Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zielona herbata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Zielona herbata
Witam, ostatnio zapijam się zieloną herbatą liściastą z firmy Biofix. Zastanawiam się, czy wy też aplikujecie sobie ten specyfik? Może smaku nie ma jakiegoś nadzwyczajnego, ale po każdej filiżance czuję się lepiej, pewnie przez teine :) To jak? pijecie green tea? może polecicie lepszą firme?
pzdr.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
"Rather three days without food than a day without tea." ~ Chinese proverb

staram sie jedna dziennie, wiecej mi sie nie chce pazyc ;) bede musial zrobic jak deejay kiedys i kupic duzy dzbanek i robic na caly dzien...
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
uwazajcie na garbniki w green tee.alebowiem jest ich wiecej niz w black tee i mozna szybciej sie zestarzec..garbniki działaja jakos nietegens na układ pokarmowy.
wiem,bo musialem sie przygotowac do sprzedawania brzoskwiń,ktore działaja swietnie na trawienie.i tam miedzy wierszami bylo między innymi również o herbacie :D
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
piję 1 l dziennie biofixa. zastępuje mi na przykład kawę. pije tą z dodatkiem opuncji, gdyż jest mniej paskudna od tej "czystej".
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
Lepiej poszukać sobie jakieś dobrej zielonej herbaty, te wszystkie bio, eco, slim i co tam jeszcze pakują do kolorowych pudełek smakują jak szczyny.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
biofix to nazwa producenta. sprzedają normalną zieloną herbatę.
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
Te z herbaciarni są jak dla mnie lepsze :wink: .
Ja sobie aplikuje różne, ostatnio z kaktusem, wcześniej mieszankę "mały budda" z m.in. pieprzem. Lubię i polecam- jesień/zima piją sporo, teraz jednak wolę wodę :wink:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
Ja tylko Ahmad London Tea - Earl Grey. Zwykłą zieloną też tylko Ahmad.
Czasem dla urozmaicenia sobie w jakiejś herbaciarni jakiegoś mix'a kupię
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
pije juz bardzo dlugo zielona herbatke i bardzo lubie jej kojace dzialanie jak czlowiek za duzo zje :D ale i tak yerba mate ponad wszystko :D
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata

pije juz bardzo dlugo zielona herbatke i bardzo lubie jej kojace dzialanie jak czlowiek za duzo zje :D ale i tak yerba mate ponad wszystko :D

damn right
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
wciągam codziennie po 3 herbaty, ale ostatnio coś miałem jakieś bóle brzucha i robię teraz przerwę od herbaty, żeby zobaczyć, czy może to było przyczyną..
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
Zielona herbata, tak jak i inne z torebek to gówno straszne. Nie ma smaku, nie ma aromatu. Zmielone całe krzaki, łącznie z małpami które nie nie uciekły przed kombajnem...

Herbata zielona ma być sypana. Aby miała smak i aromat:
- musi być dobra jakościowo. Najlepiej zaopatrywać się w herbaciarniach. Ja mam swoją zaufaną i ze świetną obsługą - żeby nie kryptoreklamić - napiszę na priv. Próbowałem sypanych dilmahów, liptonów i innych - obok prawdziwej zielonej herbaty to one nawet nie stały. Podczas gdy dobra jakościowo herbata ma tylko i wyłącznie listki w tych "pop" herbatach jest wszystko: łodyżki, gałązki które nie tylko nie dają aromatu ale go psują.
Oczywiście na pewno domyślacie się że za jakość trzeba zapłacić. Za najbardziej popularną i najtańszą Senchę płacę ~15 zł za 100g. Te w pudełkach kosztują ~6 złotych.

- musi być odpowiednio zaparzona. Z grubsza, ważne są 3 czynniki: naczynie, temperatura i długość parzenia. Parzymy najlepiej w czajniczkach. Nie zalewamy wrzątkiem - najbardziej popularna zielona herbata - Sencha posiada optymalną temperaturę 65-70 stopni. Parzymy ją 2-3 minuty. I przelewamy z czajniczka do naczynia z którego będziemy ją pić. Wylewamy wszystko. Potem te same fusy można zalać jeszcze 2 razy.
Prawidłowo zaparzona zielona herbata NIE JEST gorzka!

Dodam że nie jestem jakimś herbacianym maniakiem (: Nie posiadam jakiegoś mega wyposażenia do zaparzania. Ot czajniczek z Kauflandu za 30 zł. Za 100 zł można kupić cały zestaw: czajniczek + 4 czarki. Ja czarek nie używam - "walę" herbatę hurtowo z 0,5l kufla (: Termometrów nie używam - mniej więcej mierzę czas od zagotowania wody - można znaleźć w Internecie po ilu minutach od zagotowania woda osiąga mniej więcej daną temperaturę.

Prawdziwe zielono herbaciane maniaki mają srebrne czajniczki za tysiące zł, czajniki z termometrami, gotują wodę do tzw "białego wrzenia", "mieszają 4x w lewo i 5x w prawo" i odprawiają jeszcze inne rytuały. Tak to nie mam i nie będę - ja po prostu lubię jej smak i zapach. Obrządek parzenia mnie nie interesuje a już takie szczegóły nie wpłyną znacznie bardziej na poprawę parametrów smakowych jeżeli zachowa się podstawy zaparzania.

I tak już kilka lat - jakoś efektów ubocznych nie stwierdziłem że garbniki mi garba dodają...

Pozdrówki
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
Ja w herbaciarniach zwykle żeń-szeniową zieloną brałem, jest super.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
Z herbat zielonych z dodatkami lubię Sencha Sakura. Z owocami wiśni, dzikiej róży, kwiatów piwonii i róży.
Szczególnie na zimno - wyśmienicie orzeźwia.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
Dołączona grafika
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
Langus dobrze prawi ja robie tak samo ;p i kupuje rowniez w herbaciarni ;p tylko ze ja parze od razu z litr zeby bylo na caly dzien i przelewam do termosu ;) i dalej polecam yerba mate :D
  • 0

budo_adax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z twojej lodówki

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
Szczerze to pijam zieloną, ale parzę ją jak zwykłą ! :D Wolę herbatę z lipy plus pokrzywowa, super witaminki, no i jest dobra (oczywiście składniki zbieram sam).
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zobaczcie o jej wpływie na zdrowie :-o Matka mi kupiła i się zainteresowałem tematem :-o Tfu, tfu!
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata
Moje ulubione sa czarne. Najbardziej lubie Earl Greya, pozniej English Breakfast, Assam i Ceylon.

Nie zgodzie sie z Langusem nt. herbat sklepowych - drozsze serie Dilmaha sa naprawde bardzo dobre (mowie o czarnych) - nawet te torebkowe. Moze to miec cos wspolnego z faktem, ze czarne herbaty dluzej zachowuja aromat - zielone najczesciej go traca w przeciagu roku. Oczywiscie nie ma co dyskutowac o jakichs Teekanne i innych Sagach, ktore oferuja 100 torebek za 3 zlote.

Langus dosc dobrze opisal proces parzenia zielonej herbaty, to ja troszke napisze o czarnej.

W przeciwienstwie do zielonej, czarna bardzo lubi wysoka temperature. Dlatego naczynie, w ktorym bedziemy parzyc herbate powinno sie wpierw zalac goraca woda z kranu - ociepli je i zapobiegnie szykiemu wystudzeniu wrzatku. Herbate zalewamy wrzaca woda, przykrywamy czyms by zapobiec szybkiemu ostudzeniu i parzymy okolo 4-6 minut.

Do tego lyzeczka cukru i plaster cytryny.

Narobilem sobie smaku - az ide sobie zrobic :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielona herbata

Do tego lyzeczka cukru i plaster cytryny.


Fuj, ja tam do czarnej herby to nic nie daję, coby smaku onej nie popsuć. Ale też z reguły pijam siekiery, więc efekt dodatków i tak byłby znikomy.
Nie trzymam też fusów we wrzątku dłużej jak 4 minuty, bo właściwości herby sie zmieniają.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024