Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co aikido ma wspolnego z walka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1742 odpowiedzi w tym temacie

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
No to jedziemy :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

http://www.wykop.pl/link/930265/jak-ponizyc-mistrza-aikido/

Jak widać temat skuteczności Aikido wypłynął na wykop.pl, czyli prawie :) do mainstreamu. Cóż, jeśli ktoś reklamował Aikido jako skuteczną formę walki/samoobrony, to chyba ma się czego tłumaczyć. Poza tym - pierwszy post, więc witam wszystkich!

Alez ten od aikido po prostu nie chciał go zabić...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Jizzzzus k...a ja pier...le jak to mowił Miauczyński...
Jak poniżyc mistrza aikido...wooow. Co za idiotyzmy...Wrestler ponizyl jakąś chudzine. Jest się rzeczywiscie czym chwalić...Przyjdzie chudy kolo z muay thai i ponizy wrestlera...co za żal, szkoda słow. :/
  • 0

budo_kiroland
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Na mój skromny gust przewaga była zbyt duża by mówić o tym, że chudość/grubość miały istotny wpływ. Poza tym powiedzmy sobie szczerze - chudy robił co mógł i nawet jakby miał na karku grube dany, to tak samo zostałby przeturlany :)

Ps: Ja pierniczę, ostatnio byłem tu z 6 lat temu, a tu ciągle trwa faza zaprzeczania?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Ja niczemu nie zaprzeczam, po prostu smieszą mnie takie porównania.
A juz w ogole tytuł filmiku...Co to ma wspolnego z poniżeniem? Po prostu go pokonał...To wstyd zostać pokonanym? Nie, prosze, nie odpowiadaj... :roll:
  • 0

budo_kiroland
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Jednak odpowiem :) Zostać pokonanym w ten sposób to średni powód do chwały, ale rzeczywiście "poniżenie" to lekka przesada. Zwłaszcza, że w treningu aikido nie ma nic, co mogłoby przygotować przeciwko zastosowanym tutaj technikom zapaśniczym. Z tym chyba nie sposób dyskutować, prawda?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Zwłaszcza, że w treningu aikido nie ma nic, co mogłoby przygotować przeciwko zastosowanym tutaj technikom zapaśniczym. Z tym chyba nie sposób dyskutować, prawda?

Bracie, nawet nie masz pojęcia, z czym i o czym można dyskutować w dziale AIKIDO tego forum... ;-) :roll:
Najlepsze jest to, że ten grappler na początku wcale nie zastosował jakichś ekstra technik zapaśniczych. Aikidoka wyciągnął przed siebie rękę, nie wiem po co. Tak się (mniej więcej) robi przy technikach z ataków "ushiro". Zapaśnik potraktował tę rękę jak cios prosty, zbijając ją swoją lewą, robiąc jednocześnie zejście z linii ataku (!) i wykonując coś, co w aikido nazywa się "ushiro dori" i jest zaliczane do ataków. Przeciwko takiemu atakowi jest w aikido kilka technik, prawda? Trzeba je tylko zrobić przed tym "rear takedown-em", przy pomocy którego Pan Zapaśnik sprowadził "walkę" do parteru.
Ale Pan Aikidoka niczego nie zrobił, bo mu nie zależy, ponieważ prawdziwy aikidoka ( w odróżnieniu od aikidoki-frustrata ) nie zajmuje się czymś tak niepoważnym, jak walka. Zasada ta nie dotyczy forum, gdzie występują wszystkie kroki algorytmu skutecznej walki czyli: rozpoznawanie silnych i słabych stron przeciwnika, ukrywanie własnych zamiarów, ograniczenie aktywności przeciwnika w ataku i obronie, wreszcie - wykonanie decydującego ataku i zakończenie walki.
Tak więc, nowy kolego - strzeż się! Albowiem nie znasz dnia, ani godziny, w której dostaniesz wirtualnego kopa w jajca! ;-)
Oczywiście, z tym poniżeniem to przesada, wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze, nie wyczułem zapachu moczu z zagęszczonym testosteronem do oznaczenia terytorium samca alfa, pan zapaśnik ładnie się ukłonił, a pan aikidoka serdecznie się uśmiechał... :lol:
  • 0

budo_kiroland
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Raczysz Waść żartować. Zachowanie zapaśnika może i wizualnie było podobne do ushiro dori, ale jeśli uważasz, że dało się w z tego wyprowadzić jakąkolwiek technikę, to chyba nie mamy o czym rozmawiać. To trochę tak jakby stwierdzić, że skoro lew należy do rodziny kotów, to można go poskromić łapiąc za kark niczym poczciwego dachowca. :) Co być może jest prawdą, należy tylko wykonać chwyt "przed tym "rear takedown-em", mieć łapę 2x taką jak niedźwiedzia i siłę 5 Pudzianów. Jak to osiągnąć? Ano mistrzowie Aikido mówią, że najlepiej wziąć buzię w kubeł i pilnie ćwiczyć, a te niezwykłe umiejętności... kiedyś tam same nadejdą. Lub nie.


Ps: Skoro aikido nie zajmuje się takimi niepoważnymi rzeczami jak walka, dlaczego jest reklamowana jako skuteczna/efektywna forma samoobrony? Jeśli w tym procederze bierzesz udział i jednocześnie wypisujesz takie rzeczy, to znaczy, że jesteś Waść hipokrytą. A kop w jaja? Tak jak każda technika walki, w przypadku aikidoków może być jedynie wirtualny, więc jestem całkiem spokojny o moje skarby rodowe :)
  • 0

budo_kiroland
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
do skasowania
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Ps: Skoro aikido nie zajmuje się takimi niepoważnymi rzeczami jak walka, dlaczego jest reklamowana jako skuteczna/efektywna forma samoobrony? Jeśli w tym procederze bierzesz udział i jednocześnie wypisujesz takie rzeczy, to znaczy, że jesteś Waść hipokrytą.


No to Cię pojechał, Akahige, hipokryto Ty :lol: :lol:
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
kiroland, jesteś nowy, więc zanim zaczniesz wywoływać tu jakąś dyskusję, polecam zapoznanie się z tym i kilkoma innymi tematami. Również po to,by poznać stanowiska użytkowników,z którymi rozmawiasz,np. co do tej niesławnej skuteczności ;-)

Nie ma sensu zaczynać od początku tego co już było pisnane. A najprawdopodobniej było tu już wszystko. :lol:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Nie ma sensu zaczynać od początku (...)

Juhasie, Kolego mój wielce szanowny, nie i jeszcze raz nie! Niech chłop pisze, niech się kłóci z Akahige. Może jeszcze Randall się dołączy i mort gościnnie. Może nic nowego ta dyskusja nie przyniesie, ale ile zabawy i radości da osobom śledzącym wątek. Nie odbieraj ludziom odrobiny przyjemności :) ;-)
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
eeech....a tu dalej to samo :roll: dawno nie zagladałem, myslę sobie obaczę co tam w świecie aikido.....no i jak to co skuteczność :) .....

ok, jaglądne za jakieś dwa miechy zobaczę co dalej :) - idę trenować.....miłęgo gadania :)

Pozdro

PS....Lechu to tym masz już 45 lat :roll: - stary pierniku he he.....pozdrowienia dla aikidoków z Kołobrzegu...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

forma samoobrony?

To szerokie pojęcie kolego. Forma samoobrony to nie konfrontacja z zapasnikiem czy tez z zawodnikiem MMA. Nie mylcie pojęć. Skuteczną samoobroną może być także zwykla łyżka stołowa. Nie mow mi ze aikido nie wystarczy jako forma samoobrony na nagrzanego menela chociazby...Tyle w kwesti samoobrony...nie rozpatrujmy tego jako skutczną sztuke walki do zawodów MMA...a Wy sie kurna upieracie przy swoim dalej...Przeciez to idiotyczne. Juz pominę fakt że WSZYSTKO juz zostalo powiedziane. Nie ma sensu drążyć tego tematu. A najlepiej by bylo go zamknąć w cholere... :|
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

No to Cię pojechał, Akahige, hipokryto Ty

No. Normalnie zrobił mi z dupy wiatrak! Jeszcze nie doszedłem do siebie... ;-)
Ale zauważcie, drodzy koledzy i koleżanki, że jak tylko przestajemy dyskutować o skuteczności, forum pada na pysk. A najwięcej do powiedzenia maja wtedy ci, co deklarują, że nie mają nic do powiedzenia w temacie skuteczności. :roll:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

eeech....a tu dalej to samo

A czego się spodziewałeś :)

PS....Lechu (...) stary pierniku he he.....pozdrowienia dla aikidoków z Kołobrzegu...

Młodzieniaszek się odezwał :) Dzięki, w imieniu swoim i reszty. Wciąż w małym Szczecinie?
Pozdrawiam.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

http://www.wykop.pl/link/930265/jak-ponizyc-mistrza-aikido/

Jak widać temat skuteczności Aikido wypłynął na wykop.pl, czyli prawie :) do mainstreamu. Cóż, jeśli ktoś reklamował Aikido jako skuteczną formę walki/samoobrony, to chyba ma się czego tłumaczyć.


Ja może nie powinienem tego pisać, ale czytając takie posty zwyczajnie czuję się lepszy :)
I se tak myślę, Boże daj mi więcej w życiu takich ludzi którzy swoje poglądy kształtują na podstawie jednego filmiku z youtuba czy wrzuty, a życie będę miał o wiele prostsze :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

I se tak myślę, Boże daj mi więcej w życiu takich ludzi którzy swoje poglądy kształtują na podstawie jednego filmiku z youtuba czy wrzuty, a życie będę miał o wiele prostsze

Kiod, nie ma sprawy, dawaj tu jakiś filmik ( albo dwa ) z aikidoką pokonującym grapplera. Może być Anderson Silva ( przecież uczył go sam Steven Seagal ). ;-)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Qrczaki, lepiej weźcie sobie poprzyklejajcie plastry aikido do czoła :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Qrczaki, lepiej weźcie sobie poprzyklejajcie plastry aikido do czoła :)

a po co? przeciez one tez nie są skuteczne. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024