Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrona przed facetem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem
A wszystko to rozgrywa się w ciągu kilku sekund.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem

Hellfire,
święte słowa. Warto jeszcze dodać, że wbrew powszechnemu poglądowi do nauczenia się techniki nie potrzeba tysięcy powtórzeń. By opanować nowy ruch, w zupełności wystarcza 300- 500 powtórze. Tak więc w ciągu godziny czy dwóch zdołamy nauczyć kobietę (czy mężczyznę) jakiegoś prostego i skutecznego sposobu unieszkodliwienia napastnika. Powinien być oparty na gross motor skills, by można go zastosować w warunkach stresu związanego z wyrzutem adrenaliny. Może to być uderzenie podstawą dłoni, któreś z narzędzi pokazywanych przez Vunaka w Street safe, czy metoda stosowana w ESDS. Ważne są prostota i skuteczność, a przede wszystkim zaskoczenie napastnika i zdecydowanie w wykonaniu techniki.
Przypomniało mi się , jak kiedyś moja koleżanka, ćwicząca przez dwa lata aikido została napadnięta na przystanku autobusowym. Oczywiście dwa lata aikido zupełnie wyleciało jej z głowy, za to pozostała dobra rada wujka Thufira: "palce w oczy". Jak go chlastnęła paznokciami po twarzy i oczach to facet się skulił na ziemi, a ona zdołała uciec.

Pozdrawiam, Thufir


  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem

Przypomniało mi się , jak kiedyś moja koleżanka, ćwicząca przez dwa lata aikido została napadnięta na przystanku autobusowym. Oczywiście dwa lata aikido zupełnie wyleciało jej z głowy, za to pozostała dobra rada wujka Thufira: "palce w oczy". Jak go chlastnęła paznokciami po twarzy i oczach to facet się skulił na ziemi, a ona zdołała uciec.


Aikido generalnie słabo sprawdza się w takich sytuacjach. Z kolei atak na twarz i oczy dłuższymi "żelami" można by spokojnie podciągnąć pod użycie niebezpiecznego narzędzia, he he :twisted: A tipsy dodatkowo rażą odłamkami ;-)
  • 0

budo_ettelen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem

Z kolei atak na twarz i oczy dłuższymi "żelami" można by spokojnie podciągnąć pod użycie niebezpiecznego narzędzia, he he :twisted: A tipsy dodatkowo rażą odłamkami ;-)

Hahahahah, dokładnie, teraz jest nawet chyba taka tipsowa moda na zaostrzone szpony, więc rzeczywiście mogą mieć niezłą siłę drapiącą :D
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem
ettelen, przez wakacje nosiłam takie zaostrzone żele, gdyby zastosować nimi takiego shreddera o jakim pisze Thufir, to z twarzy i oczu zostaje mielone ;-)
  • 0

budo_ettelen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem

ettelen, przez wakacje nosiłam takie zaostrzone żele, gdyby zastosować nimi takiego shreddera o jakim pisze Thufir, to z twarzy i oczu zostaje mielone ;-)

:twisted:
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem

Rory Miller o tym, jak według niego powinien wyglądać kurs samoobrony dla kobiet:


Annaka asked a question: if you wanted to take a group of women, strictly from the self-defense perspective, from zero to where you wanted them to be, how long would it take?

Instinctive answer was five days. Want to try to be a little more specific here.

Day One: The Theoretical Day
-Intros, goals, safety briefing, teaching philosophy, what I don't know
-Fear versus danger; fear management versus danger management
- Violence Motivations, Maslow model and Triune Brain from ConCom
- Violence Dynamics including Social, Asocial, Asocial Masquerading as Social, Deviant Social and cyclical violence
- Avoidance and evasion
- Context: Ethics and Law; breaking the freeze; aftermath
- SD Law
- Gender Differences in Violence
- Logic of Violence Method
- Individual Victim Profiles
- Violence for communication versus violence for effect
- Three natural strategies
- Mindsets

Day 2: Physical Day
- Not fighting. Close range assassinations.
- 'A' Targets. Easy, Reliable, Incapacitating
- 'B' Targets. Require strength and or practice. Incapacitating.
- 'C' Targets. Require skill and/or luck. Incapacitating.
- Power generation
- Other options: Movement and unbalancing
- Principles: balance; exploiting momentum; exploiting gravity; structure
- Immediate Action
- Fight to the Goal
- Counter-assault

Day 2 Evening: Field Exercise 1: Reading Terrain
- Cruise local area for ambush zones; E&E protocols and principles; Tags; Target-rich environments.

Day 3: Physical Day
- Safety Briefing
- Counter-assault Practice
- Takeouts
- One Step. Special emphasis on what it is and what we are NOT doing, e.g. practicing fighting.
- Targets and Targeting Drills
- Close range strikes
- Close range Kicks
- Take downs
- Leverage points
- Blindfolded work
- Counter assault practice

Day 4: Physical Day
- Safety Briefing
- Counter Assault Practice
- Moving a body
- Wall work
- Environmental fighting
- Weapons and Improvised weapons
- Ground movement
- Striking from the Ground
- Application and limitations of pain; tactical use of pain
- Weapon access under assault
- Mass brawl
- Counter assault practice
- Messy drill
- Individual fears and concerns brief and brainstorm.

Day 4 Evening: Field Exercise 2: Reading People
- Urban anthropology and victim/threat assessment practice

Day 5: Scenario Day
- 2 targeted scenarios for each participant. Each scenario debriefed to a peer jury regarding both tactics and legal justification.
- Articulation wars
- Tactical considerations to include the presence of children and babies

I think that would cover things. It's a lot of information, but not overwhelming if it is taught correctly. Everything interconnects and almost everything can be connected to common experiences, so it becomes a way to think and a way to move instead of stuff to remember. Might also add a daily debriefing that would include learning how to conduct an after-action debrief.


Podoba mi się określenie fizycznej strony samoobrony: - Not fighting. Close range assassinations. :)

Całość tu:

Pozdrawiam, Thufir


  • 0

budo_cynamonowa
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem
Jak pisałam w innym wątku noszę w torebce zawsze gaz pieprzowy, na razie nie musiałam się nim bronić ale myślę, że to w połączeniu z szybką ucieczką powinno wystarczyć - przecież praktycznie zawsze przegramy z silnymi mężczyznami w walce.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem

Jak pisałam w innym wątku noszę w torebce zawsze gaz pieprzowy, na razie nie musiałam się nim bronić ale myślę, że to w połączeniu z szybką ucieczką powinno wystarczyć - przecież praktycznie zawsze przegramy z silnymi mężczyznami w walce.


W torebce? Średni pomysł, moim zdaniem. Sprawdzałaś ile czasu zajmie Ci wyjęcie gazu?
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem

Jak pisałam w innym wątku noszę w torebce zawsze gaz pieprzowy, na razie nie musiałam się nim bronić ale myślę, że to w połączeniu z szybką ucieczką powinno wystarczyć - przecież praktycznie zawsze przegramy z silnymi mężczyznami w walce.

Czekaj czekaj. Prześledźmy hipotetyczny przebieg wydarzeń: podchodzi gościu, zabiera Tobie torebkę, Ty mu ją odbierasz, otwierasz ją, szukasz chwilę gazu pieprzowego, jeszcze chwilę szukasz, jeszcze chwilę, gościu zdążył dwa ćmiki spalić kiedy szukałaś, nareszcie znalazłaś i zaczęłaś nim psikać. Dobrze zrozumiałem pomysł?
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem
Ncro, i co, poprawiłeś sobie ego tym wyzłośliwianiem pod adresem nowej użytkowniczki, która napisała tu z nadzieją że ktoś jej coś doradzi? Nie dziwię się, że to forum zdycha, a już ten dział w szczególności :roll: Nic ta Twoja uszczypliwa wypowiedź nie wniosła do tematu.
Torebka to faktycznie średni pomysł, jak zauważył Thinspoon, aczkolwiek często to jedyne rozwiązanie dla kobiety. :evil: Spodnie dla kobiet nie są projektowane pod kątem pojemności kieszeni, pozostaje kabura przy pasku, którą widać. Nie zawsze można chodzić w bojówkach albo w kurtkach z kieszeniami, zwłaszcza latem jest masakra. Ja, gdy nie mam na sobie kurtki albo płaszcza, noszę torebkę z długim paskiem "na krzyż", żeby było trudniej zerwać, a w niej mam otwartą kieszeń zewnętrzną z gazem, praktycznie tuż przy dłoni.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem

Tak apropo odwiecznych sporów, czy kobieta ma szanse


  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem
Ten koleś był dość pasywny. Bardzo dobrze, że udało jej się obronić i że nie trafiła na nikogo groźniejszego. A poza tym, jak oni tam wypatrzyli że to są chwyty z judo?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed facetem

Ten koleś był dość pasywny. Bardzo dobrze, że udało jej się obronić i że nie trafiła na nikogo groźniejszego.


Nie zawsze trafia się na zaciętego ulicznika.

A poza tym, jak oni tam wypatrzyli że to są chwyty z judo?

Po pierwsze pewnie sama powiedziała.
Po najpierw masz typowy rzut podcięcie zewnętrze dość charakterystyczne. A potem wygląda mi to na kontrolę żółwia/duszenie kapturem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024