Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gęsta krew :?:


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Gęsta krew :?:
Siema. Pytanie do krwiodawcow lub do forumowiczow odeznanych w medycynie.

Od kilku lat oddaje krew. Nie za czesto. W sumie oddawalem honorowo 4 razy. Dzisiaj mial byc 5-ty. Pojechalem z rana, bez jedzenia i... okazalo sie ze po oddaniu 110 ml zabliznila sie rana w zyle. Zrobil sie skrzep i to taki ze ni cholery nie szlo dalej. Pielegniarka powiedziala ze jeszcze jej sie nie zdazylo cos takiego i byc moze jestem skrajnie odwodniony. Wszystko okej tyle ze pamietam jak oddawalem pierwszy raz w 2003 to mialem dokladnie taka sama sytuacje. Tyle ze wtedy pokloli mnie po innych zylach i dokoptowalem do tych 450 ml. W sumie oddawalem wtedy te krew tak ze 3-4 razy dluzej niz inni. W pozotalych przypadkach nie mialem problemow. Pytanie z mojej strony czy mial ktos podobne sytuacje? Czy kreatyna moze odwadniac (na mnie dziala bardzo moczopednie)? Czy to ogolnie zly znak (np. organizm potrzebuje dluzszej regenereacji, przerwy od treningow). Nie chcialem tam szpanowac ze nie wiadomo jak katuje na treningach i pewnie stad ta sytuacja ale teraz sie zastanawiam jakie moga byc przyczyny takiego stanu rzeczy. Przerwy od treningow dluzszej niz 3-4 dni nie mialem od 10 lat. Z drugiej strony jestem amatorem i intensywnosc moich treningow jest duzo mniejsza niz zawdowcow. Mial ktos z was podobnie? Zapytac lekarza o co kaman czy dac sobie spokoj i jechac oddawac za pare mcy zeby sprawdzic jak pojdzie?

Itosu
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:
wez sie potnij i zobacz, jak szybko sie zakrzepi. moze masz za duza krzepliwosc? odwodnienie latwo sprawdzic, widac jak sie sika ;) . no i pij wiecej?
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:
no a kreatyna jak dobrze pamietam odwadnia nie? w cyklu jest wieksze zapotrzebowanie na wode
sa leki na rozrzedzenie krwi np. Polocard, ale to idz do lekarza najpierw w razie czego
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:
A nie swędzi Cię nic między kostkami dłoni?

Uciekaj bo Cię złapią i oblepią szkielet adamantem (:

A tak na poważnie. Wyniki badań krwi masz normalne? Zazwyczaj badają również krzepliwość krwi.

Pozdrówki
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:

sa leki na rozrzedzenie krwi np. Polocard, ale to idz do lekarza najpierw w razie czego

zamiast tego wiecej omega 3. tez rozrzedza krew, a do tego masa innych bonusow.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:

Zapytac lekarza o co kaman czy dac sobie spokoj

Zapytać lekarza. Z krzepliwością krwi nie ma żartów. I nie korzystać ze stacji krwiodawstwa, w której nie ma lekarza, którego można o takie rzeczy spytać na miejscu.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:
Ja oddawałem krew 3 razy ale nigdy nie spotkałem się z czymś takim. Może to jakaś nadkrzepliwość krwi? Spytaj lekarza.

btw. nie trzeba na głodniaka oddawać krwi.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:

btw. nie trzeba na głodniaka oddawać krwi.


Wręcz nie można...
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:
Wczoraj do pozna ostro trenowaem. Dzisiaj z rana zrobilem 120 pompek i jazda nawet bez lyka wody zeby oddac krew. Wyniki mam w normie. Lekarz mnie badal na miejscu dzisiaj przed oddawaniem. Nie bylo zadnych odstepstw od norm. Cisnienie i tetno takze w normie. Jestem po cyklu na kreatynie. Bralem niewiele 1-3 gramy dziennie ale byc moze za malo pilem ostatnio. Zabiegany jestem bardzo. Trening, praca, trening, praca i tak w kolko. Pewnie to chwilowa niedyspozycja.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:
Prawdopodobnie tak - niedyspozycja

Trzeba też pamiętać że kryteria przyjmowania krwi są trochę wyśrubowane - tj nie wszyscy z definicji zdrowi ludzie mogą oddawać krew.

Poczekaj do następnego oddania - wyśpij się i zjedz coś wcześniej. To naprawdę pomaga.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:
co to za kreatyna co się ją bierze 1-3 g dzienne?
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:

Prawdopodobnie tak - niedyspozycja


Chwilowa niedyspozycja, która się powtarza to nie chwilowa niedyspozycja.


Itosu- w wynikach morfologii zobacz sobie płytki krwi czy masz w normie... oprócz tego są jeszcze inne metody badania krzepliwości, np czas krwawienia, nie wiem jakie badania miałeś robione przed oddaniem krwi. Możesz iść z tym do lekarza, albo zacząć pić dużo więcej i zobaczyć jaki rezultat będzie przy kolejnym oddaniu.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:
Powtórzyła się w 2003 roku z tego co zrozumiałem, więc ciężko mówić o regularności.

Jeżeli był w stacji to pewno miał podstawowe badanie krwi zrobione i z nim wizytę u lekarza (standardowa procedura) - na nic nie zwrócił lekarz uwagi?
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:
Wyniki mam w normie. Za kazdym razem kiedy oddawalem krew mialem robione badania i na wyniki patrzyl lekarz. Dzisiaj bylo podobnie. Wszystko bylo okej. W kazdej pozycji.

co to za kreatyna co się ją bierze 1-3 g dzienne?


monohydrat przy stalej suplementacji
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:
ja za kazdym razem jak oddawałem krew, to musialem wypic około 1L wody , zeby rozrzedzić krew czy coś w ten deseń , bo też nie chciało lecieć

ale ja to ogolnie mało pije wody , moze z 1L dziennie .. poprostu juz tak mam
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:

Wyniki mam w normie. Za kazdym razem kiedy oddawalem krew mialem robione badania i na wyniki patrzyl lekarz. Dzisiaj bylo podobnie. Wszystko bylo okej. W kazdej pozycji.

co to za kreatyna co się ją bierze 1-3 g dzienne?


monohydrat przy stalej suplementacji

ok zmyliło mnie żę napisałeś że jesteś po cyklu.dziwnie to zabrzmiało.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:

ok zmyliło mnie żę napisałeś że jesteś po cyklu.dziwnie to zabrzmiało.


8 tygodni kreatyna, 2 tygodnie przerwy, 8 tygodni kreatyna itd.

w ten sposob jade. wlasnie zaczalem przerwe ;)

BTW. czy kazda dyskusja w tym dziale musi konczyc sie na kreatynie :?: :) :) :)
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:
Najprawdopodobniej miałeś słabszy dzień. Spompowałeś się na treningu wieczoren, rano poprawiłeś i jeszcze nie zjadłeś. Gdyby było coś poważniejszego to w wynikach by ci wyszło i lekarz zwróciłby uwagę. Zajmowałem się przez kilka lat honorowym krwiodawstwem i różne akcje widziałem Np ktoś oddawał pięknie krew po czym przy odbiorze zaświadczenia i czekolad walił łbem w biurko...
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:
Dziwisz się, że po wieczornym ostrym treningu i rannych pompkach (pomijając że na kreatynie), po których nie uzupełniłeś płynów, miałeś gęstą krew? Sorry, ale ... :lol:

Nie martw sie, to normalne.
Też kiedyś miałem taką sytuację. Właściwie to cały czas tak mam. Jak z rana nie wypije z pół litra wody, to przy pobraniu nie chce w ogóle lecieć lub leci bardzo słabo (to zależy chyba od tego w jakiej wielkości żyłę się wbiją) :wink:
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gęsta krew :?:
Woda i jeszcze raz woda.
Nie może się zasklepić "dziurka w żyle" bo w niej siedzi igła. Może się co najwyżej zapchać igła jak jest źle wkłuta, kiepskiej jakości (mała szansa), źle założona staza, duże odwodnienie, albo wybitne problemy z krzepliwością (mała szansa). Na wszelki wypadek można określić APTT i INR. Bezproblemowe badania i do zrobienia wszędzie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024