Skocz do zawartości


Zdjęcie

IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

No tak, tylko tak samo było z karate: wymyślił to sobie jakiś gościu, dopasował do siebie a potem uczniowie zaczęli się uczyć sztuki walki, która była od początku podpasowana pod jego preferencje. To z założenia nie ma prawa zadziałać w przypadku każdego. Chociażby dlatego, że każdy z nas jest inny: ma inne naturalne odruchy, inną budowę ciała.
Dlatego każdy mix jest dobry - pod warunkiem oczywiście, że nie jest robiony na siłę, a wynika z przemyśleń i praktyki.

Sztuka polega m.in. na ekspresji własnego ciała. Jaka to ekspresja, jeżeli z góry są założone jej warunki? OK - uczniowie niech się uczą podstaw, ale myślę, że każdy na swojej dalszej drodze powinien szukać swojej właśnie drogi, a nie być marnym naśladowcą.
A przynajmniej nie twierdzić z dumą, że ćwiczy sztuki walki - on je tylko odtwarza


Tylko co to ma wspolnego z tzw miksami? I dalej, skoro piszesz to co piszesz, to co ty do diaska robisz w karate? Wymyslasz nowe kata? Twoja argumentacja jest, wabycz, bez sensu! Nawet w tancu, ktory jest z zalozenia sztuka ekspresji sa zalozenia, sztywne wzorce itd. To zupelnie nie o to chodzi. Wlasnie w stylach tzw mieszanych (lub za takie uchodzacych) adept ma wiecej mozliwosci byc kreatywnym: przeciwnik ma za dobre nogi - skracam dystans i boksuje, za mocne rece - obalam i walcze w parterze. Nie chce parteru i boje sie rak trzymam na dystans kopnieciami itd.
I jeszcze jedno chcialbym widziec miks (i zobaczyc jego skutecznosc w walce) ktory kreatywnie i z ekspresja ty wymyslisz! :wink:
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

Tylko co to ma wspolnego z tzw miksami?


o tym niżej.

I dalej, skoro piszesz to co piszesz, to co ty do diaska robisz w karate? Wymyslasz nowe kata? Twoja argumentacja jest, wabycz, bez sensu!


To, że czegoś nie rozumiesz, nie oznacza jeszcze, że jest bez sensu. To raz.
Dwa, że mieszasz zupełnie - i to nielogicznie - dwie całkiem różne płaszczyzny. To, co powiedziałam wcześniej nie implikuje w żadnej mierze tego, co robię w karate. Bo mogę tam choćby ręczniki podawać. W sumie nie Twój interes. Jak to laser napisał: to nie wina karate tylko instruktorów ;-) :)

Nawet w tancu, ktory jest z zalozenia sztuka ekspresji sa zalozenia, sztywne wzorce itd. To zupelnie nie o to chodzi.


Z tańcem to akurat bym uważała. To, czy taniec zalicza się do sztuki, czy też nie, jest już tylko interpretacją. Nijak to się ma do dziedzin, które powszechnie zalicza się do sztuk pięknych, czy mówi o nich "sztuki" walki. Ponadto, mimo wszystko, odtwarzając tylko krok podstawowy raczej w nim ekspresji nie znajdziesz. Taka różnica jak między namazgroleniem ołówkiem w zeszyciku (poprawne) a stworzenie dzieła budzącego zachwyt.
Dodaję przy tym, że nigdzie nie pisałam, że masz odejść od wszelkich reguł i zasad. Także przykład raczej nietrafiony.

Wlasnie w stylach tzw mieszanych (lub za takie uchodzacych) adept ma wiecej mozliwosci byc kreatywnym: przeciwnik ma za dobre nogi - skracam dystans i boksuje, za mocne rece - obalam i walcze w parterze. Nie chce parteru i boje sie rak trzymam na dystans kopnieciami itd.


Skoro właśnie napisałeś to, o czym pisałam wcześniej, to o co Ci do diaska chodzi? ;-)

I jeszcze jedno chcialbym widziec miks (i zobaczyc jego skutecznosc w walce) ktory kreatywnie i z ekspresja ty wymyslisz! :wink:


Po pierwsze, nic nie mówiłam, że mam zamiar coś tworzyć. Opieraj się na tekście. Póki co, mam dwie sztuki, które mi wystarczają.
Po drugie, widzisz... dla Ciebie miks to najwidoczniej brand new system. Dla mnie miksem jest każdy nowy element wychodzący poza schemat. Chociażby kizami zuki bokiem pięści, bo to jest bardziej naturalne. Choćby zmiana linii ataku z "mordą przyj do przodu na gościa trzy razy większego od ciebie" na więcej dynamicznych zejść z linii ataku. Takiego miksu się nie tworzy. On tworzy się sam, choć poprzez walczącego.

Dobranoc ;-)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

W ten sposob traci sie mnostwo czasu. Nie mozesz tez zalozyc ze twoj mix bedzie skuteczny, poruszasz sie przeciez po obcym terenie. Moim zdaniem to po prostu przejaw ambicji, zeby nie powiedziec pychy :wink: :a ja wymysle lepszy styl. To zadko do czegos prowadzi. Na swiecie jest wiele jednorodnych systemow w ktorych wystepuja rzuty i uderzenia. Nawet karate bylo takim wlasnie systemem. Istnieje np cos takiego jak sanda gdzie bardzo udanie laczy sie rzuty z kickboksingiem. Ze to dziala przekonali sie Japonczycy z Kyokushinkan, przegrali wszystkie walki. Apropo Kyokushin i miksow: cwiczony przez ciebie Kyokushin to rowniez mix!!! Kata i kihon Goju ryu +kata Shoktokan + koreanskie kopniecia (obce karate) + lowkick z MuayThay. Czyli kopia po Oyamie!
Rozumiem ze jesli chce byc bokserem to ide do trenera boksu a nie do senseja ktory cwiczyl boks, podobnie z judo, zapasami itd. ale jesli chce walczyc np w mma potrzbuje wiedzy i doswiadczenia co i jak skutecznie trenowac. I tej wiedzy nie da mi ani trener boksu, ani zapasow ani judo bo kazdy z nich widzi tylko swoj "kawalek tortu"


Nie mam ambicji wymyslac nowego stylu. To zostawiam geniuszon, ktorych ostatnio jest wysiew.Jesli dla ciebie skuteczny trening to strata czasu, to ja wymiekam. Jasne ze taki trening nie produkuje setek mistrzow. Mistrzami zostaja nieliczni. I o to chodzi. Setke o mozna wyprodukowac - co najwyzej sredniej klasy zawodnikow.
Ale... nie bedziesz chcial sie uczyc boksu od Najmana, a zapasow od Pudzianowskiego, mam nadzieje?
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
Sportowcy startujący w mieszanych sztukach walki bardzo często wywodzą się ze sportu walki, który jest jednym ze „składników” mma. Wiedzą co umieją, a czego im brakuje. Uzupełniają swoje umiejętności indywidualnie dopasowując nowe techniki do swoich potrzeb:

  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

Sportowcy startujący w mieszanych sztukach walki bardzo często wywodzą się ze sportu walki, który jest jednym ze „składników” mma. Wiedzą co umieją, a czego im brakuje. Uzupełniają swoje umiejętności indywidualnie dopasowując nowe techniki do swoich potrzeb:


Dokladnie! Machida jest rzeczywiscie doskonalym przykladem, Dlugoletni trening karate + czarny pas bjj.
Ale to nie wszystko, mma to obecnie nie tylko konfrontacja roznych sportow walki, to rowniez nowa dyscyplina sportu, oczywiscie nie zupelnie jednorodna, tym niemniej ludzie cwicza techniki pod okreslone przepisy sportowe. Widzialem juz wielu zawodnikow ktorzy walcza nie jak zapasnicy, bokserzy itd, cwicza od poczatku mma i sa w tej dyscyplinie dobrzy. Minie jeszcze pare lat zanim ludzie trenujacy w ten sposob przebija sie na szczyty. Niekoniecznie beda tez lepsi od zawodnikow cwiczacych tradycyjnie. Dlaczego? Poniewaz obserwujac walki i treningi mma w roznych klubach i krajach zauwazam cos co nazwalbym techniczna bieda wynikajaca moim zdaniem z waskich choryzontow, braku szrokiej bazy technicznej takiej jaka jest np w karate czy innych starych sztukach walki.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

obserwujac walki i treningi mma w roznych klubach i krajach zauwazam cos co nazwalbym techniczna bieda wynikajaca moim zdaniem z waskich choryzontow, braku szrokiej bazy technicznej takiej jaka jest np w karate czy innych starych sztukach walki.


A jednak ... to niezaprzeczalna dobra strona karate. Jak skończy się czas sukcesów sportowych pozostaje druga strona medalu.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

...Poniewaz obserwujac walki i treningi mma w roznych klubach i krajach zauwazam cos co nazwalbym techniczna bieda wynikajaca moim zdaniem z waskich choryzontow, braku szrokiej bazy technicznej takiej jaka jest np w karate czy innych starych sztukach walki.


Nazwałbym to pragmatyzmem. Dopasowując techniki do swoich możliwości fizycznych i ograniczeń oraz znacznie zmniejszając ich ilość zawodnik z filmiku zdobył tytuł mistrza świata (Billy Wallace ma skasowane prawe kolano)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

obserwujac walki i treningi mma w roznych klubach i krajach zauwazam cos co nazwalbym techniczna bieda wynikajaca moim zdaniem z waskich choryzontow, braku szrokiej bazy technicznej takiej jaka jest np w karate czy innych starych sztukach walki.


A jednak ... to niezaprzeczalna dobra strona karate. Jak skończy się czas sukcesów sportowych pozostaje druga strona medalu.


Alez oczywiscie!
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

A może faję sobie nabił dobrym zielem i mu się Poland z Holland pomyliło :)


chy ba napisze maila z zapytaniem co biora, ale takie odejscia to sa raczej po tabletach... zreszta jestes chemik, to wiesz lepiej.
to kolega Grubski, sie wypozycjonowal... szkoda gadac. bedzie sie teraz uczyl karate od goscia z Pakistanu, "ktory dawal z siebie wszystko"... zal mi go, ale dobrze mu tak... :)

jeśli chodzi Karate Kyokushin :wink: w Pakistanie jest bardzo dużo Branch Chief... wystarczy przejrzeć strony różnych organizacji....podobnie jest w Iranie .....sporo jest też tam szkoleń z instruktorami z zewnątrz .....nie ździwił bym się jak Karate Kyokushin w Pakistanie czy Iranie jest mocniejsze niż w nie jednym kraju europejskim.....
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

A może faję sobie nabił dobrym zielem i mu się Poland z Holland pomyliło :)


chy ba napisze maila z zapytaniem co biora, ale takie odejscia to sa raczej po tabletach... zreszta jestes chemik, to wiesz lepiej.
to kolega Grubski, sie wypozycjonowal... szkoda gadac. bedzie sie teraz uczyl karate od goscia z Pakistanu, "ktory dawal z siebie wszystko"... zal mi go, ale dobrze mu tak... :)

jeśli chodzi Karate Kyokushin :wink: w Pakistanie jest bardzo dużo Branch Chief... wystarczy przejrzeć strony różnych organizacji....podobnie jest w Iranie .....sporo jest też tam szkoleń z instruktorami z zewnątrz .....nie ździwił bym się jak Karate Kyokushin w Pakistanie czy Iranie jest mocniejsze niż w nie jednym kraju europejskim.....


jakie jest to widac po wynikach na zawodach miedzynarodowach. odsylam do statystyk medalowych z ostatniej olimpiady.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
w Iranie jeśli chodzi o Karate Kyokushin jest około 1000 czarnych pasów ......Pakistan już po samej liczbie Branch , można wnioskować nie odstaje od Iranu w tej kwestii . Na stronach organizacji Karate Kyokushin widać że w swerze turniejów , oraz seminarii z udziałem japońskich liderów sporo się tam dzieje .
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

jakie jest to widac po wynikach na zawodach miedzynarodowach. odsylam do statystyk medalowych z ostatniej olimpiady.


Przyczyna moze byc malo sportowa... np brak dopingu, albo za slaby doping? Ty to przeciez wiesz jako fachowiec od sportu :wink:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland



jakie jest to widac po wynikach na zawodach miedzynarodowach. odsylam do statystyk medalowych z ostatniej olimpiady.


Przyczyna moze byc malo sportowa... np brak dopingu, albo za slaby doping? Ty to przeciez wiesz jako fachowiec od sportu :wink:


zgadza sie, ale moim zdaniem to religia ich blokuje.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
Pamiętacie ten temat?

No to na odświeżając

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

POLSKA kolejnym krajem członkowskim NSKF!!!
Podczas ceremonii wręczania medali i pucharów zwycięzcom, Mistrz Pemba Tamang ogłosił, że Polska stała się kolejnym krajem członkowskim NSKF i dokonał oficjalnej nominacji Macieja Grubskiego 6 DAN na Głównego Instruktora NSKF w Polsce.


W związku z tym mamy teraz:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W osobie Macieja Grubskiego mamy więc PZKT/ITKF = FUDOKAN = WSI = NSKF.

Bardzo szybko Pan Maciej i Pan Dariusz zrównali się stopniami (6 Dan) i już deptają po piętach Panu Włodzierzowi (7 Dan).

Panowie karatecy jak ma nas poważnie traktować świat?
  • 0

budo_kitsune
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
Grubski przynajmniej reprezentuje poziom. Drugimu powaga jest niepotrzebna.
Tylko dlaczego w WSI karate Grubski jest z 4danem.
Dlatego żeby nie przerósł mistrza z Wałcza.
Gówniana polityka.
  • 0

budo_zgredol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
kitsune nie bluźnij !!!
  • 0

budo_kitsune
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
sprecyzuj wypowiedż
nie widze bluźnierstwa tylko prawdę
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
:)
  • 0

budo_zgredol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
myślę że koźlak ma rację mówiąc : :)
  • 0

budo_zgredol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
Kitsune zgadzam się ,że polityka nadawania wyższych stopni jest często jak to określiłeś "gówniana".Powód tego jest prosty , polityka + biznes = gówniana polityka.Tam gdzie jest biznes zazwyczaj nie ma miejsca na uczciwość,sprawiedliwość i prawdę bo głównym wyznacznikiem są pieniądze.Sztuki walki nie są wyjątkiem ,gdzie można spotkać wyłącznie liderów o czystych intencjach ,bez apetytu na władze i pieniądze.Choć często mówi się tu o ideałach i tym mydli się ludziom oczy.Nie mam też nic przeciwko zarabianu pieniędzy na sztukach walki ,jeśli ktoś poświęca temu tyle czasu i wysiłku,że staje dla niego źródłem utrzymania.Są jednak jakieś granice(jak we wszystkich dziedzinach życia) i jeśli kogoś apetyt na zarabianie przeradza się w żarłoczność to granica zostaje przekroczona i wtedy depcze się innych zabezpieczając własne interesy...ale o tym wszyscy dobrze wiemy i nie ma właściwie o czym tu rozprawiać :wink:
Denerwuje mnie tylko zasłanianie się ideałami,które niewątpliwie są w sztukach walki.
Teraz ja sobie troche pobluźniłem ... :twisted: :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024