Skocz do zawartości


Zdjęcie

Soke David C. Cook 9th Dan.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
WItam, otrzymałem od Soke wszelkie informacje dotyczące opłat itp rzeczy. Informacje te zostaną udzielone osobom zainteresowanym na zgrupowaniu. Pozdrawiam
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.

Tak jak wcześniej wspominałem trening Senshin koncentruje się na treningu kombinacji z partnerem w rękawicach, oraz na treningu na tarczach. Wspominałem, ze kata składa się z 8 kombinacji, natomiast każda kombinacja z kilku technik.


Cwiczenie kombinacji jako podstawowa metoda treningowa tak jak to zaproponowal Hideyuki Ashihara, ( bo to od niego we wspolczesnym kontaktowym karate zaczela sie ta historia) byl walkowany u nas dosc gruntownie.KOncepcja "dlugich"kombinacji z partnerem jest powszechna w Ju-Jitsu. Poczatkowo w Judo rowniez opatro sie na koncepcji treningu kata z partnerem, z czasem jednak trening oparty na mistrzowskim szlifowaniu pojedynczych technik i ich kreatywnym laczeniu w lekkim randori okazal sie skuteczniejszy.
W Kyokushin rowniez zarysowala sie ta koncepcja w postaci Kyokushinkai Kumite ( swoja droga byly to dosc udane kombinacje) ale nie znalazla szerszego zastosowania.

Oczywiscie jest wiele drog ktore prowadza na szczyt, jednia z nich jest wlasnie standaryzacja odruchow jak w Ashihara, Enshin i Tsushingen.
Osobiscie jednak bardziej przekonuje mnie koncepcja treningu oparta na doskonaleniu szybkosci reakcji i spontanicznym zastosowaniu uderzen i innych technik niz na powielaniu schematow ruchowych. (nawet jesli dopuszcza sie rozne ich warianty)
Bazowanie na bardzo krotkich kombinacjach np dwa uderzenia, albo obrona-kontratak wydaje sie bardziej sensowne, bardziej ugruntowane w strategii (ostateczne udrzenie) i metodyce (ippon kumite) dawnego karate i zdecydowanie bardziej odpowiada temu czym w swej istocie jest walka. (chetnie napisze wiecej na temat roli kombinacji w treningu i metodyce treningu walki, ale zeby nie "zasmiecac" tematu lepiej zrobic to w innym dziale.

Mialem przyjemnosc kilkakrotnie brac udzial w treningu hanshi Cooka, bardzo go cenie i szanuje. Zycze rowniez powodzenia Tsushingen.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Dziękuje Jan111 za dobre słowo, mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję porozmawiać na ten temat osobiście, podczas jakiegoś zgrupowania. Cenię sobie rady doświadczonych instruktorów. Mam nadzieję, że TSG Senshin Fighting Karate znajdzie swoich odbiorców. Pozdrawiam
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
wreszcie doczekaliśmy się art. na oficjalnej stronie Tsu Shin Gen, zapraszam do zapoznania się z nim:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Zgrupowanie
Senshin Fighting Karate
w Kakutogi Dojo


W dniu 04.12.2010r. w miejscowości Żary odbyło się zgrupowanie poświęcone Senshin Fighting Karate, systemu stworzonego przez Soke D. Cooka.

Zgrupowanie przeznaczone było dla osób z poza naszego dojo. Prowadzącym był sensei Emil Waszak przedstawiciel Senshin w Polsce.
W zgrupowaniu wzięło udział 8 osób. Jak to czasami bywa, pogoda uniemożliwiła przyjazd 4 innym osobom. Ilość osób była ograniczona, gdyż podyktowane to było komfortem trenujących. Nadmienić należy, że zawodnicy sensei Emila w tym dniu brali udział w turnieju bjj w Lusowie i z ostatnich informacji wynikało, że mamy kilka medali, ale o tym później
Tematem zgrupowania były cztery pierwsze kombinacje (kata nr 1), dające ogólny zarys Sesnhin Fighting Karate. Przed ich poznaniem sensei Emil zaprezentował przybyłym uderzenia i bloki najczęściej spotykane w tym systemie oraz ich nazewnictwo. Trenujący bardzo szybko „odnaleźli się” w Senshin a przyswajane zagadnienia nie nastręczały wielu trudności. Można było zauważyć, że daje im to wiele satysfakcji.
Uwieńczeniem spotkania była rozmowa na temat możliwości jakie daje trening Senhin, przedstawienie genezy powstania systemu oraz wymiana refleksji. Omówione zostały tematy związane z funkcjonowaniem organizacji.

Kolejne zgrupowanie dla zainteresowanych osób odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2011r. Jeżeli macie jakieś propozycje co do terminu(weekend) to proszę o informacje na maila([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). Wybierzemy najdogodniejszy termin. Możliwe jest także przybycie kilku osób z jednego klubu (minimum 10 osóB) i zorganizowanie zgrupowanie wyłącznie dla tej grupy.
Senshin stawia na ludzi, których cechuje chęć zdobywania wiedzy i nie interesuje przejście do innej organizacji „za stopień”, ponieważ tutaj tego nie znajdą. Nie wymagamy, aby zainteresowana osoba rezygnowała z przynależności do organizacji, w której obecnie jest zrzeszona.
SENSHIN FIGHTING KARATE przeznaczone jest dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie znaleźli swojej drogi a znacznie bardziej od polityki wolą solidnie potrenować i wzbogacić warsztat swoich umiejętności.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
II ZGRUPOWANIE SENSHIN FIGHTING KARATE
Zapraszam wszystkie osoby chcące poznać SENSHIN FIGHTING KARATE, nowoczesny system stworzony przez Soke D. Cooka. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na zgrupowaniu tym postaramy się pokazać podstawy Senshin, kombinacje do pierwszego kata(wszystko uzależnione będzie od chłonności wiedzy przez uczestników)
Zgłoszenia przyjmuje do dnia 18 stycznia 2011r.(mamy ograniczoną ilość miejsc) na mojego maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Decyduje kolejność zgłoszeń.
Z racji faktu, iż to ja jestem organizatorem, zgłoszenia podlegają weryfikacji, uprzejmie proszę o podanie imienia i nazwiska, posiadanego stopnia(jaki system), stażu w sztukach walki, organizacji do której obecnie zgłaszający przynależy. Informacje te będą tylko do mojej wiadomości. Nie mam zamiaru wypisywać na stronie(gdziekolwiek), że w zgrupowaniu uczestniczyła taka i taka osoba z takiej i takiej organizacji. Po zakończonym zgrupowaniu, planowana jest konwersacja dotycząca Tsu Shin Gen i Senshin Fighting Karate w Polsce. Na miejscu zdecydujemy czy rozmawiamy w Dojo, czy tez wszyscy idziemy na obiadek i tam rozmawiamy.
Bardzo proszę o poważne podejście do tematu i zgłaszania się tylko i wyłącznie, gdy jesteśmy pewni, że przyjedziemy. Nie zabierajcie innym miejsc.

Miejsce:
KAKUTOGI DOJO-salka z tatami, toalety, prysznice
ul. Kasprzaka 1C
68-200 Żary woj. Lubuskie

Tremin:
22 stycznia 2011r. w godzinach od 11.00 do 14.00

Koszt:
zgrupowanie to będzie BEZPŁATNE!

Osoba prowadząca:
sensei Emil Waszak 1 dan Senshin Fighting Karate

Sprzęt:
ochraniacze stóp i piszczeli, rękawice umożliwiające chwytanie lub bokserskie, szczęki
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Proszę nie dublowac tematów.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Przepraszam, nie powtórzy się to
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Dołączona grafika
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
II ZGRUPOWANIE TSH FIGHTING KARATE

W dniu dzisiejszym odbyło się zgrupowanie TSG Fighting Karate, prowadzącym był
sensei Emil Waszak.
Tematem zgrupowania były kombinacje TSG Fighting Karate do kata na stopień 9 kyu. Zgrupowanie trwało trzy godziny, przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Trenujący z satysfakcją pochłaniali kolejną partię materiału. Sensei Emil wyczerpująco wyjaśniał zastosowanie poszczególnych kombinacji i technik. Trenujący w liczbie 15 osób, zgodnie potwierdzili, że TSG FK jest świetnym systemem w którym wszystko jest ułożone jak w szwajcarskim zegarku. Każdy trybik jest na swoim. W zgrupowaniu wzięły udział osoby na co dzień trenujące TSG Fighting Karate, Goju-Ryu, Oyama, Shotokan.
Poniżej zamieszczamy wspólne zdjęcie, niestety nie wszystkie osoby chciały się ujawnić, wobec czego nie zmuszaliśmy ich do tego i na fotce są tylko Ci odważni

Kolejne zgrupowanie w luty, serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby!

Istnieje także możliwość poprowadzenia zgrupowania w Waszym mieście i Waszym klubie, po wcześniejszym kontakcie i ustaleniach z sensei Emilem Waszakiem.
Kontakt: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Szczegóły dotyczące kolejnego zgrupowania wkrótce pojawią się na Naszej stronie internetowej: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
[img][img]http://img339.imageshack.us/img339/8126/dscf7941.jpg[/img] Uploaded with ImageShack.us[/img]
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.

..., prowadzącym był
sensei Emil Waszak....


Tedo, daj spokój, mamy już w kraju miszcza karate co o sobie w trzeciej osobie pisze :) :):)

:joke:
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Laser ktoś musi płodzić te relacje, padło na mnie. Kurcze też chcę trochę o sobie napisać :)

ale cicho nikt nic nie wie :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
hehehe ;)
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke David C. Cook 9th Dan.
Widzisz Laser tak się zapędziłem, że nawet sobie foty z nimi nie zrobiłem :)
Dopiero teraz cyknąłem, że mnie tam nie ma i że to ja trzymam aparat
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024