Skocz do zawartości


Zdjęcie

2KC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
no dym papierosowy standardowo poteguje kaca, do tego jeszcze piwo z kija (rozwodnione), kilka piwek w knajpie w oparach i rano mnie zwykle leb napieprza
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC

bo musisz opic sie wody ile wlezie jak sie mocno strules alkoholem, pijesz wody ile dajesz rade, po chwilce cie wyrzuca do kibla i wyplukujesz z siebie wiekszosc, pijesz wode dalej ile wlezie, po chwilce znow cie wyrzuca do kibla i wyplukujesz z siebie reszte, jak juz masz pusty zoladek to pijesz wode i uzupelniasz sie, bo jestes w cholere odwodniony, nie jest to przyjemne ale skuteczne
ale to w przypadkach kiedy mocno sie przesadzilo z alko


Ja tak czasem mam nawet jak nie przesadzam. Poprostu wypijam z 4-5 piw i sie strówam. Ale może to i dobrze
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
To albo bardzo rzadko pijesz albo jestes jakims wybitnym przypadkiem nietolerancji alkoholu :-) Bo jak pamietam to kawal chlopa z Ciebie i po 4 piwkach to nie powinienes latac do kibla, no chyba ze wszystkie wypijasz w ciagu dwoch minut ;)
BTW, kiedys sie pytales o prostowanie przegrody, mi sie przypomnialo, na za dwa tygodnie mam termin, to zdam relacje :D
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
@ jerz

ten 2KC to jest niezdrowy bo wlasnie sprawia ze mozesz wypic wiecej? czy moze ma w sobie jakies niezdrowe gowno ktore szkodzi naszym slowianskim organizmom :) ?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
To pierwsze z tego co wiem. No i organizm jest dłużej narażony na katowanie alkoholem bo z tego co pamiętam (nie dam sobie odciąć żadnej kończyny za to) magnez powoduje się dłużej uwalnia do organizmu. Nie ma tam chyba niczego specjalnie niezdrowego.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC

To albo bardzo rzadko pijesz albo jestes jakims wybitnym przypadkiem nietolerancji alkoholu :-) Bo jak pamietam to kawal chlopa z Ciebie i po 4 piwkach to nie powinienes latac do kibla, no chyba ze wszystkie wypijasz w ciagu dwoch minut ;)
BTW, kiedys sie pytales o prostowanie przegrody, mi sie przypomnialo, na za dwa tygodnie mam termin, to zdam relacje :D


Rzadko pije. Poprostu nie bawi mnie upijanie sie. Nawet jak sie upije i nic nie wywine to mam morał że wogóle za dużo wypiłem

A propo przegrody to ja mam pod koniec wrzesnia - prostowanie plus plastyke.

Zdaj relacje, będe wiedział w jakimś stopniu co mnie czeka i trzymam kciuki za pomyślnośc zabiegu :D
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC

no dym papierosowy standardowo poteguje kaca, do tego jeszcze piwo z kija (rozwodnione), kilka piwek w knajpie w oparach i rano mnie zwykle leb napieprza


Właśnie dlatego przestalem pić w zadymionych knajpach. Czułem się po tym fatalnie. Dym plus piwo z kija, po którym zawsze bolała mnie głowa.
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
jakim cudem piwo z kija powoduje większego kaca niż normalne?
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Szczerze to nie wiem. Uważam, że to wina brudnych przewodów od beczek, ale głowy nie dam.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Raczej większego nasycenia CO2. Generalnie im więcej bąbelków tym łatwiej alkohol wchłania się do organizmu - dlatego najłatwiej nawalić się szampanskoje (i kawioru nawet nie trza).
Alternatywna teoria - zwiększone dawka CO2 powoduje podtrucie organizmu (a alkohol ma tu niewiele do dodania).

Pewnie obie teoryje są w jakimś stopniu prawdziwe.
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
to oni dolewają tam wodę gazowaną?

czyli jak wypije piwo i zapije wodą gazowaną to będzie większy kac?
brudne przewody?

;o

imo to jakiś urban legend i na siłę się staracie wymyślić teorie by plotka stała się prawdą

przecież jak dolejemy wody do piwa to będzie mniej alkoholu = mniejszy kac
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Ja również z reguły gorzej się czułem po piwie lanym z beczki.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Aczkolwiek. Ile masz lat tak z ciekawosci zupelnie pytajac? Bo piszesz ze to mit, ze piwo z kija jest bardziej kacogenne od zwyklego i piszesz ze rozcienczanie piwa tylko powoduje mniejszego kaca bo ma mniej alkoholu..... :roll: no comment
To nie ma zwiazku z iloscia alkoholu w piwie, tylko z jakoscia piwa, jesli piwo z kija jest rozwadnianie to robia sie zwykle szczochy.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
2kc dziala i to swietnie...co do szkodliwosci nie ma tam nic co mogloby byc jakos szkdliwe, na mnie nie dziala tak ze moge wiecej wypic jesli na kogos tak dziala warto to sobie wziac po prostu po imprezie i efekt bedzie identyczny, co do treningu po alko-moim zdaniem 2kc nie pomoze bo jednak mimo ze skutkow nie czy organizm jest wyczerpany
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
przeczytac ulotke przde wszystkim...
jasno napisane jest zeby lyknac tabsa przed chlaniem i (chyba) dwie w trakcie w odstepach godzinki czy ilus...

ja zawsze na konkretnych melanzach tak robilem jeden tabs godzinka przed chlaniem, jeden po kilku glebszych i jeden pod koniec albo po. i zero kaca na drugi dzien, bez 2kc pewnie nawet z luzka bym sie nie wykulnal...

no ale jak ktos lyka na drugi dzien, jak juz go baniak naiwania konretnie to nie ma sie co dziwic ze nie dziala, bo nie takie przeznaczenie...
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC

Aczkolwiek. Ile masz lat tak z ciekawosci zupelnie pytajac? Bo piszesz ze to mit, ze piwo z kija jest bardziej kacogenne od zwyklego i piszesz ze rozcienczanie piwa tylko powoduje mniejszego kaca bo ma mniej alkoholu..... :roll: no comment
To nie ma zwiazku z iloscia alkoholu w piwie, tylko z jakoscia piwa, jesli piwo z kija jest rozwadnianie to robia sie zwykle szczochy.


dla organizmu jakoś alkoholu nie spada jeżeli dolejemy do niego wody. Dla naszego języka tak.
Dla organizmu ważne ile jest metanolu w alkoholu, więc prędzej strujesz się tanim winem.

chcesz mi powiedzieć, że pijąc rozcieńczone piwo bardziej się upiję co za tym idzie będę miał większego kaca?
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Jak by ten metanol był nagminnie dolewany do handlowego etanolu w konfiguracjach wszelakich (o własnych wynalazkach nie wspominam) to byśmy mieli miasto ślepców.

Wody gazowanej lać do piwera nie muszą, wystarczy zwykła, później dobre schłodzenie i nasycenie całej mikstury CO2 - efekt murowany.

A tak na marginesie to na ostre strucie alkoholowe to zdaje się pomaga najlepiej kuracja typu glukoza dożylnie (patrz Piłkarski poker :wink: )
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC

przeczytac ulotke przde wszystkim...
jasno napisane jest zeby lyknac tabsa przed chlaniem i (chyba) dwie w trakcie w odstepach godzinki czy ilus...


od razu po melanzu nie z rana jak baniak nawala
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC

A tak na marginesie to na ostre strucie alkoholowe to zdaje się pomaga najlepiej kuracja typu glukoza dożylnie (patrz Piłkarski poker :wink: )

slyszalem to samo, kumpel mowil ze to u znajomych w akademiku powszechny zabieg i sam raz skorzystal, powiedzial ze po chwilce mogl pic dalej :)

Aczkolwiek, nie wiem czy ktos ci powiedzial ale 100ml metanolu powoduje trwala slepote i paraliz, a wieksza ilosc zabija...
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
no i co z tymi 100ml? Napisałeś, bo po prostu wiesz jaka dawka powoduje ślepotę?:roll:

W wielu alkoholach jest metanol, czy to śladowe ilości czy całkiem sporo (tylko broń Boże byś mi powiedział, że 100ml), które także powodują kaca
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024