Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pływanie kraulem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Pływanie kraulem
Będąc przedwczoraj na basenie, usłyszałem że pływanie kraulem z wydechem tylko na jedną stronę, nierównomiernie rozwija klatkę piersiową. Prawda li to?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem
nie wiem, ale plywa sie z wydechem naprzemienne. jak sie jest kozakiem to sie robi co 5 ruchow, a nie co 3 ;)
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem
Hm, ja zawsze pływałem z oddechem na jedną stronę, o ile dobrze liczę, to co 4 ruchy.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem
Jako byly plywak stwierdzam fakt iz plywa sie z oddechem raz na jedna strone raz na druga :) a czemu? bo tak sie plywa zeby praca byla taka sama :) najlepiej plywac sprinty wtedy sie nie oddycha wogole. Oczywiscie mowiac o kraulu. :P
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem
Jaki styl najlepiej kształtuje klatę, żabka?
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem
Wedlug mnie ogolnie plywanie na klatke nie wplywa dobrze.
Przy plywaniu glownie plecy i barki pracuja.
Do tego w okresie wzrostu powoduje rozrastanie sie szkieletu przez co plywacy czesto maja szerokie barki. Najpopularnijesza sylwetka plywacka to szerokie barki, duze plecy i klatka, Szczuple rece i nogi. :D
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem

Będąc przedwczoraj na basenie, usłyszałem że pływanie kraulem z wydechem tylko na jedną stronę, nierównomiernie rozwija klatkę piersiową. Prawda li to?

Znam kilkunastu pływaków ( min. MP, z przed kilku lat ) i nigdy czegoś takiego od nich nie usłyszałem. To musi być jakaś 'mądrość' przekazywana z pokolenia na pokolenie w rodzinie tego kto to powiedział. ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem
jak sie jest kozakiem to sie plywa 100m co 3 kolejne 100m co 5 i kolejne 100m co 7 :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem

Znam kilkunastu pływaków ( min. MP, z przed kilku lat ) i nigdy czegoś takiego od nich nie usłyszałem. To musi być jakaś 'mądrość' przekazywana z pokolenia na pokolenie w rodzinie tego kto to powiedział. ;)

bo wszyscy plywaja oddychajac naprzemiennie, i nigdy sie nawet z takim problemem nie spotkali :P
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem
to nieprawda jak sie plywa na zawodach dlugie dystanse i robisz finisz jak najszybciej to oddychasz co 2
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem

Znam kilkunastu pływaków ( min. MP, z przed kilku lat ) i nigdy czegoś takiego od nich nie usłyszałem. To musi być jakaś 'mądrość' przekazywana z pokolenia na pokolenie w rodzinie tego kto to powiedział. ;)

bo wszyscy plywaja oddychajac naprzemiennie, i nigdy sie nawet z takim problemem nie spotkali :P

Bajka. Jak pracowałem na basenie to było około 60 ratowników na stałe, przewinęło się kolejnych 40 może, a z tego było dobrych kilkunasty było mistrzami Polski juniorów, lub medalistami, część pływała po 20 i więcej lat i jak z nimi rozmawiałem i patrzyłem jak pływają to nie widziałem, żadnej naprzemiennej pracy ani o niej nie słyszałem. Co ile ruchów oddychali zależało od dystansu i tempa ich pływania i chyba tyle w temacie. Na pewno nie była to troska o "równomierny rozwój klatki piersiowej" :lol: Co to w ogóle za idea :lol:
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem
Oddychanie na lewą jak i prawą strone , oraz oddech co ileś tam ruchów , to czysta teoria książkowa ;) W praktyce z reguły jest inaczej , wszystko zalezy od dystansu , naszych mozliwosci , i faktu jak nam lepiej ;) Co prawda na AWFie na zaliczenie pływania , trzeba oddychać co 3 ruchy , zarówno na lewą jak i na prawą strone , ale podczas testów Coopera albo jakichś dystansów dłuższych , nikt tak naprawe nie przykłada wagi do tego co ile , i jak dlugo ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem
whatever ;) ja sie staram zawsze na przemian, i jak najrzadziej :P a jak sprinty, to wcale, bo oddech spowalnia.
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem
Już kompletnie pogubiłem się w tym co piszecie, ale niech będzie, przestawiam się na pływanie naprzemienne. :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem
Od wielu lat pływam regularnie i zawsze oddycham na jedną stronę, a mam klatkę równomiernie rozwiniętą, więc stawiam, że to bajka.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem

Od wielu lat pływam regularnie i zawsze oddycham na jedną stronę, a mam klatkę równomiernie rozwiniętą, więc stawiam, że to bajka.

Ja nie sądzę. Pewnie jest to patologia ludzi mierzących sobie po milimetrze bicepsy przed lustrem, którzy potrafią nastawić budzik na 3 w nocy, żeby wypić szejka białkowego. Mnie ciekawi źródło tych rewelacji i ich potencjalne uzasadnienie.
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem
Jakich tam rewelacji... Usłyszałem od znajomego. Który też to gdzieś słyszał. Stwierdziłem że zweryfikuje tą teorię na forum, w końcu od tego jest, nie?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem
Piszę rewelacji, bo przecież nie tylko Ty twierdzisz, że coś takiego stosuje się powszechnie, ktoś po Tobie też to potwierdzał. Ja ze swojej strony ostatnio słyszałem, że podczas pływania należy brać oddech przez nos (nie, to nie żart, naprawdę coś takiego słyszałem) :lol:
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem

Jakich tam rewelacji...

No to jest rewelacja biologiczno-fizjologiczna.
Jak jesteś w stanie wytłumaczyć mechanizm który powoduje nierównomierny rozwój klatki piersiowej przez oddychanie jedną stroną to napisz o tym pracę. Serio - może nawet Nature cię opublikuje. :lol:
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie kraulem

Ja ze swojej strony ostatnio słyszałem, że podczas pływania należy brać oddech przez nos (nie, to nie żart, naprawdę coś takiego słyszałem) :lol:

Zostało to jakoś uargumentowane? :D W każdym razie wygląda na to że na teorie dotyczące pływania trzeba patrzeć mocno przez palce.

No to jest rewelacja biologiczno-fizjologiczna.
Jak jesteś w stanie wytłumaczyć mechanizm który powoduje nierównomierny rozwój klatki piersiowej przez oddychanie jedną stroną to napisz o tym pracę. Serio - może nawet Nature cię opublikuje. :lol:

Masz jakiś problem?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024