Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stało się ! rozłam w IKO 1


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
333 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

Mnie natomiast intryguje powód wybrania tej organizacji.

Czy był poprzedzony jakimis rozmowami?

Dlaczego nie Kyokushin-kan (i to pytanie nie zostało postawione przeze mnie bo ja jestem w K-kan)?

Dlaczego nie IFK?

O IBK nie pytam :) ?


Mnie tez to pytanie zastanawia, aczkolwiek domyslam sie jaki mechanizm za tym stoi. rozmowy, podejrzewam byly, ale od razu z centrala w Japonii, ktora sie dogadala za plecami swego CR -Jacka Baranowskiego.
Nie slyszalem i nie sadze, zeby ktos z japonczykow weryfikowal naocznie status i umiejetnosci ludzi, ktorzy zostali nowymi branch chiefs. Przemowily maile i przelewy.
W mojej organizacji to nie do pomyslenia.
Po pierwsze - jak mozna zostac branch chief w organizacji karate jesli do niej nalezy kilka tygodni i nie ma sie pojecia o systemie szkolenia - a roznice sa znaczne (jesli ich nie ma to zmiana organizacji jest bez sensu). Tutaj musial przemowic interes, ktory dla japonczykow oznacza nowe dusze w organizacji.
Po drugie - ja sobie nie wyobrazam, majac wypracowane dlugotrwale relacje z szefostwem miedzynarodowej organizacji - formalne i prywatne,ze nagle sie zaczna ukladac z innymi ludzmi z mojego podworka, ingerujac tym samym w organizacyjne relacje i struktury na terenie RP.
Po trzecie - co z drugiego wynika, przystapienie do organizacji to nie jest tylko kwestia wyrazenia swojej woli przynaleznosci, tylko spelnienia wymagan (formalnych i nieformalnych), a to wymaga nakladu czasu i pracy, a nie wyslania pisemek i deklaracji. Okres probny, aktywna wspolpraca, wspieranie organizacji juz istniejacej. Po okresie probnym - ocena i kwalifikacja o przynaleznosci i pelnym czlonkostwie.
Po czwarte - to sie oczywiscie nie stanie, ale teoretycznie w tych warunkach jest mozliwe, ze Drewniak tez napisze list z intencja przystapienia do Shin - albo lepiej przepisze tam cala swoja organizacje. Jak interes to interes. Nic nie stoi na przeszkodzie, zeby formalnie tak sie stalo. Zwlaszcza po tym co sie wydarzylo w czerwcu.

Czemu nie Kan?
Proste - musieliby sie ukladac z shihan Jeremiczem, a wtedy ich pozycja jest przyjeciem roli petenta i pozniej wykonawcy. Poza tym nie jestem pewien czy rzeczywiscie wszystkich wymienionych z listy shihan Jeremicz chcialby miec w organizacji.
Podobnie jesli chodzi o IFK czy Oyama karate.
Olejnik startuje poza konkursem. Nazwiska - Borowiec, Lubos, Mazur i (Nie wymieniam innych znamienitych) to ludzie innego kalibru niz Olejnik, wiec tutaj wybor jest logiczny.

wracajac do shin - jestem ciekaw, co czuje i mysli Baranowski,ze po dekadzie wspolpracy i budowania organizacji japonczycy mu dopuscili piata kolumne. Oczywiscie mozna zawsze robic dobra mine do zlej gry, ale to i tak predzej czy pozniej wyjdzie jaka jest prawda.
Sytuacja jest ciekawa. sie karate kyokushin w Polsce ozywi. shinkyokushin ma silne miedzynarodowe struktury, ale reguly panujace w organizacji, dla mnie sa dalekie od akceptowalnych.
  • 0

budo_inkaso
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tamtąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Dla mnie sprawa jest prosta. Jeżeli sensei Baranowskiemu taki układ odpowiada i zgodził się na to , to jest to wyłącznie jego sprawa i możemy sobie podarować wszelkie dyskusje na ten temat. Nie nasza sprawa . Ja osobiście na podobny układ bym nie poszedł a jeżeli sensen Baranowski to zaakceptował to zrobił głupstwo.

Jeżeli natomiast kierownictwo Shin zrobiło takie posunięcie poza plecami sensei Baranowskiego lub w jakiś sposób wymusiło jego akceptację , to jest to delikatnie mówiąc świństwo . Biznes biznesem ale zwłaszcza w gronie karateka jakieś normy i zasady powinny obowiązywać. Niezwykle istotną sprawą w tym co robimy jest lojalność / nie mylić ze ślepą podległością /. Jeżeli zatem Shihan Midori , mówiąc kolkwialnie OLAŁ sensei Baranowskiego to ja będąc na jego miejscu odpłacił bym mu tym samym. Możliwości zmiany organizacyjnej są obecnie ogromne.

Ale ten przykład to dobra lekcja. Jedni ludzie dostają nauczki a drudzy się uczą. Zeby więc nie dostawać nauczek nauczmy się , że wierzyć i ufać mozna tylko jednej osobie - sobie samemu . Wszystko inne traktujmy z rezerwą i dobrze mieć jakieś wyjście awaryjne.
  • 0

budo_roninck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

Po czwarte - to sie oczywiscie nie stanie, ale teoretycznie w tych warunkach jest mozliwe, ze Drewniak tez napisze list z intencja przystapienia do Shin - albo lepiej przepisze tam cala swoja organizacje. Jak interes to interes. Nic nie stoi na przeszkodzie, zeby formalnie tak sie stalo. Zwlaszcza po tym co sie wydarzylo w czerwcu.


Wyborowa mógłbyś szerzej opis te wydarzenia które miały miejsce w czerwcu??
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1


Po czwarte - to sie oczywiscie nie stanie, ale teoretycznie w tych warunkach jest mozliwe, ze Drewniak tez napisze list z intencja przystapienia do Shin - albo lepiej przepisze tam cala swoja organizacje. Jak interes to interes. Nic nie stoi na przeszkodzie, zeby formalnie tak sie stalo. Zwlaszcza po tym co sie wydarzylo w czerwcu.


Wyborowa mógłbyś szerzej opis te wydarzenia które miały miejsce w czerwcu??


jak to co?

1. Krzysztof Borowiec 4 DAN - Branch Chief
2. Roman Kęska 4 DAN - Branch Chief
3. Wiesław Gwizd 4 DAN - Branch Chief
4. Bogdan Lubos 4 DAN - Branch Chief
5. Mariusz Godoś 4 DAN - Branch Chief
6. Remigiusz Karpiński 4 DAN - Branch Chief
7. Jacek Lamot 3 DAN - Branch Chief
8. Mariusz Mazur 3 DAN - Branch Chief


Wszystkie powyższe osoby są obecnie decyzją Zarządu WKO z dnia 25.06.2010 autoryowanymi przedstawicielami NPO. World Karate Organization na świecie.
Serdecznie witamy wszystkich sensei oraz zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do budowania struktur Shin Kyokushin w Polsce.


Country Representative - sensei Jacek Baranowski 4 Dan

OSU!
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Czyli kolejna lipa w środowisku karate. Interes nad jakością przeważył :lol:
Oby tak dalej :)
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

Czyli kolejna lipa w środowisku karate. Interes nad jakością przeważył :lol:
Oby tak dalej :)


Lipą w mojej ocenie nie są ani shinkyokushin ani Sensei, którzy zasilili szeregi tej organizacji.
Wiem, że Szefowie nowych klubów są chętni do pracy i dalszej nauki więc nie bardzo wiem Naozane co masz na myśli?
IKO Matsui już praktycznie nie ma w Europie, na świecie organizacja ta też wypada bladziutko, więc nie mogąc dogadać się ze swoim szefem tzw. Reformatorzy nie mieli innej alternatywy. Gdzie mieli pójść?
Na całym świecie ludzie przychodzą i odchodzą i nikt z tego tragedii nie robi. Wszyscy są bowiem wierni jednej rzeczy - karate kyokushin niezależnie od nazwy organizacji.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

Czyli kolejna lipa w środowisku karate. Interes nad jakością przeważył :lol:
Oby tak dalej :)


Jesli chodzi o poziom techniczny, potencjal demograficzny to Shinykyokushin jest mocny. Jesli chodzi o organizacyjne zasady to jest to tradycyjna, japonska, korupcjogenna struktura oparta o system Branch Chiefs.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Wyborowa Sensei!
Pojawia się pytanie co jest lepsze czy organizacja oparta na autorytecie jednej osoby - np. Hanshi Arneila w IFK czy system oparty na branchach jak to jest w shinkyokushin.
Pierwszy przykład pokazał swoją słabość po śmierci sosai Oyama, kiedy zabrakło autorytetu i duża organizacja IKO Kyokushinkaikan się rozpadła.
Druga też pokazała swoją słabość w przypadku IKO Matsui w Polsce, gdzie rządził 1 branch chief.
Według mnie gdyby w Polsce było więcej branchów nie doszłoby do pewnych nieprawidłowości i rozpadu POKK.
Mam nadzieje, że 9 branch chiefów shinkyokushinkai w Polsce dogada się między sobą i moja teoria się sprawdzi w praktyce. :-)
System branchów ma swoje wady ale według mnie daje poszczególnym szefom regionalnym wystarczająco duzo swobody i niezależności, żeby nikt nie czuł się w danej organizacji do czegoś zmuszany. Ludzie w razie niemożności dogadania się z aktualnym szefem regionalnym w każdej chwili mogą przejść do innego i tam szukać szansy na swój rozwój.
według mnie fajniejszą ale też nie bez wad formą prowadzenia organizacji jest ta oparta na dojo operatorach - jak w Rengokai = All Japan Kyokushin Union.
Tam są proste zasady, każdy jest niezależny i sam sobie szefem przed Honbu Dojo. Nawet organizacji europejskiej nie ma, bo nie czują potrzeby póki co.
Każdy Dojo Operator ma możliwość egzaminowania dwa stopnie niżej, robienia swojej własnej polityki. Każdy jest kowalem swojego losu i nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Dobra organizacja dla ludzi, którzy mają politykę w ...nosie i chcą spokojnie robić swoje.
Ale powtarzam każdy z tych systemów ma swoje wady i zalety.
Pozdrawiam serdecznie.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

Wyborowa Sensei!
Pojawia się pytanie co jest lepsze czy organizacja oparta na autorytecie jednej osoby - np. Hanshi Arneila w IFK czy system oparty na branchach jak to jest w shinkyokushin.
Pierwszy przykład pokazał swoją słabość po śmierci sosai Oyama, kiedy zabrakło autorytetu i duża organizacja IKO Kyokushinkaikan się rozpadła.
Druga też pokazała swoją słabość w przypadku IKO Matsui w Polsce, gdzie rządził 1 branch chief.
Według mnie gdyby w Polsce było więcej branchów nie doszłoby do pewnych nieprawidłowości i rozpadu POKK.
Mam nadzieje, że 9 branch chiefów shinkyokushinkai w Polsce dogada się między sobą i moja teoria się sprawdzi w praktyce. :-)
System branchów ma swoje wady ale według mnie daje poszczególnym szefom regionalnym wystarczająco duzo swobody i niezależności, żeby nikt nie czuł się w danej organizacji do czegoś zmuszany. Ludzie w razie niemożności dogadania się z aktualnym szefem regionalnym w każdej chwili mogą przejść do innego i tam szukać szansy na swój rozwój.
według mnie fajniejszą ale też nie bez wad formą prowadzenia organizacji jest ta oparta na dojo operatorach - jak w Rengokai = All Japan Kyokushin Union.
Tam są proste zasady, każdy jest niezależny i sam sobie szefem przed Honbu Dojo. Nawet organizacji europejskiej nie ma, bo nie czują potrzeby póki co.
Każdy Dojo Operator ma możliwość egzaminowania dwa stopnie niżej, robienia swojej własnej polityki. Każdy jest kowalem swojego losu i nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Dobra organizacja dla ludzi, którzy mają politykę w ...nosie i chcą spokojnie robić swoje.
Ale powtarzam każdy z tych systemów ma swoje wady i zalety.
Pozdrawiam serdecznie.


Kyokushin Union to handlarze stopniami, tam na wejsce, przejscie sie dostaje na dzien dobry czarny pas albo stopien w gore wiec o szajsie nie ma co dyskutowac. Piszesz, ze nie maja europejskiej organizacji, sie zgadza - ale dlatego ze nie maja narodowych struktur. Nie istnieja krajowe organizacje wlasnie dlatego ze sa operatorzy kontrolowani przez japonczykow i nie ma miedzy nimi wspolpracy, kazdy jest szefo co sie z japonia kontaktuje. Podobnie jest z systemem branch chiefs, to wszystko uderza w krajowe organizacje. Jest dajmy na to 8 szefow, to kazdy nadaje swoje stopnie, robi swoje obozy i szkolenia, a nawet krajowe mistrzostwa, na powolywaniu 8 reprezentacji narodowych konczac. Troche historii kyokushin - jak system branch chief dzialal np. w Australii i do jakich paradoksow tam dochodzilo. Kupa smiechu, ale nie dla tych ktorzy sa manipulowani. Ten system funkcjonowal za zycia MAs Oyamy, ale Drewniak skuteczna blokada informacyjna nie dopuscil do tego zeby to dzialalo w Polsce.
Ten system to jest rowniez dla Japonczykow narzedzie przetargu - kto da wiecej i tak bylo w przypadku organizacji Baranowskiego. Jego wplywy w organizacji ktora zalozyl sie skurczyly, to pewne. Nie to jest jednak istotne.
Z punktu widzenia narodowej organizacji, jej celow i interesow ten system uderzy w szkolenie, organizacje zawodow, sportowe wspolzawodnictwo, wylanianie kadry i mase innych drobniejszych rzeczy.
Nie moj problem, bo dzialam w innej organizacji, ale nie dam sobie wmowic ze to swietne organizacyjne rozwiazanie.
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Shindojo sam sobie przeczysz. 9 branchów to tak naprawdę 9 organizacji gdyż każdy sobie rzepkę skrobie. Nie kumam jak można zostać nagle branchem na dzień dobry, nie znając systemu szkolenia ??? To dla mnie jest lipa. Dogadując się za plecami aktualnego szefostwa w Polsce? To jest lipa. Już nie wnikam czy faktycznie jest to instrumentalne podejście waszego guru czy nie ale takie podejście samego mistrza organizacji to też świadczy hu...wo. Reasumując lipa lipa i jeszcze raz lipa. Biznes pomylony z pojęciem karate :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

Shindojo sam sobie przeczysz. 9 branchów to tak naprawdę 9 organizacji gdyż każdy sobie rzepkę skrobie. Nie kumam jak można zostać nagle branchem na dzień dobry, nie znając systemu szkolenia ??? To dla mnie jest lipa. Dogadując się za plecami aktualnego szefostwa w Polsce? To jest lipa. Już nie wnikam czy faktycznie jest to instrumentalne podejście waszego guru czy nie ale takie podejście samego mistrza organizacji to też świadczy hu...wo. Reasumując lipa lipa i jeszcze raz lipa. Biznes pomylony z pojęciem karate :)


To nie jest lipa, tylko fakt.
Jednak trzeba rozgraniczyc poziom karate, ktory niewatpliwie w Shin jest / mowie o globalnych strukturach/ od tego co organizacja prezentuje w sensie regul dzialania. Szefostwo i tak, moim zdaniem, kart nie rozdaje. Shin sie szczyci tym, ze placi ekipom i szefom organizacji przelot i pobyt na mistrzostwach swiata. To polega na prawdzie. Pytanie tylko, kto za to placi? I chyba istotniejsze - dlaczego? Jak ktos wierzy w dobrych wujkow i swietego Mikolaja, to zycze spokojnej nocy.

W tym przypadku przemowily liczby, no ale to juz nie jest w sensie regul organizacja tylko gielda towarowo-pieniezna.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Wyborowa napisał: "Kyokushin Union to handlarze stopniami, tam na wejsce, przejscie sie dostaje na dzien dobry czarny pas albo stopien w gore wiec o szajsie nie ma co dyskutowac."

Znam doskonale sensei Krzysztofa Brzozowskiego yondan, który jest członkiem All Japan Kyokushin Union i wierzcie mi on niczego nie dostał za przejście czy za darmo. Egzaminy zdawał jakiś czas po zasileniu AJKU i nikt mu niczego nie dał na ładne oczy. Przyjaźnimy się, mamy stały kontakt i wiem jaki sobą reprezentuje poziom / jako karateka i jako człowiek /.

Faktycznie organizacja oparta na członkostwie poszczególnych Dojo nie ma mocnych struktur światowych i europejskich ale widzę w tego typu organizacji pewną alternatywę dla ludzi, którzy są już znudzeni przepychankami, brudną polityką etc.

Każdy ma prawo wyboru.
Pozdrawiam. S
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1

Wyborowa napisał: "Kyokushin Union to handlarze stopniami, tam na wejsce, przejscie sie dostaje na dzien dobry czarny pas albo stopien w gore wiec o szajsie nie ma co dyskutowac."

Znam doskonale sensei Krzysztofa Brzozowskiego yondan, który jest członkiem All Japan Kyokushin Union i wierzcie mi on niczego nie dostał za przejście czy za darmo. Egzaminy zdawał jakiś czas po zasileniu AJKU i nikt mu niczego nie dał na ładne oczy. Przyjaźnimy się, mamy stały kontakt i wiem jaki sobą reprezentuje poziom / jako karateka i jako człowiek /.

Faktycznie organizacja oparta na członkostwie poszczególnych Dojo nie ma mocnych struktur światowych i europejskich ale widzę w tego typu organizacji pewną alternatywę dla ludzi, którzy są już znudzeni przepychankami, brudną polityką etc.

Każdy ma prawo wyboru.
Pozdrawiam. S


Ja znam sytuacje z pierwszej reki jak Kyokushin Union sie "rozwija" w Chinach, najwiekszym, odkrywanzm rynku karate w Azji a moze i na swiecie. Anglojezyczne fora internetowe tez sa pelne informacji. Same spektakularne "przejscia" i "oswiecenia". Nie wypowiadam sie w tym momencie o Polsce i konkretnych osobach. Kyokushin Union jako organizacja to jest tani biznes, a nie karate. Rozmieniaja kyokushin na drobne. Yondan bez minimum 15 lat treningu i wybitnych zdolnosciach i wynikach za tym idacych to jest kpina z karate.
  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Niepotwierdzone info
Matsui wykluczył Drewniaka z IKO !!!
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
No to daj źródło tego niepotwierdzonego info :lol:
A co do Shin to ja w sprawie samego stylu działania organizacji a nie stylu jako takiego. Shindojo nadal nie podał jak ci panowie weryfikowali swoje stopnie w Shinkyokushin i gdzie najpierw się uczyli matetiału? Jeżeli dostali stopnie przez neta to tym bardziej to lipa :lol:
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Informacja jest pewna -właśnie przed chwilą byłem na oficjalnej stronie IKO.
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Tez nie potwiedzona info :
Drewniak ma isc do IBK Olejnika.
  • 0

budo_monk24
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
Z oficjalnej strony IKO Kyokushin-kaikan:

Andre Drewniak expelled from IKO as of August 10, 2010
Tel:IKO Honbu Head Office 81-3-5766-5856;
Polish Dojo operators, Instructors must contact Honbu; e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
szok! :roll:
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stało się ! rozłam w IKO 1
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024