Skocz do zawartości


Zdjęcie

Soke David C. Cook 9th Dan.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Soke David C. Cook 9th Dan.
Witam serdecznie pragnę poinformować, że w dniach 29-31.10.2010r. w KAKUTOGI DOJO (Żary woj. Lubuskie) gościć będziemy Soke David C. Cook, twórcę książki "Kyokushin Power Karate" Większość będzie doskonale wiedziała jakiego formatu mistrzem jest Soke, dla tych którzy nie wiedzą polecam zapoznać się z krótką biografią Soke:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dla zaintersowanych kilka filmików:


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(ten starszy Pan to nikt inny jak Soke)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam serdecznie, po zgrupowaniu zamieszczę relację
  • 0

budo_ashihara
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 589 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Soke David Cook przyjmował nas w 1997 r. do Ashihara International Karate Organisation ( AIKO ) , gdy stał jeszcze na czele organizacji . Biografie Soke D. Cook można znaleźć na stronie POAK :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Tedo nie traktuj tego jako zarzut, bo David Cook to wielka postać i nie kwestionowany autorytet tyle, że to nie Goju-ryu ... a więc czy to zaproszenie należy odczytywać, że Twój klub teraz poszukuje nowego kierunku rozwoju? Jeżeli to symbol otwartości na inne kierunki to szczerze gratuluję.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Cześć Romanowicz, nie poszukujemy nowego kierunku. W Goju jest mi i moim uczniom bardzo dobrze. Organizacja (IOGKF Polska)sprawuje się bez zarzutu, nie ma niedomówień i szeptania za plecami. Sprawy finansowe są bardzo jasne. Sensei Tomasz Siewkowski dba o wszystkie kluby, pomaga w rozwoju itp. Więc nie o to tutaj chodzi. Chcę trenować Goju, bo daje mi to wiele satysfakcji. Dodam, że na początku Października jedziemy do Londynu do Sensei Georga na tygodniowy staż.
Soke Cooka zaprosiłem, bo jest to nietuzinkowa postać, która ma wiele do zaoferowania. Imponuje mi ogrom wiedzy i interesuje mnie sposób treningu jaki Soke propaguje.Staram się moim uczniom otworzyć oczy i pokazać tyle ile tylko będę mógł. Jestem otwarty na współpracę z osobami które mają do zaoferowania wiedzę , nie jest istotne czy trenują tą czy inną sztukę walki. Mam nadzieję, że większość sempai, sensei poszukuje wiedzy i która pomoże im się spełnić. Myślę, że rozwiałem wszelkie niedomówienia.
Osu
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Ps.
Na koniec chciałbym dodać, że spełniłem kolejne swoje marzenie (większość instruktorów ma chyba podobne) Udało mi się otworzyć własne Dojo, miejsc gdzie trenujemy sztuki i sporty walki. Posiadamy prawie 60m2 maty, prysznice, toalety, szatnie. Pozwala nam to na organizację zgrupowań w dogodnym dla nas terminie. Nie jest to potwornie wielkie Dojo, ale z dostępem 24h. Jeżeli tylko zdrowie i finanse dopomogą to zgrupowań takich będziemy organizowali wiele. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś zorganizować zgrupowanie dla forumowiczów. Za kilka dni zamieścimy kilka fotek z sali na naszej stronie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.

Jestem otwarty na współpracę z osobami które mają do zaoferowania wiedzę , nie jest istotne czy trenują tą czy inną sztukę walki.

To teraz chyba już wiem dlaczego rozstałeś się z Seido :-) Szczere gratulacje za taką otwartość. Bardzo się cieszę, że dołączyłeś do grona klubów, które "dorobiły się" własnego dojo.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Dzięki Romanowicz, pozdrawiam serdecznie :)
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.

Tedo nie traktuj tego jako zarzut, bo David Cook to wielka postać i nie kwestionowany autorytet tyle, że to nie Goju-ryu ... a więc czy to zaproszenie należy odczytywać, że Twój klub teraz poszukuje nowego kierunku rozwoju? Jeżeli to symbol otwartości na inne kierunki to szczerze gratuluję.


Ciekawe co na to Siewkowski :roll:
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Korda ale ty jesteś "paskuda" Sensei Tomasz Siewkowski(fajnie gdybyś zachował trochę kultury i używał także imienia), nie ma nic przeciwko, bo to nie jest nic złego. Trenuje jeszcze bjj i organizuje zgrupowania z ludźmi z tego kręgu. Czy to także coś złego? Sensei Tomasz jest osobą bardzo inteligentną i nie stara się wymuszać czegokolwiek na kimkolwiek:)
Pozdrawiam
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Wy to jestescie giganty. Facet z Aschihara uczy was Gojuryu zebyscie mogli starwac w zawodach MMA . :lol:
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
No i ??? Lubimy ciasne pudełeczka? 8)
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Dupa,Korda, nie zgadłeś :) Goju uczy mnie sensei Tomek, sensei George, oraz kilka innych osób. Gdybyś czytał uważnie i ze zrozumieniem to natychmiast byś wyłapał informację, że interesują mnie metody treningowe Soke Davida :)
Śmiecisz tutaj więc spadaj trolu :D
Chciałbym Cię uszanować, ale myślę, że nie warto. Ty nie szanujesz nikogo, nawet samego siebie.
Tak na marginesie w MMA startowałem już przed Seido i Goju, więc nie dlatego zapraszamy innych instruktorów.
WIedza Korda, wiedza. Cóż słowo to jest pewnie dla Ciebie obce, ale radzę zaglądnąć do encyklopedii.
Pozdrawiam Korda
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Witam serdecznie, dzisiaj minął trzeci dzień wizyty Soke w Naszym Dojo. Nie miałem nawet czasu , aby napisać coś wcześnie, bo od rana do wieczora jesteśmy na sali i trenujemy z podziałem na grupy wiekowe i zaawansowania. Soke Cook posiada niesamowitą wiedzę jeżeli chodzi o sztuki walki. Spodziewałem się, że będzie naprawdę bardzo ciekawie, ale te trzy dni(a został jeszcze jeden)przerosły moje najszczersze oczekiwania. Moi podopieczni poznawali TSG Senshin Karate, które jest niesamowicie ciekawe(przynajmniej dla mnie i moich studentów). Ciekawa sprawą było to, że pomimo dużej rozpiętości wiekowej(10 do 49 lat), każdemu odpowiadał sposób treningu jak i techniczne jego aspekty. Senshin jest bardzo ciekawym stylem, dającym wiele możliwości rozwoju studentowi. Wszystko jest tam bardzo dobrze poukładane jest to bardzo spójny system. Nie znajdziemy tam nazwijmy to tradycyjnych kata, Soke wychodzi z założenia, że najpierw należy studentowi karate pokazać do czego służy dany ruch/kombinacja, a później go nauczyć tego ruchu/kombinacji. TSG Senshin jest stylem w którym walczymy w pełnym kontakcie z uderzeniami na twarz. Soke stworzył kata, które ułatwiają rozwój trenującego. Kata wykonywane są tylko i wyłącznie z partnerem i nie wykonuje się ich bez jego udziału. Partner(uke) w treningu TSG Senshin Karate odgrywa bardzo ważną rolę. Około 60% treningu to trening na wszelkiego rodzaju tarczach i packach, pozostała cześć to kombinacje które wykonujemy z partnerem. Ciężko jest tak w skrócie opisać treningi z Soke, ale myślę, że częściowo rozjaśniłem czym jest Tsu Shin Gen Senshin Karate. Soke Cook jest mistrzem przez duże "M" otwartym dla swoich studen, potrafiącym odpowiedzieć na każde pytanie. Uważam, że takich ludzi jak Soke jest już niewielu.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to proszę pisać, postaram się na nie odpowiedzieć. Za kilka dni zamieścimy art. na Naszych stronach internetowych.
Pozdrawiam Emil
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Temat posprzątany. sandokan100 znowu odpoczywa od forum.
Prosze panów o zachowanie spokoju i przemyślenie sprawy zanim znowu zaczniecie karmić trolla.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Nao.... coś tam to było zgrupowanie, czy Ty uważasz że teraz wszyscy z Goju przejdą do TSG. Mylisz się człowieku. Jest kilka osób które chcą to trenować i dlatego Soke Cook u nas zagościł. Poproszono mnie o to i napiszę Ci więcej Ci ludzie nie ćwiczą Goju. Kolejna sprawa nie oceniaj mnie i moich uczniów, bo nawet nas nie widziałeś.
Zawsze znajdzie się grupa ludzi która obawia się, że coś nowego zniweczy ich plany. Znam wiele przykładów instruktorów, którzy są świetni w kilku systemach i nie mają one ze sobą zbyt wiele wspólnego.
Panowie co byście nie robili, zawsze można to zweryfikować i myślę, że jeżeli ktoś będzie chciał sprawdzić czy to czego nauczam(Goju, Bjj, ,Mma, Senshin), przyjedzie poprosi o trening i w trakcie zajęć oceni czy mu to odpowiada, czy też nie.
Pozdrawiam i proszę nie zaśmiecajcie tego tematu zbędną dyskusją, pytaniami nie związanymi z TSG lub SOke Cookiem .
Jeżeli tak będzie to proszę bardzo moderatora o zamknięcie tematu.
Pozdrawiam EMil
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Bardzo dziękuje Moderatorowi. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania to postaram się na nie odpowiedzieć.
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Tedo . Po jednym zgupowaniu juz bedzesz nauczal tego nowego stylu ?
Ty to jsets szpec od wszystkiego .
wiesz ile jest styli karate ? Podniecazs sie wszystkim co do tej pory trenowales ale jeszcze dluga droga przed toba jak nastepni beda odwedzac Zary .
Siewkowskiego podobno juz leb na... a.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Oj Korda mało wiesz o mojej dotychczasowej przygodzie z TSG i Soke Cookiem, tak to zgrupowanie właśnie przypieczętowało ostateczną decyzję Soke. A jeżeli masz jakieś pytania dotyczące mojej osoby i chcesz je zadać Soke to proszę bardzo na stronie TSG jest adres i możesz się zapytać od kiedy mam kontakt z Soke jak wyglądała nasza dotychczasowa współpraca itp:)
Podniecenie to złe słowo, uwierz mi:)
Dlaczego Kilku osobom przeszkadza, że ktoś próbuje się rozwijać na swój sposób. Przecież nie próbuje ściągną Ciebie do siebie na trening, nie staram się wmówić, że to i to jest najlepsze, że jest ponad wszystko. Nawet nie próbowałem wmówić nikomu, że Goju lub Senshin jest jedyną prawdą. Trenuję to co lubię co daje mi satysfakcję. Kto wie kogo i co spotkam na mojej drodze, wiem jedno, nie żałuję żadnej chwili z dotychczasowych lat spędzonych na treningu Sztuk i sportów walki. Każde zgrupowanie, każdy kontakt z mistrzami przez duże "M" jak i z tymi mniejszymi, pozwoliło mi na wyrobienie sobie zdania o pewnych osobach, sytuacjach i systemach. Dało mi ogromną porcję wiedzy, którą staram się wykorzystywać.
Korda napisz do Sensei Tomka Siewkowskiego, Sensei George do SOke Cooka, niech oni wyrażą opinię o mojej osobie o moich umiejętnościach i wiedzy. Ja mogę wdawać się z Wami w potyczki słowne, starać się udowodnić wyższość swojej prawdy, ale wiesz co nie zależy mi na tym. CHcę robić swoje to co kocham od wielu lat, na czym mi zależy. WIesz jaką mam ogromną satysfakcję, że moi uczniowie mają otwarte umysły, że starają się być otwarci. Nie chcę ich na siłę zatrzymać u swojego boku, bo tak ma być, bo ja ich tego nauczyłem. Ja chcę żeby kiedyś(będąc nawet w innych organizacjach) pomyśleli, sensei Emil dał mi możliwości, otworzył mi okno, dzięki czemu mogłem wybrać, dopasować sztukę walki/sport walki do swojej osoby do moich możliwości fizycznych i psychicznych. Dla mnie Korda to jest ważne, a nie opinia takiej osoby jak Ty. Myślisz, ze nikt nie wie jak się nazywasz, że ludzie nie maja wyrobionej opinii o Tobie. Myślę, że czas najwyższy zmienić postrzeganie ludzi, że trzeba dać im możliwości. korda, ja zachęcam swoich studentów do uczestniczenia w zgrupowaniach innych systemów(w czasie wyjazdów na wakacje za granicę naszego kraju i nie tylko), może oni znajdą to w czy będą dobrzy, co będą chcieli robić przez resztę życia. Korda kulać się po macie też bardzo lubię:), też Ci to nie leży? Uwielbiam śmigać na desce, lubię zupy, dobre desery i najważniejsze sernik. Zacznij czepiać się tego. WIesz odpoczywam też psychicznie remontując mieszkania i robię to dobrze, pracuję jako policjant a zawód mój to technik rolnik. Też Ci to nie pasuje, nie znam się na tych sprawach? Życie mało Cię nauczyło Korda, naprawdę.
Pozdrawiam serdecznie i dedykuje moje krótkie dzieło wszystkim Tym którzy usilnie starają się udowodnić, że to ich jest na wierzchu.
Pozdrawiam Emil
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bardzo ciekawy wszechstronny styl
są jakieś fotki lub filmy z seminarium w Żarach ? moze zamieścisz je na forum ?
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Nie przejmuj się Tedo, niektórzy zazdroszczą innym, możliwości poznawania różnych rzeczy, i bawienia się sztukami walki.

Ten beton cierpi i będzie cierpiał czytając takie rzeczy.
Ta ciągła walka stylów, rzygać się chce
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024