Skocz do zawartości


Zdjęcie

pepsi max?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
Odpowiadając na pytania o to co było najpierw, później i dlaczego jedni lubią to, a drudzy tamto ;)

W czasach socjalizmu Polskę podzielono mniej więcej na pół przez środek i na północy sprzedawano Coca-colę, a na południu Pepsi-colę i dlatego jednym z dzieciństwem kojarzy się ta, a drugim tamta ;)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
Slaba teoria bo ja jestem z polnocy a wole pepsi :wink:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
wole cole bo nie jest tak mocno gazowana i tak slodka ;p
  • 0

budo_carmina
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Aspartam jest szkodliwy w cholerę, co za głupota, że kobiety w ciąży mogą go zażywac bez pzeszkód... przyznanie zgody na jego dostepność w produktach spożywczych jest cały czas mocno kontrowersyjna i wiadomo jakie lobby, stało za pierwotnymi badaniami..

był kiedys ponad godzinny dokument na TVN chyba (w godzinach mocno nocnych), udawadniający wpływ aspartamu na raka mózgu - młode szympanse karmione mlekiem z aspartament, w 10% zachorowały na padaczkę, kilka zmarło, kilka miało raka mozgu.. jak dla mnie wystarczy..

gdzieś jeszcze slyszałam, że pepsi/cola wpływa negatywnie na męską płodność, więc na waszym miejscu bym się zastanowiła czy gra warta świeczki,, :wink:

PS. dla uścislenia ja to śwństwo też piję.. 8)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?

....

gdzieś jeszcze slyszałam, że pepsi/cola wpływa negatywnie na męską płodność, więc na waszym miejscu bym się zastanowiła czy gra warta świeczki,, :wink:

PS. dla uścislenia ja to śwństwo też piję.. 8)

ja z kolei słyszałem, że cycki zanikają u kobiet :P urbal legends zostawmy sobie :wink:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
SoS, ty spamerze, 5000 postow :D
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?

...


tomasz ma problemy spowodowane przez powracajace zatoki i jednym ze skutkow ubocznych jest czucie tzw trampka w ryju.... zeby zabic/zmienic ten smak potrzebuje czyms popic, zwykla woda nie dziala, herbata i kawa jeszcze to pogarsza


Nie rozumiem. Lekarz niczego nie może ci przypisać ? Na pewno znajdzie się coś lepszego niż cola?

Są też naturalne dla koli zamienniki nie wiem na czym polega fenomen pepsi w tym wypadku ciężko mi powiedzieć czy te zamienniki by Ci pomogły.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?

Nie rozumiem. Lekarz niczego nie może ci przypisać ? Na pewno znajdzie się coś lepszego niż cola?


na to nie ma leku.... leki sa na zatoki a "trampek w ryju" to efekt uboczny ktorym lekarze sie nie przejmuja w ogole


Są też naturalne dla koli zamienniki nie wiem na czym polega fenomen pepsi w tym wypadku ciężko mi powiedzieć czy te zamienniki by Ci pomogły.


cola czy pepsi zadna roznica, po prostu bardziej mi smak pepsi odpowiada, po prostu te swinstwa sa najpesze po jakby przezeraja ten smak w ustach, soki niby tez dzialaja ale bardzo krotkoi i wypijam wtedy wiecej niz tej pepsi a jak popatrzysz ile taki sok am kalorii to mozg staje
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
carmina widze ze czytasz duzo glupich gazet typu men's health bo to wzmianka o spadku plodnosci byla wlasnie w tym magazynie. To niesamowita bzdura... przyczyna takiego wyniku badan jak sie okazalo byl brak ruchu i otylosc przecietnego konsumenta coca coli z tez o tym czytalem ;p
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
to może sprite?;)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
Czy z tą sytuacją z zatokami jak rozumiem coś da się zrobić i w najbliższym czasie to się zmieni?
Jeśli nie to moim zdaniem poszukaj innego lekarza.
Przecie trampek w ustach to jest poważny problem mocno wpływający choćby na twoje samopoczucie nie wiem czy "czuć" tego trampka bo jeśli tak to jeszcze w dodatku twoje relacje z innymi ludźmi.
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?

carmina widze ze czytasz duzo glupich gazet typu men's health bo to wzmianka o spadku plodnosci byla wlasnie w tym magazynie. To niesamowita bzdura... przyczyna takiego wyniku badan jak sie okazalo byl brak ruchu i otylosc przecietnego konsumenta coca coli z tez o tym czytalem ;p


Ustalmy jedno. Wszyscy przecież wiedzą, że "Cola źle wpływa na pindola" :wink:
Z tym trampkiem w ustach to mnie zaniepokoiłeś tamasz. Też to czasem mam, ale z zatokami u mnie ok. Znaczy nie mam tak, że muszę zmienić smak, poza tym piję masę wody wiec wydaje mi się, że żołądek mam dobrze przefiltrowany, ale kto tam wie. Hmm może trzeba się przebadać.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
Aspartan jest naprawdę strasznym paskudztwem. Wszystkie 'max-y', 'zero' mają w składzie aspartan lub jakiś jego odpowiednik. Nie chciałbym nigdy zostać (może nie od razu - to wszystko zależy w końcu od osobnika i jego organizmu, ale w przyszłosci) przypadkową ofiarą aspratanu (patrz film o nim z youtube). Od czasu do czasu, jak się ma wyjątkowe parcie na takie slodkie paskudztwo, można taką pepsi czy colę wypić, ale nie regularnie.

Może problem leży ogólnie w diecie, a nie tylko w tym co pijesz Tomasz? I stąd te problemy w akceptacji smaku herbaty. Może gdyby zmienić całą dietę, to i zmieni się nastawienie ogranizmu do takich napojów jak herbata?

Kiedy zrzucałem wagę przestawiłem się na herbatę z kawy (teraz tylko jedną dziennie piję) i niegazowaną mineralkę z cytryną (owocem, nie żadną sztucznością). Przyzwyczaiłem się i polubiłem mineralkę niegazowaną z cytryną.

Edit: eee, coś mi przeglądarka źle posty wyświetliła, po dodaniu swojego postu zobaczyłem posty o lekach na zatoki. :? To chyba bez wyleczenia zatok za wiele się nie poradzi. Współczuję, chore zatoki to straszne paskudztwo, na szczęście w moim przypadku tylko raz przechodziłem to na poważnie, brr :?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
wczoraj czytalem ze zatoki sa do wyleczenia jednym zabiegiem w polsce bedzie on dopiero teraz dostapny tylko w jednej miejscowosci (niestety nie pamietam nazwy) Zabieg polega na plokaniu zatok sola fizjologiczna co powoduje pozbycie sie bakteri i skutkuje brakiem powrotow choroby i problemow z zatokami.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
Dopisze sie bo wiem co czuje tomasz - sam uwielbiam cole i pepsi i przy odchudzaniu to rzucenie tego zwyczaju bylo dla mnie najwiekszym wyzwaniem.

Nie potrafie pic wody - dla mnie jest bezsmakowa i kazdy lyk musze w siebie wmuszac.

Nie lubie tez rzeczy cierpkich wiec np picie herbaty bez jakiejs formy oslodzenia dla mnie odpadalo.

Ja podczas odchudzania wymyslilem sobie nastepujacego drinka - wyciskamy cala cytryne do szklanki, do tego dodajemy troche Stevii i zalewamy calosc woda. Jest smaczne, slodkie i smakowe. Do tego ponoc sok z cytryny jest jakos tam pomocny przy odchudzaniu.

edit: Dopisze bo chyba nie kazdy wie co to Stevia - to taki zajebista roslinka pareset razy slodsza od cukru. Jest absolutnie nieszkodliwa i uzywana od wielu lat w Japonii. Jej brak popularnosci w USA i Europie spowodowany jest przez bardzo silne lobby cukiernicze, ktore obawialo sie konkurencji z jej strony - co na szczescie sie powoli zmienia.

Mozna ja kupic bez problemu na ebayu i allegro. Dla purystow dostepne sa roslinki z ktorych sami zrywamy liscie. Dla osob bardziej praktycznych mozna ja kupic w proszku lub (co ja polecam) w malych buteleczkach jako plyn - dolewamy wtedy pare kropel do picia i mamy je slodkie.
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
Ja już naszczęscie pozbyłem się "nawyku" picia coli/pepsi etc. TEraz po wypiciu szklanki mi się nie dobrze robi- liczą się tylko woda, herbata, kawa(a ta w sumie to tylko teraz czyli w sesji ;-) )
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
Btw. ten temat mnie troche zainteresowal i odkrylem, ze w USA sprzedaja cos o nazwie crystal light - takie saszetki do rozpuszczania w wodzie majace tylko 5 kalorii. Slodzone sa sukraloza wiec nie ma niebezpieczenstwa Aspartamu.

Przy zamowieniu z USA wiekszej ilosci wychodzi jakos 80 groszy za szaszetke z przesylka. Jedna saszetka starcza na 600ml wody wiec na okolo 2 szklanki. Wiekszosc osob pije 4-6 szklanek plynow dziennie wiec wychodzi okolo 1.6-2.4 pln dziennie.

Nie tak zle, zastanowie sie nad zamowieniem sobie tego.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?

edit: Dopisze bo chyba nie kazdy wie co to Stevia - to taki zajebista roslinka pareset razy slodsza od cukru. Jest absolutnie nieszkodliwa i uzywana od wielu lat w Japonii. Jej brak popularnosci w USA i Europie spowodowany jest przez bardzo silne lobby cukiernicze, ktore obawialo sie konkurencji z jej strony - co na szczescie sie powoli zmienia.


dzieki Tau :!: nie wiedzialem o tym. to bardzo uzyteczna informacja.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?
kupilem sobie stevie - w lisciach jak herbate, od producenta hurtem, okazalo sie ze Chiny sa z jednym z najwiekszych eksporterow stevii ale sami nie uzywaja :lol:

juz ugryzienie samego suchego liscia (listki sa dosyc spore) powoduje ze czujesz slodycz w ustach

jako ze mam w lisciach to robie wywar, studze i do lodowki, mieszam pozniej z lodem, mineralka i sokiem z cytryny

pije juz 5 dni

zmienia mi to smak wiec zegnaj pepsi :lol:

ciekawostka dla mnie jest ze ta stevia smakuje dla mnie jak aspartan i zaczelem sie zastanawiac z czego tak naprawde aspartan sie produje :wink:
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pepsi max?

carmina widze ze czytasz duzo glupich gazet typu men's health bo to wzmianka o spadku plodnosci byla wlasnie w tym magazynie. To niesamowita bzdura... przyczyna takiego wyniku badan jak sie okazalo byl brak ruchu i otylosc przecietnego konsumenta coca coli z tez o tym czytalem ;p


... czyli też musisz czytać skoro wiesz, że to tam było ... :P

btw. pogadaj z jakimś normalnym lekarzem - powinien coś na to znaleźć, w końcu nie jestes jedynym przypadkiem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024