Skocz do zawartości


Zdjęcie

Adamek vs. Kliczko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Adamek vs. Kliczko
Walka coraz bliżej. "The Ring" określa ten pojedynek mianem najciekawszej walki roku a na budo cisza. Ale już ją zburzymy. Proponuję w tym temacie zamieszczać wszytskie informacje dotyczące tej walki.

Nazywany "Biblią Boksu" amerykański miesięcznik wobec słabej postawy Haye'a, postanowił wyróżnić Tomasza Adamka i nazwać jego pojedynek z mistrzem świata WBC Witalijem Kliczko najbardziej obiecującą walką nadchodzących miesięcy.

"Czy pojedynek zaplanowany na 10 września we Wrocławiu będzie lepszy od walki Haye - Kliczko? Wydaje się, że tak. Niektórzy będą jednak dyskutować, że starszy z braci Kliczko potrafi dominować w ringu bardziej niż Władymir i przegrał zaledwie jedną rundę w trakcie całej swojej zawodowej kariery. Trzeba jednak zaznaczyć, że Witalij nie jest tak dobrym atletą jak Władymir i może dać się trafiać Adamkowi częściej niż jego brat Haye'owi. Ukrainiec będzie miał w momencie walki 40 lat, a ta odbędzie się w Polsce, co będzie stanowiło dodatkową motywację dla Adamka. Polak ma umiejętności, doświadczenie i odwagę wystarczające do stworzenia interesującego widowiska. Co prawda, rezultat pojedynku i tak pewnie będzie taki jak zwykle. Kliczko to twardy i utalentowany super ciężki, a Adamek to twardy i utalentowany "nadmuchany" junior ciężki. To za duża różnica do zniwelowania" – napisał Michael Rosenthal w internetowym wydaniu "Ringu".

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Adamek był mistrzem świata w wadze półciężkiej i w wadze cruiser, a teraz chce być mistrzem w wadze ciężkiej. To bardzo szybki pięściarz, który dysponuje doskonałą techniką. Moim zdaniem jest o wiele lepszym bokserem od Davida Haye'a. Zrobię wszystko co tylko jest możliwe, aby ta walka nie była nudna. Jestem przekonany, że pojedynek z Tomaszem Adamkiem będzie tego typu starciem, które kochają oglądać kibic

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko

Ja byłem za głupi, za bardzo walczyłem sercem, a za mało doświadczeniem, kiedy biłem się z Witalijem. Za mało umiałem, żeby to wygrać. Pełen szacunek do Adamka przed tą walką. On jest bardziej gotowy niż ja byłem wtedy. Są zupełnie inni dlatego mają dla mnie równe szanse - powiedział "Koszmar" Arreola.


Ja nie wiem kto wygra walkę Adamek - Witalij Kliczko. Pewnie, że faworytem będzie Witalij, ale to będzie zupełnie inna walka niż jego młodszego brata z Hayem. Zupełnie inna i na pewno znacznie lepsza, bo Adamek jest inny, lepszy niż Haye. Na pewno będę chciał ją zobaczyć.(Henry Ramirez)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

"Czy walka we Wrocławiu będzie lepsza od tej Kliczko-Haye? Jest przeczucie, że może tak być. Ktoś może twierdzić, że starszy z braci był i nadal jest bardziej dominującym zawodnikiem od swego młodszego brata, rzadko przecież przegrywał nawet rundę w ciągu swojej całej kariery. Nie jest on jednak takim atletą jak Władimir, co prawdopodobnie pozwoli Adamkowi zadać więcej ciosów niż Władimir pozwolił Davidowi Haye" - stwierdził Rosenthal.

"W dniu walki Witalij będzie już 40-latkiem. Fakt, że walka odbędzie się w rodzinnym kraju Adamka, może mu dodać dodatkowej motywacji. Pięściarz numer 3 wagi ciężkiej rankingu The Ring ma umiejętności, doświadczenie i odwagę, które mogą sprawić, że walka będzie wyglądała interesująco. Niestety, wynik będzie taki sam. Kliczko to twardy, utalentowany superciężki, a Adamek to twardy, utalentowany i dopompowany zawodnik wagi cruiser. Tu jest zbyt wiele do przeskoczenia"

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

- Zapewniam, że wiele ciekawych spostrzeżeń padło podczas oglądania walki. I nie ma tu znaczenia, że Witalij walczy trochę inaczej niż brat. Styl braci Kliczków ma wiele wspólnych cech, a firmowy lewy prosty, dbający o zachowanie bezpiecznego dystansu, będzie i w "mojej" walce odgrywał wielką rolę. Czy mnie się uda pokonać tę przeszkodę we Wrocławiu? Pozostaje czekać na odpowiedź do 10 września. Czuję, że teraz, kiedy przegrał David, wielu fanów boksu liczy, że może ja dam radę Witalijowi. Czytam jednak wypowiedzi znawców boksu i fanów i jasno z nich wynika, że nie jestem faworytem w tej walce. Mnie to odpowiada, motywuje do treningów i pozbawia źle pojętej rutyny. Dziś mogę zapewnić, że zawalczę znacznie odważniej od Davida Haye. Trenerzy omówili już ze mną podstawowe założenia taktyczne.

- Dziękuję za listy i wpisy na stronie www. Poczytajcie sobie ile w nich cennych rad i podpowiedzi jak pokonać Witalija. Czy ja to wszystko spamiętam i jak je wykorzystam w ringu? Pytań bez odpowiedzi jest więcej, ale do czasu. Ten czas odpowiedzi nadejdzie 10 września, zapraszam już dziś, spotkajmy się we Wrocławiu, by świętować zwycięstwo na przekór tym, którzy w to nie wierzą.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko

- Nie biorę pod uwagę myśli o przegranej, zawsze wchodzę do ringu aby wygrać. Jedyna porażka jaką poniosłem przytrafiła mi się z powodu wagi, nie dopisało mi wtedy zdrowie. Jeśli 10 września będę zdrowy, to zwyciężę, innej opcji nie biorę pod uwagę. Jeśli bym się obawiał, nie podjąłbym się tej walki

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko

Bernd Boente:
Zawsze pojawiają się jakieś nowe cele. Teraz czeka nas ważny pojedynek pomiędzy Witalijem a Tomaszem Adamkiem. Na tę walkę sprzedano już 30 tysięcy biletów. Nigdy nie mieliśmy okazji organizować gali w Polsce, to będzie wielkie wydarzenie(...)
W swoich pojedynkach toczonych w wadze ciężkiej Adamek wyglądał naprawdę bardzo dobrze. Jest notowany w czołówkach niemal wszystkich rankingów, sądzę więc, że absolutnie zasłużył na taki pojedynek. Nie wiem, czy poradzi sobie z przewagą warunków fizycznych Kliczki, ale sam Witalij mówił, że Polak nie jest wcale gorszy niż Haye, a kto wie - może nawet lepszy(...)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Polacy w rankingu federacji WBO:
Waga ciężka: 1. Tomasz Adamek
Waga junior ciężka: 8. Mateusz Masternak, 9. Paweł Kołodziej
Waga półciężka: 10. Andrzej Fonfara
Waga super średnia: 2. Piotr Wilczewski
Waga średnia: 8. Przemysław Majewski
Waga junior średnia: 3. Paweł Wolak
Waga półśrednia: 10. Rafał Jackiewicz

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Witalij Kliczko:
W wadze ciężkiej jeden błąd, jeden cios jest w stanie zmienić wszystko. Ja ufam swoim umiejętnościom. Na pewno jednak nie będę lekceważył Adamka. On był mistrzem świata w dwóch kategoriach wagowych. To oficjalny pretendent do tytułu. Nie mogłem powiedzieć, że nie chcę z nim walczyć, ponieważ federacja nakazałaby mi oddać mój tytuł. Właśnie dlatego trenuję bardzo ciężko i wiem, że to nie będzie łatwa walka

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko
Walka będzie dobra, dobre wydarzenie, promocja itd Tym niemniej Kliczki są poza zasięgiem.
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko

- Już nie raz nie byłem faworytem walk, a zwyciężałem. Tym razem również nie mam nic do stracenia. Ring jest miejscem, gdzie trzeba zacisnąć zęby i walczyć. Ja walczę jak wojownik, a 10 września pokażę, że można wygrywać z najlepszymi - zapowiada były mistrz świata w kategoriach półciężkiej i junior ciężkiej.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

"- Alles gut, alles OK - odpowiada Witalij, gdy pytamy go o dyspozycję. Na parkingu spocony wsiada do terenowego mercedesa. Uśmiecha się, unosi kciuk do góry. Już na pierwszy rzut oka widać, że szybko wrócił do równowagi po niedawnej rodzinnej tragedii" - czytamy w "PS".

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W mojej ocenie to będzie znacznie lepsza walka niż ludzie sądzą, a to dlatego, że oni już skreślili szanse Tomka w tym pojedynku - powiedział przed wrześniowym starciem z Witalijem Kliczką trener Tomasza Adamka, Roger Bloodworth.

- Taka sytuacja nam odpowiada. Będziemy startować z pozycji pretendenta i strony skazanej na porażkę. To wszystko sprawia, że Tomek trenuje jeszcze ciężej. Walka będzie naprawdę zacięta, a kibice będą zdziwieni tym co zobaczą - zapewnił Bloodworth.
(...)
- W przeciwieństwie do Davida, Tomasz będzie próbować wygrać. Haye wychodząc na ring zapomniał zabrać z domu własnych jaj - zakończył w swoim stylu trener Adamka.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko

- Walka Adamek - Kliczko otwiera dla nas bardzo ważną boskersko jesień - mówi komentator HBO Max Kellermann. - Chcemy jak najlepiej wypromować ten pojedynek, mając nadzieję, że kibice w Stanach zobaczą nareszcie trudną walkę jednego z braci Kliczko. Ja, znając walki Adamka, jestem o tym przekonany i oczekuję naprawdę wielu emocji.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

- Zdecydowanie nie nienawidzę Adamka. On stoczył kilka wspaniałych walk, na paru z nich byłem. Jednym z najlepszych pojedynków, jaki kiedykolwiek widziałem na żywo, jest wojna Adamka z [Paulem] Briggsem. Mam ogromny szacunek dla Adamka - przyznał Dan Rafael, dodając: - Fakt, że uważam, iż dla Adamka Kliczko będzie po prostu za duży i za silny, nie oznacza, że go nienawidzę.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Potwierdzam, że dostaliśmy ofertę pokazania pojedynku Adamka z Kliczką i prowadzimy rozmowy - mówi Michał Obrębski z Biura Prasowego telewizji Canal+. Z walki o pokazanie elektryzującej całą Polskę bokserskiej gali (10 września) nie rezygnuje też Polsat.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie jest wykluczone, że walki nie pokaże żaden z polskich nadawców, ale sprawdzenie się tego najczarniejszego dla fanów Adamka widzów scenariusza jest chyba mało możliwe. Najbardziej prawdopodobna jest mimo wszystko transmisja w systemie pay per view (płać i oglądaj), choć na realizację tej forsowanej przez obóz Kliczki wersji brakuje już ponoć czasu.

Transmisję walki zaoferowano Telewizji Polskiej, ale TVP nie była skłonna wyłożyć 1,5 miliona euro. Ofertę dostała ponoć także stacja TVN, nie rezygnuje Polsat, a i Canal+ potwierdza, że dostał ofertę pokazania walki na wyłączność i prowadzi rozmowy.

Jak na razie pewne jest jednak tylko to, że w Stanach Zjednoczonych pojedynek o pas mistrza świata WBC pokaże 10 września HBO, a w Niemczech RTL. Obie stacje zastosują system pay per view, który w Polsce byłby absolutną nowością.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

- Jestem w dobrej dyspozycji fizycznej i psychicznej (...) Powoli zaczynamy schodzić z obciążeniem treningowym i łapię świeżość. Chcę w Polsce być w 100 procentach przygotowany na ringową wojnę.
(...)
- Myślę, że wie co robi, ma swoją psychikę. Nie interesuje mnie to, co przeciwnik robi przed pojedynkiem ze mną. Ja skupiam się tylko na sobie i na tym, aby być perfekcyjnie przygotowanym
(...)
Obecnie moja waga oscyluje wokół stu kilogramów. To moja naturalna waga, w której czuję się bardzo dobrze pod względem fizycznym(...)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jeszcze kilka dni temu mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej Witalij Kliczko przebywał w Austrii, gdzie przygotowywał się do walki z Tomaszem Adamkiem. Ukrainiec przerwał przygotowania na kilka dni, aby udać się do swego rodzinnego kraju i interweniować w sprawie aresztowania byłej premier Julii Tymoszenko.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

"Niestety pomimo ostrych treningów przytyłem i ważę równo 100 kg. Oznacza to, że przez minione tygodnie odniosły pożądany efekt ćwiczenia siłowe. Przybyło mięśni tych potrzebnych w ringu a ubyło niechcianego sadełka. Jest opinia, że mały Adamek trochę podrósł i zrobił się podobny do ciężkiego pięściarza"

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

- Jeżeli nie masz ducha walki i wielkiej wiary, to nigdy nic nie wygrasz. Ring to nie jest zabawa, to nie są szachy. Tam trzeba wejść i pokazać serce, a także swoją siłę. Z takim nastawieniem, z wielką wiarą wejdę do ringu.

(...)
- Ryzyko zawsze trzeba podejmować, ale też należy znać jego stopień. Nie może to być ryzyko, które może kosztować koniec walki po jednym ciosie. Jestem zwolennikiem wielkiej walki, dzielnego wojowania, ale też trzeba używać głowy - zadać cios i uciekać, absolutnie nie stać w miejscu. To jest niestety waga ciężka i jeżeli będziesz stał, szedł na wymianę w kontakcie, to możesz polec. Ciosy rywala mają swoją wagę, dlatego muszę z głową uciekać na dół, czy na boki, żeby ciosy przeciwnika szły w powietrze.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]






[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bardzo się cieszę, że mam w Polsce wiernych fanów i że będę się mógł zaprezentować 10 września przed tak szeroką publicznością. Chcę, żeby wiedzieli, że jest to dla mnie wyzwanie - walka o mistrzostwo świata. Zrobię wszystko, by zwyciężyć tę walkę. Tomasz Adamek
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko
dobry temat BLT.

wstępnie wybieram się do sportowego pubu na walkę. Zostało mało czasu a wciąż nie wiadomo, gdzie walkę w Polsce będzie można obejrzeć.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko
Dlaczego nie moge zaglosowac ?
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko
Ankieta cię nie lubi ;-)
Może już zagłosowałeś? W każdym razie pytane do moda:)
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko
Nie mogę już edytować :|

Może chociaż niewielkie? Co Tomasz Adamek musiałby zrobić, żeby pokonać Witalija? Chociaż mu zagrozić?
Andrzej Gołota
: - Nie wiem... Może voodoo? Kliczko jest za wielki, za silny. Chyba w tej chwili nie ma boksera, który mógłby tego Witalija pobić. Chociaż, cholera, Adamek niby wygrał ze mną, tak? To dobry musi być.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tomasz Adamek (44-1, 28 KO) znalazł się na 13. pozycji wśród najlepszych pięściarzy na świecie urodzonych poza USA według znanego portalu fighthype.com. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje uważany za najlepszego pięściarza świata bez podziału na kategorie wagowe Manny Pacquiao.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

k naprawdę sytuacja wciąż jest bardzo skomplikowana. Do planowanej na 10 września we Wrocławiu potyczki Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką pozostały już tylko 24 dni, ale wciąż nikt nie może mieć pewności, w jakiej telewizji będzie mógł obejrzeć to wydarzenie. Ba, tak naprawdę nie wiadomo nawet, czy taka możliwość w ogóle się w polskiej telewizji pojawi.


pecjaliści od rynku telewizyjnego przewidują, że umowa zostanie podpisana w ostatniej chwili, na tydzień lub dwa przed pojedynkiem. Im później, tym suma dla obozu Adamka będzie mniejsza, bo telewizja będzie miała mniej czasu na promocję i sprzedaż reklam. Jednego polscy kibice mogą być pewni. Tak czy owak walkę zobaczą, bo będzie ona transmitowana przez dostępny we wszystkich kablówkach niemiecki kanał RTL. Jak się dowiedzieliśmy, władze stacji nie zgodziły się zakodować sygnału na Polskę, co z kolei spowodowało, że upadły plany pokazywania u nas tego pojedynku w systemie pay-per-view.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Do planowanego na 10 września pojedynku pozostały tylko 24 dni. Wciąż jednak nie wiadomo, w jakiej telewizji będzie można obejrzeć to wydarzenie. Co więcej, szansa na to że walkę pokaże polska stacja jest właściwie żadna. Decydujące zdanie ma tutaj obóz Ukraińca. To oni dyktują warunki, także finansowe.

Dlatego też nie doszło do porozumienia z Polsatem, choć w sprawę zaangażował się sam właściciel stacji Zygmunt Solorz. Telewizja Publiczna, gdy usłyszała cenę 1.5 miliona euro, nawet nie rozpoczęła rozmów. Podobnie ofertę potraktował TVN.

Najbardziej prawdopodobnym było pokazanie walki w systemie "pay-per-view", czyli "płać za oglądanie". Problem w tym, że w naszym kraju to nowość i aby zachęcić ludzi, potrzeba czasu. Co więc mają zrobić polscy kibice? Producentem sygnału będą Niemcy z RTL. Oni chcą jednak zakodować sygnał na Polskę. Czy im się uda?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko
Tomek tanio skóry nie sprzeda... Polska górą : )
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko
[quote]Jestem w świetnej dyspozycji, o czym przekonało się kilku moich sparingpartnerów
(...)
Widać na nim ring, a w jego tle wielki ekran, na którym leci moja walka z Grantem(...)Jeśli to na jej podstawie wyrabia sobie o mnie opinię, to czeka go kilka niespodzianek
(...)
Słyszałem, że jest jakiś problem, ale pewnie wszystko dobrze się skończy. Nie wyobrażam sobie, żeby kibice, którzy nie będą mogli kupić biletów, nie mieli możliwości śledzenia wydarzeń w telewizji
(...)
[/quote]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko
Sorry za post pod postem
Kliczko:

(...)Muszę mocno zbić Adamka, innej opcji nie ma. Kibice boksu, nie martwcie się, to nie jest ostatnia bitwa!(...)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wawrzyk:

Jedyna szansa dla Tomka to zadawanie dużej liczby ciosów i punktowanie
(...)
Nie możemy liczyć, że Tomek zakończy tę walkę przed czasem. Tomek nie mógł nic zrobić [Kevinowi] McBride'owi, a Mariusz Wach ciężko go znokautował. Trzeba być jednak tym ciężkim, żeby mieć silny cios, żeby było to zagrożenie
(...)
Wiadomo, że Tomek ma wielkie serce, boksuje niesamowicie. Miejmy nadzieję, że przez te dwanaście rund będzie boksował tak, że wypracowana przewaga punktowa pozwoli mu na zwycięstwo

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Hari (w swoim stlu zresztą):

http://sport.onet.pl/boks/wawrzyk-adamek-musi-zadawac-duzo-ciosow,1,4826441,wiadomosc.html

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko
Albert Sosnowski:

o jest boks i w ringu dzieją się różne rzeczy. Tomek na pewno jest zmotywowany i świetnie przygotowany do tego, by po raz trzeci zostać mistrzem świata. Tego mu życzę. Wierzę w to, że Tomek na pewno nie odpuści i w sytuacji, gdy będzie wiedział, że walkę przegrywa, pokaże charakter, zaryzykuje i pójdzie na całość
(...)
Bardzo trudno jest znaleźć sposób na Witalija, ale wydaje mi się, że Tomek powinien go wciągnąć na siebie, sprawić by Witalij go sięgał, próbując trafić i wtedy szybko kontrować i przepuszczać go na nogach

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Medialny potentat na brytyjskim rynku sportowym - telewizja SKY Sports - poinformował w poniedziałek, że zamierza pokazać zaplanowane na 10 września starcie pomiędzy Tomaszem Adamkiem a obecnym mistrzem świata federacji WBC w wadze ciężkiej Witalijem Kliczką.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ziggy Rozalski:

Tomek jest świetnie przygotowany i ma do tego mnóstwo szczęścia w swoim życiu. Wygra tę walkę

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tomasz Adamek

Oglądajcie walkę na żywo na HBO. Zobaczycie, jak Tomasz zostaje nowym królem wagi ciężkiej. To moje marzenie i moje przeznaczenie. Kiedy przechodziłem do wagi ciężkiej, nikt nie dawał mi szansy w walce z większymi bokserami, ale wygrałem wszystkie pojedynki.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Berndt Boente, dyrektor wykonawczy założonej przez braci Kliczko grupy K2 Promotions, która jest głównym organizatorem gali, podczas której zmierzą się Tomasz Adamek (44-1, 28 KO) oraz mistrz świata WBC wagi ciężkiej Witalij Kliczko (42-2, 39 KO) zdementował pogłoski o zmianie miejsca rozgrywania polsko-ukraińskiej potyczki. Boenta zapewnił, że do starcia "Górala" ze starszym z braci Kliczko dojdzie 10 września we Wrocławiu. Niektóre media sugerowały, że pojedynek może zostać przeniesiony do Berlina.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko
Kliczko:

W Polsce rzeczywiście będę jeszcze trenował. We Wrocławiu pojawię się na tydzień przed walką. Tych kilka treningów pomoże mi osiągnąć świetną formę. Miejsce już znalazłem, ale jest ono ściśle tajne, aby nie daj Boże Tomasz Adamek nie ukrył tam kamer i nie mógł dowiedzieć się, co takiego przygotowuje Witalij Kliczko (śmiech). Dlatego, przykro mi, nie wskażę tego miejsca. Trenować będę jednak na pewno.(...)
Nie mam nic do ukrycia. Na mój trening może przyjść każdy. Nawet jeśli ktoś w tajemnicy nagra jakiś materiał, to nie sądzę, aby przeciwnikowi mogło to w czymś pomóc. Wprost przeciwnie - rywal może zacząć się denerwować, kiedy zobaczy, jak Witalij Kliczko okłada sparingpartnerów
----
Przed tą walką jestem lżejszy niż zwykle, ale to nie jest istotne. Skończyłem 40 lat i jestem silniejszy niż 10 lat temu. Mam mocniejszy cios, a w ogóle nie czuję tego wieku. Każdy, kto 10 września przyjdzie na walkę zobaczy Kliczkę w świetnej formie
(...)
Tomasz jest szybki, ma dobrą technikę, znakomicie porusza się w ringu i nie jest łatwo walczyć z niższym zawodnikiem. Ja muszę być szybszy od niego i muszę mieć lepszą kondycję. Wydaje mi się, że będzie to ciekawsza walka niż pojedynek mojego brata z Davidem Hayem
(...)
Najważniejsza jest koncentracja i ja będę na pewno mocno skoncentrowany. Mam natomiast nadzieję, że Tomasz będzie dobrze przygotowany.
(...)
Absolutnie nie zakłóciło to przygotowań. Pierwszy raz pojechałem na Ukrainę zanim zacząłem treningi w Austrii, a później podróż wypadła akurat pomiędzy zajęciami. Nie ma się co martwić, będę przygotowany
----
Oglądam filmy z walk Adamka przy każdym treningu, rano i po południu. Studiuje jego ruchy i tyle o nim wiem, że mógłby być moim kolejnym bratem. Bardzo lubię jego styl i myślę, że to bardzo dobry bokser. Ja nie jestem jeszcze przygotowany na 100 proc., ale na 10 września będę już gotowy
(...)
Nie wiem czym mam się denerwować. Wiem co muszę zrobić, znam swoje mocne strony i znam też Adamka
(...)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
----
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
----
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Witalij powiedział na ostatnim spotkaniu z mediami, że lubi twój styl walki. Wcześniej, że będzie chciał otwartej, emocjonującej dla kibiców wojny z Adamkiem. Wierzysz, że tak będzie?
- Chciałbym, żeby tak było. Chciałbym,żeby dotrzymał słowa bo do dobrej walki trzeba dwóch bokserów. Ja zrobię wszystko, żeby ta walka była ciekawa. Jak on do mnie dołączy, to nikt się we Wrocławiu nie będzie nudził.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko
bedzie dobra walka dwóch bokserów na poziomie technicznym i intelektualnym.
podobają mi się stonowane wypowiedzi Adamka który nie daje sie podkręcić prymitywnym mediom i nie zaczyna wygadywać jak to znokautuje, zje, zagryzie kliczke
  • 0

budo_tlk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko
wyczytalem gdzies, ze kliczko przygotowyje sie do walki sparujac ze specjalna rurka, ktore utrudnia doplyw tlenu.
wie ktos moze cos wiecja na temat tej rurki - jak sie nazywa, gdzie mozna znalezc jakies info na ten temat itp??????
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko
gdzie czytales? link.
zwyczajna rurka do nurkowania pewnie- poprostu ogranicza doplyw tlenu. Latwiej znalezc na filmikach zawodnikow mma.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Adamek vs. Kliczko

wie ktos moze cos wiecja na temat tej rurki - jak sie nazywa, gdzie mozna znalezc jakies info na ten temat itp??????

podwójna szczęka :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024