Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_numer9
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 nadchodzą!

Zapraszamy na największą imprezę polskiego Muay Thai w 2010 roku - Otwarte Mistrzostwa Polski Muay Thai.
Od 3 do 5 grudnia - najlepsi wojownicy zjadą do Płocka, by w nowej hali widowiskowej stoczyć turniej o tytuły Mistrzów Polski PZKB.

Wstęp i wideo - za darmo!

Do rywalizacji przystąpią seniorzy oraz juniorzy (17-18 lat), kobiety i mężczyźni. Wstęp na halę przy Placu Celebry 1 jest darmowy, za darmo dla wszystkich kibiców dostępny będzie też przekaz wideo z hali - na oficjalnej stronie zawodów, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. W sobotę, 4 grudnia - eliminacje, finały w niedzielę od 13.30.

Jesteś zawodnikiem? Zapisz się!

Na stronie można też dokonać zapisów na turniej - serdecznie zapraszamy wszystkie kluby oraz zawodników, gwarantujemy wysoki poziom organizacyjny oraz sportowy! Krajowy czampionat już 3 raz z rzędu gości w Płocku, w zeszłym roku najlepszym klubem została Palestra Warszawa, a walki Wojciecha Kosowskiego (-75 kg) czy Daniela Omielańczuka (+91 kg) - były ozdobą finałowej gali. Mocny był też Puncher Wrocław i oczywiście - CSW Płock. Jak będzie w tym roku?

W tym roku dodatkowa transmisja wideo na żywo oraz nowa hala Orlen Arena - nadadzą imprezie więcej rozmachu. Nie może Ciebie zabraknąć - do zobaczenia w Płocku!
Dołączona grafika

PS - mamy już 100 osób zgłoszonych, a czekamy na parę zapowiedzianych klubów. Zapowiada się gruba impreza!
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
Oj czuje, ze będzie dużo więcej niż w zeszłym roku. Nie ma jeszcze czołowych klubów ( np wrocław). Nic jeszcze nie zgłosił Płock. I wiele innych klubów.
  • 0

budo_jockey
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pŁd.

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
Palestra obowiązkowo nie zawodzi frekwencją zawodniczą, ponad 30stu wystawionych zawodników u nich jest już standardem brawo, aż 7 z dotychczasowych 10 w -81kg. to chłopaki z Palestry.

Mym czujnym okiem bd obserwował turniej :-) dzięki ekipie kibo.pl mam taką możność, good work!!
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
Już 174 zawodników !!!!!!!!! idzie na rekord :)
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
Już 193 z 42 klubów. Samych dziewczyn startuje tyle ile na pierwszym Pucharze Polski w Bydgszczy w Muaythai wszystkich zawodników - 28 osób.
Dla mnie powinien tam wystartować, każdy kto chce sprawdzić się jak jest dobry. Niezależnie od przynależności.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
JUż jest 212 osób z 45 klubów. :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
bardzo duży plus dla kibo.pl za pomoc w organizacji, juz na wadze można było dostać wydruki , rozpiske, walki były wyświetlane na telebimie, nie było trzeba biegac i pytac kto kiedy walczy, transmisja on line co prawda stronka była przeciążona ale i tak super pomysł.
naprawde dobra robota.

Wielki minus dla organizatora, ktory sprawiał wrazenie jakby to były jego pierwsze zawody. Na stronie była informacja ze sprzet zapewnia organizator, na miejscu okazało się ze organizator sprzetu niema. Chlopak przy stoiku ze sprzetem bardzo miły pożyczył nam kask od kogos zeby można było zawalczyć, pozatym ubraliśmy zawodnika w za duże spadające ochraniacze na łokcie z poobrywanymi rzepami, dla mnie żenada ktos powinien się zainteresować bezpieczeństwem takiej imprezy.

organizator zaserwował noclegi za cene bagatelka 60 zł osoba doba z przymusem wykupienia 2 noclegów niezależnie czy ktos chce czy nie, miał być autobus ktory miał dowozić zawodników do hali, o umówionej godzinie wyjazdu okazało się ze żadnego autobusu nie ma i nie będzie. Ośrodek zlokalizowany był w takiej dziurze ze nie działały telefony żadnego z operatorów, porozumienie z kimkolwiek było niemożliwością.

Jak dla mnie było to lekceważenie zawodników i trenerów, podobnie 2 lata temu ten sam organizator przesunął finały 2 godziny wcześniej, nie informując nikogo wyłączył telefon i ileś walk poszło walkowerem ponieważ zawodnicy zjawili się zbyt pózno, nie majac zresztą jak dojechać powniewaz wtedy autobus co prawda jeździł ale akurat przed finałami go nie było.

Całe zawody pozbawione były klimatu Muay Thai, zostało olane waikru (na konferencji trenerów stwierdzono ze nie ma czasu na takie bzdury) , jak dla mnie zawody nie powinny nazywać się Muay thai.
na przyszły rok pewnie przyjedziemy poprawić wyniki ale liczę ze zorganizuje je ktoś mający pojęcie o sztuce walki Muay Thai, która rożni sie od kickboxingu czyms więcej niż tylko tym ze sa kolana i łokcie.

narazie czekamy na MP PZMT, mam tylko nadzieje ze organizator pójdzie po rozum do głowy i nie będzie zmuszał zawodników do ubierania się w te śmieszne opakowania bo wtedy raczej będziemy zmuszeni odpuścić sobie ta imprezę, a szkoda by było bo mało jest zawodów MT w naszym kraju.
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010

Całe zawody pozbawione były klimatu Muay Thai, zostało olane waikru (na konferencji trenerów stwierdzono ze nie ma czasu na takie bzdury) , jak dla mnie zawody nie powinny nazywać się Muay thai.
na przyszły rok pewnie przyjedziemy poprawić wyniki ale liczę ze zorganizuje je ktoś mający pojęcie o sztuce walki Muay Thai, która rożni sie od kickboxingu czyms więcej niż tylko tym ze sa kolana i łokcie.
.


W takim wypadku trzeba by było to nazwać Thai Boxing i po kłopocie
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
Sally - jeżeli przez śmieszne opakowania rozumiesz ochraniacz na korpus to seniorzy/seniorki nie są w PZMT "pakowani" - walczą bez ochraniaczy korpusu.

To tyle tytułem opakowań :D
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010

Sally - jeżeli przez śmieszne opakowania rozumiesz ochraniacz na korpus to seniorzy/seniorki nie są w PZMT "pakowani" - walczą bez ochraniaczy korpusu.

ja mam własnie juniorów dlatego mi zalezy żeby było wogole bez, jak juz musicie to zostawcie kubraki tylko kadetom. Chociaz i tak uwazam ze kubraki obniżają bezpieczeństwo poprzez to ze niejako wymuszają strefe nokautu - głowę, bo w walce chodzi jednak o to zeby zakończyć nokautem a lepiej zeby dzieciak dostał kopniecie w brzuch niz kolanem w głowe.
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010

Sally - jeżeli przez śmieszne opakowania rozumiesz ochraniacz na korpus to seniorzy/seniorki nie są w PZMT "pakowani" - walczą bez ochraniaczy korpusu.

To tyle tytułem opakowań :D

Od kiedy?
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
Sally. Trochę przesadzasz:
Zgadzam się :
- noclegi stanowczo za drogie. Ja sam wynająłem 3 km od sali podobny standard z śniadaniem za 100 zł/3 osoby. 13 km od Hali to przesada
- ochraniacze zgodzę się nie najlepsze. Mój zawodnik dostał z nieosłoniętego kolana.
- dla mnie minusem były medale. Dobrze, że młody zabrał Puchar. :)
ale
- organizacyjnie było wszystko OK a system oferowany przez KIBO jest rewelacyjny. Wpis na internecie osob zważonych przez sędziów, pozwalał na nieuczestniczenie w odprawie. Walki były podane na necie już o 10. Ja spokojnie w pokoju czekałem na walki, bo było wszystko na necie.
- przesunięcie było niecałą godzinę
- Walk było 109 i gdyby zawodnicy zaczeli wykonywać Wai-kryu to nie zmieścilibyśmy się w czasie. Zresztą co ma wai-kryu do walki. Mogę się zgodzić, że część walk ograniczały się do technik K1, ale oglądałem niedawno Puchar Polski w BYdgoszczy i tam było podobnie. Zawodnicy ograniczali sie do low i technik ręcznych i czasami kolano.
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
BLT -> ten sezon i końcówka poprzedniego
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010

Zresztą co ma wai-kryu do walki. Mogę się zgodzić, że część walk ograniczały się do technik K1, ale oglądałem niedawno Puchar Polski w BYdgoszczy i tam było podobnie. Zawodnicy ograniczali sie do low i technik ręcznych i czasami kolano.

no własnie ma dużo, nie tyle do samej walki ale do ogólnego klimatu, mongom waikru wystarczy 30 sekund, i tak 90% nie zatańczy tylko obejdzie ring (bo nie umie mało który trener wie jak tego uczyć) ale muaythai to ma byc muaythai i pewnych zasad trzeba się trzymac.
Wiadomo ze u nas ze szkoleniem w tej dyscyplinie jest cięzko ale zeby było lepiej to trzeba o to dbac.

Mnie sie bardzo spodobał ten zawodnik (o ile mi się nie pomyliło) Kamil Ruta (KBK Gladiator Kobyłka) to własnie on prezentował piękne klasyczne MT, atakował kombinacją lewy prosty, prawy łociec, po pierwszej kombinacji przeciwnik jeszcze wstał po drugiej juz nie.
A z tego co widze to klub sie w kicku specjalizuje.
  • 0

budo_pajacykpl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
dla mnie to kompletna żenada jeśli chodzi o opłaty startowe
PZKB nie tak dawno jeszcze śmiała się z PZMT że zamyka się na niezrzeszonych itp - a co zrobiło PZKB dając startowe w wysokości 100zł plus licencja 50zł? No i noclegi 60zł...
A potem mamy "mistrzów" po stoczonej 1 lub wcale walkach bo nie było zawodników...
I jedzie "kadra" na MŚ i cieszymy się z kolejnego brązowego medalu bo ... było ylko 3 startujących.
Szkoda ze Ministerstwo się za Was nie zabierze, jednych i drugich! Nie wiem ile pieniędzy z budżetu idzie na PZKB czy PZMT, ale do jasnej cholery - ogarnijcie się bo młodzi Was określają jako "bandy złodziei" jak przez takie opłaty odpuszczają wyjazd na takie MP, bo w domu się nie przelewa a jeszcze święta idą.
Taka prawda, ale spora osób trenujących to młodzież wywodząca się z biedniejszych rodzin, często patologii i zamiast widzieć w sporcie ucieczkę od tego, to widzi że jednak bez kasy się nie da.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
racja. A dla zrzeszonych 50 zł + 20 licencja co jest nie małą opłata. To jest akurat fakt ze celem istnienia związków sportowych nie jest raczej rozwój sportu tylko wyłudzanie kasy. Dlatego nowa ustawa o sporcie mam nadzieje spełni swoja role i rozgoni bande złodziei, co prawda dyscyplin olimpijskich (jak boks) tez to powinno dotyczyć bo też w nich nie jest lepiej.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
Sally to po co płacisz. Nikt Ci nie każe. NIe musisz się zrzeszać.

Zorganizuj Mistrzostwa Polski to zobaczysz na co te pieniądze idą. Ze startowaego nic nie idzie na związek. Wszystko dla organizatora. Ale oczywiście lepiej krytykować niż samemu coś zrobić.

FAktycznie teraz z MŚ muaythai IFMA zawodnicy wrócili z medalami bez wygranej walki. Zresztą podobnie było na ME. Zawodnicy z bydgoszczy nie wygrali walki a wrócili z medalami. Ale w kicku to rzadkość. Mój zawodnik w juniorach do 60kg na MŚ miał 15.

Co do opłat. MP w K1 i Low zasady płatności są takie same a w Starachowicach wystartowało prawie 300 zawodników. Więc nie jest problemem płacenie a zainteresowanie. Zresztą i pogoda trochę zepsuła. Moim zdaniem MP Muaythai w Grudniu to nieporozumienie.

A co do Polskiego Związku Kickboxingu i nowej ustawy to szykuje się mała niespodzianka. Ale to w przyszłym roku.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
U nas nie ma Muay Thai. PZMT skonczone a PZKB = komuna. Od kilku lat to samo. Nikt nie patrzy na to czego chca zawodnicy, trenerzy, kluby czy publicznosc. Wszystko jest robione przez i dla "dzialaczy". Opuscic stolki dziadki lesne i dopuscic mlodych z umiejetnosciami i pomyslami !!!
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010
Przez ostatnie 5 lat z około 80 w PZKB zrobiło się prawie 220 klubów. Imprez jest 3 razy więcej. Jakie to wspaniałe pomysły macie by związek rozwijał się jeszcze lepiej. Co zrobiliście by podnieść poziom w związku. Marudzenie i narzekanie to typowo polska przypadłość. Gadanie o komunie, leśnych dziadkach itp. Ciągle to mam w telewizji z ust niewyrośniętego człowieczka.

Jakieś konkrety i pomysły. Czemu z nimi nie zgłosicie się do związku. Jeśli macie pomysły na pozyskiwanie środków i polepszenie jakości imprez chętnie Was wysłuchają. W związku są 4 komisje i jakoś nikt nie kwapi się do pracy w nich.

Kilka zastrzeżeń Sally jest oczywiście zasadnych (co do ostatniej imprezy). Tylko sformułu to na piśmie i wyślij do PZKb. Ja osobiście zadzwoniłem i powiedziałem, że noclego 13 km od sali w w wysokiej cenie jest przesadą. Aczkolwiek nie trzeba było rezerwować. Ja zapłaciłem połowę tego dużo bliżej.

Ale jakosć imprez teraz a 5-6 lat temu bardzo się zmieniła i polepszyła. Co prawda podobnie jak Sally uważam, że duży wpływ ma na to KIBO. Ich system działa rewelacyjnie i totalnie ułatwia życie. I za to im dzięki.

Kickboxing amatorski rozwija się świetnie. To co boli to brak prawdziwego azwodostwa. Niestety telewizje wolą Talenty, you can dance i inne śmiry, niż pokazywać sporty walki. KSW by zaistnieć musi pokazywać Pudzianów, Najmanów itd. bo celebryci są bardziej widowiskowi. Ale i tak im chwała (szefom KSW), że potrafią się znaleść w tym śwecie.
Podziwiam takie osoby jak Tadeusz Kopciński, który pomimo wszystkiego robi swoje imprezy. Zresztą kilku innych też.
  • 0

budo_pajacykpl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Muay Thai 2010 - Płock, 4-5.XII.2010

Zorganizuj Mistrzostwa Polski to zobaczysz na co te pieniądze idą. Ze startowaego nic nie idzie na związek. Wszystko dla organizatora. Ale oczywiście lepiej krytykować niż samemu coś zrobić.


napisałem wcześniej że nie mam pojęcia ile dostaje związek z ministerstwa, to PKZB nie było organizatorem MP? Jeśli nie, to dlaczego pozwala sobie aby ktoś prywatnie zarabiał sobie na tym? Zgadzam się z Tobą gladiatorringu, że pewnie pogoda bardziej zepsuła frekwencje - klubów będzie więcej z roku na rok bo jest moda na sztuki walki, tylko to nie żaden argument bo i tak na takie drogie imprezy pozwalają sobie nie najlepsi, ale Ci co mają na to pieniądze - i nie ważne ile będzie klubów, ile osób startujących, zawsze trzeba będzie liczyć że ok 30% zawodników nie przyjechała bo nie było ich na to stać - z tych 30% nie będzie że 10% byłoby faworytami do medalu.
Spróbujmy podliczyć w takim razie - startujących ok 140 zawodników
startowe plus licencja od zawodnika to 70zł razem (już nawet liczmy że wszyscy byli zrzeszeni)
razem wychodzi prawie 10 000.

Powiedz mi proszę, na co przy takiej organizacji idą koszty: wynajęcie ringu (ale chyba PZKB ma swój ring na takie imprezy? więc koszt odchodzi), sędziowie (ile tu można wydać? 100 na stoliki, 200zł za głównych na dzień? no chyba ze dajemy za dobrze zarobić kolegom - sędziom...), wynajęcie hali (miasto jako współorganizator, wiec hala jest darmowa), coś jeszcze?
Nie zapominajmy o sponsorach, ale tu sprawa jest jasna - na tym niech sobie zarabia organizator, nikt społecznie nie pracuje. Ale jeśli robiłoby to PZKB a nie prywatne osoby, to organizacja tego typu imprez powinna być przewidziana obowiązkowo za regularne składki od klubów !
Więc przekonaj mnie gladiator, że takiej imprezy nie dało się zrobić za startowe 0zł (ewentualnie symboliczne 10zł dla zrzeszonych) i 20zł dla niezrzeszonych. A licencja? jak kur... licencja? Bez jaj !
Noclegi oczywiście, komuś można zaproponować nawet i za 600zł od noclegu bo tu sprawa jest jasna że każdy znajdzie taniej we własnym zakresie.
A więc?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024