Skocz do zawartości


Zdjęcie

NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

Nie trzeba być mistrzem dedukcji, dlaczego Shihan tak zrobił, jak już wcześniej wspominałem, plewy zostały oddzielone od ziarna i dobrze się stało. Każdy idzie w takim kierunku, który odpowiada mu najbardziej i tego należy się trzymać.


same komunaly... ziarno od plew, w dobrym kierunku i tak trzymac.
Polska historia Kyokushin Kan, podobnie zreszta jak historia Drewniak-Matsui to sa dwie podobne do siebie porazki i zadne zaklinanie, odnowy, marsze w dobrym kierunku, oddzielanie ziaren itp tego nie odwroca.
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

Nie trzeba być mistrzem dedukcji, dlaczego Shihan tak zrobił, jak już wcześniej wspominałem, plewy zostały oddzielone od ziarna i dobrze się stało. Każdy idzie w takim kierunku, który odpowiada mu najbardziej i tego należy się trzymać.


same komunaly... ziarno od plew, w dobrym kierunku i tak trzymac.
Polska historia Kyokushin Kan, podobnie zreszta jak historia Drewniak-Matsui to sa dwie podobne do siebie porazki i zadne zaklinanie, odnowy, marsze w dobrym kierunku, oddzielanie ziaren itp tego nie odwroca.


Ludziesie sie nie zmieniaja, warto zauwazyc ze nawet na tym forum przewaznie ci sami ludzie sa powodem do dyskusji, od czasu do czasu wysuwaja bezpodstawne czy wygorowane rzadania, wprowadzaja zamieszanie i czasem swoimi dzialaniami doprowadzaja do rozpadu dobrze dzialajacej organizacji. Wprowadzaja w blad ludzi w poszczegolnych honbu przekazujac niezawsze prawdziwe informacje. Sam sie o tym kilkakrotnie przekonalem.
Gdyby ci ludzie wlozyli tyle samo energii (ile wkladaja do wprowadzania fermentu) i wysilku do budowania swojego dojo, szkolemia zawodnikow i zaczeli pdnosic znaczace sukcesy napewno byli by docenieni przez swoje srodowisko, nie musieli by uciekac sie do metod skutkujacych rozkladem utrata wiarygodnosci itd it.
Oczywiscie niektorym takie dzialania przynosza duze korzysci, ale dodajmy tylko krotkotrwale. Niestety takie zachowania powoli staja sie norma i musimy sie nauczyc z tym zyc.
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

Ludziesie sie nie zmieniaja, warto zauwazyc ze nawet na tym forum przewaznie ci sami ludzie sa powodem do dyskusji, od czasu do czasu wysuwaja bezpodstawne czy wygorowane rzadania, wprowadzaja zamieszanie i czasem swoimi dzialaniami doprowadzaja do rozpadu dobrze dzialajacej organizacji. Wprowadzaja w blad ludzi w poszczegolnych honbu przekazujac niezawsze prawdziwe informacje. Sam sie o tym kilkakrotnie przekonalem.
Gdyby ci ludzie wlozyli tyle samo energii (ile wkladaja do wprowadzania fermentu) i wysilku do budowania swojego dojo, szkolemia zawodnikow i zaczeli pdnosic znaczace sukcesy napewno byli by docenieni przez swoje srodowisko, nie musieli by uciekac sie do metod skutkujacych rozkladem utrata wiarygodnosci itd it.
Oczywiscie niektorym takie dzialania przynosza duze korzysci, ale dodajmy tylko krotkotrwale. Niestety takie zachowania powoli staja sie norma i musimy sie nauczyc z tym zyc.

Jest takie powiedzenie: starego psa nie oduczy się szczekać. To najlepiej obrazuje całą sprawę. Jak ktoś myśli tylko o sławie i pieniądzach, a wszystko inne ma za nic to nie warto marnować na niego czasu. Po pierwsze niczego nigdy nie będzie w stanie zrozumieć, a po drugie nigdy nie doceni twojego wysiłku. Mimo wszystko, wydaje mi się, że obraz świata karate, który wyłania się z naszych forumowych dyskusji to nie jest cała prawda o karate. Tak jak zauważyłeś mówimy wciąż o tych samych ludziach. Swoją drogą Oyama powiedział kiedyś, że karate bez walki to tylko taniec. Ciekawe, co by powiedział o tych wszystkich malkontentach i niedowartościowanych mistrzach, którzy na stronach internetowych i na tym forum również próbują budować swoją wirtualną wartość i nieomylność swojej drogi? Jak tak prześledzisz sobie wpisy na tym forum to są tacy, którzy zmienili zupełnie swoje priorytety i z ludzi o opinii bezkompromisowych stali się gośćmi, którzy za obietnicę stanowiska i miraż zdobycia kasy poświęcili wszystko, co stanowiło wartość ( wartość, którą nie da się kupić.).
Nie zgadzam się z Tobą, że takie zachowania stają się normą i nie mam zamiaru się do nich przyzwyczajać.
Wiem, że istnieje też duga strona medalu. Ludzie, którzy pracują uczciwie i nie krzyczą, ani nie wymądrzają się na forum. Może dlatego, że nie są tacy elokwentni, jak niektórzy, a może dlatego, że po prostu szkoda im czasu, który można poświęcić na trening, budowanie swojego klubu i własny rozwój. Jestem pewna, że takich ludzi jest więcej - tylko po prostu o nich nikt nie mówi. Jak ktoś dobrze wykonuje swoją robotę, jest wierny drodze, którą wybrał to zazwyczaj nikt się tym nie ekscytuje.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
a co słychać u pana z Krakowa JB który wykonał krecią robotę :evil: chcać być zastępcą tego z Konina :P
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
Było? Nie było? Takie coś znalazłem:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
z tego co pamiętam z opisów innych ten pan też był na sławetnym obozie w Krakowie gdzie rada instruktorów ówczesnego kyokushinkai pod wodzą A Drewniaka jechał po jeremiczu, wielnto jak po psach za założenie nowej organizacji kan i jakoś nie stanął w ich obronie. wstyd wstyd wybrał siarę.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
Po wizycie Japończyków siara san z Konina ma być nominowany na 4 dan pod warunkiem ,że stawi się na walki do Tokio w lutym 2012 r
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

Po wizycie Japończyków siara san z Konina ma być nominowany na 4 dan pod warunkiem ,że stawi się na walki do Tokio w lutym 2012 r


:? osz ku....wa.

Przepraszam, tylko na tyle mnie było stać w kwestii komentarza.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
co się stało ?
  • 0

budo_yaro 75
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
Jak to co się stało? No to bardzo proste wytłumaczenie, wystarczy przylizać porządnie komuś dupe, wysoko postawioną, następnie naobiecywać rzeczy, których i tak się nie zrobi, potem trzeba rozpier...lić dobrze prosperującą organizację, pojechać niby to na bardzo oficjalny wyjazd, gdzie dostanie się złotą belkę to tu, to tam i tym sposobem dogania się ludzi, którzy bardzo ciężko pracowali na swoje stopnie przez całe życie, tylko co to znaczy w oczach tych wszystkich ludzi, którzy znają prawdę... Do czego to doszło? Powinni zrobić kursy eksternistyczne, było by gościowi jeszcze lżej i łatwiej, żeby biedaczyna tak się nie męczył, ale takim postępowaniem autorytetu sobie nie zbuduje!
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
do kogo pijesz :?:
  • 0

budo_ptasiek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

Po wizycie Japończyków siara san z Konina ma być nominowany na 4 dan pod warunkiem ,że stawi się na walki do Tokio w lutym 2012 r


:? osz ku....wa.

Przepraszam, tylko na tyle mnie było stać w kwestii komentarza.


Ludzie czemu piszecie takie bzdury jak byście byli na semianrium DARMOWYM to byście takich głupot nie wypisywali. Nikt za darmo 4 dana nie dostanie a tym bardziej siara z konina. Z tego co widzę pan sandokan100, Yaro 75, Sandman1976, wyborowa oraz Romanowicz macie jakieś osobiste porachunki z tymi ludzi więc najlepiej spotkajcie się w cztery oczy i to sobie wytłumaczcie a nie wypisujcie bzdury na forum wyładowując tym samym swoją osobistą frustrację i spamując forum kłamstwami i oszczerstwami. Czemu wy nie zrobicie darmowego i otwatrego dla wszystkich semianrium tylko się wyśmiewacie, oczerniacie oraz kłamiecie w żywe oczy powtarzam nikt a szczególnie siara z Konina nie ma obiecanego 4 dana na to trzeba sobie zasłużyć i chyba każdy ma na tyle honoru by przeprosić za oszczerstwa. Siara nie siara z konina czy nie ma tego 3 dana zasłużył na niego czy nie tego nie wiem ale jak go już ma to go zostawicie w spokoju i zajmijcie się rozwijaniem własnym organizacji i klubów. To co wkładacie w oszczerstwa i kłamstwa przenieście na pole wysiłku wniesionego w trening i oby on pozwolił wam się rozwijać drogą wyznaczoną przez Oyame czego wam serdecznie i z całego serca życzę. A tak pozatym dlaczego was nie było na tym semianrium przynajmniej wtedy moglibyście napisać jaka to była padaczka i tym podobne skoro was tam nie było to nie wypisujcie bzdur na forum bez potwierdzenia faktów ja przynajmniej zasięgnąłem języka u osób które były i wiem ze jedyną zmianą w danach był egzamin Gorczycy na 3 dan i nic pozatym drodzy panowie czy zdał tego nie wiem najlepiej się jego zapytać. Pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
Wskaż gdzie pisałem i wyśmiewałem wspomniane przez Ciebie seminarium i gdzie pisałem oszczerstwa i kłamstwa.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

Ludzie czemu piszecie takie bzdury jak byście byli na semianrium DARMOWYM to byście takich głupot nie wypisywali.


Ptasiu przewielebny.
Zadaj sobie troche trudu i przegladnij co ja w tym temacie pisalem. To w temacie oszczerstw.

W temacie faktow.
Jak ktos bierze grupe statystow i jedzie na jakis podrzedny turniej, gdzie jego ekipa zbiera totalny omlot to potem musi robic darmowe seminaria bo zaden normalny za to nie zaplaci.
Jak to ma byc "droga wyznaczona przez Oyame" to ja wole isc wlasna droga.
  • 0

budo_ptasiek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
Tak w kwesti przypomnienia adminom oraz innym użytkownikom forum :

Kodeks Karny
Rozdział XXVII
Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej
art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Nie mówię, że coś takiego się dzieję na tym forum, ale jeżeli coś się pisze w Internecie na forum o ogólnopolskim zasięgu to powinno się mieć twarde dowody, bo być może kiedyś cierpliwość tym panom się skończy. Broń Boże nikomu nie chcę grozić to nie jest moją sprawą ani intencją chciałbym by tylko przedstawiano fakty i tylko fakty bez niepotrzebnych bajek i to tyle :-)

Pozdrawiam wszystkich oraz szczerze przepraszam, jeżeli kogoś czymkolwiek uraziłem i dotknąłem oraz obraziłem.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
Pojechało Ryśkiem Muratem...
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

Tak w kwesti przypomnienia adminom oraz innym użytkownikom forum :

Kodeks Karny
Rozdział XXVII
Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej
art. 212



Ptaskowi puszczaja nerwy...
a ja - no rzeczywiscie sie przestraszylem.
tak sie sklada ze z paragrafu 212 mam juz swoje doswiadczenia - jakas dekade temu sadzil mnie Jacek Baranowski - branch chief Shinkyokushin w Polsce. Sprawe, ktora mi zalozyl - przegral i zarzuty zostaly oddalone.

Kto rozpowszechnia prawdziwe informacje, nie podlega karze z tego paragrafu.
Nowy Polski Kyokushin kan prezentuje bardzo slaby sportowy poziom. Nie ma tam zadnych liczacych sie zawodnikow czy trenerow - takich ktorzy mogliby sie pochwalic jakimis spektakularnymi sukcesami. Takie sa fakty i zaden adwokat mi z tego sprawy nie zrobi.
A to czy kto kupil czarny pas czy go zdal, czy jakimi motywami sie w zyciu kieruje - malo mnie ochodzi.
  • 0

budo_ptasiek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

Tak w kwesti przypomnienia adminom oraz innym użytkownikom forum :

Kodeks Karny
Rozdział XXVII
Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej
art. 212



Ptaskowi puszczaja nerwy...
a ja - no rzeczywiscie sie przestraszylem.
tak sie sklada ze z paragrafu 212 mam juz swoje doswiadczenia - jakas dekade temu sadzil mnie Jacek Baranowski - branch chief Shinkyokushin w Polsce. Sprawe, ktora mi zalozyl - przegral i zarzuty zostaly oddalone.

Kto rozpowszechnia prawdziwe informacje, nie podlega karze z tego paragrafu.
Nowy Polski Kyokushin kan prezentuje bardzo slaby sportowy poziom. Nie ma tam zadnych liczacych sie zawodnikow czy trenerow - takich ktorzy mogliby sie pochwalic jakimis spektakularnymi sukcesami. Takie sa fakty i zaden adwokat mi z tego sprawy nie zrobi.
A to czy kto kupil czarny pas czy go zdal, czy jakimi motywami sie w zyciu kieruje - malo mnie ochodzi.


Tu się całkowicie zgodzę nie z tym że puszczają mi nerwy :D ale z tym że poziom zawodników w Kanie w Polsce jest do bani i nie ma się czym chwalić ot chłopcy do walenia (worki) ale i tacy są potrzebni poczekajmy parę lat może coś się u nich wychowa ale narazie 100% racji że nie mają się czym chwalić no i z tego co widzę na ich stronie ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) też się nie chwalą. Zawodników nie mają, trenerów też nie może z czasem coś się zmieni ale teraz święta prawda że są do bani. Nie ukrywam ze mnie też żaden fighter ale dołożyć mimo 40 lat na karku jeszcze potrafię :lol: Tak więc drodzy panowie i panie poczekajmy jak się wyklaruje sytuacja może za klika miesięcy nie będzie wcale kanu w Polsce kto wiem a może będzie to największa organizacja w Polsce niech robią swoje a my spokojnie patrzmy. I bez nerwów po co zaśmiecać forum czymś co i tak nie wiadmo jak długo pociągnie przy ilości 5 klubów. Z tego co wiem ćwiczy u nich blisko 350 osób większość oczywiście to dzieci więc może jakiś rodzynek się znajdzie oby tylko go nie zepsuli :D
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
350 ludzi :) jesteś kłamca siara :) widać na zdjęciach :) zbieranina przedszkolaków 80 % i jakies resztki. Dobrze ,że Ino było organizatorem i dostarczylo całą swoja grupę , która stanowiła 80 % ludzi na seminarium. We wrocławiu nie ma żadnej sekcji kan tylko gruzin bawi sie w ochronę. Konin dno , Kraków większe dno , Czaplinek rozpad.
Ile przywiózł ludzi Jan B ?
Przestań płakać prawda jest jedna. tacy jak Ty doprowadziliście kłamstwami i oszczerstwami do klęski kan w Polsce. A poszła plota ,że japończycy gdzieś wam uciekli do Torunia na dzień co to było ?
  • 0

budo_ptasiek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

350 ludzi :) jesteś kłamca siara :) widać na zdjęciach :) zbieranina przedszkolaków 80 % i jakies resztki. Dobrze ,że Ino było organizatorem i dostarczylo całą swoja grupę , która stanowiła 80 % ludzi na seminarium. We wrocławiu nie ma żadnej sekcji kan tylko gruzin bawi sie w ochronę. Konin dno , Kraków większe dno , Czaplinek rozpad.
Ile przywiózł ludzi Jan B ?
Przestań płakać prawda jest jedna. tacy jak Ty doprowadziliście kłamstwami i oszczerstwami do klęski kan w Polsce. A poszła plota ,że japończycy gdzieś wam uciekli do Torunia na dzień co to było ?


Człowieku naucz się czytać ze zrozumieniem przecież napisałem że nie daję im szans na długą kadencję w Polskim Karate i że teraz Kan w Polsce to dno. Nie mają zawodników (może kilku juniorów) nie mają trenerów długo tak nie pociągną. Jak mam inne zdanie niż ty to uszanuj to a ty tylko porównujesz mnie do tego sensei z Konina chyba to tylko potrafisz. Kan w Polsce sam się rozpieprzył z pomocą nie zaprzeczam że z pomocą kilku osobników ale jak by nie było coś nie tak to by do tego nie doszło. A tak przy okazji to komuś chyba puszczają nerwy. Jest kilku fajnych ludzi w Kanie lub tym co po nim pozostało i to co wypisujesz to ich obraża i tych właśnie ludzi bronie. Może masz rację nie mają 350 ludzi (tylu by nawet w Inowrocławiu się nie zmieściło) ale robią swoje i nie wdają się w pyskówkę tak jak ty. Ciekawe ile Ci pewien Shihan z byłego Kanu płaci że tak po nich jedziesz ?? I powtarzam że to co teraz reprezentuje Kan w Polsce do mnie nie przemawia jest kilka wyjątków ale to wszystko i przyznaję rację przedmówcą że to dno.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024