Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stało się ! rozłam w IKO 1


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
333 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

Z oficjalnej strony IKO Kyokushin-kaikan:

Andre Drewniak expelled from IKO as of August 10, 2010
Tel:IKO Honbu Head Office 81-3-5766-5856;
Polish Dojo operators, Instructors must contact Honbu; e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



no to tama pekla, a kolega Matsui sobie odpalil w kolano. Pozbyl sie jedynego ogniwa, ktore mu jeszcze w Polsce organizacje trzymalo. ciekawe ile klubow ostatecznie z Drewniakiem zostanie?
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

Z oficjalnej strony IKO Kyokushin-kaikan:

Andre Drewniak expelled from IKO as of August 10, 2010
Tel:IKO Honbu Head Office 81-3-5766-5856;
Polish Dojo operators, Instructors must contact Honbu; e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



no to tama pekla, a kolega Matsui sobie odpalil w kolano. Pozbyl sie jedynego ogniwa, ktore mu jeszcze w Polsce organizacje trzymalo. ciekawe ile klubow ostatecznie z Drewniakiem zostanie?


Ale popatrz co za ironia losu. Polacy tyle lat patrzyli na to co się działo i nic z tym nie potrafili zrobic...no to Japończycy załatwili sprawę za nas :wink:
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Załatwili bo jak nagle tyle klubów poszło w siną dal :)
Tyle że o jakieś 20 lat za późno.
  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Potwierdzone info
Naozane i korda - niedowiarki :)
Na stan obecny wygląda to tak. Kluby należą do PZK, który należy do Europejskiej Federacji, a ta do WKF czyli światowej. Ci co zostali przy Drewniaku nawet nie potrafią się bronić i powiedzieć, dlaczego tak zrobili. Według mnie jest nim sam związek. Instytucja najbardziej uznawana w kraju przez samo to że jest Polskim Związkiem...i daje największe pole działania w sporcie. Ciekawe tak naprawdę czym Drewniak podpadł ? Jak go znamy, już coś działa i wszystko wskazuje na to , że będzie umacniał się w europejskiej federacji jako niezależny od Japonii. Być może nawet założy jakąś organizację. W tym momencie, Ci co z nim zostali mają dwa wyjścia. Pozostać z nim, czyli zerwać związki z Japonią ( podobnie jak IFK) lub słać maile do Honbu i czekać na nowego BC na Polskę. Jest tylko jeden problem, kto nim będzie? Bo czy jeszcze pozostał jakiś "młody wilk", o którym nie wie Drewniak?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

Potwierdzone info
Naozane i korda - niedowiarki :)
Na stan obecny wygląda to tak. Kluby należą do PZK, który należy do Europejskiej Federacji, a ta do WKF czyli światowej. Ci co zostali przy Drewniaku nawet nie potrafią się bronić i powiedzieć, dlaczego tak zrobili. Według mnie jest nim sam związek. Instytucja najbardziej uznawana w kraju przez samo to że jest Polskim Związkiem...i daje największe pole działania w sporcie. Ciekawe tak naprawdę czym Drewniak podpadł ? Jak go znamy, już coś działa i wszystko wskazuje na to , że będzie umacniał się w europejskiej federacji jako niezależny od Japonii. Być może nawet założy jakąś organizację. W tym momencie, Ci co z nim zostali mają dwa wyjścia. Pozostać z nim, czyli zerwać związki z Japonią ( podobnie jak IFK) lub słać maile do Honbu i czekać na nowego BC na Polskę. Jest tylko jeden problem, kto nim będzie? Bo czy jeszcze pozostał jakiś "młody wilk", o którym nie wie Drewniak?


ciekawe jaka bedzie oficjalna wersja wg Drewniaka?
pod kogo sie podepnie? bo PZK bez mistrzostw swiata to lipa, ktora wielu innym wytykal. A moze emerytura?
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
No właśnie kiedy w związku z tym Drewniak poda się do dymisji w PZK? Skoro nie jest już ( nareszcie ) szefem IKO 1 to nie powinien też być prezesem PZK.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

ciekawe jaka bedzie oficjalna wersja wg Drewniaka?

no oczywiście, że to on wypiepszył Matsui bozachciało mu się jakiegos ichi geki.

pod kogo sie podepnie? bo PZK bez mistrzostw swiata to lipa, ktora wielu innym wytykal. A moze emerytura?

Ktoś tu pisał, że chce coś tam niezależnego robić z Pinerą.
  • 0

budo_monk24
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Na zebraniu BC i CR z Kancho Matsui niebawem w Europie wszystko się rozstrzygnie, ale nie będzie już tam Andriu i nie będzie komu mataczyć.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
E U R E K A ... W I E M ... Matsui wstąpi teraz do shinkyokushin :)
  • 0

budo_inkaso
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tamtąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
A mnie decyzja Matsui się nie podoba. Nie poddaje specjalnej analizie czy Drewniak był dobrym BC czy nie . Nie wnikam także w motywy grupy sensei , którzy opuścili IKO 1.
Myslę o tym wydarzeniu inaczej. Shihan Drewniak całe życie poświęcił Kyokushin . Był lojalny wobec Sosai Oyamy , był także lojalny wobec jego nastepcy Matsui . A przecież po smierci Oyamy mógł wybrac IKO 2 , IKO 3 czy co tam jeszcze by chciał, tym bardziej , że nominacja Matsui była jak wiemy kontrowersyjna. Pozostał przy nim . Jak prowadził organizację w Polsce tak prowadził niezmiennie od ponad 40 lat. Nie ważne czy dobrze czy źle ale napewno najlepiej jak potrafił. Szefostwu IKO 1 to odpowiadało przez ponad 40 lat i co nagle coś aż tak się zmieniło , że Drewniaka usunieto ? Myslę , że zmieniło się jedno - do kasy IKO 1 wpłynie kilka tysięcy USD mniej, które chetnie weźmie Midori . Jeżeli to jest powód , to słusznie zauważył sensei Wyborowa , że Matsui strzelił sobie w kolano . Jeżeli tak potraktował Drewniaka to kto mu zaufa i poprowadzi organizację w Polsce ? Jak będzie sukces to OK ale jak nie, to kolejny BC na aut ? Wzajemne zaufanie i wzajemna lojalność to podstawy , które jak się raz naruszy to wszystko wali się w gruzy a z tego odbudować się już nic nie da.
Decyzja Matsui jednych ucieszyła , dla innych to niezła sensacja / zwłaszcza dla tych co Drewniaka nigdy na oczy nie widzieli / ale czy nie warto na to popatrzeć z innego punktu widzenia a mianowicie wzajemnego traktowania , procedur i motywów w rozumieniu , że w wielu organizacjach KK jednak nie wartości są decydujące ale po prostu kasa.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

A mnie decyzja Matsui się nie podoba. Nie poddaje specjalnej analizie czy Drewniak był dobrym BC czy nie . Nie wnikam także w motywy grupy sensei , którzy opuścili IKO 1.
Myslę o tym wydarzeniu inaczej. Shihan Drewniak całe życie poświęcił Kyokushin . Był lojalny wobec Sosai Oyamy , był także lojalny wobec jego nastepcy Matsui . A przecież po smierci Oyamy mógł wybrac IKO 2 , IKO 3 czy co tam jeszcze by chciał, tym bardziej , że nominacja Matsui była jak wiemy kontrowersyjna. Pozostał przy nim . Jak prowadził organizację w Polsce tak prowadził niezmiennie od ponad 40 lat. Nie ważne czy dobrze czy źle ale napewno najlepiej jak potrafił. Szefostwu IKO 1 to odpowiadało przez ponad 40 lat i co nagle coś aż tak się zmieniło , że Drewniaka usunieto ? Myslę , że zmieniło się jedno - do kasy IKO 1 wpłynie kilka tysięcy USD mniej, które chetnie weźmie Midori . Jeżeli to jest powód , to słusznie zauważył sensei Wyborowa , że Matsui strzelił sobie w kolano . Jeżeli tak potraktował Drewniaka to kto mu zaufa i poprowadzi organizację w Polsce ? Jak będzie sukces to OK ale jak nie, to kolejny BC na aut ? Wzajemne zaufanie i wzajemna lojalność to podstawy , które jak się raz naruszy to wszystko wali się w gruzy a z tego odbudować się już nic nie da.
Decyzja Matsui jednych ucieszyła , dla innych to niezła sensacja / zwłaszcza dla tych co Drewniaka nigdy na oczy nie widzieli / ale czy nie warto na to popatrzeć z innego punktu widzenia a mianowicie wzajemnego traktowania , procedur i motywów w rozumieniu , że w wielu organizacjach KK jednak nie wartości są decydujące ale po prostu kasa.


Pytanie, kto o zdrowych zmyslach bedzie chcial byc w organizacji, w ktorej reguly sa zmieniane w trakcie gry i stanowia widzimisie pryncypalow?
Ta uwaga dotycz Shin i grupy Matsui. Jedni przyjmuja jak leci i wnioskuje z tego, ze nie maja zadnych zasad dotyczacych przystapienia w sensie spelniania prostych i czytelnych kryteriow i ustanawiala branch chiefow nie widzac ich na oczy, a drudzy skreslaja czlowieka bez podania przyczy do publicznej wiadomosci - jesli organizacja ma czytelne i spisane reguly przystapienia i reyzgnacji badz utraty czlonkowstw /np. nieplacenie skladek, naruszenie statutu (z powolaniem sie na paragrafy, itp) to mozna to rozumiec, a tu jest po prostu totalna dowolnosc, przemyslana partyzantka z biznesem w tle. Zmienily sie szyldy i nazwy, ale japonski, skorumpowany system dzialania obie organizacje kontynuuja. Z tego wynika, ze w polskim IKO1 panuje bezkrolewie. Za chwile sie dowiemy jak sie sprawy maja. Skonczyla sie pewna epoka, ktora trwala kilkadziesiat lat. To co sie dzis wydarzylo to jest jak upadek muru berlinskiego, albo podpisanie porozumien sierpniowych. Padl jeden z ostatnich bastionow komuny.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
do jakiej organizacji wejdzie Shihan Drewniak :?: IKO Sosai :?:
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Do Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walk z siedzibą w Warszawie... :lol:
  • 0

budo_monk24
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Moim zdaniem została naruszona zasada nie wtrącania się w wewnętrzne sprawy organizacji krajowych, to głupota. W dzisiejszych czasach próby wskrzeszenia shogunatu są nieporozumieniem, nie ta epoka, nie ci ludzie, nie ten świat.
Jest to sygnał, że jak się poświęcisz i zrobisz coś dobrego ( i nie mam na myśli AD ), a jakiś niedowartościowany mistrzunio napisze na ciebie donosik to możesz znaleźć się za burtą :?
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
No to Andre zostało dogadać się z Szihanem O z Poznania. Może od razu na wejście dostanie dwa stopnie w góre :lol:
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Andrzej Drewniak to ikona polskiego karate, znają go wszyscy, którzy zetknęli się na poważnie ze SW, nie wszyscy go lubią, nie wszyscy popierają, ale to legenda. Mimo że nie miałem okazji go poznać, ani nawet rozmawiać z nim, życzę mu dobrze. Jeśli zaś zrobił coś niezgodnego z zasadami organizacji, której był członkiem, powinien ponieść konserwacje, by tylko były one współmierne z tym za co został skreślony z listy członków.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

Andrzej Drewniak to ikona polskiego karate, znają go wszyscy, którzy zetknęli się na poważnie ze SW, nie wszyscy go lubią, nie wszyscy popierają, ale to legenda. Mimo że nie miałem okazji go poznać, ani nawet rozmawiać z nim, życzę mu dobrze. Jeśli zaś zrobił coś niezgodnego z zasadami organizacji, której był członkiem, powinien ponieść konserwacje, by tylko były one współmierne z tym za co został skreślony z listy członków.


No wlasnie - ikona, legenda. Jak ktos chce w ten sposob patrzec na czlowieka, to sa siebie w ... laduje. Ja patrze na to od praktycznej strony.
Umiejetnosci karate - zatrzymane wiecej niz trzy dekady temu na poziomie zoltego pasa. Znajomosc kata, samoobrony, sprawnosc fizyczna - katastrofa. Stad sie wziela praca nad wlasnym wizerunkiem i syndrom ikony. Za tym "obrazkiem" rysuje sie jednak ponury widok totalnej ignorancji jesli chodzi o samo rzemioslo, ktory prowadzi do prostej kompensacji innych cech majacych utrzymac reputacje i wladze.
Inne atrybuty - takie jak manipulowanie ludzmi, robienie zadym i sztucznych akcji, cisnienie na wladze i wielkosc - rozwiniete do karykatury.
Wyobrazmy sobie, ze na miejscu Drewniaka jest osoba formatu Tadashi Nakamura, Shigeru Oyama, Steve Arneil czy Howard Collins, dla przykladu.
Nie trzeba byc geniuszem, zeby stwierdzic, ze inaczej by to wszystko wygladalo. A tak jest jak jest. To ze ktos potrafil sie przez cztery dekady utrzymac przy wladzy, sterujac zaslepionymi religijnie wyznawcami nie czymi go jeszcze gigantem karate.
Mialem kontakt z AD kiedy byl znacznie mlodszy i mial jeszcze jakis potencjal i zadalem sobie pytanie - czego mnie nauczyl, jesli chodzi o karate?
Pytaniem odpowiem - czego ikona moze Cie nauczyc jak sluzy w zasadzie tylko do tego, zeby sie do niej modlic?
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Stawiasz poważne zarzuty dla AD, ale skoro go znasz, znałeś, masz ku temu podstawy.

Druga sprawa, na ile decyzja - dość medialna - będzie miała wpływ na dalsze losy kyokushin w PL? Jak wpływ będzie miało na trenujących i klubu? Na PZK? No ale na to pytanie odpowiemy za jakiś czas.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

Stawiasz poważne zarzuty dla AD, ale skoro go znasz, znałeś, masz ku temu podstawy.

Druga sprawa, na ile decyzja - dość medialna - będzie miała wpływ na dalsze losy kyokushin w PL? Jak wpływ będzie miało na trenujących i klubu? Na PZK? No ale na to pytanie odpowiemy za jakiś czas.


Wlasciwie Ci co goznaja, mieli z nim kontakt, to tez to wiedza, ale jakos nikt glosno o tym nie chce mowic.
A co do konsekwencji... to jest koniec epoki. Patrzac na Polske ogolnie to sie zacznie mlynek jak na Wiejskiej. Tu nie trzeba byc jasnowidzem.
  • 0

budo_benio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
[quote name="wyborowa"][quote="
zadalem sobie pytanie - czego mnie nauczyl, jesli chodzi o karate?
[/quot"]

Pomyslalem tak samo chociaz nie chodzilo o Drewniaka. Wpajano nam ze jestesmy naj ! Prawda byla inna no to poszedlem do Seido. Roznice zobaczylem szybko. Wyborowa wpadl na to nie wiem po ilu latach , ja po kilku a ci sensei potrzebowali czterdziestu. Dziwne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024