Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co aikido ma wspolnego z walka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1742 odpowiedzi w tym temacie

budo_nazgul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Masz jakiś problem z rzucaniem poprzez dźwignię?


Zadnego problemu. Co i tak nie zmienia faktu ze obojetnie czy nikkyo czy sankyo pozostaja dzwigniami a nie rzutem.

Kote-gaeshi tez jest dźwignią, a jest rozumiana jako rzut.


To jest krowa ale rozumiemy ja jako psa.


W końcu na treningach uczymy się, czyż nie? Oznacz to dla uke wyjść z tego typu techniki bez szwanku. Więc żebym mógł zrobić technikę, ty musisz umieć ją przyjąć.


Wiec zebym mogl zrobic rzut uke najpierw musi umiec padac?
Znaczaco ogranicza to aplikowalnosc technik, nieprawdaz?. Dobrze ze w judo tak nie jest bo totalny dyletant nie umiejacy padac bylby niepokonany :-)

Kolejny mądrala. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na kontekst mojej wypowiedzi. Wiem że niektórym ludziom czytanie ze zrozumieniem przychodzi z trudem. Więc jeszcze raz go przytoczę.
Na zielonej nie umiejącej padać osobie tej techniki jako rzutu wykonać się nie da. Prędzej złamię jej nadgarstek. niż ona upadnie.


ronin_bastard i dar75 juz wczesniej odniesli sie do tego weiec juz chyba nie powinienem, ale w trosce o tych co maja problemy z czytaniem ze zrozumieniem: to jest DZWIGNIA.
Chociaz ... widzialem juz przypadek (nie przytocze w ktorym dojo) gzdie cwiczylo sie pad jako wyjscie z yokomen uchi. Tak, tak drogie dziatki - to tez rozumiemy jako rzut.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

[ .
Tak, czy inaczej uważam, że Paweł Z dochował najwyższej staranności jeżeli chodzi o dobór dostępnych źródeł i podważanie jego historycznej wiedzy w tym zakresie jest bezzasadne.
:


W tym problem niestety nie dochował. Porównywanie źródeł informacji to główna zasada w pracy tak dziennikarza jak i historyka. I w tym problem który naświetlam w publikacjach na tema BJJ Paweł zachowuje się jak PR-owiec a nie obiektywny komentator.

Poniżej cytat z biografii Kimury (sorki za język obcy ale nie mam czasu tłumaczyć). Precyzja i prostota wypowiedzi pozwala sądzić że jest to bardzo szczere i nie nakierowane na umacnianie swojej legendy przedstawienie w sumie epizodu w jego imponującej karierze.
Kimura describes the event as follows:
"20,000 people came to see the bout including President of Brazil. Helio was 180cm and 80 kg. When I entered the stadium, I found a coffin. I asked what it was. I was told, "This is for Kimura. Helio brought this in." It was so funny that I almost burst into laughter. As I approached the ring, raw eggs were thrown at me. The gong rang. Helio grabbed me in both lapels, and attacked me with O-soto-gari and Kouchi-gari. But they did not move me at all. Now it's my turn. I blew him away up in the air by O-uchi-gari, Harai-goshi, Uchimata, Ippon-seoi. At about 10 minute mark, I threw him by O-soto-gari. I intended to cause a concussion. But since the mat was so soft that it did not have much impact on him. While continuing to throw him, I was thinking of a finishing method. I threw him by O-soto-gari again. As soon as Helio fell, I pinned him by Kuzure-kami-shiho-gatame. I held still for 2 or 3 minutes, and then tried to smother him by belly. Helio shook his head trying to breathe. He could not take it any longer, and tried to push up my body extending his left arm. That moment, I grabbed his left wrist with my right hand, and twisted up his arm. I applied Udegarami. I thought he would surrender immediately. But Helio would not tap the mat. I had no choice but keep on twisting the arm. The stadium became quiet. The bone of his arm was coming close to the breaking point. Finally, the sound of bone breaking echoed throughout the stadium. Helio still did not surrender. His left arm was already powerless. Under this rule, I had no choice but twist the arm again

  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

...

To tak jak w BJJ, skrętówki na stopę odklepuje się ZANIM zaboli

Niezły kwiatek... A chłopaki z BJJ o tym wiedzą??
Przy takim podejściu nigdy nie nauczysz się działania dźwigni...
Mnie dawno temu uczono, że odklepuje się jak ból jest trudny do zniesienia i nie ma możliwości ucieczki przed nim...
...


Wiedzą. Akurat skrętówka jest o tyle specyficzna, że gdy boli to już często jest za poźno.
Taka specyfika budowy kolana, że od progu bólu do okaleczenia przy skrętówce jest zbyt krótka droga i wszystkich uczy się klepania przy pierwszych oznakach bólu.
Można się ponapinać, ale margines błędu jest baaaaaardzo mały.
Zaś leczenie długie i kosztowne, więc skórka nie warta wyprawki.
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

...

To tak jak w BJJ, skrętówki na stopę odklepuje się ZANIM zaboli

Niezły kwiatek... A chłopaki z BJJ o tym wiedzą??
Przy takim podejściu nigdy nie nauczysz się działania dźwigni...
Mnie dawno temu uczono, że odklepuje się jak ból jest trudny do zniesienia i nie ma możliwości ucieczki przed nim...
...


Wiedzą. Akurat skrętówka jest o tyle specyficzna, że gdy boli to już często jest za poźno.
Taka specyfika budowy kolana, że od progu bólu do okaleczenia przy skrętówce jest zbyt krótka droga i wszystkich uczy się klepania przy pierwszych oznakach bólu.
Można się ponapinać, ale margines błędu jest baaaaaardzo mały.
Zaś leczenie długie i kosztowne, więc skórka nie warta wyprawki.


Każda dźwignia założona zbyt gwałtownie zacznie boleć już po naruszeniu integralności stawu...
Dlatego, zwłaszcza na etapie nauki dźwigni, należy je zakładać w miarę wolno i płynnie.
Część dźwigni jest też zabroniona na różnych zawodach np. dźwignie na małe stawy, właśnie ze względów które podałeś.
Ale na treningu musisz "poczuć" dźwignię żeby zrozumieć jak ona działa.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Poniżej cytat z biografii Kimury (sorki za język obcy ale nie mam czasu tłumaczyć). Precyzja i prostota wypowiedzi pozwala sądzić że jest to bardzo szczere i nie nakierowane na umacnianie swojej legendy przedstawienie w sumie epizodu w jego imponującej karierze.

Ale ciekawe założenia.
Wypowiedzi Kimury na ten temat i źrodła z nim powiązane są dokładnie tej samej wagi co wypowiedzi Gracie i ich źródełka.
Dziwne jest założenie że precyzja wypowiedzi znaczy szczerość, nie wiem w jakiej dyplomacji waści szkolili. Po mojemu to im gładszy język, tym lepiej makaron nawija na ucho.
Japończycy żyją w legendzie. Wszyscy mistrzowie opierają się na legendach.
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Ale na treningu musisz "poczuć" dźwignię żeby zrozumieć jak ona działa.

Czym innym jest przeciągnięcie balachy, czym innym skrętówki. Gdyby na treningu mój instruktor stwierdził, że muszę ją poczuć, to... najprawdopodobniej więcej bym się w klubie nie pojawił. Przeciągnięta skrętówka to prosta droga do dłuuugiej rozłąki z matą.

Co do dyskusji o walce Kimury z Helio - bardzo ciekawie piszecie, ale zapominacie, że prawda zapewne i w tym przypadku leży pośrodku. Proponuje ten wątek przenieść do działu BJJ, nie ukrywam, że liczę na ciekawą wymianę zdań (którą pilnie będę śledził).

Należy podkreślić, że Kimura zawsze był traktowany z należytym szacunkiem przez adeptów BJJ. Dźwignia którą poddał Helio nazywana jest przez nas właśnie - kimurą.
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Ale na treningu musisz "poczuć" dźwignię żeby zrozumieć jak ona działa.

Czym innym jest przeciągnięcie balachy, czym innym skrętówki. Gdyby na treningu mój instruktor stwierdził, że muszę ją poczuć, to... najprawdopodobniej więcej bym się w klubie nie pojawił. Przeciągnięta skrętówka to prosta droga do dłuuugiej rozłąki z matą.

Ja nie piszę o żadnym przeciąganiu. Mówię o prawidłowo założonej dźwigni gdzie uke czuje co i jak działa i ma czas aby odklepać...
Miałem kiedyś uszkodzone wiązadła poboczne i doskonale wiem ile to cholerstwo się goi...
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Niestety co do jego wiedzy historycznej mam poważne wątpliwości (zaznaczam że historycznej żeby nie było że wtrącam się do jego wiedzy o technice bo tu Paweł jest dla ciebie bogiem)
Ponizej fragment sygnowanej jego nazwiskiem publikacji, mój komentarz w nawiasach.
źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

podważasz czyjąś wiedzę na podstawie nieautoryzowanego i uproszczonego streszczenia w punktach? i to streszczenia dokonanego przez jakiegoś zapaleńca o widocznym braku wiedzy fachowej?

o kwalifikacjach twórcy tego pożal się boże "VORTALU FIGHTER" (przynajmniej w okresie, kiedy był on tworzony) od dawien dawna (znam tą stronę od lat) najlepiej świadczą dwa opisy podstawowych technik bjj zamieszczone na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Americana - Nie używałem i dlatego nie będzie opisu.

americana jest to klucz na rękę, inaczej ude-garami (!). to ci wystarczy do podsumowania kwalifikacji? jeśli nie, to się przyjrzyj zdjęciu ilustrującemu tą technikę. przedstawia coś zupełnie innego - niestandardowo wykonaną kimurę z gardy (gyaku-ude-garami). można w ogóle pomylić te dwie techniki, jeśli się trenuje dłużej niż rok? notabene klucz na rękę jest opisany kilka linijek wyżej. autor nie wie, że americana to jego inna nazwa.

Omoplata - To w charakterze ciekawostki :-) Nie mam pojęcia o co w tym chodzi.

a ino, wierzę że autor nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. :)

teraz nałóż ten filtr na przytoczone przez siebie podsumowanie i wszystko stanie się cudownie jasne i proste... :-)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?



Niestety co do jego wiedzy historycznej mam poważne wątpliwości (zaznaczam że historycznej żeby nie było że wtrącam się do jego wiedzy o technice bo tu Paweł jest dla ciebie bogiem)
Ponizej fragment sygnowanej jego nazwiskiem publikacji, mój komentarz w nawiasach.
źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

podważasz czyjąś wiedzę na podstawie nieautoryzowanego i uproszczonego streszczenia w punktach?


Człowieku przecież obiecałeś że nasz opuścisz.
Czytajcie uważnie swoje własne źródła, tłumaczcie je na polski i tyle.
Wejdź sobie tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to też nieautoryzowane źródło!!!


"In July 1951 Kimura and two other fellow Japanese Judoka were asked to compete in Brazil. Kimura at age 34 was accompanied by a 240 pound (110kg) college champion Yamaguchi (6th degree black belt at the time) and Kado (5th degree black belt). It was to be a Judo/Jiu-jitsu fight.

[...] Gracie challenged the remaining two team members, either Yamaguchi or Kimura, to a match. Yamaguchi refused for fear of injury, however Kimura accepted the challenge. There were 20,000 spectators present. A coffin was brought in by Gracie's followers. Presumably, Kimura was to be killed by Gracie. On the day of the match, the President and Vice President of Brazil attended at ringside.


During the fight, Kimura threw Gracie repeatedly with ippon-seoi-nage [one arm shoulder throw], osoto-gari [major outer reap], and harai-goshi [sweeping hip/loin]. He also included painful suffocating grappling techniques such as kuzure-kamishiho-gatame [modified upper four corner hold], kesa-gatame [scarf hold], sankaku-gatame [triangle hold]. Gracie proved to be a formidable opponent refusing to surrender after 12 minutes of grueling fight. Kimura then took Gracie down with an osoto-gari followed by kuzure-kamishiho-gatame. During the battle that followed, Gracie bridged out of the pin and right into Kimura's ude-garami (arm bar) [chicken-wing arm lock]. The arm bar must have been painful but when Gracie refused to surrender, Kimura applied yet more pressure, and as a result Gracie suffered a broken left elbow"


Wiecej realizmu mniej fanatyzmu. Od legend jest przecież mistyczne aikido a bjj stoi na twardym gruncie empirycznej prawdy. :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Hmm...
Po co w ogóle jest ta gadka o bjj?
W bjj się walczy więc ryzyko przegranej jest na stałe wpisane w bjj. Tak jest istota walki.
Na porażkach się uczy.
A Redakcja Budojo jak często ma pełnokontakowe sparingi?
Bo sprawia wrażenie jakby sama myśl o możliwości przegranej powodowała sraczkę.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

...

ale mi się odmieniło i wróciłem 8)
panie redakcjo, coś ci się pokićkało. ja pisałem nie o Kimurze ani słowa i ani słowa o żródłach typu bjj.org, a tylko o wiarygodniści strony fighter.pl, na której się opierałeś, żeby zdyskredytować red. Borutę.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Hmm...

A Redakcja Budojo [...] powodowała sraczkę.


Zdobądź się na więcej kultury w dyskusji prostaku.

A co do metodyki w Budojo, oglądać można za darmo przydź popatrz i potem sobie pisz co chcesz i gdzie chcesz byle zgodnie z prawdą.
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Zdobądź się na więcej kultury w dyskusji prostaku.


8O 8O :lol:
Kultury powiadasz........ :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

...

ale mi się odmieniło i wróciłem 8)
panie redakcjo, coś ci się pokićkało. ja pisałem nie o Kimurze ani słowa i ani słowa o żródłach typu bjj.org, a tylko o wiarygodniści strony fighter.pl, na której się opierałeś, żeby zdyskredytować red. Borutę.


A ja pisałem o tym że Paweł a w ślad za nim ty i Rudobrody nie korzystacie z dostepnych i wiarygodnych źródeł na temat historii sztuk walki a mnie wytykacie lapsusy.
Dlatego pytałem gdzie są moje lapsusy bo ich nie widzę. :roll: :? :roll:
Rozumiemy się?

  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
nie rozumiemy się i nie zrozumiemy, bo ja mówię dobry wieczór a ty odpowiadasz: istotnie, dzisiaj środa.
ty: Boruta się nie zna, a dowodem jest tekst na fighter.pl
ja: to co pisze na tym portalu należy traktować bardzo ostrożnie
ty: ale masz artykuł o Kimurze po angielsku, przeczytaj jak umiesz. czarno na białym pisze co innego niż pisał Boruta.
ja: ale ja nie o tym, tylko o wiarygodności strony fighter.pl, na którą się powołujesz
ty: czemu wy nie korzystacie z wiarygodnych i dostępnych źródeł.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Ech! Dyskutowanie z Redakcją jest jak dyskutowanie z kobietą...Tzn z przyrodą...W każdym razie równie zajmujące! :D :wink:

A ja pisałem o tym że Paweł a w ślad za nim ty i Rudobrody nie korzystacie z dostepnych i wiarygodnych źródeł na temat historii sztuk walki a mnie wytykacie lapsusy.
Dlatego pytałem gdzie są moje lapsusy bo ich nie widzę.

Ja wiem, że Redakcja nie widzi lapsusów chociaż je wskazałem.
Redakcja se poczyta o rodzajach źródeł historycznych ( to, co Redakcja do tej pory wkleił - poza biografią Kimury - to w ogóle nie są źródła ani nawet naukowe opracowania źródeł ), a przede wszystkim o krytyce źródeł ( zewnętrznej i wewnętrznej krytyce źródła) i takich tam.
Poza tym...ja sam jestem wiarygodnym źródłem historycznym ( bezpośrednim, efektywnym, adresowanym, może nawet archeologicznym - jako żywa skamielina).
Dzięki mnie, niedawno Redakcja dowiedziała się, kto faktycznie zdał na stopień pierwszy dan aikido w kwietniu 1986 r. Wcześniej we wszystkich opracowaniach ( np. specjalnym wydaniu "Budojo" z 2006 roku) wymieniano Jerzego S., który w rzeczywistości egzamin zaliczył w marcu 1989 roku. :D
I kto tu jest wiarygodny, hę? :wink:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Ech! Dyskutowanie z Redakcją jest jak dyskutowanie z kobietą...Tzn z przyrodą...W każdym razie równie zajmujące! :D :wink:

A ja pisałem o tym że Paweł a w ślad za nim ty i Rudobrody nie korzystacie z dostepnych i wiarygodnych źródeł na temat historii sztuk walki a mnie wytykacie lapsusy.
Dlatego pytałem gdzie są moje lapsusy bo ich nie widzę.

Ja wiem, że Redakcja nie widzi lapsusów chociaż je wskazałem.
Redakcja se poczyta o rodzajach źródeł historycznych ( to, co Redakcja do tej pory wkleił - poza biografią Kimury - to w ogóle nie są źródła ani nawet naukowe opracowania źródeł ), a przede wszystkim o krytyce źródeł ( zewnętrznej i wewnętrznej krytyce źródła) i takich tam.
Poza tym...ja sam jestem wiarygodnym źródłem historycznym ( bezpośrednim, efektywnym, adresowanym, może nawet archeologicznym - jako żywa skamielina).
Dzięki mnie, niedawno Redakcja dowiedziała się, kto faktycznie zdał na stopień pierwszy dan aikido w kwietniu 1986 r. Wcześniej we wszystkich opracowaniach ( np. specjalnym wydaniu "Budojo" z 2006 roku) wymieniano Jerzego S., który w rzeczywistości egzamin zaliczył w marcu 1989 roku. :D
I kto tu jest wiarygodny, hę? :wink:


A ja myślałem że to ja jestem żywą skamienialiną widze tu miejsce na nowy temat albo nawet pojedynek oldboyów (kto wygra zanoszą go do muzeum ciebie do muzeum ziem zachodnich :lol: ).
No cóż rudobrody bez brody i to rudej, co racja to racja fakty są niezaprzeczalne była korekta do Budojo z 2006 roku. A co do źródeł bjj od razu widać że Kimura człowiek prosty mówi jak było nieprawdaż? :)

  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

...nieprawdaż?

Prawdaż, prawdaż... :-) :wink:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
[quote name="budo_mags"]nie rozumiemy się i nie zrozumiemy, bo ja mówię dobry wieczór a ty odpowiadasz: istotnie, dzisiaj środa.
ty: Boruta się nie zna, a dowodem jest tekst na fighter.pl
ja: to co pisze na tym portalu należy traktować bardzo ostrożnie
ty: ale masz artykuł o Kimurze po angielsku, przeczytaj jak umiesz. czarno na białym pisze co innego niż pisał Boruta.
ja: ale ja nie o tym, tylko o wiarygodności strony fighter.pl, na którą się powołujesz
ty: czemu wy nie korzystacie z wiarygodnych i dostępnych źródeł.[/quote]

E tam kombinujesz...
poszło wszak o to:


[quote name="budo_mags"]zaś aikido daje obronę przeciw temu. jak też zawiera w sobie takie elementy jak cios w twarz, podcięcie, kontrola w pozycji "kolano na brzuch" i dalsze ciosy w twarz.

[quote name="budo_redakcja budojo"]
Podobnie jak pan Gracie wywiodł bjj ze szkół jujutsu i dlatego tak mu zależało na konfrontacji z judokami, wszyscy oni (Ueshiba, Kano) cos zmienili coś poprawili i ludziom się to spodobało.[/quote]
Redakcja budojo powinna zainwestować w redaktora prowadzącego, który będzie tego typu kwiatuszki odsiewał przed zatwierdzeniem posta...

[quote name=redakcja budojo]A co ci się nie podoba w powyższym? Helio wszak bardzo zabiegał o walkę z Kato a potem z Kimurą z którym jak sam z dumą potem mówił choć nie wygrał to wytrzymał całe 12 minut

[/quote]
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Jako wzmiankowany prostak i cham mam pytanie:
- po co ta dyskusja o bjj i Kimurze skoro tema jest o aikido i walce?

No i powtórzę wcześniejsze:

- jak często Redakcja ma pełnokontaktowe sparingi?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024