Skocz do zawartości


Zdjęcie

Operacja przegrody nosowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Operacja przegrody nosowej
Witam

Opiszę tutaj moje doświadczenie z tego zabiegu. Jest to wynik tej dyskusji w dziale knajpa Myślę że w naszym środowisku to częsty problem i niektórzy będą mieli jako taki pogląd na sprawe

A więc nos miałem kilka razy złamany/pekniety, dodatkowo mam same w sobie wąskie przegrody. Każdy lekarz wysyłał mnie na operacje. Oprócz kłopotów z oddychaniem chorowałem często na zatoki itp. Poza tym gdyby mnie ktos porwał dla okupu, zakneblował usta i wrzucił do bagażnika to niestety nie dostał by tego co chciał bo bym sie udusił :)

Każdy ma inny nos i nie było by dwóch takich samych zabiegów, do tego dochodza różne techniki np. laser (ja miałem bez lasera, zwykłymi narzędziami) ale tak to wygladało:

Jakieś zdjęcia sprzed zabiegu:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Do szpitala trafiłem w poniedziałek a wyszedłem w następny. Myślałem że to góra 3-4 dni, ale cóż.

Przed zabiegiem nie dawali kolacji. Rano też nie można było nic jeść. Na sali operacyjnej troche smiechu i leże, wkuwają mi wenflony w ręce ale nie moga sie wkuć i decyduja sie na wkucie centralne w szyje. W tym samym czasie podawaja mi maske z "tlenem" - nie wiem po co taki wałek że to tlen, przecież dziecko by sie domyśliło że to narkoza i po kilku godzinach budze sie na sali pooperacyjnej mrucząc coś do pielęgniarek. Po chwili zasypiam i budzi mnie lekarz łapiąc za nos i przestawiając go palcami do sie przekreciłem na bok i lezalem na nosie. Ale nie bolało bardzo

Na drugi dzień chyba byłem najbardziej napuchnięty:


Dołączona grafika

Ale wbrew pozorom nie bolało zbytnio. Nie potrzebowałem zbyt wielu leków przeciwbólowych tylko odczuwałem dyskomfort bo miałem takie długie "tampony" w nosie:

Dołączona grafika

I kilka zdjęć dzień po dniu:

Dołączona grafika

Tu już bez tamponów, pojawił sie makijaż pod oczami ;-) :

Dołączona grafika

I dzisiejsze zdjęcie po wyjściu ze szpitala:

Dołączona grafika

Z leków to kroplówki min. z antybiotykami 3 razy dziennie.

Dzisiaj przed wyjściem lekarz sie nade mną naznęcał, naprostowywał nos bardziej, coś naciągał.

Na dana chwile w nosie mam jeszcze szwy, sączek i jakąś tytanową płytke. Nastepne zdjęcie wrzuce po kontroli w piątek.

Ogólnie nie było tak źle, nie bolało zbytnio, chyba że psychicznie bo trzeba było odpokutować ten tydzień w szpitalu i naoglądać się gorszych przypadków.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Operacja przegrody nosowej
ja jestem ciekaw jaki efekt usuniecia tego garba bedzie, bo miales faktycznie mocno krzywy :-)
najgorsze jest przyzwyczajenie sie do tamponady w zatokach, ktorej wydaje sie byc nieskonczonosc jak ci wyjmuja :)
miales o tyle dobrze ze nie czules jak ci je wkladaja, ja natomiast po kontuzjach, kiedy krwiaki sie robily w przegrodzie i lekarz musial usuwac, mialem na zywca wciskane do zatok, nie jest zbyt przyjemne :?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Operacja przegrody nosowej
Saku, bardzo fajna fotorelacja! Musiałeś mieć bardzo mocno zdeformowaną przegrodę z ubytkiem kostnym. To już poważniejszy zabieg, ale dobrze, że się na niego zdecydowałeś. Myślę, że odczujesz kosmiczną różnicę.
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Operacja przegrody nosowej
A powiedz na zdjęciu szpitalnym nr 2 i 3 te sińce w oczach to skutek czego? Krwi>? Czy ogólnie ingerencji w te rejony>? Pytanie może głupie, ale nie znam się na tym kompletnie.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Operacja przegrody nosowej
Uszkodzone drobne naczynia krwawią pod skórą tworząc tzw. siniec okularowy. Częsty przy ciosie w nasadę nosa.
  • 0

budo_faustowy
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Operacja przegrody nosowej
Taki zabieg jest refundowany przez NFZ?
  • 0

budo_farson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Operacja przegrody nosowej

Saku, bardzo fajna fotorelacja! Musiałeś mieć bardzo mocno zdeformowaną przegrodę z ubytkiem kostnym. To już poważniejszy zabieg, ale dobrze, że się na niego zdecydowałeś. Myślę, że odczujesz kosmiczną różnicę.


Nie byłbym taki pewien. Znam dwie osoby, które przeszły ten zabieg i w ogóle im nie pomogło. U jednej objawy się wręcz nasiliły. Mam nadzieje Saku, że Tobie pomoże.

Faustowy: Tak, jest refundowany przez NFZ.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024