Skocz do zawartości


Zdjęcie

LASIK a kick boxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_messergun
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

LASIK a kick boxing
Cześć,

Mam dylemat... 2 lata temu miałem zabieg lasik. Chcę trenować boks albo kick boxing ale podobno nie powinienem narażać się na uraz oka.
Czy macie z tym doświadczenie?
Czy sądzicie że kaski stosowane na treningach stanowią wystarczającą ochronę gałki ocznej przed uderzeniem? Pewnie nie.
Mam małą załamkę przez to. :nie:

Czy ewentualnie macie sugestie co do sztuki walki w którym ryzyko dostania mocno w oko jest mało prawdopodobne?

Dzięki!
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: LASIK a kick boxing
Jeśli dobrze kojarze to dość nowa metoda leczenia wzroku i pewnie dopóki nie upłynie kilka żyć, podczas których nic sie nie działo niepokojącego, to każdy lekarz będzie chciał traktować pacjenta jak jajko. A bądźmy szczerzy - w każdej chwili może Ci coś stać się w oko, nie tylko na treningu. Ja noszę coprawda tylko kontakty, ale wystarcza mi to wysunięcia pewnej opinii - z moimi oczami 90% przypadków, gdy szkło mi się przesunie lub wypadnie jest poza treningiem, a na treningu jakoś niewiele się dzieje, mimo, że na macie raczej często jesteś w bardzo bliskim kontakcie - otarcia, przypadkowe uderzenia - trzeba się znimi liczyć ale często mi się nie przydarzają.

Co innego, gdybyś pytał o siłownię - tam to ciągły wysiłek mógłby budzić u mnie niepokój, raczej maty czy boksu bym się nie obawiał.

PS. Masz jeden powód więcej, by wysoko trzymać ręce podczas sparingów ;)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LASIK a kick boxing
kolega na treningu naszym kontaktowym - to nie boks -ale dopuszczamy ograniczony kontakt na glowe - nosi takie specjalne ochronne okulary wygladaja jak do plywania - i styka. Chlopaki co sparuja bronia powinni wiedziec.
  • 0

budo_messergun
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LASIK a kick boxing
Dzięki na odp!
Co do siłowni, problemu nie ma- mam zdrową siatkówkę i żadnych problemów z ciśnieniem śródgałkowym.
Istota lasiku polega na tym że chirurg odcina płatek rogówki, odchyla, formuje laserem powierzchnię oka pod nim, tworząc jakby soczewkę kontaktową z twojego własnego oka, i przykłada z powrotem dopasowany płatek. I tu istota sprawy- to się goi bardzo powoli. Dopiero po ok 2 latach włókna kolagenu z powrotem mocują płatek rogówki, podobno na tyle mocno, że uraz, który mógłby spowodować odsunięcie tego płatka, musiałby być na tyle mocny że uszkodziłby tez nigdy nie operowane oko.
Ale obawa jest. Mogę złamać nos czy kość albo skręcić nadgarstek, nic wielkiego :cool: , ale oko to inna sprawa.
Dlatego byłoby super gdyby znalazł się ktoś to to też miał.

Extra dnia wszystkim!
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: LASIK a kick boxing
Potrenuj 2 lata jakiś inny sport w którym nikt nie będzie Cię okładał po łbie. Albo trenuj boks bez sparingów. Ewentualnie umawiaj się ze sparringpartnerem że on się tylko broni.

Trochę możliwości masz (:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024