Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kręcz karku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku
Właśnie te :D

Kręgosłup, barki i kolana. Do tego szeroko rozumiane zaburzenia " z układu nerwowego".
  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku
Witajcie, ja będę obstawał przy ćwiczeniach lekkich i uzupełniających dla wszystkich, Tai Chi, Qi Gong i temu podobne. Uważam, że przy twardych stylach dobrze jest kompensować je miękkimi sztukami, pozdrawiam.

Jak tam Kriss Twoje badania, ostatnio chyba chciałeś coś z dziećmi robić? Tzn jakieś ćwiczenia, pozdrawiam.
  • 0

budo_paulo1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku

Nie korzystaj z internetowych rad odnośnie leczenia. Bo to że komuś coś pomogło nie znaczy że tobie może zaszkodzić. Jeżeli chodzi o bólu kręgosłupa przyczyn jest bardzo dużo i to czym leczy się jedną, drugą można znacznie pogorszyć. W szczególności kiedy ma się takie objawy jak ty. Do lekarza poszedłbym po skierowanie na RTG a jak się da to na rezonans a potem do dobrego fizjoterapeuty.


Jasne, że skorzystam z lekarza i to pewnie dwóch specjalności. A tutaj się pytam, bo chciałbym wiedzieć jakie inni mieli doświadczenia i czego mogę się spodziewać.
  • 0

budo_paulo1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku

Witajcie, ja będę obstawał przy ćwiczeniach lekkich i uzupełniających dla wszystkich, Tai Chi, Qi Gong i temu podobne. Uważam, że przy twardych stylach dobrze jest kompensować je miękkimi sztukami, pozdrawiam.

Jak tam Kriss Twoje badania, ostatnio chyba chciałeś coś z dziećmi robić? Tzn jakieś ćwiczenia, pozdrawiam.


Myślałem nad jogą, ale to jak będę wiedział co jest i czy mogę ją robić.
  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku
No tak, ładne panienki na Jogę chodzą :)
  • 0

budo_paulo1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku
Ojciec chce żebym z nim ćwiczyl w domu :lol:
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku
Rozjebałeś system :)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku

Witajcie, ja będę obstawał przy ćwiczeniach lekkich i uzupełniających dla wszystkich, Tai Chi, Qi Gong i temu podobne. Uważam, że przy twardych stylach dobrze jest kompensować je miękkimi sztukami, pozdrawiam.

Jak tam Kriss Twoje badania, ostatnio chyba chciałeś coś z dziećmi robić? Tzn jakieś ćwiczenia, pozdrawiam.


Jeszcze musi pasować do charakteru ćwiczącego :D , do tego nowe wzorce ruchowe niekoniecznie mające zastosowanie w walce. Jednym pasuje innym nie.

ps. dzięki, mam kilka programów łączących biomechanikę praktyczną (taką do życia) z treningiem gdzie eliminuje się kontuzje. Tak teraz dopieszczam zanim wypuszczę na rynek :D
  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku
Cześć, bardziej myślałem o pracy nad elastycznością, rozluźnianiem napięć i wzmacnianiem innymi sposobami niż to jest w danej sztuce walki. Raczej nikomu nie potrzebne uczenie się nie swoich wzorców ruchowych, ale poprawianie ogólnej świadomości ciała i praca nad pozycją zawsze może pomóc.
A co do samego kręczu, najlepszy delikatny masaż doraźnie i szukanie przyczyny głębiej jeśli utrzymuje się długo.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku
Tai chi to też wzorce ruchowe :D

Co do wspomnianego kręczu szyi to jest to termin bardzo ogólny i bez badań oraz fachowca może być problem. Tym bardziej że objawy nie są wcale łagodne. Mocnych objawów z układu nerwowego nie powinno się lekceważyć.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku
wracając do karku- własnie odebrałem rtg z opisem- spłycona lordoza kręgosłupa szyjnego, trzony i przestrzenie międzykręgowe zachowane

a mnie napieprza jak cholera i drętwieje mi całe pasmo mięsni od karku, przez łopatkę aż do dłoni
o co może chodzić?
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku
Są to ewidentne objawy z układu nerwowego. Idź do kogoś kto zajmuje się neuromobilizacją.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku
dzięki ...
  • 0

budo_paulo1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręcz karku
To może po kolei co teraz ? Iść na rtg, żeby wykluczyć czy to coś z kręgosłupem, tak ? W zależności czy coś wykaże to do lekarza jakiej specjalizacji ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024