Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kalafior


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_macius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Kalafior
Pomóżcie laikowi, zrobił mi się kalafior na prawym uchu na samym początku nie zwracałem uwagi na niego bo były mistrzostwa polski w tajskim :twisted: i było trzeba tyrac a nie przejmowac sie kalafiorami. Teraz juz walcze z kalafiorem drugi tydzien jak juz raz mi go wyleczyli to poszedlem na trening dostalem lekko tarcza i znowu mi wyrósł :cry: generalnie mam rozciete ucho i włożony sączek. Jak mi wyjmą sączek ( mam nadzieje że już jutro ) to kiedy moge wrocic do treningów?? Rozumiem że od sparowania musze dłużej odpocząc pewnie ok 2 tyg, ale podstawowe treningi bieganie, interwały, worek, tarcze odrazu moge?? Czy jest szansa że on będzie mi się odnawiał jeśli tak to jak chronic ucho?? Są jakieś ochraniacze jak mają koledzy z bjj?? Dzięki z góry za pomoc, bo kalafior zaczyna mnie przerastac siedze i jem, bo nic innego nie moge robic :wink: :wink:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalafior
http://www.forum-kul...showtopic=54753
  • 0

budo_macius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalafior

http://www.forum-kulturystyka.pl/index.php?showtopic=54753


Wiem wiem prześledziłem temat na forum o bjj ale pytanie jak te ochraniacze mają się do uderzanych sportów walki?? Co w sytuacji jak podczas tarczowania dostane strzal w ucho, lub podczas klinczu, bo na sparingi zwyczajne kaski dają wystarczającą ochrone czy mam coś jeszcze pod nie zakładac?? Czy potem stosowac jakąś profilaktyke wzmacniającą ucho?? i jak wygląda powrót do zwyczajnych treningów bo tam też nie ejst to poruszane czy w momencie wyjęcia sączka moge juz coś robic czy musze czekac?? Bo lekarze mówią "no wie pan, no nie wiem, moze poczekac, teraz to juz bedzie wracalo, najlepiej sie zakopac i wywiesic białą flage :lol: :lol: "
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalafior
Jeśli nosisz kask, to on chroni ucho, bo jest obudowane ochraniaczem:

Dołączona grafika
Dołączona grafika Dołączona grafika


jak ćwiczysz, box, kb czy mt to kask do treningu to rzecz tak podstawowa jak rękawice. Nie za bardzo da się coś pod kask założyć. Co do profilaktyki, to raczej nie ma profilaktyki przed kalafiorowej.
  • 0

budo_macius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalafior
Ok,

czyli te ochraniacze wmontowane w kasku będą wystarczające do ochrony ucha nawet po tym jak już miałem kalafiora dosyc dużego, nie mam przed czym sikac, super uspokoiłeś mnie. No jak mi się zrobił drugi raz kalafior to od tarczy, podczas tarczowania :cry: i tak planuje kupic ochraniacze na uszy do kulania się wiem że polecałeś te [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na forum bjj i mówiłeś że chronią przed uderzeniami, będą w porządku na tarcze do taja czy boksu podczas okresu kiedy wyjma mi saczek ale ucho nadal bedzie slabe, chce uniknąc znowu sytuacji ze dostane lekko w ucho i odrazu mi wyskoczy kalafior znowu, a nie chce siedziec 2 tygodni i czekac az sie poskleia wszystko mocno w uchu. Wogóle dzięki za pomoc :D :D
  • 0

budo_hanuman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalafior
A tak naprawdę w swoim mottcie masz odpowiedz. Pzdr. PS. A nie tylko takie rzeczy sie zdarzaja Zawodnikom.Pzdr
  • 0

budo_macius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalafior
Spoko nie brak mi motywacji do powrotu na sale, pytanie nadal aktualne to czy te ochraniacze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] chronia uszy przy tarczowaniu i zwyczajnemu szarpaniu sie podczas treningu taja ( nie mówie o sparingach ) bo nie chce znowu przez glupie zachaczenie czy uderzenie siedziec w domu, a czekac dwa tyg po zdjeciu opatrunku to kara.
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalafior
Spokojnie taki ochraniacz ochroni Ci ucho.Wiec mozesz spokojnie zapierdalac na trening :-)
  • 0

budo_macius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalafior
Dzięki właśnie tego chciałem się dowiedziec :D
Ten z linku [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest ok czy inny polecasz?? Chce miec taki który będzie mnie chronił w taju przed ciasami tarcz lekkimi i innymi zachaczenami i dodatkowo na bjj żeby był ok bo planuje znowu zaczac cwiczyc, gi się nie potrzebnie w domu kurzy:twisted:.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024