Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co aikido ma wspolnego z walka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1742 odpowiedzi w tym temacie

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

...(nie rozumie że Tajner nie może skakać zamiast Małysza, czasu sie nie cofnie, ale Małysz potrzebował Tajnera by zostać Małyszem)
...


Owszem, ale Tajner uczył Małysza skakać w dal na nartach, nie uczył go slalomu.
Odejście od aikido do bjj jest jak odejście od slalomu do skoków w dal. Trzeba uczyć się od nowa.
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

[b]Akahige z kolei to klasyczny przykład neofity, który za parawanem pseudo-racjonalnego wywodu ukrywa potrzebę przekonania całego świata do swojego nowego życiowego wyboru. Taki bjj świadek jehowy. Dlatego własnie skupia swój wysiłek na tym forum bo jesli uda mu się pozyskać aikidokę dla nowej wiary to jego własny dysonans poznawczy będzie nieco złagodzony. Taka autoterapia. Na to nakłada się jeszcze wiek (za pare lat będzie w naszej kategorii wiekowej) a to dla każdego faceta bardzo trudny okres.

Z całym szacunkiem dla wieku, dorobku i pozycji społeczno-zawodowej redakcji, ale redakcja wylewa tu jakieś żale, jakby mu Akahige co najmniej syna uwiódł...

Z tego to co ja rozumiem posty Akahige to nawołuje on do zmian w obrębie samego Aikido, zwłaszcza w zakresie metodyki szkolenia, a nie do zmiany "religii"...
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Z tego to co ja rozumiem posty Akahige to nawołuje on do zmian w obrębie samego Aikido, zwłaszcza w zakresie metodyki szkolenia, a nie do zmiany "religii"...

Serio? Chyba to przegapiłem. Co prawda nie jestem w stanie śledzić dokładnie tych przetaczanek między Akahige, Gościem, Redakcją, Randallem, Smailem et consortes, ale pamiętam, że np. Smail i Gość zdołali już spłodzić coś na kształt programu zmian w aikido. Czy Akahige też zaproponował jakieś zmiany w obrębie Aikido?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Z tego to co ja rozumiem posty Akahige to nawołuje on do zmian w obrębie samego Aikido, zwłaszcza w zakresie metodyki szkolenia, a nie do zmiany "religii"...

Jako żywo, Bracie!
Ja kocham aikido i strasznie mnie boli, że inni postrzegają je jak taką fajną dupę - ładną, ale pustą w środku i głupią. A ja wiem, że to dobra i wrażliwa dziewczyna jest, która na dodatek umie wspaniale gotować... I sweter na drutach człowiekowi na zimę zrobi...Jak się ją zmotywuje odpowiednio, a czule... :-)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Ale co ma kultura do argumentów merytorycznych?

Absolutnie nic. Dlatego pisze jak piszę i czekam na nieliczne przebłyski merytorycznej wypowiedzi, która przekroczy małostkowe utyskiwania. Zatem zejdźcie z ludzi i piszcie o rzeczy.

W stosunku do osób starszych wiekiem (tym bardziej duzo starszych) zachowuje sie szacunek i formy zwracania się nie tylko u "nienormalnych" Japonczyków ale także w Europie.
Było to niegrzeczne i tyle.

A dlaczego? <- proste i bardzo niewygodne pytanie.
To tradycja tylko. Mówimy tu o zasadach społecznych i moralnych (obyczajowych), niczym więcej jak pewnej presji większości mającej na celu ochronę ich interesów i wartości.

Najpierw trza się kłaniać rodzicom - bo dają kase i dach nad głowę.
Potem trza się kłaniać szefowi - bo może zwolnić.
Ale kłaniać się komuś przypadkowemu? dlaczemu i po kiego? :twisted:
Wiem że to dla takich "dinozaurów" trudne do zrozumienia, to uproszczę.
Kiedyś starość rościła sobie prawo do mądrości i wiedzy, dziś świat zmienia się tak szybko, relacje i warunki współżycia są tak dynamiczne, że owo roszczenie jest nieuprawnione, bo doświadczenie jest przedawnione i nieadekwatne. Zwyczajnie starość straciła jedyny swój atut. Pozostaje wypracowana pozycja, władza i kasa - ale to nie gwarantuje szacunku a klakierstwo/strach/konformizm.

Przednowoczesność była nastawiona na przeszłość i wedle niej organizowała dziś, w nowoczesności jesteśmy nastawieni na przyszłość i pod jej kątem zmieniamy dziś.
Proste?
To jest główna i podstawowa przyczyna zaniku szacunku należnego ex cathedra.
Dlatego dar75 powiedział, że na szacunek sobie trzeba zasłużyć. Tylko dobrze zrozumcie- zasłużyć w oczach tej konkretnej osoby, wedle jej wartości.

To jest też w aikido - jesteście nastawieni na "przekaz" czyli przeszłość. opozycja dostrzegająca potrzebę zmian oczekuje rezultatu, czyli przyszłości.

Co do chamstwa Randalla , to juz mamy ustalone. Szkoda , że Akahige powoli podąża w tym samym kierunku.
O tempora, o mores...

Cóż za cham nazywa mnie chamem :) chamstwo się szerzy :P Rozumiem że z racji wieku wolno mówić o innych chamsko. Innymi słowy chamskie jest jedynie zachowanie tego, kogo nazwiemy chamem, byle by było nas nazywających dostatecznie dużo.
Motyla noga, dziwne.
Poza tym to nie do mnie było o gówniarzu 8O
Cytujesz Cycerona, to się zastanów - prawie 2k lat temu gość zaczynał mowy retoryczne w ten sposób. I zawsze jest to aktualne. Co z tego wynika? Że zawsze starsze pokolenia narzekały na nowe i zawsze dlatego, że w nowym nie było specjalnie miejsca dla nich i ich wartości (interesów). ;) Tak jest, było i będzie.
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

[
Najpierw trza się kłaniać rodzicom - bo dają kase i dach nad głowę.
.


Widzisz Randall różnimy sie tym, ze ja uwazam , ze rodzicom nalezy sie kłaniac bo sie ich kocha i szanuje .
Analogiczna róznica dzieli nas w stosunku do swiata, poglądów i Aikido.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

[
Najpierw trza się kłaniać rodzicom - bo dają kase i dach nad głowę.
.


Widzisz Randall różnimy sie tym, ze ja uwazam , ze rodzicom nalezy sie kłaniac bo sie ich kocha i szanuje .
Analogiczna różnica dzieli nas w stosunku do swiata, poglądów i Aikido.

Nie poznasz ironii nawet jak wyskoczy z krzaków... :D
Zostawmy ich w spokoju.

Ps. Zwyczajowo, czepiłeś się półsłówka, odpisałeś półsłówkami i nic z tego nie wynika. Zwyczajowo.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

....


ani slowa o mnie i do mnie :( :D
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
i ani słowa o faktycznym przełożeniu aikido na bjj :(
  • 0

budo_nagababa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Czytając to forum, mam wrażenie, że całe wasze Aikido to droga do dysharmonii.

Mam pytanie:
Nie możecie po prostu sobie go ćwiczyć jak wam odpowiada taka forma aktywności fizycznej ?

Przecież można bez wstydu i całego tego Aikidockiego brzemienia robić to na co się ma ochotę.

Być może okaże brak kultury, ale po co to całe pierdolenie i skakanie sobie do gardeł ?

Co Wy próbujecie obronić, bo nie rozumiem ?

Z tej całej dyskusji wynika, że domagacie się choć odrobiny uznania Aikido jako choć odrobinę przydatnego w walce.
Po co wam to potrzebne ? Nie możecie po prostu ćwiczyć Aikido jako nie Sztuki Walki, sami dla siebie jak Wam odpowiada ?

Nie rozumiem tego napinania się zupełnie.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Pierdu pierdu.
można cwiczyć aikido jako nie sztukę wali - co sam promuje, tylko wtedy to ludkowie tacy jak Ty sie oburzą że przecież aikido SW jest. Niech sobie będzie modern fitness w japońskich strojach i git.
Pominę fakt sprzedawania go jako SW na plakatach, stronach www i innych.

To jedna z 2 dróg wyjścia z obecnej patologii., polegająca (jak i przeciwna) na dostosowaniu teorii do faktów, z tym że dostosowujemy teorię.

My sie nie napinamy, napinają się aikidowcy co to chcom mieć świnty spokoj i grzać sięwe własnym świecie dalej.

Chcemy za to dostosowania aikido do teorii przez zmianę praktyki.

Wydaje mnie się, że proste.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Czytając to forum, mam wrażenie, ........, bo nie rozumiem ?

do tego momentu sie zgadzam, kazdy moze sobie cwiczyc tak jak mu si epodoba, co mniej wiecej robimy, ale poniewaz mamy rozne widzimisie i roznie cwiczymy, to na zasadzie embu, tutaj na forum dzielimy sie tymi swoimi widzimisie, raz z wieksza kurtuazja, a raz z mniejsza :) , zalezy od czlowiekow i por dni lub nocy :D

Z tej całej dyskusji wynika, że domagacie .... napinania się zupełnie.


tutaj nie moge sie zgodzic, bo nie o przydatnosc aikido w walce chodzi :)
bo wszyscy sobie zdajemy sprawe jakie walki mamy teraz i jaka przydatnosc w tych walkach maja SW :)
chodzi tylko o prawde :)
tutaj mniej wiecej opisal to Randall, ba i tutaj znowu kazdy moze sobie wedle widzimisie wybrac opcje i nadal byc szczesliwym, tylko tak trudno ta prawde okazac...
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

My sie nie napinamy, napinają się aikidowcy co to chcom mieć świnty spokoj i grzać sięwe własnym świecie dalej.

Jeśli ani "wy-aikidowcy" się nie napinacie i "my-aikidowcy" również się nie napinamy, a również najliczniejsza grupa "ich-aikidowców-co-mają-gdzieś-i-nas-i-was-i-wszystkich-innych" się nie napina, to w czym ci przeszkadzają akurat ci "oni-aikidowcy" co się napinają?

Chcemy za to dostosowania aikido do teorii przez zmianę praktyki.
Wydaje mnie się, że proste.

Jeśli to proste, to po prostu zrób to.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Chcemy za to dostosowania aikido do teorii przez zmianę praktyki.
Wydaje mnie się, że proste.

Jeśli to proste, to po prostu zrób to.

Proste to jest zrozumieć to.
Zrobić to jest imo niewykonalne - dlatego się nie zajmuję i dlatego twierdzę że aikido SW nie jest i dlatego pozwalam mu istnieć jako rekreacja.
  • 0

budo_nagababa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

(...)
można cwiczyć aikido jako nie sztukę wali - co sam promuje, tylko wtedy to ludkowie tacy jak (...)


Oświeć mnie proszę. Czym się różni uprawianie Aikido jako nie Sztukę Walki od uprawiania Aikido jako Sztukę Walki ?

Rozumiem, że od strony technicznej nie zmienia nic a Chodzi o to żeby nie szczepić toksycznej ideologi. Która przewraca ćwiczącym w głowach.
Dobrze rozumuję?
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?

Z tego to co ja rozumiem posty Akahige to nawołuje on do zmian w obrębie samego Aikido, zwłaszcza w zakresie metodyki szkolenia, a nie do zmiany "religii"...

Jako żywo, Bracie!
Ja kocham aikido i strasznie mnie boli, że inni postrzegają je jak taką fajną dupę - ładną, ale pustą w środku i głupią. A ja wiem, że to dobra i wrażliwa dziewczyna jest, która na dodatek umie wspaniale gotować... I sweter na drutach człowiekowi na zimę zrobi...Jak się ją zmotywuje odpowiednio, a czule... :-)


No to mi ulżyło, bo już się bałem że moja diagnoza twoich wewętrznych rozterek będzie się potwierdzać w kolejnych odsłonach dyskusji o mądrości aikido i dogmatyźmie bjj. :) :)
A tu okazuje się że potrafisz się czule wypowiedzieć na temat aktywności która towarzyszyła ci od małego i z którą dziś jak z byłą kobietą miotasz się, jednak stara miłość nie rdzewieje i raz na jakiś czas uczucie wybucha ze zdwojoną siłą. Zaskakujące ale terapia zadziałała, widzę jakiś wewnętrzny przełom.
Przy okazji wytłumacz temu koledze co już wyrósł z pampersów o co mi chodziło z przykładem Tajnera i Małysza bo biedaczysko nic nie zrozumiało. :roll:
A tego drugiego co go nazywają chamem i prostakiem zapewnij że żadnych pokłonów nie potrzebuję, bo dyskusja dotąd toczy się na argumenty dokąd zachowane są konwenanse jak ich nie ma to tak jak w bjj sędzia przerywa walkę bo zamiast ładnego przejścia do bocznej koleś wali w krocze jak go trzymasz w gardzie. :?

  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
A na zakończenie tak długiego i pięknego tematu warto przypomnieć zawsze prawdziwą i piękną definicję aikido która rzuca nowe światło na zagadkę co ma aikido wspólnego z walką.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Drogi kolego, który żyłeś na świecie zanim pampersy wymyślono.
Może jednakowóż napiszej w jaki to niby sposób aikido przekłada się na bjj, skoro niby tak bardzo pomogło pierwszym w polsce bjjotowcom w odniesieniu sukcesu?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Patrząc na ilość stron tego tematu oraz pokrewnych i porównując to z ilością uczestników dyskusji, jakieś 7-9 tych samych osób, wychodzi mi, że

- tylko tylu mamy członków forum aikido na całą Polskę (och, przepraszam, np. dar i maqs nie są aikidokami czyli jest ich jeszcze mniej)

lub

- jest ich zdecydowanie więcej, ale mają w głębokim poważaniu (żeby nie powiedzieć "w rzyci") wszelkie reformy lub ich brak, szukanie powiązań aikido z jakąkolwiek walką lub też brak tych powiązań, itd, itp. Robią swoje i już.

Oba wnioski sugerują, że tak zawzięcie przerzucający się tu argumentami panowie tworzą zwykłe kółko wzajemnej adoracji (czasem pokłóciwszy się o pierdołę, na zasadzie "kto się lubi ten się czubi). Generalnie chodzi mi o to, że patrz pkt 2. i te rozpisywanie się naszpikowane terminologią rożną jest totalnie bez sensa :wink:
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co aikido ma wspolnego z walka?
Pierwsza sprawa dotyczaca kultury skąd mozna sie dowiedziec ile lat ma redakcja budojo zeby w odpowiedni sposob sie odnosic.
Co do tematu aikido i bjj oraz wpomnianego K. Matuszczaka opowiadal jak to trenowal aikido. Najpierw nie pozwalano na sparingi bo umial za malo, a pozniej nie bylo sparingow bo umial za duzo i niby skonczylo by sie to rzezia i polamanymi rekami. Wiec zainteresowal sie bjj ktore ma bardziej weryfikowalne sposoby wykazania sie umiejetnosciami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024