Skocz do zawartości


Zdjęcie

spoiler bellator 36


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

spoiler bellator 36
Marcin Held dostal goscia ze stali.walka toczyla sie głownie w parterze duzo prub technik konczacych przez polaka.amerykanin caly czas bil g&p i bronil sie przed chwytami.gospodarz wygrał przez trojkat rekami z topu.po odklepaniu przeciwnika wygladal na szczesliwego i mocno zdziwionego ze ten stawial taki opor.
  • 0

budo_bjjinfo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36
Marcin też wyglądał na zdziwionego, że nie klepał.
Szkoda bo pokazał się z dobrej strony.

Głowa do góry.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36
Ech. Do samego końca byłem przekonany , że Heldowi wyjdzie ktoraś proba poddania.... :(
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36
W konfrontacji siła vs. technika odwrotnie niż w walce z Kosednarem górą była siła. Marcin starał się zapinać dźwignie ale przeciwnik był dużo bardziej zdeterminowany a przede wszystkim znacznie silniejszy. To co mi się rzuciło w oczy to spora liczba uderzeń Chandlera i prawie ich brak po stronie Helda. Gość nie bawił się w SF tylko wykorzystywał g'n'p do obrony przed dźwigniami.
Paradoksalnie Held przegrał przez technikę parterową czyli w płaszczyźnie, w której czuł się najmocniej.
Ale nie ma tragedii, siła przyjdzie z wiekiem albo z koksem, a doświadczenie zaprocentuje.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36
o cholera, szkoda
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36
Szkoda :(
W stójce to Held na początku mocno uderzył i po tym uderzeniu przeciwnik natychmiast go sprowadził do parteru.

W mma walka z dołu (w której Marcin jest zajebisty) nie jest dobrym pomysłem.
Szkoda że z tych prób kończeń nie próbował przejść do przetoczenia albo wstać choćby :(

Generalnie :(

P.S. Wracam na siłownię ...
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36
Nie rozumiem co się stało, że Heldowi balacha na kolano nie wyszła :?:
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36

P.S. Wracam na siłownię ...


:)
Koleś fizyczny, uciekał z każdej próby kończenia. Odrobił lekcje.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36
Czyli znowu się okazuje, że nawet Bellator to wciąż za wysoka poprzeczka dla naszych najlepszych ludzi w mma. szkoda.
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36

Czyli znowu się okazuje, że nawet Bellator to wciąż za wysoka poprzeczka dla naszych najlepszych ludzi w mma. szkoda.

właśnie mnie to przeraża, czemu Rosjanie, Białorusini, Chorwaci mogą mieć swoich reprezentantów w 1 lidze MMA czy tez K-1 a nasi dostają po plecach w II lidze :? :cry:
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36
held mial ten sam problem z mankowskim, z tym ze tamten go nie skonczyl.
tak samo ma dowda jak trafi na kogos kogo nie posklada w parterze.
schemat sie powtatza.
o przygotowaniu fizycznym ne ma co wspominac bo przepasc wygladala na minimum jedna kategorie wagowa.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36

Nie rozumiem co się stało, że Heldowi balacha na kolano nie wyszła :?:

Siły zabrakło :(
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36
shogun randelmanowi tez by normalnie nie wyciagnal prawdopodobnie gdyby nie przelozyl pod pache dla dluzszej dzwigni :wink:
  • 0

budo_szynkoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36
ej a tam nie ma skrętówek? caly czas mialem nadzieje ze przelozy mu ta noge i upierdoli kolano..szkoda..więcej siły..ale walczył dzielnie.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36

Czyli znowu się okazuje, że nawet Bellator to wciąż za wysoka poprzeczka dla naszych najlepszych ludzi w mma. szkoda.

właśnie mnie to przeraża, czemu Rosjanie, Białorusini, Chorwaci mogą mieć swoich reprezentantów w 1 lidze MMA czy tez K-1 a nasi dostają po plecach w II lidze :? :cry:



Polacy robia za mało zapasów i zbyt mało techniki w uderzaniu- stąd spinaja się strasznie w stójce, przy uderzaniach- traca siłe, której potem nie starcza w parterze. Nie umieja pracowac dystansem w stójce tylko wchodza w wymiany albo poluja na pojedyńcze silne ciosy- przez to nie potrafia zdominować pojedynku

moim zdaniem w Polskim MMa kuleje metdologia treningu
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36
u nas ciagle srednio jest komu zawodnikow mma trenowac.
albo mamy mlodych trenerow z baza w innym sporcie ktorzy nie beda w stanie uczyc naszych zawodnikow tego co greg jackson ;) albo mamy starych niezlych ale w swoich konkretnych dyscyplinach, ktora nie beda mialy przelozenia az tak dobrego na mma.
zreszta, najwazniejsza dyscyplina pod mma w polsce jest ciagle bjj, ktore rozwija sie u nas szybko, ale dosyc krotko.

a kwestia treningu fizycznego to juz w ogole temat na osobna ksiazke.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36
nie jestem jakims tam specem od mma ale to co mi sie rzuca w oczy glownie jak ogladam jakies filmiki przed walkami roznych zawodnikow w tym i polskich, to nasi glownie walcuja technike (stojke, parter, zapasy), worki, tarcze, sparinig itd. a na filmikach zachodnich typow, spora czesc to przygotowanie fizyczne, sila, dynamika, wydolnosc i pozniej taki typ choc moze nie jest artysta ale rzemieslnikiem to moze wymeczyc i skonczyc takiego np. helda
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36
Psychomotoryka - to wyróżnia zawodników zza oceanu. Pamiętam jak Mamed po pierwszej walce w USA mówił z uznaniem o przygotowaniu kondycyjnym w stanach.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36

nie jestem jakims tam specem od mma ale to co mi sie rzuca w oczy glownie jak ogladam jakies filmiki przed walkami roznych zawodnikow w tym i polskich, to nasi glownie walcuja technike (stojke, parter, zapasy), worki, tarcze, sparinig itd. a na filmikach zachodnich typow, spora czesc to przygotowanie fizyczne, sila, dynamika, wydolnosc i pozniej taki typ choc moze nie jest artysta ale rzemieslnikiem to moze wymeczyc i skonczyc takiego np. helda


masz duzo racji
ale siłę wyrzymałościowa tez trzeba umiec ćwiczyć pod konkretny wysiłek- bieganie maratonów nie wystarczy;
pamietam jak było z nastulą, który niby miał sportowa kondyche do judo a szybko opadał z sił i tracił płynność w MMA
wszyscy śmieja się z Pudziana tymczasem więskzość polskich zawodników, których widziałem też szybko puchnie- nie są w stanie długo utrzymać tempa- są zbyt skokszeni


powtórzę się, ale sporo sił odbiera też brak otrzaskania się w sportach uderzanych i paniczne reakcje w sytyuacjach ciosów- w sytuacji stresu ( np kiedy ktoś młóci Cie) wyłącza się tzw motoryka mała i nawet takiemu geniuszowi chwytów jak marcello garcia zaczyna brakowac precyzji chwytów. wyjsciem w takiej sytuacji sa obalenia zapasnicze- nie potrzebujace sprawnych dłoni i w pewnym stopniu otrzaskanie się w walce uderzanej

bjj, już dawno przestało wystarczac. Znający się na rzeczy juz dawno pisali na forum, ze podstawą w stanach są zapasy. tymczasem u nas większość zawodników MMa to ludzie, którzy zamiennie trenują pod zawody bjj a przygotowanie zapśnicze ma charakter mocno niedzielny albo jest to tylko intensywny kurs przed walką

IMHO dla MMA trening bjj moze ograniczać sie do nauki wychodzenia z zagrozonych pozycji, przetoczeń i zrywania uchwytów plus kilka prostych kluczy, duszeń i chwytów; sparringpartnerem powinien być dobry bjj-owiec ale sam zawodnik nie musi być uczony technik kończacych na finezyjnym poziomie
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spoiler bellator 36

wszyscy śmieja się z Pudziana tymczasem więskzość polskich zawodników, których widziałem też szybko puchnie- nie są w stanie długo utrzymać tempa- są zbyt skokszeni

sprecyzuj prosze puente, bo ja nie kumam przeslania albo sam nie wiem, ale khem, porownujac naszych ;koksow' do zachodnich o wyciagasz dziwne wnioski ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024