gdzieś w podświadomości zdajesz sobie sprawę również z tego, że są pewne granice, jest pewien "Rubikon", który nie powinien zostać przekroczony.

Oczywiście. Uważam, że tego Rubikonu nie przekraczamy. Odwrotnie, to pseudomaster od ki swoją bezczelnością przekroczył granicę.
Co do stwierdzenia "szkoda klawiatury". W Twoim przypadku zgodzę się tak długo, jak długo będziesz pisał kobylaste posty z argumentami ad personam, czyli niemerytorycznie. Do tej pory nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań dotyczących yoshinkanu.



Oj, Andrzej, Andrzej

Z dysonansów znam rezonans magnetyczny :lol:
Dziękuje za Twoją uwagę co do artykułów oraz postów, wezmę sobie do serca i potraktuję jako konstruktywną krytykę ;-) . Większość osób nie ma problemu ze zrozumieniem mojego tekstu. Ważne dla mnie jest to, że cokolwiek piszę i jeśli dodaje do tego moje emocje to używam własnych słów i nie potrzebuję do tego cytować słownika wyrazów bliskoznacznych Kopalińskiego lub encyklopedii PWN. Czytając Ciebie Andrzejku czuję się jak na wykładzie na uniwersytecie. Co do meteorytyki i zwrotów "ad persona" to oczywiście twoje zdanie, ale staram się podawać przykłady z życia, żeby odpowiadać na twoje pytania. Jeśli nie rozumiesz rożnych przenośni to pora na "powiększenie pamięci wirtualnej RAM oraz update oprogramowania lub sterowników" i powinno być OK.

Teraz poważnie. Na jakie Twoje pytania dotyczące yoshinkanu nie odpowiedziałem ?

Może powodem jest:

a) Masz problem ze zrozumieniem mojego tekstu, który piszę i muszę pewne rzeczy narysować ?
B) Po co mam tłumaczyć skoro wiesz więcej ode mnie na temat Yoshinkanu bo przecież ćwiczyłeś u
Kanetsuki Senseia, który trenował u samego Shiody Kancho ?
c) Jestem taki "tępy", że nie rozumiem o co pytałeś dotychczas ?

Oświeć mnie proszę Andrzej. ;-)
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

ale szanujmy to czym każdy z nas się zajmuje bez względu na to jaki by był to "bull shit".

jak w socjalizmie - kazdemu sie nalezy (w tym wypadku szacunek).
taki dowcip mi sie skojarzyl:
-dziadku, czy za zlo nalezy odplacac dobrem?
-tak wnusiu
- to daj mi na cukierki bo ci okulary strzaskalem..


Przykro mi, ale nie pamiętam zbyt wiele z socjalizmu. Dowcip niezły,ale bardziej chodziło mi o to, żeby zamiast wytykać sobie najprzeróżniejsze sprawy pozwólmy każdemu robić swoje, a czas i historia kiedyś pokażą kto miał rację. Jeśli ktoś naprawdę będzie kiepski to ludzie nie będą chcieli u takiej osoby trenować lub będą to naprawdę jednostki. Jeśli natomiast ktoś będzie dobry to zawsze będzie miał osoby, które zechcą do niego dołączyć. Jedni odejdą, inni na to miejsce przyjdą.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Większość osób nie ma problemu ze zrozumieniem mojego tekstu.

Skąd ten pomysł?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024