Skocz do zawartości


Zdjęcie

2KC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

2KC
Właśnie sie zastanawiam, czy jest to skuteczne, czyli niweluje dzialanie alkoholu (zarowno kac, i negatywny wplyw alko na osiagi), czy to tylko zreczny lek przeciwbolowo-oglupiajacy i czlowiek poprostu pomimo ze ma to nie czuje kaca?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Czy działa?
Tak, trudniej jest się upić i kac jest mniej masakrujący (testowane na sobie), tyle że z tego co wiem nie jest to specjalnie zdrowe, nie pamiętam na tyle dobrze tłumaczenia kolegi (lekarza) żeby ci tu wyłuszczyć dlaczego poza oczywistym tzn możesz wypić więcej :)
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
hmm pic bede tyle co normalnie, nie chce bic rekordow, poprostu chce jakos ograniczyc negatywne skutki picia wodki, azeby potem normalnie powrocic z dnia na dzien na trening a nie wracac na jakis tam poziom dluzszy czas
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Niby skuteczne, ale czasem jak wracam nakurwiony, to łykam przed snem ze 2-3 tabletki witamin i minerałów, które akurat mam w pillboxsie i efekt podobny. Czasem też do tego kupuję butlę dr. witta multiwitaminy i tym popijam. Potem śpię jak dziecko i rano nie ma kaca.

A jak jest, to warto się przygotować- wycieczka do warzywniaka, masa owoców, pochłonąć wszystko na siłę i za 2 h nowonarodzony.
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Najlepiej, to dobrze zjeść przed snem i wypić z 1,5 litra wody, a co do preparatów na kaca, to żaden na mnie nie działał.
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
po imprezie wypić z dużo wody, jak będziemy szli to w nocy wysikać się to wypić tyle samo wody i kac nie powinien być taki groźny ;)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC

Niby skuteczne, ale czasem jak wracam nakurwiony, to łykam przed snem ze 2-3 tabletki witamin i minerałów, które akurat mam w pillboxsie i efekt podobny. Czasem też do tego kupuję butlę dr. witta multiwitaminy i tym popijam. Potem śpię jak dziecko i rano nie ma kaca.

A jak jest, to warto się przygotować- wycieczka do warzywniaka, masa owoców, pochłonąć wszystko na siłę i za 2 h nowonarodzony.


Ja jak mam kaca to nie moge nic jeść, nawet zioła i wode zwracam.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
bo musisz opic sie wody ile wlezie jak sie mocno strules alkoholem, pijesz wody ile dajesz rade, po chwilce cie wyrzuca do kibla i wyplukujesz z siebie wiekszosc, pijesz wode dalej ile wlezie, po chwilce znow cie wyrzuca do kibla i wyplukujesz z siebie reszte, jak juz masz pusty zoladek to pijesz wode i uzupelniasz sie, bo jestes w cholere odwodniony, nie jest to przyjemne ale skuteczne
ale to w przypadkach kiedy mocno sie przesadzilo z alko
jak sie budze rano na kacu w wersji light, to po prostu pije wode i ide dalej spac, zwykle po kilku godzinach dodatkowej drzemki, budze sie w dobrym stanie, jak kac jest w wersji hard, to pije dalej wode i kolejne 2 godziny drzemki, a jak juz jest kac na trybie masakrator, czyli haftowe niespodzianki, to najlepsze co mozna zrobic to po prostu przeczyscic sie woda
juz z rok nie mialem kaca w ostatniej wersji, niestety az do wczoraj :?
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
ja czasem po piciu pilem szklanke osolonej wody, a potem duzo zwyklej wody + jakies witaminy magnez (to co w apteczce znajde), i wlasnie jest to sposob calkiem skuteczny
  • 0

budo_horror vacui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Warszawy. I nie wstydzę się tego.

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC

ja czasem po piciu pilem szklanke osolonej wody, a potem duzo zwyklej wody + jakies witaminy magnez (to co w apteczce znajde), i wlasnie jest to sposob calkiem skuteczny

A to stąd picie soku z kiszonych ogórków albo kapusty jako lek na kaca :idea: :?:
W końcu to nic innego jak osolona woda + jakieś cosie z tych roślin.
Czy to tylko urban legend?
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
no w kiszonych ogorkach jest w pyte witaminy c przede wszsytkim (i zapewne innych dobrych skladnikow), ale z tego z ta osolona wode to sam na sobie spraktykowalem :) i potme doszedlem do wniosku ze to przeciez zatrzymuje wode w organizmie, wiec moze dlatego, potem sie kaca nie ma, albo poprostu to jakies placebo :)
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Ja proponuje spozywac pokarmy podczas przyjmowania alkoholu.wowczas pokarmy w duzym stopniu neutralizuja alkohol :wink:
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
przecież picie wody z solą tylko przyspieszy wymioty (no chyba, że naprawdę mało soli wsypiemy)

Ja jak mam kaca to nie moge nic jeść, nawet zioła i wode zwracam.


ale czy te wymioty nie są spowodowane uszkodzeniem układu pokarmowego, a nie odwodnieniem?
Także trzeba to przeczekać imo



i tutaj taka ciekawostka z wikipedii, chociaż nie daje sobie ręki uciąć, że to prawda:

Wypicie napojów energetyzujących podczas picia alkoholu pozwala znacząco polepszyć wydajność metabolizmu etanolu. Jest to związane z dużą zawartością monosacharydów w tych napojach. Glukoza (w procesie glikogenolizy) jest przekształcana do pirogronianu (a ten może zostać przekształcony do szczawiooctanu). Dlatego powstały podczas metabolizmu etanolu acetylo-CoA może wejść do cyklu Krebsa i zostać spalony do dwutlenku węgla. Zmniejsza to kwasicę oraz stłuszczanie narządów. Napoje energetyzujące spożyte wiele godzin po alkoholu dają dużo mniejszy efekt terapeutyczny[potrzebne źródło].

Picie napojów energetyzujących wraz z alkoholem czasami jest odradzane[2]. Przyczyna tkwi w jednym z pozostałych składników – kofeinie, która podobnie jak etanol, wywołuje przyspieszenie częstości skurczów serca. Obawiano się, że może to wywołać niebezpieczne zaburzenia rytmu serca.

Obecne na rynku leki przeciwko kacowi nie zawierają kofeiny. Poza monosacharydami, składnikami są związki zmniejszające pulę wolnych rodników (m.in. witaminę C).

Testy dowodzą również, że wypicie alkoholu z napojem energetyzującym osłabia subiektywne odczucie upojenia alkoholowego, chociaż obiektywnie (testy koordynacji i czasu reakcji) nie było to prawdą


  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Na mnie 2KC działa bardzo elegancko tylko trzeba przestrzegać tego co napisali w ulotce (z czym po pijaku moze być ciężko). Następnego dnia zero kaca.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Kurde, no to po co pić jak się ma zamiar zwracać :wink:

Kwestia podstawowa pod jaką postacią zamierzasz spożywać alkohol?

Osobiście do wódy stosuję mieszankę sok pomidorowy plus ogórłoter jako zapitkę. Wygląda to paskudnie ale działa. Można w trakcie łykać wit. C, też pomaga.

2KC stosowałem ino raz, po znaczącym nadużyciu, ale nie powiem, że pomogło.
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
z tego co wiem , to te wszystkie 2 KC i inne temu podobne , trzeba łykać już nawet pare godzin przed popijawą , żeby dało oczekiwany efekt

pare kapsułek przed, pare w trakcie, i pare po ;) i wtedy podobno kac nie istnieje
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Przed położeniem się spać zmusić siebie do wypicia co co najmniej 0,75 litra wody. Tyle.

Oczywiście, wymaga to zachowania świadomości przed zaśnięciem.
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Jak będziesz przestrzegał tego co piszą na opakowaniu to będziesz zadowolony. Ja sprawdziłem 2KC w trakcie jednego dużego melanżu i dzień po wstałem zdrowy i wypoczęty.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
Nie piję aż tyle, żeby stosować, ale może warto. Ostatnio na kawalerskim miałem mocną śrubę, a nazajutrz kaca życiówkę. Może warto mieć w apteczce.
Moje metody na zmniejszanie kaca- jeść w trakcie picia, nie zachlać się na amen, przed snem napić się dużo wody.
Zauważyłem też, że dym papierosowy w trakcie picia wydatnie zwiększa kaca- dlatego picie na świeżym powietrzu jest lepsze (względnie w domu u terrorysty nikotynowego, na działce itd ) :)
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 2KC
no nikotyna niszczy, ja sie zniszczylem jakis czas temu dwoma cygaretami i wzglednie niewielka iloscia alkoholu

2KC kiedys tam stosowalem i bylem zadowolony, chodzi tylko o to czy to 2KC to ma tylko takie zludne dzialanie ze niby kaca nie masz , a i tak masz ostre spadki, czy rzeczywiscie niweluje dzialanie alkoholu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024