Karate Fudokan
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
A tak swoją drogą, Fudokan to twór Iorgi - on nominuje, on degraduje, albo się to akceptuje albo nie. I z tego co pamiętam Iorga sensei sam nigdy nie określał Fudokanu jako superstylu, no chyba, że się coś przez ostatnie lata zmieniło.
Zmieniło się. Soke Ilia Jorga 10 dan. Zgadnij kto mu go nadał.
Z tego co zauważyłem to obecnie Iorga sensei wprowadza do swojego karate wiele elementów z aikijutsu. Czyli mistrz (jako jeden z niewielu na tym poziomie) uczy się cały czas. Czy jest to odkrywcze to mam mieszane uczucia, bo wiele takich „miksów” już istnieje. Na pewno może być interesujące. Cóż z tego, jeżeli chyba jedyną osobą w Polsce rozumiejącą przekaz mistrza jest Czesiek, a reszta skupia się tylko na tym co zewnętrzne.
Można to samo powiedzieć odwracając kota w drugą stronę. Pan Jorga nie ma już pomysłów jak zmienić karate to zaczyna kombinować z jj.
związek stowarzyszeń (np federację) mogą założyć 3 stowarzyszenia (np kluby sportowe)
W przypadku Polskiego Związku Sportowego minimum 10 klubów.
Napisano Ponad rok temu
Nie wiem też, czy Panu Iordze skończyły się pomysły na zmienianie karate. Z tego, co pamiętam to będzie miał w okolicach siedemdziesiątki, a w tym wieku chęć przeprowadzania rewolucji raczej nie jest zbyt wielka. On swoje już zrobił – czy ocena tego będzie pozytywna czy negatywna zależeć to będzie pewnie od subiektywnego podejścia do kwestii.
I też niespecjalnie interesuje mnie, kto i za co mu nadał 10 dana (byleby tylko nie przyjmował tytułu Patriarchy :wink: ). Tak jak wcześniej pisałem, zrozumieć go trudno, akceptować jeszcze trudniej.
Zdaje się, że czytają to forum ludzie z Fudokanu, więc może niech oni się wypowiedzą, będzie to bardziej wiarygodne.
Napisano Ponad rok temu
Sensei Jorga bardzo dużo tłumaczy. Jeżeli ktoś go nie rozumie, to albo nie jest zainteresowany, albo język stanowi barierę. Treningi bardzo praktyczne, kihon pod kumite. Bunkai do kata ciekawe i co więcej - ćwiczone w trakcie treningów (a nie tylko poznawane). Oprócz tego sporo ćwiczeń w parach - mających na celu sprawdzenie najlepszego dla siebie dystansu, rozwinięcie wyczucia dystansu, refleksu, itd., itp. Był również trening z s. Stankiewiczem. Przygotowawczy i techniczny - i tutaj też złego słowa się nie da powiedzieć.
Co do kondycji polskiego Fudokanu i łączenia go z osobą twórcy, myślę, że aby mieć bardziej obiektywny obraz, warto spojrzeć chociażby na Fudokan rosyjski.
Poza tym można powiedzieć, że jakiekolwiek relacje pomiędzy mistrzem w organizacji ogólnoświatowej a szarym ćwiczącym to taka zabawa w głuchy telefon. Będąc na samym dole, nigdy nie masz pewności, czy dostajesz oryginał.
Napisano Ponad rok temu
A temat jest zdaje sie poświęcony WSI czyli organizacji prowadzonej przez mistrza, który z Jorgą przez długi czas mocno rywalizował w ITKFie.
Podsumowując koniec off topic.
Napisano Ponad rok temu
Kto to jest Czesiek?
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych
10 następnych tematów
-
Seminarium KATA SEPAI - Okinawan GojuRyu - Tarnowskie Góry
- Ponad rok temu
-
Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
- Ponad rok temu
-
Wzmocnienie mięśni ud...!
- Ponad rok temu
-
Ksiazka kyokushinkan
- Ponad rok temu
-
Pytanie do Instruktorów
- Ponad rok temu
-
Grupa Kamui z filmu Kill Bill Tarantino w Polsce!
- Ponad rok temu
-
Ippon kumite
- Ponad rok temu
-
Różnice w technikach ręcznych karate a boks
- Ponad rok temu
-
Okinawskie Karate- Grappling
- Ponad rok temu
-
Ubezpieczenie i etyka
- Ponad rok temu