Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
752 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Szczepan, kooperowałeś negatywnie? No, no, no, nie poznaję kolegi! ;-)

Widzisz Akahige, czesto jest mi ciezko z toba dyskutowac, bo ja nie rozkladam mojego cwiczenia na roznorodne kategorie teoretyczne.

Z mojego punktlu widzenia, ja zawsze kooperuje pozytywnie, bo dla mnie liczy sie stan umyslu cwiczacego. Jesli ktos to robi ze szczera intencja, to jest to pozytywne, bo wszyscy z tego maja pozytek...
Ja po prostu ucze ludzi. Jeden potrzebuje zeby go walnac w szczeke zeby sie czegos nauczyl, innemu wystarcza samo spojrzenie. Czasami jako uke pomoge zrobic technike nage az do przesady. Czasami atakuje w bardzo trudny do odebrania sposob. Zalezy co kolega z ktorym cwicze potrzebuje. Bywalo i tak, ze sam posmakowalem tego samego od wspolcwiczacego, bylo to wspaniale, bo nauczylem sie takich rzeczy ze zaden instruktor tego by nie nauczyl.


W aikido intencja jest dla mnie zasadnicza glowna zasada, zarowno u atakujacego jak i u odbierajacego atak.

Dodatkowo, nauczylem sie od japonskich shihanow nauczania 'posredniego'. Przykladowo, sa sytuacje (jak ta ktora opisalem, ale tez w wielu innych przypadkach, np kiedy ludzie przechodza okresy nieslychanego zarozumialstwa) gdzie nie mozesz bezposrednio koledze powiedziec ze istnieje o wiele lepsze rozwiazanie.
Wtedy wyjasniasz to bardzo wyraznie komus innemu, mimo ze to nie jest wcale skierowane do tego innego cwiczacego. Czasami dziala, jesli kolega jest wystarczajaco inteligentny.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

po prostu nie mogę patrzeć na takie aikido, nie i już :-)


Smailu jeszcze nie dawno w ogólen nie akceptowałeś atemi w Aikido, a dzisija to podstawowy element Twojego wytrącania, na szczęście masz otwarty umysł, dużo podróżujesz po świecie Aikido, jeszcze zdąże Ciebie nawrócić na jedyną i słuszną drogę Aiki :)

zanim jeszcze wyladowalem, zmienilem kierunek i wszedlem w nogi robiac mu sympatyczne gokyo na piszczeli.

To gokyo na piszczel, to coś ala yonkyo (tzn. ułożenie ręki)?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Papciu Szczepciu,
Jeżeli Aikido dla Ciebie jest częścią życia i kochasz ję tak jak ja je kocham to doskonale wiesz, że związane jest także z emocjami.
Piszesz że liczy się dla Ciebie stan umysłu - to jest dobre. Umysł to emocje. Negatywne, pozytywne...
Co do szacunku - każdy z nas inaczej widocznie pojmuje to pojęcie.
Ja po prostu nie śmiałbym skomentować żadnego z shihanów , chociażby nie wiadomo jak kaszanił. I to w moim rozumieniu się właśnie wiąże z szacunkiem. Do tego chociazby ile lat poswiecił na treningi, jak go to ukształtowało, zbudowało jego charakter etc, etc...sam wiesz , ze aikido to nie tylko techniki.
Zatem nie dziw, się bo jesli Ch.Tissier jest "moim" shihanem to bede go bronił w kazdym momencie. Tak samo jak pewnie Ty byś ripostował na negatywy w stosunku do "Twojego".
Sam przecież napisałeś że Twój poziom Ci nie pozwala na komentowanie shihanów i się na to nie odważysz a jednak komentujesz (zwłaszcza że wklejałem film z shihanem w roli głownej)...Więc jak to jest? Mowimy to co w danej chwili uważamy za wygodne, czy trzymamy się zasad etykiety i wspólnego porozumienia?
Mam nadzieje, że jednak to drugie... ;)

NO wlasnie - jak wygląda gokyo na piszczel?
A swoją drogą, kiedyś sensei tłumaczył jak przytrzymywać by uke nie mogl wejsc w nogi...Ale zgodzę sie że nie zawsze to widać. :lol:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Ja po prostu nie śmiałbym skomentować żadnego z shihanów , chociażby nie wiadomo jak kaszanił. I to w moim rozumieniu się właśnie wiąże z szacunkiem. Do tego chociazby ile lat poswiecił na treningi, jak go to ukształtowało, zbudowało jego charakter etc, etc...sam wiesz , ze aikido to nie tylko techniki.

Nie komentujmy polskiej reprezentacji, choćby nie wiadomo jak kaszanili, przecież poświęcili tyle lat na treningi, a to niewątpliwie ukształtował ich, zbudowało charakter etc., przecież piłka nożna to nie tylko kopanie piłki ;-) taka analogia do tego powyżej na temat Aikido ;-)

To co napisałeś mi cenzurą zajeżdża. Shihan to nie jakaś świeta krowa, tylko człowiek taki jak Ty czy ja, nie lepszy nie gorszy. Ja tam nie mam hamulców w granicach przyzwoitości napisać że "coś" mi się tam nie podoba, lub nie działa według mnie. Tym bardziej że dzisiaj "shihanostwo" jest zawodem. Jak Ci kafelkarz nierówno ułoży kafelki, to też przez szacunek do jego doświadczenia, lat jakie spędził na kładzeniu kafelek, nie skomentujesz? Nie popadajmy w paranoję, można krytykować, ale i równocześnie szanować, zresztą sam niedawno pisałeś coś o konstytucji, a teraz powołując się na "szacunek" chcesz ograniczać nasze prawo wyrażania opinii ;-)

sorrki za offa i wtrącanie się...
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
padlem :) :) :) ;-)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Gokyo na piszczeli? - prościzna. Zginasz piszczel w pół i dociskasz tym zgięciem do maty :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Ja po prostu nie śmiałbym skomentować żadnego z shihanów , chociażby nie wiadomo jak kaszanił.

Boś tchórz i masz zmanipulowany umysł niewolnika. Shihani kaszanią albo nieświadomie, bo są ignorantami, albo świadomie, dorabiając do tego pseudofilozofię, bo są draniami naciągającymi swoich wyznawców na kasę. Gdzie tu miejsce na szacunek? Uwaga do fanatyków - pisałem tylko o kaszaniących shihanach.

I to w moim rozumieniu się właśnie wiąże z szacunkiem.

Chyba "nierozumieniu".

A swoją drogą, kiedyś sensei tłumaczył jak przytrzymywać by uke nie mogl wejsc w nogi...Ale zgodzę sie że nie zawsze to widać.

Tak? To może opiszesz własnymi słowami tę tajemną technikę? ;-)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Wy moje anielskie majtaski, już o tym było, że to nie lutowanie na cztery łapy, jak chce Szczepan, tylko kontrola za plecami uke. TUTAJ wy otwarte umysły :)
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Mam pytanie do nas wszystkich ? Mam takie spostrzeżenie, że na naszym szanownym vortalu forum Aikido jest w mojej ocenie jednym z najliczniejszych, z najliczniejszą ilością postów oraz forumowiczów (poprawicie mnie proszę jeśli się mylę), a bierze czynny udział w rożnego rodzaju dyskusjach (tych z sensem i bez sensu) kilka osób. Dlaczego pozostali nie wypowiadają się bądź nie biorą czynnego udziału ? Tak mnie to zastanawia od dłuższego czasu.

Na zakończenie jeśli mogę dodać i odnieść się jak to ładnie Szczepan określił "w sposób pośredni co do niektórych osób" to szanuję tych, którzy krytykują i wyrażają swoje opinie, szanuję tych, którzy powołują się na 52 art. konstytucji bez względu na to o czym mówi, szanuję tych, którzy zaznali wiele krzywd za strony japońskich Shihanów i nie tylko trenując wiele lat swojego życia aikido. Wiele osób zamieściło wiele filmów, pokazów, oglądałem też strony internetowe wielu osób gdzie zamieścili swoje pokazy i ze względu na odrobinę szacunku oraz pokory nie śmiem komentować osób występujących w tych pokazach, Shihanów etc. bo uważam, że nie wypada. Można mieć swoje zdanie oraz opinię, ale czasami lepiej zostawić ją dla siebie bo uważam, że nikt z nas tutaj obecnych "nie jest na tyle idealny, aby móc rzucać w drugiego kamieniem".

Miałem nadzieję, że na forum o Aikido spotkam osoby dla, których Aikido jest tak samo bądź podobnie, częścią mojego życia jak dla mnie i dla jego dobra oraz rozwoju będziemy mogli współpracować, ale ciągle w szczególności panowie za wszelką cenę próbujemy "udowodnić wszystkim obecnym kto ma większego", przynajmniej ja tak to odbieram.

Prócz zarozumialstwa, niepotrzebnego wymądrzania się mam ogromną prośbę - akceptujmy się takimi jakimi jesteśmy, a może jak pozbędziemy się tonu sarkazmu oraz ironii to pozostali, którzy nas czytają wrócą i popiszemy sobie razem choćby o stosunku kursu dolara amerykańskiego do złotówki.

Byłem w miniony weekend w Poznaniu na seminarium z asystentem Shihana Tissier. Zapewne ludzie zastanawiali się skąd przyjechałem, co tam robiłem, inaczej upadałem jak pozostali. Byłem zagdką dla wszystkich. Pomimo tego, że z całym szacunkiem posiadam równy stopień co Sensei prowadzący zajęcia miałem na tyle pokory, że ćwiczyłem najwierniej jak Sensei pokazywał choć z całym szacunkiem kilka technik było zupełnie dla mnie dziwnych i według nauki Yoshinkan źle wykonywanych, ale "who cares" ? Z punktu mojego szowinistycznego "ego" mogłem nie brać udziału w seminarium bo zapewne moja duma byłaby urażona, ale mam to w nosie. Pojechałem tam spotkać fantastycznych ludzi, poćwiczyć najlepiej jak potrafiłem i wieczorem przemiło spędzić z nimi czas. Według mnie to jest właśnie dobre Aikido, to jest "rodzina osób trenujących Aikido, które nie jest im po prostu obojętne". Ze względu na szacunek osoby prowadzącej starałem się jak najwierniej ćwiczyć jak Sensei pokazał i nie musiałem komentować, że coś według mnie jest złe lub coś tam, coś tam. "Złej tańcownicy ......" Zaakceptowałem technikę taką jaką widziałem, cieszyłem się i dzieliłem radość wszystkich współćwiczących i powiem Wam, że było fantastycznie. Pojechałem tam również dlatego, że cokolwiek by ktokolwiek mówił na temat Senseia Tissiera to "faktycznie musi być takim kiepskim nauczycielem", że na seminarium z jego asystentem trenowało kilkadziesiąt osób z Europy, a na jego seminariach na całym świecie biorą udział setki, a może więcej osób. Reprezentuję mój kochany Yoshinkan, którego nie muszę liząć jak to zarzucił mi jeden z forumowiczów. Liznąć mogę loda lub kobietę w ..... policzek, a Yoshinkan mam i noszę od samego początku w sercu, ale prócz nazwisk Yokota, Seki, Tissier o niewielu innych mistrzach szkoły Aikikai słyszałem. Nazwisko - Tissier słyszałem i to w samych superlatywach. Dziękuję wszystkim uczestnikom seminarium i całemu Poznaniowi za to, że mogłem tego doświadczyć i życzę wszystkim pozostałym, abyście mogli wziąć udział w takim wydarzeniu. Dziękuję wszystkim uczestnikom i zapraszam do siebie. U nas atmosfera jest taka sama, a Tomasz przekona się, że Yoshinkan to coś więcej niż tylko filmy zamieszczone na you tube. "Przy okazji opowiem poznaniakom jak zamawiałem taksówkę na ulicę Półwiejską w Poznaniu pod naszą restaurację".

Prosiłbym również "miłościwie nam panujących forumowiczów, abyście potraktowali moją wypowiedź jako myśl nieuczesaną", którą mam chyba prawo wyjawić na podstawie 52 art. konstytucji, którego nigdy nie czytałem i nie wiem za bardzo o czym mówi.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

...tylko kontrola za plecami uke.

No! Kontrola a la Feliks Dzierżyński, "ufaj ale sprawdzaj". Tu konkretnie: sprawdzaj i ufaj jednocześnie.

Miałem nadzieję, że na forum o Aikido spotkam osoby dla, których Aikido jest tak samo bądź podobnie, częścią mojego życia jak dla mnie i dla jego dobra oraz rozwoju będziemy mogli współpracować, ale ciągle w szczególności panowie za wszelką cenę próbujemy "udowodnić wszystkim obecnym kto ma większego", przynajmniej ja tak to odbieram.

Bo cierpisz na dysonans poznawczy, którego objawy i przyczynę sam właśnie opisałeś. W tym temacie forum umieszczono mnóstwo filmów pokazujących różne patologie w aikido, na które oburza się większość użytkowników forum. Przykład: filmiki z energią ki. Coś takiego: też szanujesz?
Współpraca i rozwój polega właśnie na ścieraniu się różnych poglądów, wynikających z różnych doświadczeń, przemyśleń, poziomu wiedzy, wykształcenia, itp, a nie na wzajemnym poklepywaniu się po pleckach.
W przypadku Sensei Tissier ciekawostką jest dodatkowo, że jego wyznawcy przypisują mu cechy i umiejętności, od których on sam wielokrotnie się odcinał. Normalnie jak w "Żywocie Briana":
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Akahige, i tak tego nie zrozumiesz widzę... Nie kontynuujmy. Nakazawa dobrze powiedział, ale nie sądze i tak że do Was to dotrze. No może do Szczepana, bo wierzę w to że aikido jest dla niego czyms wiecej... :cry:

Coś takiego: też szanujesz?

Tak...mogę sobie pomyśleć swoje, ale nie bede tego głośno komentował.

Kiod, jak nie masz hamulców to czemu nie powiesz tego wprost shihanowi tylko tutaj smrodzisz? Taką odwagę ma każdy... :nie:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Tak...mogę sobie pomyśleć swoje, ale nie bede tego głośno komentował.

Słusznie, słusznie, bo jeszcze ktoś usłyszy... ;-)

...czemu nie powiesz tego wprost shihanowi ...

Były i takie przypadki... :lol:
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

...tylko kontrola za plecami uke.

No! Kontrola a la Feliks Dzierżyński, "ufaj ale sprawdzaj". Tu konkretnie: sprawdzaj i ufaj jednocześnie.

Miałem nadzieję, że na forum o Aikido spotkam osoby dla, których Aikido jest tak samo bądź podobnie, częścią mojego życia jak dla mnie i dla jego dobra oraz rozwoju będziemy mogli współpracować, ale ciągle w szczególności panowie za wszelką cenę próbujemy "udowodnić wszystkim obecnym kto ma większego", przynajmniej ja tak to odbieram.

Bo cierpisz na dysonans poznawczy, którego objawy i przyczynę sam właśnie opisałeś. W tym temacie forum umieszczono mnóstwo filmów pokazujących różne patologie w aikido, na które oburza się większość użytkowników forum. Przykład: filmiki z energią ki. Coś takiego: też szanujesz?
Współpraca i rozwój polega właśnie na ścieraniu się różnych poglądów, wynikających z różnych doświadczeń, przemyśleń, poziomu wiedzy, wykształcenia, itp, a nie na wzajemnym poklepywaniu się po pleckach.


No właśnie Akahige, cierpię również "na zapalenie szyjki macicy" i ogólnie mam jeszcze "cukier w kostkach, wodę w kolanie i wódkę w barku" Od stycznia z powodu nowego kontraktu NFZ leczę się za darmo również psychiatrycznie. Jesteś lekarzem ? Możesz mi pomóc ?

Odpowiedź brzmi, że szanuję nawet filmy "KI Aikido" choć jeden z moich Shihanów (ulubionych zreszto) nazwał je "bull shit", ale nawet Ki Aikido pochodzi od O`senseia do, którego mam ogromny szacunek. Zachowuję opinię dla siebie, a patologie były, są i nadal będą i ani Ty, ani ja, ani nikt inny ich nie wytępi. Jeśli chodzi o wymianę poglądów to jak najbardziej się z Tobą zgadzam, ale gdzieś, jakieś granice przyzwoitości powinny być moim zdaniem. Jeśli chodzi o poklepywanie po pleckach to jeden z japońskich znanych tutaj Shihanów z 8 Danem tak właśnie robił w stosunku do mnie dopóki zgadzałem się z jego filozofią i układem politycznym, który sobie "za nas i dla nas" wymyślił. Będąc na jednym z seminarium zaprosił na środek "osobę z tłumu" sądząc, że pozjadał wszystkie rozumy. Chciał zaprezentować podstawową technikę Yoshinkan Aikido, która obowiązuje na pierwszy ze ze stopni uczniowskich i jakie było zdziwienie gdy 70 - 80 osób widziało jak "wielkiej klasy Shihan" z 8 danem nie potrafi wykonać na środku techniki na 8 kyu na osobie z białym pasem. Co się okazało ? Tą osobą był były bokser, który miał taką dobrą pozycję, że nie można było go wytrącić z równowagi. Zapewne czarny pas uratowałby "twarz i honor" Shihana i podłożył na się technice ponieważ sam tak niejednokrotnie robiłem nawet w Japonii. Wiesz co zrobiłem ? Bez słowa wróciłem do domu. Wytrzymałem ledwo jeden trening za 100 zł, ale stwierdziłem, że czas, który tam poświeciłem jest czasem straconym. Nigdy o tym nigdy nie mówiłem, nie komentowałem bo po co, zachowałem to dla siebie i unikam tej osoby współczując tym samym wszystkim tym, których dalej poklepuje po ramieniu i tracą mnóstwo pieniędzy na jego "utrzymanie". Jestem przeciwny poklepywaniu po pleckach i przeciwny "towarzystwom wzajemnej adoracji tudzież klubom różowej landrynki na macie", ale szanując japońską tradycję i sposób postępowania Japończyków lecz czasami lepiej jest powiedzieć o jedno słowo za mało niż za dużo, nawet jeśli ma się rację. Jeśli Ciebie zawiodłem to przykro mi, takie jest moje skromne zdanie.

Akahige, masz niesamowite doświadczenie w Aikido, zapewne wiedzę, ale na pewno gdzieś w podświadomości zdajesz sobie sprawę również z tego, że są pewne granice, jest pewien "Rubikon", który nie powinien zostać przekroczony. Rozmawiajmy, "ścierajmy poglądy", ale szanujmy to czym każdy z nas się zajmuje bez względu na to jaki by był to "bull shit". Na dobrą sprawę każdy z nas robi pewien rodzaj "bull shitu" dążąc do doskonałości, której nigdy nie osiągniemy i to jest właśnie Aikido bądź moim zdaniem na tym właśnie polega. Pozwólmy takim "fanatykom" jak ja cieszyć się robieniem czegoś co sprawia im życiową frajdę. :)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Boś tchórz...

Te, profesor-sklerotyk :) Już nie pamiętasz, jak smarowałeś na swoich kolegów z PFA z imienia i nazwiska, chowając się za forowym nickiem :) I taki jegomość będzie innych od tchórzy wyzywał, dobre sobie. Żal dupę ściska :) :) :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Kiod, jak nie masz hamulców to czemu nie powiesz tego wprost shihanowi tylko tutaj smrodzisz?


Tzn. czego nie powiem i komu nie powiem? bo z pupci za przeproszeniem ten kontekst se wymyśliłeś...
umiesz czytać ze zrozumieniem? chyba nie.. napisałem wcześniej:
"ja tam nie mam hamulców w granicach przyzwoitości napisać że "coś" mi się tam nie podoba, lub nie działa według mnie."
Ale na potrzeby Twojego rozumienia tekstu wykładni pojęcia "granice przyzwoitości" nie dokonam bo mi szkoda czasu, zapytaj się kolegów.

Sam smrodzisz Twoim lamentowaniem, jak to inni nie szanują Aikido, nie kochają, są źli bo mówią co myślą, albo nie myślą jak Ty ;]
Normalnie się pociąć można... całe forum złe, bo ktoś ma inne zdanie, Ty lepiej podejmij merytoryczną dyskusję, a nie wal na okrągło patetycznymi słówkami jak "szacunek" itp. Zrozum Chłopie, na Twój i mój sposób rozumienia "szacunku" Aikido" składa się element socjolingwistyczny i prerozumienie (pisałem już o tym), dlatego nigdy dane słowo nie może być rozumiane do końca w jednakowy sposób przez dwóch interpretatorów w jednaki sposób. To że inni nie szukają jedynie w Aikido dynamiki ruchu i jego piękna jak Ty, ale również aspektów bojowych nie oznacza że nie szanują Aikido. Ja trenuję od 12 roku życia, wyrosłem na Aikido i nikt nie będzie mi pisał czy je szanuje czy nie.
Tak samo z szacunkiem do shihanów, w poszanowaniu mam kto jak długo trenuje i którego ma dana, ja musze zapracować na szacunek innych osób, ale inni muszą zapracować na mój. Nie będę walił ślepo allachów tylko dlatego że ktoś ma tytuł shihana czy profesora... jeżeli masz inne podejście Twoje prawo. A a propos szacunku to ja nie dokonywałem interpretacji Twojego postu, wedle mojego widzimisie.

Nakazawa art. 52 mówi o swobodzie poruszania się w obrębie terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyborze miejsca zamieszkania, tego prawa na pewno nikt z forumowiczów podważać nie będzie ;-)
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Szkoda czasu i klepania w klawiaturę. Tylu znawców, że głowa boli. Zacząłem trenować sztuki walki zaraz po zapłodnieniu jak plemniki ojca "spacyfikowały" komórkę jajową matki, a było to w 1939. To była dopiero jatka. Błagam, odrobinę pokory. :!:
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
No, temat "o filmach 2" gotowy do zamknięcia :) :) :) :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Szkoda czasu i klepania w klawiaturę. Tylu znawców, że głowa boli. Zacząłem trenować sztuki walki zaraz po zapłodnieniu jak plemniki ojca "spacyfikowały" komórkę jajową matki, a było to w 1939. To była dopiero jatka.


Kłamiesz, w innym temacie pisałeś chyba że zacząłeś od 18 roku życia (nie chce mi się szukać w tematach).
Błagam, odrobinę pokory. ! ;-)

No, temat "o filmach 2" gotowy do zamknięcia :) :) :) :)

Pewnie Szczepan wydzieli nowy i go zamknie od razu.
Vortal żyje dzięki aikidokom :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Już nie pamiętasz, jak smarowałeś na swoich kolegów z PFA z imienia i nazwiska,

Bzdura i nieprawda. Moi koledzy z PFA dokładnie znają moje poglądy, bo wyraziłem je w bezpośredniej rozmowie i na piśmie. Są na to liczni świadkowie i dowody. Żeby było śmieszniej - żaden nie zaprotestował.

Jesteś lekarzem ? Możesz mi pomóc ?

Drogi Nakazawa, dysonans poznawczy to nie choroba, lekarza do tego nie potrzeba. Jak mówiłem, sam, własnymi słowami przyznałeś się do niego.

...ale na pewno gdzieś w podświadomości zdajesz sobie sprawę również z tego, że są pewne granice, jest pewien "Rubikon", który nie powinien zostać przekroczony.

Oczywiście. Uważam, że tego Rubikonu nie przekraczamy. Odwrotnie, to pseudomaster od ki swoją bezczelnością przekroczył granicę.
Co do stwierdzenia "szkoda klawiatury". W Twoim przypadku zgodzę się tak długo, jak długo będziesz pisał kobylaste posty z argumentami ad personam, czyli niemerytorycznie. Do tej pory nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań dotyczących yoshinkanu.
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

ale szanujmy to czym każdy z nas się zajmuje bez względu na to jaki by był to "bull shit".

jak w socjalizmie - kazdemu sie nalezy (w tym wypadku szacunek).
taki dowcip mi sie skojarzyl:
-dziadku, czy za zlo nalezy odplacac dobrem?
-tak wnusiu
- to daj mi na cukierki bo ci okulary strzaskalem..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024