Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontemplacja nad sztuką mawachowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania

Ha ha ha tu to sie wykazals . No to od czego mjest ten instruktor ? Nie od tego zebs dobrze robil ? Ale jaja . NO TO K... OD CZEGO ON JEST ? takich mcie instruktorow w Oyama ha ha ha .


Wiesz co korda? Jeżeli nie rozumiesz podstawowych rzeczy, to ja współczuję Twoim instruktorom. Jeżeli uważasz, że instruktor to Bóg, który Ci ręce i nogi poprzestawia, to śnij dalej. Pewnie tego samego oczekujesz od nauczyciela w szkole/na uczelni? TY się nie musisz w domu uczyć, bo nauczyciel weźmie i ponalewa do łba? W zasadzie mnie to nie dziwi, jak mówiłam, to takie polskie. Byle się poopierdalać, bo to przecież instruktora/nauczyciela rzecz, żebym ja umiał, prawda? "Ja" mam to w dupie, pasek/świadectwo/dyplom i tak dostanę. Choć Ty oczywiście pewnie miałeś zajebistych instruktorów. Siedziałeś w domu z ręką w gaciach przed TV, a uczyło się samo i teraz jesteś niepokonanym mistrzem. Szacun :)
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania

My z koźlakiem jesteśmy na tyle blisko, że to są nasze pieszczotliwe określenia :-)

Powiem tak, instruktor\instruktorzy u których trenuję\trenowałem nie mogli mnie naprowadzić na ten tor na którym teraz jestem bo jest to tak niewielki niuans, że w luźnych spodniach od kimona nawet sam Oyama by chyba tego nie zauważył - a przyznać muszę, że zarówno w Jaśle jak i w Rzeszowie trenuję u wybitnych instruktorów.

ps. Nawet sama boska Marta Niewczas z którą przez jakiś czas miałem zajęcia nie zwróciła mi uwagi gdy kopałem mawashi

ps2. Koźlak ma rację, instruktor jest od tego żeby cie nakierować pokazać to i tamto, ale człowiek staje sie dobry dopiero jak sam nad tym zacznie pracować i analizować to czego sie nauczył. Przynajmniej na początkowym, niespecjalistycznym etapie szkolenia


Wczoraj byłam na konsultacjach przed egzaminem u Steve Arneila. Sensei, które je prowadził powiedział coś bardzo oczywistego, ale i ważnego. Im wyższy masz stopień, tym mniej masz nauczycieli i tym więcej musisz pracować sam nad swoją technika i umiejętnościami.
Z drugiej strony, w moim przekonaniu dobry instruktor to ten, który jednak potrafi zobaczyć błędy i poradzić, jak pracować by poprawić technikę. Tego po swoim instruktorze oczekuje. Kiedy pierwszy raz pojechałam na obóz ze Steve Arneilem miałam biały pas. W moim przekonaniu trener z 9 Dan nie powinien nawet na mnie spojrzeć, a on tyle samo uwagi poświęcał mnie, ile brązowym czy czarnym pasom. To dało mi wtedy dużo do myślenia.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania

Z drugiej strony, w moim przekonaniu dobry instruktor to ten, który jednak potrafi zobaczyć błędy i poradzić, jak pracować by poprawić technikę. Tego po swoim instruktorze oczekuje.


I tu się zgadzamy. Bo po to jest. Niemniej jednak, jeżeli jest grupa osób i instruktor zobaczy, że jakiś Pawełek kaszani koszmarnie, dajmy na to, ura-mawashi, weźmie go na dywanik, da wskazówki, popoprawia, a tenże Pawełek wróci sobie do domku szczęśliwy, że przeżył kolejny trening i tyle dobrej roboty na nim odwalił, schowa gi i pasek do szuflady i na tym się skończy, to raczej nie ma co oczekiwać, że po tygodniu kopnie ura-mawashi prawidłowo. Wróci do starych błędów. A instruktor nie ma na głowie jednego Pawełka i nie może go ciągle poprawiać kosztem innych uczniów. To już Pawełka wina, że nie poćwiczył w domu.

Tak więc jedynym błędem, jaki instruktorzy mogą zrobić w tych warunkach, to (zakładamy, że to porządny instruktor, który nie olewa uczniów) jest skupienie się na socjalistycznej równości grupy i brak promowania pracy jednostek. To zwalnia ludzi od odpowiedzialności za własne postępowanie i nie motywuje ich do pracy. Pawełek sam musi widzieć, że opłaca się ćwiczyć w domku. Inaczej po co miałby to robić?
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
To po co ci teningi u jakigosz instruktora ? Ucz sie z internetu na ten przyklad z tego forum :D Wytlumaczo , opisza i juz masz .
he he to jest SKANDAL ze nie instrutkor naucza tylko kolesie na forum :oops: No ale kto ma nauczac jak instruktor sam pewnie ne wie o co chodzi :oops: w tym stylu zapomnialbym dopisac.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Słuchaj cipeczko, nie będę się przed takimi jak ty tłumaczył po co zakładałem ten temat.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Po co karmić trolle?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Przerywając ta dyskusję wstawiam moje ustawione mawashi-geri.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Przez kilka powisi to zdjęcie. Za jakiś tydzień go zdejmę.

Łyba jakie widzisz różnice?
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania

Po co karmić trolle?


Bo trolle są zabawne. Same nie wiedzą, jak bardzo ;-)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
no ustawione nigdy nie wychodzi jak kopane w walce albo na tarcze
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Dwa pozowane
Dołączona grafika

Dołączona grafika

I z zawodów

Dołączona grafika
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Więc może Romanowicz opiszesz różnice między moim a twoim i jak sie to ma do skuteczności. Bo mi ciężko cokolwiek napisać.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Dołączona grafika


Moim zdaniem pierwsze z lewej najlepsze.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Zdecydowanie Romanowicz.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Wydaje mi sie że 1 od lewej bardzo podobne do mojego choć widac że kolo jest dużo lepiej rozciągniety.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
on tak noga machał jak tylko zaczął trenować, luzy w biodrach kapitalne :)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Jedyną różnica która ja dostrzegam jest bardziej boczne ustawienie biodra które wyjdzie w zasadzie samo gdy (to co juz ktoś tu pisał) pokażesz przeciwnikowni piętę. Takie kopanie jest też "zdrowsze" dla kolana bo go nie kręcisz.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Mag 68 dał bardzo dobre wskazówki co kopnięcia okrężnego . :wink: trochę z innej beczki :D od czasu gdy zaczełem trenować , oraz sparować wyłącznie w rękawicach bokserskich , oraz w piąskówkach włączając w to uderzenia na głowę zauważyłem duży progres jesli o całokształt technik ręcznych , również duży wzrost poziomu obrony głowy . Zaobserwowałem u osób zamkniętych w treningu pod knockdown brak czucia walki z uderzeniami na głowę , dużo zbierają na głowę . Brakuje często wiedzy na temat skutecznych uników i obron strefy górnej , bywa często też tak że techniki mające zastosowanie w walce knockdown :idea: są błędem w walce na zasadach MMA , Muaythai ....Wprowadzanie w sekcjach trenujących pod knockdown raz na jakiś czas treningu bokserskiego bez kompleksowego programu czyli taka partyzantka :!: to rozwiązanie które nie przyniesie zasadniczego wzrostu wyszkolenia bokserskiego . :idea:
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Można by przytoczyć by wiele przykładów np. technik obron głowy np. przed technikami ręcznymi w Muaythai , MMA których brak w sylabusie knockdown :idea: wskazówka Mag 68 dotycząca kopnięcia okrężnego bardzo trafna :wink:
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Inhetos, bo w każdej normalnej walce najpierw lecą pięści na szczękę. Nie wiem, jak można wprowadzać jakąkolwiek walkę z wolną strefą głowy. Ale to inna bajka.

Natomiast na temat: masz, Łyba. Kilka uwag do foty. Niestety, jak mówiłam, sama sobie nie zrobię, autowyzwalacz zrobił co zrobił. No i posprzątałam trochę bałagan ;) Poza tym, jeszcze się uczę :) I jeden z filmików oczekuje już na tubie, akurat ten, co miał iść ostatni - na worku :-)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Uploaded with [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
kopiac mawashi wazne jest by przy kopnieciu kolano znajdowalo sie po 2 stronie celu. Wtedy owe mawashi posiada sile. Ogolnie kopanie mawashi w walce nie ma zadnej zasady. W kihon sa pewne elementy ktore sa wyznacznikiem mawashi. W kumite jezeli twoje mawashi dochodzi do celu, i ''dziala'' a twoj partner ma przerazenie w oczach jak ma z toba zawalczyc to jest git :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tu macie ladne mawashi

A ja sam moge wkleic moje jezeli chcecie porownac albo cos :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024