Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co aikido ma wspolnego z walka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1742 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Randall, twój intelekt nie służy Ci w przekonywaniu ludzi, ale zdobywaniu i utwierdzaniu swojej przewagi intelektualnej. Twój sposób prowadzenia dyskusji to nieraz najczystsza sofistyka. Więcej byś zdziałał, gdybyś na prawdę chciał dyskutować, dążeniem do prostoty i nie wywyższaniem się nad dyskutantów.

Ależ oczywiście. Jak w w alce na pięści sprawdzamy pięści, tak w walce na słowa sprawdzamy czy główka pracuje. Ot taka zabawa, z czystej przekory. Po co mam dążyć do prostoty, przecież to uwstecznianie, przyjąłem zatem proste założenie, albo mnie ktoś rozumie, albo ma pecha.


PS. przecież to tylko forum internetowe, nikogo po odejściu od kompa nie obchodzi, who cares?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
"Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent – nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie uczyni niczego sam geniusz – nie nagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie uczyni niczego też samo wykształcenie – świat jest pełen ludzi wykształconych, o których zapomniano. Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne. "

Calvin Coolidge
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Brawo, typowy tekst polityka który musi przekonać masy debili bez szans i perspektyw że jednak mają szanse, że jest nadzieja i że muszą wytrwale pracować. Nie dopowiada tylko że na ich wytrwałości dorobią się garstki oligarchów którzy byli ciut cwańsi, nie wiem dlaczego ten fakt jest zazwyczaj pomijany :twisted:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
A ja tak chciałem wrzucić pozytywną notkę na nowy rok, Ty to Randall wszystko potrafisz spierdolić :lol:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

"Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent – nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani..."
Calvin Coolidge

niestety lipa, przynajmniej w tej czesci o talencie, chocbym nie wiem jak praowal wytrwale nie zagram nic na zadnym instrumencie... brak talentu :)
oczywiscie wytrwalosc jest dla wszystkich, ale ci utalentowani maja niestety fory na stracie :) a czasmi w zyciu ich nie dogonisz...

trzeba wiedziec za co sie brac, a wtedy wytrwalosc ma sens i jest darem albo i talentem :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

A ja tak chciałem wrzucić pozytywną notkę na nowy rok, Ty to Randall wszystko potrafisz spierdolić :lol:

(...) I było słodko na tym świecie i radośnie było. I źle się z tym czuł szatan. I siadł na kamieniu, pomyślał i Randalla stworzył na obraz i podobieństwo swoje (...) :) :wink:

Najlepszego w Nowym Roku. I filozofom i trollom i czytaczom i radykałom i konserwatystom. Życzę Wam, aby aikido nie zaginęło, bo sens Waszego istnienia zostałby rozmyty :) :)
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Przepraszam, że się wcinam między szanownych panów uczone dysputy, ale mam pytanie
Tak sobie czytam Wasze teksty i ciekawi mnie:

Czy to nadal jest aikido



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

swego czasu widziałem to pod szyldem real aikido

Tak więc na ile to jeszcze jest aikido, a na ile nie - a jeśli całkowicie nie, to co to w takim razie jest

Więc skoro można tak ćwiczyć to niech ci którzy chcą tak ćwiczą - Mr Smile idzie wg mnie (choć ja jestem lajkonik w tych klimatach) w dobrym kierunku
Reszta niech nadal ćwiczy wg innych założeń, a życie samo zweryfikuje - aczkolwiek po co robić innym wodę z mózgu i obiecywać bez takiego treningu dużą skuteczność
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

(...)aczkolwiek po co robić innym wodę z mózgu(...)

I to jest esencja celu tego tematu! Niestety, dolewa się tu za dużo wody.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku wszystkim ode mnie.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
I wychodząc w ciemność podszedł Szatan do kompa, co by sprawdzić pocztę i porozsyłać wszystkim spam noworocznych życzeń. :)
Dzięki za ciepłe słowa =)


PS. Lee_73, przecież to tylko tak wygląda "groźnie" a w gruncie rzeczy to takie samo aikido.
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Więc skoro można tak ćwiczyć to niech ci którzy chcą tak ćwiczą - Mr Smile idzie wg mnie (choć ja jestem lajkonik w tych klimatach) w dobrym kierunku
Reszta niech nadal ćwiczy wg innych założeń, a życie samo zweryfikuje - aczkolwiek po co robić innym wodę z mózgu i obiecywać bez takiego treningu dużą skuteczność

Robieniem wody z mózgu jest wmawianie ludziom, że takie "realne" aikido jest realne. Jest w tym więcej ściemy niż w większości klubów "nierealnego" aikida. Brzydkie to, ściemnione, nierealne i jeszcze na dodatek niechlujnie wykonane.

A na tym



sobie jeszcze klaskają jak banda pomyleńców.
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Mnie w Aikido zawsze zastanawiała jedna rzecz. I może ktoś mi to tak prosto wytłumaczy. Dlaczego Uke zawsze wykonuje takie dziwne ataki, bo albo leci z pół kilometra z ręką uniesioną w górze na Torii albo chwyta za nadgarstek i trzyma się go kurczowo jakby go do niego przyspawali, przyznaje że ja tego kompletnie nie rozumiem.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Fred, nie jestes w osamotnieniu, chyba nikt z aikidokow tego nie rozumie :)
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Dlaczego Uke zawsze wykonuje takie dziwne ataki

Najprostsza odpowiedź - bo tak pokazuje sensei, albo bo takie po prostu w aikido są.

Sam temat ataków i ich sensu był przerabiany niejednokrotnie i jest ku temu osobny topik. Sens ataków, ich warianty, wykonanie itd. zależy głównie od instruktora.
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

PS. Lee_73, przecież to tylko tak wygląda "groźnie" a w gruncie rzeczy to takie samo aikido.


Rozumiem Randal byleś widziałeś na własne oczy, baa nawet poczułeś ową skuteczność co pozwala takie stanowisko zająć. Hmmm no ok rozumiem ... powiedzmy że staram się :wink:

Robieniem wody z mózgu jest wmawianie ludziom, że takie "realne" aikido jest realne. Jest w tym więcej ściemy niż w większości klubów "nierealnego" aikida. Brzydkie to, ściemnione, nierealne i jeszcze na dodatek niechlujnie wykonane.

A na tym



sobie jeszcze klaskają jak banda pomyleńców.


Taa wiem, że jestem z innej bajki i np mnie nie śmieszą zachowania, które są inne niż moje i inne niż wszystkich, których znam. Dla mnie mogli by sobie podśpiewywać czy nawet przytupywać co niekoniecznie musi im odbierać skuteczność.
Co do estetki ... cóż walka czy sparring nigdy nie bezie czymś super pięknym, a jeśli komuś się tak wydaje to żyje raczej w świecie animie, mangi czy innego celuloidu :wink: .

Dobra znikam stąd. Widzę, że aikdo miało, ma i będzie miało swe nierozwiązywalne problemy - to faktycznie alternatywna rzeczywistość a może ludzie ze specyficznym podjeściem :roll: :wink: . Raz ktoś mówi by zacząć choćby zacząć ćwiczyć inaczej a za chwilę drugi mówi że to nieestetyczne.
Faktycznie nie dogadacie się zbyt szybko ....
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
nie dogadamy sie wogole, bo nie chcemy, zycie w swiecie mangi jest znacznie lepsze od tego zeby brac to co jest na bary
wolimy snic o mozliwych efektach naszje pracy, niz brac na siebie role tych ktorzy zrobia to zeby staly sie one rzeczywistoscia :D
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Co do estetki ... cóż walka czy sparring nigdy nie bezie czymś super pięknym, a jeśli komuś się tak wydaje to żyje raczej w świecie animie, mangi czy innego celuloidu :wink: .

Kolego nie zrozumiałeś, nie chodzi o to, że jak ktoś walczy to ma być ładnie... wcale nie ma być - ale niech walczy. To realne aikido, które pokazałeś nie różni się niczym pod względem relacji uke-tori od tego ćwiczonego w innych klubach. Nie w tym walki, nie ma oponowania, nie ma kontr, nie ma szarpania, nie ma próby przeciwdziałania na zakładaną technikę. Uke nie próbuje pokonać/przeciwstawić się tori - wykonuje dokładnie założony schemat. Może dla Ciebie jako osoby niećwiczącej aikido jest to niewidoczne, ale uwierz, że przy całej "realności" ze sparingiem nie ma to nic wspólnego.

A jak nie ma w tym walki, to po co kaleczyć technicznie? Nie lepiej szlifować technikę zamiast machać niezdarnie łapami i sprzedawać marketingowy bełkot o super skuteczności wykonywanych technik.

aa wiem, że jestem z innej bajki i np mnie nie śmieszą zachowania, które są inne niż moje i inne niż wszystkich, których znam. Dla mnie mogli by sobie podśpiewywać czy nawet przytupywać co niekoniecznie musi im odbierać skuteczność.

jak weźmiesz, że uke się podkłada, a gawiedź ładnie przyklaskuje z uznaniem po każdym rzucie, to dla mnie jest hmm.... niezrozumiałe. Jaka skuteczność??? Wszyscy mu klaskają jak barany bo rozjebał współćwiczącego (współpracującego) partnera? WOW 8O 8O 8O normalnie zabijaka pierwszej wody. Oklaski to ja rozumiem - po dobrym egzaminie.

A tak BTW z tą inną bajką - wielu aikidoków ćwiczy/ćwiczyło równolegle inne SW więc trochę innych bajek też zna ;)

Raz ktoś mówi by zacząć choćby zacząć ćwiczyć inaczej a za chwilę drugi mówi że to nieestetyczne.

Jeżeli już jadą w realu, to niech faktycznie próbują coś urealnić - uke ma atakować, bo na załączonych filmikach na pewno tego nie robi. Rękawice, ochraniacze, prawy-lewy, kombinacje, kopnięcia, próby sprowadzenia do parteru itd. i niech wtedy czarują, to i ja będę klaskać.

Czepiam się estetyki, bo cała realność tego aikida polega na niechlujnym wykonaniu technik (niby to takie realne) i sprzedawaniu po rzucie jakieś cepów jak z wiejskiej potańcówki.

Jak już wspomniałem, jak będzie to faktycznie sparing/walka w realnym ujęciu, to estetyka nie ma znaczenia, ale póki co to jest taki sam aikidowy układ, tyle że wykonany niby tak w realu, a w rzeczywistości to jedna wielka marketingowa ściema. Dziękuję postoję, wolę moje "nierealne" układy choreograficzne, a przynajmniej nie mam tam chorego bełkotu pseudoskutecznościowego.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Jeżeli już jadą w realu, to niech faktycznie próbują coś urealnić - uke ma atakować, bo na załączonych filmikach na pewno tego nie robi. Rękawice, ochraniacze, prawy-lewy, kombinacje, kopnięcia, próby sprowadzenia do parteru itd. i niech wtedy czarują, to i ja będę klaskać...

Ninja, czego Ty ich uczysz...? :> Chyba będę musiał przyjechać i zweryfikować... :)
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Ninja, czego Ty ich uczysz...? :> Chyba będę musiał przyjechać i zweryfikować... :)

No jak to czego? Skuteczności panie, skuteczności :twisted: :twisted:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
zrazik dobrze gada, dac mu coli :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
zadnej skutecznosci...poprostu aikido. Ale czasami sie poszarpiemy dla funu :)
Ale przyjechac jak najbardziej mozesz. Odstąpie Ci na ten moment funkcje prowadzącego jako żes gość no i bardziej doświadczony ;)
a zrazikowi coli? W ryj mu dać moge dać za to że nie przylazł ostatnio łajza jedna :) :) :) (joke)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024